Skocz do zawartości

O zachwytach nad Skodą i zepsutych mediach motoryzacyjnych [opinia Czytelnika]


marcindzieg

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, sebaso napisał:

Chyba 16’ 

Pytam bo to prawie 300 KM. I trzeba by jakieś sensowne hamulce dać. A jakoś nie wyobrażam sobie upchnięcia jakiś sensownego rozmiaru tarcz i przynajmniej czterotłoczkowych zacisków. Ale oczywiście mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcindzieg napisał:

Pytam bo to prawie 300 KM. I trzeba by jakieś sensowne hamulce dać. A jakoś nie wyobrażam sobie upchnięcia jakiś sensownego rozmiaru tarcz i przynajmniej czterotłoczkowych zacisków. Ale oczywiście mogę się mylić.

Widze ze active 2.0 272 ma aktualnie jednak 17’ alu(inne wersje maja stalowe 16 ,) ale jestem prawie pewien ze jak kiedyś bawiłem się konfiguratorem to 2.0 280 active w podsumowaniu mi wychodził na kołpaku ale z dwoma wydechami . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

Pytam bo to prawie 300 KM. I trzeba by jakieś sensowne hamulce dać. A jakoś nie wyobrażam sobie upchnięcia jakiś sensownego rozmiaru tarcz i przynajmniej czterotłoczkowych zacisków. Ale oczywiście mogę się mylić.

Są słabe. 340 i 310 wentylowane i zwykły zacisk.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2020 o 21:32, Phil_ips napisał:

W Skodzie już od dawna nie jest tanio. Skoda tylko wygląda, że jest tania :) Z całą mocą gównianymi plastikami twierdzi, że jest tanio, potem przy kasie płacisz więcej niż za VW, a dalej masz tanio wyglądające auto :)

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie. Miałem ofertę na T-Crossa i poszedłem sprawdzić Kamiqa.

Sprzedawca też nawijał jakie to Skoda ma korzystne ceny i wyposażenie, bo finalnie oferta wyszła 4k taniej od VW..... tylko, że w domu zauważyłem, że w Skodzie brakuje LEDów, które ma VW, a w Skodzie kosztują 4k ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2020 o 10:28, marcindzieg napisał:

 

Ale tu nie chodzi o DS. Jednym się podoba jedno, drugim inne. I to jest jak najbardziej OK. Problem w tym że gdyby zamiast znaczka DS była kura to "redaktorzy" by dostawali orgazmu od samego spojrzenia.

 

A dopuściłeś chociaż na sekundę do siebie myśl, że może ta Skoda jest lepsza niż DS? ;)

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vadero napisał:

 

A dopuściłeś chociaż na sekundę do siebie myśl, że może ta Skoda jest lepsza niż DS? ;)

 

Jakbyś całość przeczytał to byś doczytał że z tych dwóch wybrał bym Skodę. Myślisz że dlatego że uważam że DS jest lepszy?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rallyrychu napisał:

Dokładnie. Miałem ofertę na T-Crossa i poszedłem sprawdzić Kamiqa.

Sprzedawca też nawijał jakie to Skoda ma korzystne ceny i wyposażenie, bo finalnie oferta wyszła 4k taniej od VW..... tylko, że w domu zauważyłem, że w Skodzie brakuje LEDów, które ma VW, a w Skodzie kosztują 4k ;)

Auto pokroju daci kosztuje jak VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rallyrychu napisał:

Dokładnie. Miałem ofertę na T-Crossa i poszedłem sprawdzić Kamiqa.

Sprzedawca też nawijał jakie to Skoda ma korzystne ceny i wyposażenie, bo finalnie oferta wyszła 4k taniej od VW..... tylko, że w domu zauważyłem, że w Skodzie brakuje LEDów, które ma VW, a w Skodzie kosztują 4k ;)

 

A zauważyłeś, że ten Kamiq jest wiekszy o 14cm(!!!) i lepiej wykończony od T-Crossa? to na pierwszy rzut oka widać... nawet jutuberzy o tym mówią że to inne auta są.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TomekD000 napisał:

A zauważyłeś, że ten Kamiq jest wiekszy o 14cm(!!!) i lepiej wykończony od T-Crossa? to na pierwszy rzut oka widać... nawet jutuberzy o tym mówią że to inne auta są.

