Skocz do zawartości

Konwerter DC 12V > 5V USB


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem konwerter jak na obrazku, miał zasilać kamerkę. Fajny bo mały, ma dwa wyjścia i podobno łącznie daje 3A. Dziś jest drugi dzień jak go używam i już go odłączyłem bo sieje niemiłosiernie po paśmie FM. Czy ktoś używa czegoś podobnego ale lepszej jakości i może polecić? 

 spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Igorek napisał:

Kupiłem konwerter jak na obrazku, miał zasilać kamerkę. Fajny bo mały, ma dwa wyjścia i podobno łącznie daje 3A. Dziś jest drugi dzień jak go używam i już go odłączyłem bo sieje niemiłosiernie po paśmie FM. Czy ktoś używa czegoś podobnego ale lepszej jakości i może polecić? 

 spacer.png

Miałem podobny , nic nie siało,  do czego podłączony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sdss napisał:

Miałem podobny , nic nie siało,  do czego podłączony? 

To może zależeć od auta. Mam oryginalną ładowarkę huawei. W mondeo i toyocie mojego przyjaciela działa idealnie za to w cmax szumi co jakiś czas przez nią radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sdss napisał:

Miałem podobny , nic nie siało,  do czego podłączony? 

Podłączony trochę nietypowo, znalazłem jakiś kabel, w którym jest napięcie w trybie czuwania. Pojawia się ono po otworzeniu samochodu z pilota a po zamknięciu ginie. Po jakiejś minucie bezczynności też potrafi zniknąć ale tylko gdy nie otworzę drzwi bo ich otwarcie przywraca zasilanie. Fajna sprawa, kamera włącza się wraz z otwarciem samochodu a wyłącza jak mnie już przy aucie nie ma. Nie dotyczy mnie też irytujący w PSA tryb ekonomiczny.

Co do zakłóceń- jedna z opini produktu mówiła właśnie o zakłócaniu. Tak czy inaczej na weekendzie przetestuję pracę na tej żyle bezproblemowej dotychczas ładowarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, K3 napisał:

To nie kwestia konwertera, tylko auta. A dokładniej instalacji elektrycznej...

 

Możesz zrobić prosty dławik i wpiąć przed...

16_1214317015.jpg

 

 

Dzięki ale odpada. To ma być schludne, a ja nie robię elektroniki, a przy tym tanie. Obecnie "najgorsza" dopuszczalna dla mnie opcja to gniazdo na kablach, w tym ładowarka i całość sklejona taśmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Igorek napisał:

Dzięki ale odpada. To ma być schludne, a ja nie robię elektroniki, a przy tym tanie. Obecnie "najgorsza" dopuszczalna dla mnie opcja to gniazdo na kablach, w tym ładowarka i całość sklejona taśmą

Podłącz lód gniazdko 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Igorek napisał:

Dzięki ale odpada. To ma być schludne, a ja nie robię elektroniki, a przy tym tanie. Obecnie "najgorsza" dopuszczalna dla mnie opcja to gniazdo na kablach, w tym ładowarka i całość sklejona taśmą

 

Przecież to trzy elementy, małe i bez problemu można to zrobić schludnie. I będzie tanio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, K3 napisał:

 

Przecież to trzy elementy, małe i bez problemu można to zrobić schludnie. I będzie tanio...

Jestem mechanikiem a nie elektronikiem, wierz mi, że byłby to problem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Igorek napisał:

Mam podłączyć ten konwerter pod gniazdko 12V? Czy podłączyć kamerkę inną ładowarką z gniazdka?

Pod gniazdko, ja zasilam kamerę z USB radia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Igorek napisał:

Tak już było. Ta cała modyfikacja miała min. na celu zwolnienie wiecznie zajętego gniazdka

Podłącz pod gniazdo zapalniczki bo to, że mierzysz tam, gdzie teraz 12V to wcale nie znaczy, że to zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz to co masz do gniazda zapalniczki i zobacz czy dalej sieje. Jeśli tak, to poszukaj czegoś innego. Jak nie będzie siało to dołóż przed ten konwreter przekaźnik sterowany napięciem z tego przewodu z którego teraz bierzesz zasilanie, a zasilanie weź z akumulatora albo wiązki prowadzącej do gniazda zapalniczki. Będzie działać tak jak teraz (włączanie i wyłączanie) ale będzie zasilane z obwodu do tego przewidzianego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2020 o 21:12, Igorek napisał:

Czy ktoś używa czegoś podobnego ale lepszej jakości i może polecić?

Adaptery zasilania HK2 i HK3 dedykowane do zasilania kamer Viofo- mam i wg mnie nie sieją (a mam bardzo wrażliwe na takie zakłócenia radio DAB)-

-dwuprzewodowy: HK2

-trójprzewodowy: HK3 (do trybu parkingowego)

Niestety mają jedno wyjście zakończone wtykiem MiniUSB, typowym dla kamerek (rejestratorów) samochodowych.

