Skocz do zawartości

Jak naprawić fugę narożną?


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

zrobiło mi się pod oknem takie kuku jak na zdjęciu.

Jest jakiś prosty sposób by to jakoś ogarnąć?

wersję dla laika poproszę 😁

20200524_204600.jpg

Edytowane przez bb_maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bb_maciek napisał:

zrobiło mi się pod oknem takie kuku jak na zdjęciu.

Jest jakiś prosty sposób by to jakoś ogarnąć?

wersję dla laika poproszę 😁

zrób fotkę od góry, bo nie jestem pewny, czy płytki są dobrze położone. Ale jeśli są, to starą fugę trzeba usunąć i położyć nową. Inaczej się nie da, jeśli ma profi wyglądać.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bergerac napisał:

zrób fotkę od góry, bo nie jestem pewny, czy płytki są dobrze położone. Ale jeśli są, to starą fugę trzeba usunąć i położyć nową. Inaczej się nie da, jeśli ma profi wyglądać.

 

Problem w tym, że nie jest to biały kolor fugi, tylko jakiś odcień szarości

dobrać teraz tak, by nie raziło, będzie ciężko...

20200525_165350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bb_maciek wykrusz tą fugę, weź w rękę i goń do sklepu - tam będziesz miał wzorniki ;) na moje oko to kolor popielaty atlasa :P 

 

zawsze też możesz kupić dwa odcienie tego samego producenta i zmieszać w kilku różnych proporcjach, potem dać wyschnąć - porównać które najbliższe i gotowe :) w niektórych sklepach fugi można kupić na gramy, nie trzeba całych pudełek brać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mPh napisał:

na moje oko to kolor popielaty atlasa :P 

 

 

O ile dobrze pamiętam (po opakowaniu) to będzie Mapei Ultracolor (niestety mają opakowania 2 i 5kg 8-))

pozostaje pytanie jaki odcień i jak to zrobić, żeby to wyglądało :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bb_maciek napisał:

 

O ile dobrze pamiętam (po opakowaniu) to będzie Mapei Ultracolor (niestety mają opakowania 2 i 5kg 8-))

pozostaje pytanie jaki odcień i jak to zrobić, żeby to wyglądało :hmm: 

 

Jeszcze zależy ile lat ma fuga, bo producenci okresowo zmieniają odcienie "w ramach ulepszania formuły" i mimo pozornej identyczności z poprzednimi (nawet na wzornikach nie widać różnicy), po położeniu i wyschnięciu ją widać, bo zmieniła się faktura masy ze względu na jakieś nowe dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bb_maciek napisał:

Problem w tym, że nie jest to biały kolor fugi, tylko jakiś odcień szarości

dobrać teraz tak, by nie raziło, będzie ciężko...

jedyna opcja wg mnie to usunąć kompletnie fugę, dobrze oczyścić szczelinę i położyć nową fugę. Słabo widzę na zdjęciu, ale wygląda, że łączenie kątowe nie jest do końca prawidłowo zrobione i dlatego fuga się wykruszyła. Ona powinna wypełniać szczelinę, a nie za nią wystawać.

 

Odnośnie koloru - spróbuj tam gdzie kupowałeś, może będą mieli fakturę w kompie. Mi znaleźli mój zakup farby Tikurrila po kilku latach :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mapei to kolor nazywa się manhattan. Fuga wykruszyła się bo jest za mała szczelina więc ja, oprócz wydłubania starej fugi, poszerzyłbym szparę za pomocą szlifierki. Jeśli nie masz takiej możliwości wydłub fugę i zrób to silikonem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.