 

Skody zawsze były dłuższe od VW.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TomekD000 napisał:

 

to prawda, ale w tym przypadku to nie tylko długość, auto ma lepiej zrobione wnętrze, a T-cross wręcz odrzuca plastikiem.

Twarda deska vs miękka nie usprawiedliwia wyższej kwoty to tylko Skoda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sdss napisał:

Twarda deska vs miękka nie usprawiedliwia wyższej kwoty to tylko Skoda.

 

że inny znaczek, inaczej powyginane blachy to cena - 20% ? podzespoły te same i lepiej zrobiona większa buda w dodatku.

Kamiq może być autem rodziny, a t-cross dla dziewczyny do miasta.

 

Ja wiem, że Octavia jest gorszym autem od Golfa, miałem jedno i drugie, ale Kodiaq (mam style) w niczym nie ustępuje Tiguanowi, też mam jedno i drugie w domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomekD000 napisał:

 

że inny znaczek, inaczej powyginane blachy to cena - 20% ? podzespoły te same i lepiej zrobiona większa buda w dodatku.

Kamiq może być autem rodziny, a t-cross dla dziewczyny do miasta.

 

Ja wiem, że Octavia jest gorszym autem od Golfa, miałem jedno i drugie, ale Kodiaq (mam style) w niczym nie ustępuje Tiguanowi, też mam jedno i drugie w domu.

 

Materiały wyciszenie , to tak mówić Dacia to reno różnicy nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sdss napisał:

Materiały wyciszenie , to tak mówić Dacia to reno różnicy nie widać.

 

Tak, golf/octavia, superb/passat zgodzam się.

 

ale nie w przypadku kamiq/t-cross, w przypadku Tiguan/Kodiaq też nie widzę różnicy, auta są inne, ale Kodiaq nie jest gorszy, materiałów nie ma gorszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, TomekD000 napisał:

 

Tak, golf/octavia, superb/passat zgodzam się.

 

ale nie w przypadku kamiq/t-cross, w przypadku Tiguan/Kodiaq też nie widzę różnicy, auta są inne, ale Kodiaq nie jest gorszy, materiałów nie ma gorszych.

Ciekaw co byś napisał jak byś miał superba i passata 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2020 o 09:25, marcindzieg napisał:

Swego czasu umieścili w AŚ czy innym Motorze Skodę Yeti między Gelendą, RR i Porsche Cayenne. Zastanawiam się czy ośmieszanie się ma swoje granice. Chyba nie.

Trochę :offtopic: bo mimo wszystko wydaje mi się że ogólny poziom dziennikarzy motoryzacyjnych jest mimo wszystko wyższy niż dziennikarzy nazwijmy to ogólnych... wydaje mi sie że wpadki "motoryzacyjne sa mimo wszystko rzadsze...

choć sam potrafie podac kilka np w teście Audi A6 ew S6 z silnikiem benzynowym ok 4 litrów podali spalanie w teście 8,1 litra/100 km - średnie... no nie wiem czy wynik nie jest o 30-40% podrasowany....

W czasopismie motocyklowym wydrukowali kiedyś reportaż   z podrózy po syberii i znalazło sie zdjecie parlamentu w Budapeszcie oraz wybrzeża bałtyku w Estonii ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, delco napisał:

W czasopismie motocyklowym wydrukowali kiedyś reportaż   z podrózy po syberii i znalazło sie zdjecie parlamentu w Budapeszcie oraz wybrzeża bałtyku w Estonii

 

Może stwierdzili że nie mają inteligentnych czytelników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdss napisał:

Auto pokroju daci kosztuje jak VW.

Jechałes kiedyś dacią? Ja miałem wątpliwą przyjemność jeździć Loganem I, Dusterem I, wczoraj oglądałem sobie dokładnie Dustera II bo teście mają aktualnie zastępczego. Jedyna skoda jaką jeździłem i z jaką wykończenie dacii można by porównać to Favoritka... 

Edytowane przez Lupus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sdss napisał:

Ciekaw co byś napisał jak byś miał superba i passata 🤪

 

Kamiq'a też nie mam, staram sie patrzyć obiektywnie, fabia, rapid są słabe, ale scala jest już całkiem ok.

