Skocz do zawartości

Odwieczny dylemat... wymiana oleju w ASB


Łukasz___F

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Łukasz___F napisał:

Mam 2 auta, BMW I MERCEDES z przebiegiem ok 120 tyś km, oba jeszcze na gwarancji, oczywiście ASO nie zaleca wymiany oleju w skrzyni biegów. Wymieniać czy zostawić? Samochody będę trzymał do przebiegu ok 200 tyś i ok 300. 

 

Ja bym wymienił ... tylko  skoro na gwarancji to tak żeby jej nie stracić...

automaty klasyczne jak rozumiem?

Edytowane przez delco
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Łukasz___F napisał:

Klasyczne? BMW ma 2 lata a Mercedes 4,5. 

Zapytam z innej beczki, co zaleca producent skrzyni? Najlepiej zalecenia spoza EU... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łukasz___F napisał:

Tylko jak wymienię olej to stracę gwarancję na skrzynie, przy ewentualnej awarii. W BMW mam jeszcze ok 30 tyś km a w Mercedesie 4 miesiące.

Jak wymienisz olej w BMW to stracisz ich gwarancję na skrzynie? Przecież mają normalnie usługę wymiany oleju u siebie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Vadero napisał:

Jak wymienisz olej w BMW to stracisz ich gwarancję na skrzynie? Przecież mają normalnie usługę wymiany oleju u siebie. 

Mają ale nie zalecają wymiany, muszę dopytać co z gwarancją jak im zlecę wymianę. Z tego co wiem cena wymiany w ASO jest 5 razy droższa niż poza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz___F napisał:

Pewnie zaleca wymianę, ale to producent samochodu jest gwarantem.

A czy w ASO jest to dostępna usługa?

Wtedy pojechać do ASO i zmienić sobie u nich, prace w ASO nie powodują utraty gwarancji.

Tylko niech wleją odpowiedni olej i z odpowiednią procedurą... :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pipper napisał:

A czy w ASO jest to dostępna usługa?

Wtedy pojechać do ASO i zmienić sobie u nich, prace w ASO nie powodują utraty gwarancji.

Tylko niech wleją odpowiedni olej i z odpowiednią procedurą... :ok:

Zapytam w ASO, bo myślałem o wymianie poza ASO.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łukasz___F napisał:

Mają ale nie zalecają wymiany, muszę dopytać co z gwarancją jak im zlecę wymianę. Z tego co wiem cena wymiany w ASO jest 5 razy droższa niż poza.

Jak ja zmieniałem parę lat temu w 5tce to było chyba 100zl różnicy. Zrobiłem poza ASO, w warsztacie specjalizującym się w skrzyniach, bo po prostu był blisko mnie. Szczerze wątpię byś stracił gwarancję. 

Jak zmienisz poza ASO, to mam taki hint - nie mów im ;]

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vadero napisał:

Jak ja zmieniałem parę lat temu w 5tce to było chyba 100zl różnicy. Zrobiłem poza ASO, w warsztacie specjalizującym się w skrzyniach, bo po prostu był blisko mnie. Szczerze wątpię byś stracił gwarancję. 

Jak zmienisz poza ASO, to mam taki hint - nie mów im ;]

W poprzedniej BMW wycenili mi wymianę na ponad 3 tyś, w warsztacie który zajmuje się od 20 lat tylko ASB płaciłem ok 900 zł. Było to ok 6 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób w ASO, nie stracisz gwarancji, jeśli chcesz zrobić poza, kup orginalną misę* (jest w niej zintegrowany filtr) i najlepiej olej z ZF

*wtedy nikt się nie kapnie i nie stracisz gwarancji

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Łukasz___F napisał:

W poprzedniej BMW wycenili mi wymianę na ponad 3 tyś, w warsztacie który zajmuje się od 20 lat tylko ASB płaciłem ok 900 zł. Było to ok 6 lat temu.

No to tanio dałeś, ja chyba 1400 płaciłem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:
51 minut temu, Łukasz___F napisał:
Tylko jak wymienię olej to stracę gwarancję na skrzynie, przy ewentualnej awarii. W BMW mam jeszcze ok 30 tyś km a w Mercedesie 4 miesiące.

A skąd ASO bedzie wiedzieć, że wymieniłeś olej w skrzyni?

Przy naprawie gwarancyjnej za kilkanascie-kilkadziesiąt tysięcy myślę że znajdą każdy pretekst żeby nie uznać gwarancji. Po rozebraniu skrzyni będzie widać że jest nowy olej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pr0mil napisał:

Łukasz, w e70 nadal nie wymieniałem oleju, ma 178kkm. Ja był olał, szczególnie, że ten przebieg pewnie zrobisz w ciągu 2 lat.

