Skocz do zawartości

Francuzi chcą dobić Opla Astrę?


K3

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, 29 napisał:

Jechalem Dusterem po FL i urzekly mnie juz calkiem przyzwoita akustyka oraz komfort resorowania, szczegolnie na polnej drodze:ok: Podoba mi sie tez dlugosc przestrzeni ladunkowej po zlozeniu tylnej kanapy - respekt przy tak niewielkiej dlugosci nadwozia.

Niestety, patrzac na ceny, tez bym sie nie zdecydowal. Za nowego TCe150 4x4 (tylko w manualu:facepalm:) z paroma dodatkami peka 85k zl. Za te pieniazki sa krajowe Compassy MA170 4x4 AT9 z 2018, z symbolicznymi przebiegami, i to na gwarancji i/lub z jej przedluzeniem w cenie Dustera...  

 

Jechałeś po miescie, czy po trasie? Niestety powyżej 100km/h w aucie robi już dosyć głośno mimo długich przełożeń skrzyni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lukass186 napisał:

Ostatnio podjechał do mnie kolega Astrą K która jeździ tylko jego kierownik. Przebieg 40kkm. Boczki drzwi od szyby do samego dołu  całe z twardego plastiku. Łapiąc za klamkę pasażera zaczęły uroczo skrzypieć plastiki.

 

Wynika to z tego że tak jak Dacia w każdej wersji wyposażenia wygląda źle, tak w innych markach naprawdę źle wyglądają tylko wersje "zaślepka". Polecam sobie pomacać wersje Elite Opla, czy Elegance / Style / LK Kury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, format napisał:

 

Wynika to z tego że tak jak Dacia w każdej wersji wyposażenia wygląda źle, tak w innych markach naprawdę źle wyglądają tylko wersje "zaślepka". Polecam sobie pomacać wersje Elite Opla, czy Elegance / Style / LK Kury.

 

W nowej Astrze każda wersja wygląda tak samo. Siedziałem w takiej za 70 kPLN jak i 120 kPLN. W zasadzie nie patrząc na fotele bo w droższej były EGR-y, to deska była dosłownie taka sama. Różnica w detalach niezauważalnych na pierwszy rzut oka, czyli cal większy ekran, albo aktywny guzik z podgrzewaniem fotela. W zasadzie nawet sam sprzedawca wskazywał konkretnie palcem co się różni na desce bo samemu ciężko było wychwycić. Zresztą w Skodzie Octavii podobnie, kosmetyczne różnice pomiędzy Active, Ambition i Style. W ostatnich dwóch wersjach to już różnica taka, że w Style listwa drzwi i ramka wokół lewarka biegów jest innego koloru, reszta bez zmian. Ale to też efekt tego, że Skoda ma tani pakiet Amazing dla każdej wersji i nawet bieda wersja dostaje duże radio, podobne pokrętła i na szybko odróżniasz wersje tylko po tym czy klima jest manualna czy nie, oraz czy jest podłokietnik. Prawda jest taka, że w niektórych markach po prostu nie kupisz katalogowej wersji zaślepka, więc ciężko ją nawet zobaczyć na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, spad napisał:

W nowej Astrze każda wersja wygląda tak samo. Siedziałem w takiej za 70 kPLN jak i 120 kPLN.

 

A ja tymczasem mam Elite i jeździłem Enjoyami które zazwyczaj dostaję na zastępczaki gdy oddaję auto na serwis. Wygląda na to że po prostu jeździliśmy jakimiś zupełnie innymi autami.

Ze Skodą identycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, format napisał:

 

A ja tymczasem mam Elite i jeździłem Enjoyami które zazwyczaj dostaję na zastępczaki gdy oddaję auto na serwis. Wygląda na to że po prostu jeździliśmy jakimiś zupełnie innymi autami.

Ze Skodą identycznie.

 

 

Wypowiadam się tylko o Astrze K i Skodzie Octavii. Różnice w autach, które mają dealerzy, gdzie cena w zależności od wersji potrafi różnic się o 30 kPLN są na samej desce rozdzielczej mało widoczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spad napisał:

Wypowiadam się tylko o Astrze K i Skodzie Octavii. Różnice w autach, które mają dealerzy, gdzie cena w zależności od wersji potrafi różnic się o 30 kPLN są na samej desce rozdzielczej mało widoczne. 

 

Co jest zwykłą nieprawdą. Nawet w głupim konfiguratorze to widać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, format napisał:

 

Co jest zwykłą nieprawdą. Nawet w głupim konfiguratorze to widać.