 

Kodiaq był po Tiguanie, dokładanie go obadałem przed zakupem, znając już Tiguana nie tylko z jazd testowych. Krótki tig był za mały a meksykańskich długich było mało na już, i ten meksyk do mnie nie przemawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

 

Może stwierdzili że nie mają inteligentnych czytelników :)

Chyba tak bo jak skrobnąłem maila ze to Budapeszt i Estonia do dostałem odpowiedż że autor  reportażu jest Węgrem... Ale po pierwsze no i co z tego a po drugie miał imie i nazwisko polskie ;) 

stwierdziłem że nie będe dyskutował i przestałem kupowac...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rallyrychu napisał:

tylko, że w domu zauważyłem, że w Skodzie brakuje LEDów, które ma VW, a w Skodzie kosztują 4k

Żadna nowość - swego czasu jak zrobili promocję w vw, to passat był tańszy od superba.  I wynikało to wprost z cen, bez żadnych doszukiwań i kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lupus napisał:

Jechałes kiedyś dacią? Ja miałem wątpliwą przyjemność jeździć Loganem I, Dusterem I, wczoraj oglądałem sobie dokładnie Dustera II bo teście mają aktualnie zastępczego. Jedyna skoda jaką jeździłem i z jaką wykończenie dacii można by porównać to Favoritka... 

To fakt, można różnie narzekać na plasticzki, wykończenia itp. ale dacia przebija wszystko - i to ze sporym zapasem. Jeździłem kilka dni wypożyczonym sandero - zupełnie inna epoka.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekD000 napisał:

 

Kamiq'a też nie mam, staram sie patrzyć obiektywnie, fabia, rapid są słabe, ale scala jest już całkiem ok.

 

Kodiaq był po Tiguanie, dokładanie go obadałem przed zakupem, znając już Tiguana nie tylko z jazd testowych. Krótki tig był za mały a meksykańskich długich było mało na już, i ten meksyk do mnie nie przemawiał.

Miałem przyjmnosc pojeździć Kodiaqiem biznes linę z Rosji i to była porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sdss napisał:

Miałem przyjmnosc pojeździć Kodiaqiem biznes linę z Rosji i to była porażka.

 

Ta wersja wygląda w środku słabo, dlatego takiego nie kupiłem a miałem bardzo dobrą wycenę na niego,  nie wiem czym jeszcze różni się od czeskiego. Mam Style.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rallyrychu napisał:

No to mnie mocno zdziwiło...

Ale nie zapłaciłbym w tym przypadku za Skodę tyle samo co za VW. Stylistyka przodu Kamiqa mi jednak nie pasuje ;)

 

Stylistyka to wiadomo, każdemu coś innego się podoba.

Tak jak pisałem gdzieś wyżej t-cross to auto dla dziewczyny do miasta, kamiq może być rodzinnym autem. Tak czy inaczej żadnego z tych dwóch na drogach nie widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TomekD000 napisał:

Ja wiem, że Octavia jest gorszym autem od Golfa, miałem jedno i drugie, ale Kodiaq (mam style) w niczym nie ustępuje Tiguanowi, też mam jedno i drugie w domu.

jeżdżę tydzień Kodiaq. Szczerze - tak fatalnym autem chyba jeszcze nie jeździłem. Ale ma jeden plus - ma takie listwy, które się wysuwają i chronią drzwi przed obiciem. Bardzo mi się podoba ten patent :ok: 

Edytowane przez bergerac
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bergerac napisał:

jeżdżę tydzień Kodiaq. Szczerze - tak fatalnym autem chyba jeszcze nie jeździłem. Ale ma jeden plus - ma takie listwy, które się wysuwają i chronią drzwi przed obiciem. Bardzo mi się podoba ten patent :ok: 

 

a rozwiniesz coś, co jest takie fatalne? no i fatalnie w porównaniu do czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomekD000 napisał:

 

a rozwiniesz coś, co jest takie fatalne? no i fatalnie w porównaniu do czego?

źle się prowadzi, mało precyzyjny układ kierowniczy, lekko się buja, niepewne przy manewrach zwłaszcza przy większych prędkościach

niewygodne fotele (mimo wysokiej opcji)

dziwnie działający automat (pomimo, że taki sam jak w SuperB, którym kawał km przejeździłem)

rozłączające CarPlay

idiotycznie rozwiązane cupholdery. Jak można umieścić to w podłokietniku, który trzeba odsunąć, żeby włożyć kubki ???