Teraz mam ok 120 tyś, auto 2 lata, do 300 tyś jeszcze trochę brakuje a tyle pewnie przejade. W poprzedniej zacząłem zmieniać przy 120 tyś ale nie było już gwarancji. Najlepiej jakby się skrzynia rozsypala przed 150 tyś km, naprawa gwarancyjna a potem co 60 tyś wymiana oleju poza ASO. ;]

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW masz klasyczną hydrauliczną skrzynię ZF8HP. Olej w niej najlepiej wymienić statycznie, tak mówią internety. Kup KIT (miska z filtrem i olej ZF Lifeguard Fluid 8 i zleć w warsztacie zajmującym się skrzyniami ASB. Trzeba zrobić adaptację w sterowniku skrzyni po wymianie, ale tego nie widać później na kompie. Jedyna rzecz, po której ASO może się kapnąć, to data produkcji na misce, bo w BMW każdy element ma datę produkcji, jednak w przypadku gwarancji musieliby udowodnić, że nowy oryginalny olej spowodował usterkę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz___F napisał:

Teraz mam ok 120 tyś, auto 2 lata, do 300 tyś jeszcze trochę brakuje a tyle pewnie przejade. W poprzedniej zacząłem zmieniać przy 120 tyś ale nie było już gwarancji. Najlepiej jakby się skrzynia rozsypala przed 150 tyś km, naprawa gwarancyjna a potem co 60 tyś wymiana oleju poza ASO. ;]

 

 

 

No to 3 lata.

Ja bym nie robił, chyba, że pojawi się szarpanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz___F napisał:

Przy naprawie gwarancyjnej za kilkanascie-kilkadziesiąt tysięcy myślę że znajdą każdy pretekst żeby nie uznać gwarancji. Po rozebraniu skrzyni będzie widać że jest nowy olej. 

 

Dlaczego nie poczekasz do końca gwarancji? Skoro i tak nie zalecają wymian to te parę miesięcy i kilkadziesiąt kkm różnicy skrzyni nie sprawią.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Tylko jak wymienię olej to stracę gwarancję na skrzynie, przy ewentualnej awarii. W BMW mam jeszcze ok 30 tyś km a w Mercedesie 4 miesiące.

Nic nie stracisz to tylko urban legend. Jak ktos w ASO sie zorientuje, ze jest olejwymieniony? Zreszta Ty klocki w ASO za fortune robiles to teraz tez zmien w ASO i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kaczorek79 napisał:

jednak w przypadku gwarancji musieliby udowodnić, że nowy oryginalny olej spowodował usterkę.

przy gwarancji niczego nie muszą udowadniać, to jest ich zobowiązanie na określonych warunkach.

Paradoksalnie wymieniając olej łamiesz te warunki więc spokojnie mogą odmówić.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pr0mil napisał:

 

No to 3 lata.

Ja bym nie robił, chyba, że pojawi się szarpanie.

 W Oplu pojawiło się przy ok 100kkm, efekt przy ruszaniu był taki jakby ktoś w zderzak wjeżdżał tak mocno szarpał. ASO nie wymieniało oleju, choć na mój gust żeby tak szybko padła skrzynia, nawet mimo braku wymiany to trochę słabo.

W Lanci (zautomatyzowana skrzynia) żony też ASO odradzało wymianę, "bo się nie wymienia" płyn hydrauliczny był gęsty i brunatny. Gość od skrzyń powiedział, że dzięki temu ma pracę :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Łukasz___F napisał:

Przy naprawie gwarancyjnej za kilkanascie-kilkadziesiąt tysięcy myślę że znajdą każdy pretekst żeby nie uznać gwarancji. Po rozebraniu skrzyni będzie widać że jest nowy olej. 

 

No to wiertarka, i zrobić dziurę w misce skrzyni...

Potem telefon, że auto zostało uszkodzone przez wandala i jazda na lawecie do ASO.

A ASO niech zakłada nową miskę i leje olej... ;]

 

I będziesz miał na wszystko papiery serwisu... ;]

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, K3 napisał:

 

No to wiertarka, i zrobić dziurę w misce skrzyni...

Potem telefon, że auto zostało uszkodzone przez wandala i jazda na lawecie do ASO.

A ASO niech zakłada nową miskę i leje olej... ;]

 

I będziesz miał na wszystko papiery serwisu... ;]

i fakturę na naprawę skrzyni na 7 tys zl netto...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sherif napisał:

 W Oplu pojawiło się przy ok 100kkm, efekt przy ruszaniu był taki jakby ktoś w zderzak wjeżdżał tak mocno szarpał. ASO nie wymieniało oleju, choć na mój gust żeby tak szybko padła skrzynia, nawet mimo braku wymiany to trochę słabo.

W Lanci (zautomatyzowana skrzynia) żony też ASO odradzało wymianę, "bo się nie wymienia" płyn hydrauliczny był gęsty i brunatny. Gość od skrzyń powiedział, że dzięki temu ma pracę :).

 

 

No akurat skrzynie grupy Fiata to nie są szczytem bezawaryjności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2020 o 20:31, Łukasz___F napisał:

Mam 2 auta, BMW I MERCEDES z przebiegiem ok 120 tyś km, oba jeszcze na gwarancji, oczywiście ASO nie zaleca wymiany oleju w skrzyni biegów. Wymieniać czy zostawić? Samochody będę trzymał do przebiegu ok 200 tyś i ok 300. 

 

wymieniać :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2020 o 22:18, Vadero napisał:

No to tanio dałeś, ja chyba 1400 płaciłem. 

1500 ;]  z tym że u mnie w skrzyni mieści sie 9l oleju 8]  (tego w terenie nie zagotujesz ;] ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.