Skocz do zawartości

Przyłbica spawalnicza samościemniająca


volf6

Rekomendowane odpowiedzi

Warto kupić taką z tych tanich za ~50zeta, np. coś takiego ?

Spawanie dorywcze i na razie MMA, głównie elektrodami 2,5 i 3,2mm, kiedyś może dojdzie migomat...

Widzę, ze są zasilane albo wbudowanym akumulatorkiem albo paluszkami aaa-co się lepiej sprawdzi w dłuższej perspektywie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cinek napisał:

Mam przyłbicę za 350 i jest taka se. ;)

Kup taka która ma wymienne baterie.

Myślałem, ze ten aku lepszy, niby ładowany baterią słoneczną (pewnie podczas spawania:phi:)...

Co ile trzeba zmieniać bateryjki?

Czemu ''taka se''-oczy bolą czy za ciemna w gotowości:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, volf6 napisał:

Myślałem, ze ten aku lepszy, niby ładowany baterią słoneczną (pewnie podczas spawania:phi:)...

Co ile trzeba zmieniać bateryjki?

Czemu ''taka se''-oczy bolą czy za ciemna w gotowości:hmm:

Mam regulację jasności i dla mnie jest nadal za ciemna.

Oczy nie bolą.

Bateryjki szybciej u mnie siadają że starości. :hehe:

Ale tak to spokojnie na rok wystarczają przy użytku od przypadku do przypadku.

Wkurza mnie system mocowania przyłbicy na głowie, sam się luzuje. Wczoraj testowałem przyłbicę Würth i tu pod tym względem super, ale cena adekwatna. Co ciekawe Würth nie ma żadnych regulacji.

Przetestuj przy zakupie żeby się dobrze trzymała na głowie bo to bardzo wkurza gdy przyłbica spada na nos. :hehe:

Edytowane przez Cinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cinek napisał:

Mam regulację jasności i dla mnie jest nadal za ciemna

Ale przy spawaniu czy w gotowości?

Co do przymierzania/trzymania na głowie to moze być problem przy zakupie przez net:phi:

Jakie masz mocowanie na głowę, takie samo jak w tej podlinkowanej czy inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@volf6 podczas spawania jest za ciemno. Uchwyt podobny do tego z podlinkowanej, to kółko mówiąc krótko nie trzyma. Dodaj masę przyłbicy to lubi sobie ona opaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem przejrzę trochę więcej modeli.

Z drugiej strony za 50 zeta to nie ma się czego wielkiego spodziewać, zawsze jednak obie ręce wolne:)

@Cinek a te szybki ochronne to trzeba wymieniać często, znaczy czy odpryskami się niszczą podobnie jak przy zwykłej masce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyłem się spawać w zwykłej przyłbicy i jest to nawet wygodne, tylko trzeba sobie tak ją ustawić żeby spadała na dół po trzaśnięciu głową.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, volf6 napisał:

Warto kupić taką z tych tanich za ~50zeta, np. coś takiego ?

Spawanie dorywcze i na razie MMA, głównie elektrodami 2,5 i 3,2mm, kiedyś może dojdzie migomat...

Widzę, ze są zasilane albo wbudowanym akumulatorkiem albo paluszkami aaa-co się lepiej sprawdzi w dłuższej perspektywie?

 

Ja kupiłem przyłbicę w zestawie ze spawarką. Jestem baaardzo zadowolony (ze wszystkiego, w tym przyłbicy). Na pewno są takie przyłbice luzem na allegro - poszukaj po szczegółach wyglądu.

 

to kupiłem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, torelek napisał:

 

Ja kupiłem przyłbicę w zestawie ze spawarką. Jestem baaardzo zadowolony (ze wszystkiego, w tym przyłbicy). Na pewno są takie przyłbice luzem na allegro - poszukaj po szczegółach wyglądu.

 

to kupiłem

 

 

Trochę droższa, bo ceny tego modelu od 120 zeta się zaczynają...

Co do spawarki-spawasz tym sprzętem drutem w osłonie gazowej? Jeśli tak to jakie wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, volf6 napisał:

Trochę droższa, bo ceny tego modelu od 120 zeta się zaczynają...

Co do spawarki-spawasz tym sprzętem drutem w osłonie gazowej? Jeśli tak to jakie wrażenia?