Płytkie kieszenie w drzwiach (co to jakaś Corsa ?)

kwestie, które dla mnie są ważne, ale są subiektywne to wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. O ile z zewnątrz może się jakiemuś dziadkowi podobać, o tyle w środku zero seksu. Kokpit krótki, siedzi się jak w mniejszym kompakcie, a nie dużym aucie

dodatkowo ciężko mi znaleźć dobrą pozycję za kierownicą - nie mogę dopasować auta do siebie

 

Oczywiście to moja ocena, zdaję sobie sprawę, że są osoby, którym może się auto podobać :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

źle się prowadzi, mało precyzyjny układ kierowniczy, lekko się buja, niepewne przy manewrach zwłaszcza przy większych prędkościach

niewygodne fotele (mimo wysokiej opcji)

dziwnie działający automat (pomimo, że taki sam jak w SuperB, którym kawał km przejeździłem)

rozłączające CarPlay

idiotycznie rozwiązane cupholdery. Jak można umieścić to w podłokietniku, który trzeba odsunąć, żeby włożyć kubki ???

Płytkie kieszenie w drzwiach (co to jakaś Corsa ?)

kwestie, które dla mnie są ważne, ale są subiektywne to wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. O ile z zewnątrz może się jakiemuś dziadkowi podobać, o tyle w środku zero seksu. Kokpit krótki, siedzi się jak w mniejszym kompakcie, a nie dużym aucie

dodatkowo ciężko mi znaleźć dobrą pozycję za kierownicą - nie mogę dopasować auta do siebie

 

Oczywiście to moja ocena, zdaję sobie sprawę, że są osoby, którym może się auto podobać :ok: 

 

Prowadzi się jak suv, cieżko wymagać od niego był by stabilny jak niskie auto, to nie macan... jedno co mi przeszkadza to na ślimakach wychyla się i jest słabo, przy jeździe po autostradach jest ok, nie zauważyłem bujania.

AA mi sie nie rozłącza

Nie wiedziałem nawet ze są cupholdery...
1.5L butelka mi sie mieści, co więcej trzeba? nie rozumie o co chodzi

Mi pasuje, a podobać to może się, Stelvio, X3 czy jakiś Macan a to jest skoda, 


To co wymieniłeś to Twoje odczucia, szanuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TomekD000 napisał:

Mi pasuje, a podobać to może się, Stelvio, X3 czy jakiś Macan a to jest skoda, 

na tym to polega, żeby każdy wybrał coś dla siebie :oki: Mi się podoba też Tiguan, zwłaszcza w wersji R wygląda całkiem nieźle. 

 

A Stelvio jest piękna :serducha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał:

są kurde :hehe: 

 

IMG_3492.jpeg.35b7b28e88144fd8c60194edd19b670e.jpeg

 

ta półka jest dwustronna,  jaj mam drugą stroną, aż poszedłem do garażu sprawdzić :] nie używam żadnych kubków w aucie... istotniejsze jest dla mnie że podłokietnik się daleko wysuwa, a nie cupholdery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2020 o 11:01, Lupus napisał:

Po prostu on za każdym razem robi "test dwumetrowca" czy to bmw x7 czy też fiat 500. Taka konwencja. Szkoda że nie łapiesz...

 

Dokładnie, po prostu niezależnie od sensu tego testu to jego "znak firmowy"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekD000 napisał:

 

Prowadzi się jak suv, cieżko wymagać od niego był by stabilny jak niskie auto, to nie macan... jedno co mi przeszkadza to na ślimakach wychyla się i jest słabo, przy jeździe po autostradach jest ok, nie zauważyłem bujania.

AA mi sie nie rozłącza

Nie wiedziałem nawet ze są cupholdery...
1.5L butelka mi sie mieści, co więcej trzeba? nie rozumie o co chodzi

Mi pasuje, a podobać to może się, Stelvio, X3 czy jakiś Macan a to jest skoda, 


To co wymieniłeś to Twoje odczucia, szanuje.

