Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb - czy to normalne?


OPAL

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, OPAL napisał:

Czy normalnym jest, że w miejscu kropek na szybie folia wygląda na niedoklejoną? Naklejana była wczoraj. Reklamować?

 

 

20200524_180559.jpg

Jak mialem przyciemniane folia to tez tak mialem. Moj oklejacz zanim zaczal ostrzegl mnie ze tak bedzie

Zaczalem sie wtedy przygladac innym samochodom z folia i wszystkie tak mialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, franekrob napisał:

Chyba bardziej termokurczliwe będą przylegać
U.mnie w żadnym tak nie było
Może trzeba poczekać aż wyschnie

Jest dokładnie odwrotnie, jak jest mokre to nie widać. Można folie położyć na zewnątrz 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy normalnym jest, że w miejscu kropek na szybie folia wygląda na niedoklejoną? Naklejana była wczoraj. Reklamować?
 
 
20200524_180559.jpg.dca8ce4eb9e3a83e494581c495d2b886.jpg
Nie, nie jest normalne. Kwestia fachowców i folii. Nigdy nie miałem tego zjawiska na szybach.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, spad napisał:

Nie, nie jest normalne. Kwestia fachowców i folii. Nigdy nie miałem tego zjawiska na szybach.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Zgadzam się . Chodź u mnie było tak:

1. Po oklejeniu nie dolegało 

2. magicy kazali stawiać auto ma słońcu przez 1 dzień 

3. drugiego dnia kazali wziąć podkładkę papierowa od piwa i samemu docisnąć i się przykleiła idealnie - nie było śladu „białej obwódki „ ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było/jest tak samo - prosiłem żeby dobrze to przykleić  .. zapewniali że się postarają - nic z tego nie wyszło.

Wygląda to dokładnie tak samo jak u ciebie. Pomagało trochę doklejanie tego jak były gorące dni ... ale to efekt na krótko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, spad napisał:

Nie, nie jest normalne. Kwestia fachowców i folii. Nigdy nie miałem tego zjawiska na szybach.

A kropki w takim zagęszczeniu na szybie miałeś, bo to raczej niezbyt częste...

 

10 minut temu, Azbest napisał:

Wygląda to dokładnie tak samo jak u ciebie. Pomagało trochę doklejanie tego jak były gorące dni ... ale to efekt na krótko.

Pewnie miejsce tych kropek trzeba by jakimś ciemnym/czarnym szuwaksem pomalować przed oklejeniem folią;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Pytam, bo robiłem to w polecanym warsztacie z dobrymi opiniami i nie sądzę, żeby odwalili manianę. Chociaż wcześniej nie ostrzegali, że tak to będzie wyglądać.

Postawię na słońcu i spróbuję z tą podkładką pod piwo. Jak nie, to trudno... będę musiał się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, OPAL napisał:

Dzięki za opinie. Pytam, bo robiłem to w polecanym warsztacie z dobrymi opiniami i nie sądzę, żeby odwalili manianę. Chociaż wcześniej nie ostrzegali, że tak to będzie wyglądać.

Postawię na słońcu i spróbuję z tą podkładką pod piwo. Jak nie, to trudno... będę musiał się przyzwyczaić.

Żeby nie tracić czasu, to już się zacznij przyzwyczajać ;)  ... ale ta podkładka pod piwo powinna pomóc. Jeśli masz gdzie to możesz sobie pomóc suszarką do włosów.

 

U mnie pierwszego dnia wyglądało tak:

image.png.d3f2358b7814e8f272727a34a4463ac5.png

 

po 2-3 dniach już wyglądało tak jak u ciebie 

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, volf6 napisał:

Pewnie miejsce tych kropek trzeba by jakimś ciemnym/czarnym szuwaksem pomalować przed oklejeniem folią;]

Może tak, ale to jest problem który objawi się przy każdym "uskoku" na szybie - wiec jest sporo do pomalowania.

 

Uważam, że obklejacze powinni o tym informować i oferowac jakieś sposoby rozwiązania tego problemu. Ja się zniechęciłem do takiego aftermarketowego przyciemniania szyb. Mydlili oczy że postarają się żeby nie było tych bąbli powietrza, dociskali, grzali ... to i tak wyjdzie po dłuższym lub krótszym czasie. 

 

Moim zdaniem rozwiązania sa dwa - albo elastyczna folia z mocnym przyleganiem, aby ładnie dolegała ... i tu moim zdaniem efekt nigdy nie będzie idealny.

... albo jakiś klej/silikon, którym należy wypełnić te szczeliny przed położeniem folii .. wydaje mi sie że nawet jakaś przezroczysta masa by dała radę. Chodzi o to żeby wypełnić/zaszpachlować te nierówności i na to dopiero folia. Nawet woda używana przy klejeniu robiła dobrą robotę.

 

Szyby przyciemniałem dla dziecka - spełniło swoje zadanie, ale efekt wizualny na zewnątrz mi sie nie podoba. Dziś założyłbym jakieś dopasowane siatki lub zasłonki. Na takie przyciemnianie jak obecnie już się nie zdecyduję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał:

A kropki w takim zagęszczeniu na szybie miałeś, bo to raczej niezbyt częste...

 

Pewnie miejsce tych kropek trzeba by jakimś ciemnym/czarnym szuwaksem pomalować przed oklejeniem folią;]

 

Tak, jak dobrze pamiętam Stilo 3D tak mocno miało zarówno na bocznych tylnych i tylnej. 

Edytowane przez spad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2020 o 20:00, OPAL napisał:

Czy normalnym jest, że w miejscu kropek na szybie folia wygląda na niedoklejoną? Naklejana była wczoraj. Reklamować?

 

 

20200524_180559.jpg

 

Waska "szczelina" jest u mnie widoczna ale u Ciebie jest bardzo szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.