Skocz do zawartości

Demontaż zagłówków


el_guapo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę zdemontować zagłówki z tyłu (duże, ograniczają widoczność, przeszkadzają w wygodnym umieszczeniu fotelika) jeżeli wróżę tam tylko dzieciaki w fotelikach i oczywiście nie narazić się na mandat/zatrzymanie DR*?

 

*primo: założenie jest takie, że nie mam tych zagłówków w samochodzie; secundo: dot.takze podróży zagranicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, el_guapo napisał:

Czy mogę zdemontować zagłówki z tyłu (duże, ograniczają widoczność, przeszkadzają w wygodnym umieszczeniu fotelika) jeżeli wróżę tam tylko dzieciaki w fotelikach i oczywiście nie narazić się na mandat/zatrzymanie DR*?

 

Moja odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: NIE.

Pojazd bez zagłówków nie przejdzie także badania technicznego.

Ale to, czy komuś będzie się chciało o coś takiego zabierać dowód, to inna sprawa ;) 

 

Godzinę temu, el_guapo napisał:

*primo: założenie jest takie, że nie mam tych zagłówków w samochodzie; secundo: dot.takze podróży zagranicznych.

 

A po trzecie, primo ;] ultimo ;] wrzuć zagłówki do auta i problem z głowy, w razie problemu udasz głupa i założysz.

Trafisz na służbistę to w najgorszym wypadku odholuje Ci auto albo skieruje do ASO gdzie założą Ci nowe. ;)

Osobiście, jeśli na prawdę przeszkadzają, woziłbym w aucie w razie 'W'.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, swienty napisał:

Osobiście, jeśli na prawdę przeszkadzają, woziłbym w aucie w razie 'W'.

 

Wożę w aucie, ale podczas wyjazdów wakacyjnych liczy się każdy dm3, a te 2 kobyły to akurat objętość kosmetyczki mojej żony :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2020 o 23:41, swienty napisał:

Pojazd bez zagłówków nie przejdzie także badania technicznego.

 

Formalnie pewnie tak jest. Natomiast kilka tygodni temu byłem na badaniu technicznym. Na miejscu pasażera miałem fotelik i brak zagłówka. Na tylnej kanapie dwa foteliki i tam pewnie mogło brakować jednego zagłówka. Diagnosta popatrzył na fotel/fotelik pasażera ale nie odezwał się ;). Zagłówki zapomniałem wziąć z garażu i przypomniałem sobie jak stałem w kolejce do badania :facepalm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2020 o 22:29, el_guapo napisał:

Czy mogę zdemontować zagłówki z tyłu (duże, ograniczają widoczność, przeszkadzają w wygodnym umieszczeniu fotelika) jeżeli wróżę tam tylko dzieciaki w fotelikach i oczywiście nie narazić się na mandat/zatrzymanie DR*?

 

*primo: założenie jest takie, że nie mam tych zagłówków w samochodzie; secundo: dot.takze podróży zagranicznych.

Ponieważ mi też przeszkadzał zagłówek przy instalowaniu fotelika to włożyłem go odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GoldFinger napisał:

 

Formalnie pewnie tak jest. Natomiast kilka tygodni temu byłem na badaniu technicznym. Na miejscu pasażera miałem fotelik i brak zagłówka. Na tylnej kanapie dwa foteliki i tam pewnie mogło brakować jednego zagłówka. Diagnosta popatrzył na fotel/fotelik pasażera ale nie odezwał się ;). Zagłówki zapomniałem wziąć z garażu i przypomniałem sobie jak stałem w kolejce do badania :facepalm:

 

A to ja woziłem Corsy C z Niemiec a diagnosta zawsze mówił: na przeglądzie był pan z innym oparciem :);] seryjnie szły bez zagłówków i w Niemczech ok, u nas nie ok

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samochodach które mam można na tylnej kanapie, gdzie są foteliki, obrócić zagłówki o 180stopni, tak że skierowane do tyłu i nie kolidują z fotelikiem

 

a o problemach na SKP i z Policją nie słyszałem

Edytowane przez jqr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, swienty napisał:

był pan z innym oparciem

 

Miałem Astrę H z Holandii z 2ma zaglowkami z tyłu - pod trzeci nie było ani dziur ani wewnętrznej konstrukcji w oparciu (macałem,  brak tulei pod sztyce zagłówka) - pan na SKP zawsze się czepiał, a ja zawsze odpowiadałem, że musi Pan zatem złożyć donos na kolegę po fachu z SKP nr (tu padał numer), który robił pierwszy przegląd w kraju przed dopuszczeniem do ruchu i nie widział e tym problemu.

Edytowane przez el_guapo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, el_guapo napisał:

Miałem Astrę H z Holandii z 2ma zaglowkami z tyłu - pod trzeci nie było ani dziur ani wewnętrznej konstrukcji w oparciu (macałem,  brak tulei pod sztyce zagłówka) - pan na SKP zawsze się czepiał, a ja zawsze odpowiadałem, że musi Pan zatem złożyć donos na kolegę po fachu z SKP nr (tu padał numer), który robił pierwszy przegląd w kraju przed dopuszczeniem do ruchu i nie widział e tym problemu.

To nie jest tak, że jak auto było homologowane w UE (w kraju gdzie nie był wymagany 3 zagłówek i go fizycznie nie ma), to u nas mogą se tylko pofikać mimo, że u nas jest/był wymagany?

 

Coś mi świtają stare czasy, zaraz po wejściu do UE i masa niemieckich astr 1 bez zaglówków (teraz nie pamietam czy wszystkich czy środkowego) i niemożność policji czepiania się do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Coś mi świtają stare czasy,

 

To było w okolicy 2012. Czepiał się też instalacji haka z gniazdem na ileś pinów,  podczas gdy w PŁ były inne - 2x dostał podobną odpowiedz jak do zagłówków, a potem kupiłem przejściówkę  bo i tak potrzebowałem użyć haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.