Pewnie z dcc w trybie sport i na 20 jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bergerac napisał:

ale nie ma nigdzie indziej ? bo ja już się zastanawiałem czy są, a ja po prostu nie mogę znaleźć :bzik:

Jak tu ci niewygodnie to widziałem jeszcze dwa w rozkładanym podłokietniku z tyłu ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bergerac napisał:

ale nie ma nigdzie indziej ? bo ja już się zastanawiałem czy są, a ja po prostu nie mogę znaleźć :bzik:

 

Z przodu raczej nie bardzo, tak w sumie szukasz problemu na siłę, na czas nie korzystania cofa się podłokietnik i po problemie. Myślę że dla większości istotniejsze jest że podłokietnik wyjeżdża tak daleko do przodu, nikt go nie każe wysuwać od końca...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TomekD000 napisał:

 

Z przodu raczej nie bardzo, tak w sumie szukasz problemu na siłę, na czas nie korzystania cofa się podłokietnik i po problemie. Myślę że dla większości istotniejsze jest że podłokietnik wyjeżdża tak daleko do przodu, nikt go nie każe wysuwać od końca...

 

W Superbie jest na stałe, tylko góra dòł. Male osoby mogą mieć problem.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekD000 napisał:

 

Z przodu raczej nie bardzo, tak w sumie szukasz problemu na siłę, na czas nie korzystania cofa się podłokietnik i po problemie. Myślę że dla większości istotniejsze jest że podłokietnik wyjeżdża tak daleko do przodu, nikt go nie każe wysuwać od końca...

 

dla mnie jest to istotne, nie wspominając o fakcie, że ta dwustronna półka lekko drży. Ale jak pisałem - każdy ocenia pod swoim kątem. Dla mnie to nieakceptowalny brak ergonomii w dużym aucie, które się często używa do wyjazdów w trasy, Tobie jak widać to odpowiada. Ktoś kto to projektował wykazał się w mojej ocenie znaczną ułomnością.

 

Dodatkowo (ale to pewnie wynika z wersji wyposażenia) niezwykle irytujące jest zamykanie i otwieranie auta klamką przy drzwiach kierowcy. Tylko tam jest sensor dotyku, przynajmniej w wersji którą obecnie ujeżdżam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bergerac napisał:

dla mnie jest to istotne, nie wspominając o fakcie, że ta dwustronna półka lekko drży. Ale jak pisałem - każdy ocenia pod swoim kątem. Dla mnie to nieakceptowalny brak ergonomii w dużym aucie, które się często używa do wyjazdów w trasy, Tobie jak widać to odpowiada. Ktoś kto to projektował wykazał się w mojej ocenie znaczną ułomnością.

 

ułomnością jest umożliwienie dalekiego wysunięcia podłokietnika ? naprawdę nie rozumie, chcesz cupholder, cofasz podłokietnik i po sprawie. Lepszy jest krótki podłokietnik nie użyteczny dla niskiej osoby? taki jak np w superbie o którym @sdss pisał?

u mnie nic nie drży...

 

5 minut temu, bergerac napisał:

Dodatkowo (ale to pewnie wynika z wersji wyposażenia) niezwykle irytujące jest zamykanie i otwieranie auta klamką przy drzwiach kierowcy. Tylko tam jest sensor dotyku, przynajmniej w wersji którą obecnie ujeżdżam.

 

Ja mam też od strony pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bergerac napisał:

tak, ale drzwi z tyłu niestety w tej wersji, którą ja jeżdżę nie mają. 

Pewnie w FL już będzie, przynajmniej w Superbie dodali, zamykając drzwi i idąc do tyłu auta zamyka się tylna klamką, dwa wkładanie torby marynarki nie trzeba łapać przedniej, już nie wspomnę aut gdzie jest jedną z sensorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdss napisał:

Pewnie w FL już będzie, przynajmniej w Superbie dodali, zamykając drzwi i idąc do tyłu auta zamyka się tylna klamką, dwa wkładanie torby marynarki nie trzeba łapać przedniej, już nie wspomnę aut gdzie jest jedną z sensorem. 

jakoś mi współpraca z tym ciężko idzie. Dzisiaj pod sklepem musiałem dotknąć chyba z 5 razy, żeby otworzyło, a z kolei przed chwilą w garażu nie mogłem zamknąć. W końcu wyciągnąłem kluczyk i zamknąłem pilotem. 

 

Niemniej jednak bardzo ważne jest, żeby sensor był w czterech drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.