 

Spawanie MIGiem - rewelacja. Gdzieś widziałem trafne porównanie - to jak klejenie pistoletem z klejem termicznym. Nie "chwyta" jak elektroda, spaw o wiele ładniejszy i bez nagaru (nie trzeba nic czyścić) i spawa się myślę jakieś 3 razy szybciej niż elektrodą. Można pospawać bardzo cienkie elementy - ok. 1mm grubości, bez przepalenia. Właśnie kończę robić stół warsztatowy - wrzucę zdjęcia jak będzie gotowy.

Edytowane przez torelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2020 o 16:48, Cinek napisał:

Niszczą się ;) szczególnie że jak pisałem moja przyłbica jest ciemna i spawam prawie z nosem w łuku :phi:

 

A nie masz przełącznika Tig/Mag/Mig? U mnie przy którymś z położeń w ogóle maska się nie rozjaśnia, mimo regulacji potencjometrami od końca do końca, a przy innym działa bez problemu. A wlutowane baterie dzięki Twoim radom zmieniłem, poprzednie wytrzymały ładnych kilka lat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lucyfer napisał:

 

A nie masz przełącznika Tig/Mag/Mig? U mnie przy którymś z położeń w ogóle maska się nie rozjaśnia, mimo regulacji potencjometrami od końca do końca, a przy innym działa bez problemu. A wlutowane baterie dzięki Twoim radom zmieniłem, poprzednie wytrzymały ładnych kilka lat.

Jak będę pamiętał to zrobię zdjęcie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lucyfer napisał:

 

A nie masz przełącznika Tig/Mag/Mig? U mnie przy którymś z położeń w ogóle maska się nie rozjaśnia, mimo regulacji potencjometrami od końca do końca, a przy innym działa bez problemu. A wlutowane baterie dzięki Twoim radom zmieniłem, poprzednie wytrzymały ładnych kilka lat.

Miałem taki przełącznik w przedniej masce, która miała wlutowane ogniwa.

W obecnej mam potencjometr z pozycją grind czyli wyłączone i włączone z regulacją jasności spawania. Wewnątrz przyłbicy przełącznik zakresu tej jasności.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.05.2020 o 16:48, Cinek napisał:

Niszczą się ;) szczególnie że jak pisałem moja przyłbica jest ciemna i spawam prawie z nosem w łuku :phi:

Wczoraj przetestowałem, zużyłem ze 40 elektrod 3,2mm. Spawałem na dworze w jasny dzień.

Moim zdaniem jest nawet za jasno, znaczy mogła by bardziej sciemniać choć na razie oczu nie naświetliłem. Te wszelkie regulacje zaciemnienia, opóźnienia i jeszcze jakaś wydają się nie działać względnie ich działanie jest trudno dostrzegalne:hmm:

Co do mocowania na głowie to przyznaje rację-mogli by to jakoś inaczej/lepiej rozwiązać:(

Tak czy owak-komfort pracy na duży plus względem tradycyjnej maski trzymanej lewą ręką:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dostępność sprzętu jest bardzo duża. O jakości ochrony przyłbicy mówi norma EN379 i tu: https://figel.pl/wiedza/artykul/klasa-optyczna-co-oznacza-i-dlaczego-jest-tak-istotna/ można sobie o tym poczytać. Oczywiście najlepiej będzie mieć sprzęt w klasie 1/1/1/1, ale to wydatek 1kpln wzwyż więc marna opcja dla majsterkowicza. Skupiłbym się więc na przyłbicach, których producent w ogóle podaje te cyferki, czyli zostały przebadane zgodnie z normą. Jeśli znajdziesz sprzęt w klasie 2/2/2/2 w akceptowalnej dla ciebie cenie, to śmiało kupuj. Pamiętaj, że oczy masz jedne, a promieniowanie łuku elektrycznego może im zrobić kuku, którego nie da się naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RABIN napisał:

Dołączę się do pytania bo również szukam przyłbicy do spawania MMA możecie polecić coś konkretnego bo po przeglądnięciu tysiąca ogłoszeń oszaleć idzie.

kupiłem tą z lidla w wersji czarnej. Dla mnie jako początkującego użytkownika jest wystarczająca. Jedyne zastrzeżenie - system regulacji "zawiasów" na skroniach. Na początku delikatnie uciskają głowę. Po chwili przestało mi to przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.