Można znaleźć taniej, choćby na Alle...

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wasylek napisał:

Adaptery zasilania HK2 i HK3 dedykowane do zasilania kamer Viofo- mam i wg mnie nie sieją (a mam bardzo wrażliwe na takie zakłócenia radio DAB)-

-dwuprzewodowy: HK2

-trójprzewodowy: HK3

Niestety mają jedno wyjście zakończone wtykiem MiniUSB, typowym dla kamerek (rejestratorów) samochodowych.

Można znaleźć taniej, choćby na Alle...

 

Ja mam założone dodatkowe gniazdo +12V, ukryte koło schowka. I tam wpięty zasilacz od kamerki. Działa tak samo...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wasylek napisał:

Adaptery zasilania HK2 i HK3 dedykowane do zasilania kamer Viofo- mam i wg mnie nie sieją (a mam bardzo wrażliwe na takie zakłócenia radio DAB)-

-dwuprzewodowy: HK2

-trójprzewodowy: HK3

Niestety mają jedno wyjście zakończone wtykiem MiniUSB, typowym dla kamerek (rejestratorów) samochodowych.

Można znaleźć taniej, choćby na Alle...

Racja. A że mam takie coś zamontowane w drugim samochodzie to wyjmę i podmienię :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

- konwerter przepięty do gniazdka 12V nadal sieje

- oryginalna ładowarka podpięta pod magiczny kabelek nie powoduje zakłóceń

- dostałem się do adaptera w drugim samochodzie, który polecał kolega @Wasylek. Niestety daje on 1,5A a moja kamerka wymaga 2A, więc nawet nie próbowałem przekładać

Ponawiam pytanie o konwerter, który zapewni 2 ampery na wyjściu, nie będzie zakłócał oraz opcjonalnie miał dwa porty usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, marcindzieg napisał:

A takie coś?

Też. To co kupiłem na początku miało fajny, nieduży rozmiar oraz jeden z kabli USB wyprowadziłem sobie do schowka i tym samym mogłem mieć dodatkową ładowarkę do telefonu bez zajmowania głównego gniazdka. To co proponujesz jest póki co domyślnym wyborem ale jak ktoś zna jakiś mały konwerter, do którego nie trzeba dokupywać kabli to będzie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2020 o 17:25, Igorek napisał:

Też. To co kupiłem na początku miało fajny, nieduży rozmiar oraz jeden z kabli USB wyprowadziłem sobie do schowka i tym samym mogłem mieć dodatkową ładowarkę do telefonu bez zajmowania głównego gniazdka. To co proponujesz jest póki co domyślnym wyborem ale jak ktoś zna jakiś mały konwerter, do którego nie trzeba dokupywać kabli to będzie idealnie.

 

Dwa kable sobie do takiej ładowarki przylutujesz i za schowkiem schowasz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobra, chyba czas napisać. Kolejny konwerter siał zakłóceniami, radio cyklicznie przestawało grać. Zgłoszony sprzedawcy do zwrotu 11 czerwca, zero odzewu, dziś poprosiłem eBay o interwencję i pół godziny później pieniądze zwrócone. Tak więc kolejny bubel, którego nie polecam

Od trzech tygodni kamerka jest zasilana za pomocą oryginalnej ładowarki i tak już zostanie bo mam dość testowania chińskiego szajsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba czas napisać. Kolejny konwerter siał zakłóceniami, radio cyklicznie przestawało grać. Zgłoszony sprzedawcy do zwrotu 11 czerwca, zero odzewu, dziś poprosiłem eBay o interwencję i pół godziny później pieniądze zwrócone. Tak więc kolejny bubel, którego nie polecam
Od trzech tygodni kamerka jest zasilana za pomocą oryginalnej ładowarki i tak już zostanie bo mam dość testowania chińskiego szajsu.
Kup druga oryginalną ładowarkę skoro taka nie sieje, rozbierz ją, podłącz w instalację auta i ukryj gdzie chcesz elektronikę ze środka.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co rozbierać ładowarkę? Ja od wielu lat montuję gniazdo zapalniczki na kablu i ukrywam całośćw podsufitce, za konsolą lampki sufitowej. W razie sprzedaży auta gniazdo zostaje a ładowarkę z kamerką zabieram. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2020 o 11:07, Igorek napisał:

Od trzech tygodni kamerka jest zasilana za pomocą oryginalnej ładowarki i tak już zostanie bo mam dość testowania chińskiego szajsu.

I to jest właśnie magia zakupu odpowiedników "za połowę ceny". Ja instalowałem sprawdzone HK3 właśnie ze względu na brak zakłóceń w odbiorze radia DAB+, bo właśnie radio cyfrowe jest najbardziej wrażliwe. Potwierdzam- absolutny brak problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.