 

Okej, ale nikt nie zwozi na plac podstawowych aut z konfiguratora. Wejdź na otomoto, zobacz na Octavię w wersji Active, Ambition i Style. Wszystkie są doposażone automatycznie w Amazing i wyglądają na pierwszy rzut oka podobnie. Nawet jeżeli w bogatszych wersjach masz droższe radio Amundsen czy jak to się nazywa, to to tańsze radio z pakietu Amazing jest niemalże identyczne, różnica chyba pokrętła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, spad napisał:

 

Okej, ale nikt nie zwozi na plac podstawowych aut z konfiguratora. Wejdź na otomoto, zobacz na Octavię w wersji Active, Ambition i Style. Wszystkie są doposażone automatycznie w Amazing i wyglądają na pierwszy rzut oka podobnie. Nawet jeżeli w bogatszych wersjach masz droższe radio Amundsen czy jak to się nazywa, to to tańsze radio z pakietu Amazing jest niemalże identyczne, różnica chyba pokrętła. 

 

To teraz zobacz sobie jak wyglada Astra K Essentia na tle bogatej wersji ;]

 

essentiajpg.jpg

astra.jpg

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To teraz zobacz sobie jak wyglada Astra K Essentia na tle bogatej wersji ;]

 

 

 

Okej, ale takich Astr nie ma u dealerów. Każda jaką widziałem w ofercie ma duży ekran na środku, autoklimę, multifunkcyjną kierownicę. Może co najwyżej mniej przycisków na kierownicy. Katalog katalogiem, ale tego nie zobaczysz u dealera. A u dealera Dacii i Fiata można kupić paskudnego golasa, jak i paskudnego wypasa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał:

 

Jechałeś po miescie, czy po trasie? Niestety powyżej 100km/h w aucie robi już dosyć głośno mimo długich przełożeń skrzyni. 

Jedno i drugie, ale nie autostrada - przyznaje. Jest po prostu przyzwoicie z dobrym wrazeniem akustycznym, ale nie jest to ciche wnetrze - jak w wiekszosci samochodow tej wielkosci zreszta. Nie jest to na pewno poziom Tiguana, Kugi czy Cherokee. No i wolnossacy 1.6 bedzie oczywiscie dusil uszy inaczej niz TCe150...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, 29 napisał:

Jedno i drugie, ale nie autostrada - przyznaje. Jest po prostu przyzwoicie z dobrym wrazeniem akustycznym, ale nie jest to ciche wnetrze - jak w wiekszosci samochodow tej wielkosci zreszta. Nie jest to na pewno poziom Tiguana, Kugi czy Cherokee. No i wolnossacy 1.6 bedzie oczywiscie dusil uszy inaczej niz TCe150...

 

Nie mowie tu o poziomie Tiguana, ale np w Kamiq miałem większy komfort dla uszu. Uwierz mi, ze ten 1.6 SCE jest naprawdę cichy w porównaniu z 1.6 K4M. Tam to była dopiero katorga dla uszu powyżej 120km/h. 1.0 TCE kontra np 1.0 TSI to też przepaść, jedyny sens to tylko kupić z myslą o instalacji lpg. W ogole podchodząc do Dustera, naczytałem się na forum jaki to nie jest super. A w salonie wielkie rozczarowanie. Nawet włączając radio poczułem się oszukany :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

To teraz zobacz sobie jak wyglada Astra K Essentia na tle bogatej wersji ;]

 

 

Inny dekor, radio i kierownia sprawia ze wnetrze jest ladniejsze. Pytanie czy deska jest z innego materialu tak samo jak i boczki drzwiowe. IMO nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czachabrava napisał:

 

Nie mowie tu o poziomie Tiguana, ale np w Kamiq miałem większy komfort dla uszu. Uwierz mi, ze ten 1.6 SCE jest naprawdę cichy w porównaniu z 1.6 K4M. Tam to była dopiero katorga dla uszu powyżej 120km/h. 1.0 TCE kontra np 1.0 TSI to też przepaść, jedyny sens to tylko kupić z myslą o instalacji lpg. W ogole podchodząc do Dustera, naczytałem się na forum jaki to nie jest super. A w salonie wielkie rozczarowanie. Nawet włączając radio poczułem się oszukany :)

Nie znam Kamiq, ale wierze. Czasem mniejsze modele potrafia byc nawet ciut cichsze niz te wieksze tej samej marki. Tylko ze odpowiednikiem Dustera jest raczej Karoq i jestem pewien, ze widac juz te roznice pomiedzy nimi w cenie, ktora tez widac okiem, uchem i dotykiem;]

 

Nie zamierzam bronic czy wychwalac Dustera, ba - osobiscie nie kupilbym nigdy w takiej ofercie, ale potrafie zrozumiec innych i w pewnych okolicznosciach moglbym sobie nawet wyobrazic siebie w jakiejs wypasionej wersji Dustera w przyszlosci;] chociaz podkreslam znowu, ze moim idealnym Dusterem jest dwuletni Compass:phi: Natomiast tak, jechalem juz tym najnowszym i widze pewien postep. Prawda jest taka, ze jak Duster cie w koncu zadowoli, to bedzie kosztowal tyle co konkurencja. Prawda?

 

Znam goscia, ktory przejechal Dusterem z lpg bezproblemowo ponad 160k km i kupil drugiego, po FL, nie sprzedajac nawet tego pierwszego. Jak uslyszalem ile kosztowal, to w oczach mialem juz Compassa 2.4MA ze Stanow z instalacja lpg w cenie, ale na tym polega wolnosc, ze podejmuje sie zle i dobre decyzje:phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 29 napisał:

Znam goscia, ktory przejechal Dusterem z lpg bezproblemowo ponad 160k km i kupil drugiego, po FL, nie sprzedajac nawet tego pierwszego. Jak uslyszalem ile kosztowal, to w oczach mialem juz Compassa 2.4MA ze Stanow z instalacja lpg w cenie, ale na tym polega wolnosc, ze podejmuje sie zle i dobre decyzje:phi:

Czyli po powodzi albo niezle przekoszony vs nowe auto z gwarancja. Niezla alternatywa. :hehe: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał:

Czyli po powodzi albo niezle przekoszony vs nowe auto z gwarancja. Niezla alternatywa. :hehe: 

Hahaha:facepalm: Miales juz jakies auto z USA? Zajrzales chociaz raz na IAAI albo Copart?

Gdzie wyczytales, ze ten gosc kupil nowego Dustera? Kupil rocznego od pracownika ASO - jeden z ostatnich egzemplarzy 1.6 z lpg, bo fabrycznie nowe juz tylko 1.0 TCe i takiego nie chcial... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spad napisał:

 

Okej, ale takich Astr nie ma u dealerów. Każda jaką widziałem w ofercie ma duży ekran na środku, autoklimę, multifunkcyjną kierownicę. Może co najwyżej mniej przycisków na kierownicy. Katalog katalogiem, ale tego nie zobaczysz u dealera. A u dealera Dacii i Fiata można kupić paskudnego golasa, jak i paskudnego wypasa. :)

 

W salonie nie ma, bo wola wystawic to co wyglada lepiej niz gorzej ;] :ok:

Ale akurat sporo tych najbiedniejszych Astr zostalo zamowionych do Policji czy wypozyczalni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 29 napisał:

Hahaha:facepalm: Miales juz jakies auto z USA? Zajrzales chociaz raz na IAAI albo Copart?

Gdzie wyczytales, ze ten gosc kupil nowego Dustera? Kupil rocznego od pracownika ASO - jeden z ostatnich egzemplarzy 1.6 z lpg, bo fabrycznie nowe juz tylko 1.0 TCe i takiego nie chcial... 

Auta z USA sa najlepsze zwlaszcza z LPG :skromny:  Chlopie to jest inna klasa aut nie da sie porownac Fiata z Dacia :facepalm: zwlaszcza w kategorii ulep vs nowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spad napisał:

Okej, ale takich Astr nie ma u dealerów.

 

Bo nawet Dacia nie wystawia do salonów wersji pełna zaślepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czachabrava napisał:

 

Jechałeś po miescie, czy po trasie? Niestety powyżej 100km/h w aucie robi już dosyć głośno mimo długich przełożeń skrzyni. 

Ja mam z silnikiem Tce 130. Jest znacznie ciszej niż w mojej poprzedniej Astrze H 1.8

Ktoś pisał o audio, ja mam wersję z medianav i sześcioma głośnikami -gra całkiem przyjemnie.

 

Nie chce mi się licytować jak przedszkolak ale ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Jest pare rzeczy które mógłby być poprawione ale da się z nimi normalnie żyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, format napisał:

 

Bo nawet Dacia nie wystawia do salonów wersji pełna zaślepka.

 

Bo nawet najlepsza wersja jest gorsza estetyczne od najbiedniejszej Astry. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

Inny dekor, radio i kierownia sprawia ze wnetrze jest ladniejsze. Pytanie czy deska jest z innego materialu tak samo jak i boczki drzwiowe. IMO nie.

 

deska na pewno jest ta sama, drzwi mogą się różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maro_t napisał:

 

deska na pewno jest ta sama, drzwi mogą się różnić.

Tak wlasnie myslalem w innych watkach czytalem, ze jest dramatyczna roznica w materialach nie tylko w Oplu ale i w Skodzie. Tu chyba jednak bardziej chodzi o to, ze sa przyjemniejsze dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.