Skocz do zawartości

Dzialka


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, AkuQ napisał:

Czy Ty czasem nie pochodzisz z Krk lub Poz? :phi: 50k to będzie dobra cena za działkę budowlaną ponad 2k mkw w środku wsi. Nawet tej w Polsce X czy Z. W gminnej miejscowości 1500 mieszkańców działka 10 arowa (goła, nieuzbrojona) to koszt 40-50k, w małych miejscowościach ceny 20-35 a ładne, kształtne 40-50k. To tak z moich okolic. czyli 45km od Twojej lokalizacji, więc skala porównawcza jakaś jest. Okolice Puław (8-10km od Puław) takie działki po 70-80k schodzą. Więc nawet jakbyś 60k za to położył to krzywdy miał nie będziesz.

 

 

to jest rozsadny glos :)

Z Wawy ale Poz bardzo lubie, Krakow mniej ale to wiadomo ;]

 

Ok to daje limit 60k i od jutra sie zaprzyjazniam z nimi telefonicznie, a na spotkanie zabieram flaszke ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PawelWaw napisał:

 

to jest rozsadny glos :)

Z Wawy ale Poz bardzo lubie, Krakow mniej ale to wiadomo ;]

 

Ok to daje limit 60k i od jutra sie zaprzyjazniam z nimi telefonicznie, a na spotkanie zabieram flaszke ;]

 

Flaszka mile widziana, ale jak deal się uda to złoją Cię bimbrem :] Ale jak chcesz oszczędzać to zameldujesz się na wsi i samochody masz liczone z taniego rejonu, na pakietach to po kilka stówek rocznie do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AkuQ napisał:

Flaszka mile widziana, ale jak deal się uda to złoją Cię bimbrem :] Ale jak chcesz oszczędzać to zameldujesz się na wsi i samochody masz liczone z taniego rejonu, na pakietach to po kilka stówek rocznie do przodu :)

 

kurna to 3 kobiety (corka, matka i siostra matki), telefon jest do corki, sprzedaje matka i jej siostra. o dziwo gadalem z corka i matka i jedynie sensowna to jest matka :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AkuQ napisał:

Flaszka mile widziana, ale jak deal się uda to złoją Cię bimbrem :] Ale jak chcesz oszczędzać to zameldujesz się na wsi i samochody masz liczone z taniego rejonu, na pakietach to po kilka stówek rocznie do przodu :)

 

BTW bedziemy "sasiadami" ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał:

 

BTW bedziemy "sasiadami" ? :)

 

Nie do końca, ale żaden problem bym poduczył Cię wędkowania. Tam szwagier buszuje ze spiningiem po starorzeczach Wieprza i co raz się zgadujemy na wędkowanie, będziesz dołączał :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AkuQ napisał:

Nie do końca, ale żaden problem bym poduczył Cię wędkowania. Tam szwagier buszuje ze spiningiem po starorzeczach Wieprza i co raz się zgadujemy na wędkowanie, będziesz dołączał :oki:

 

jezeli to ukryta opcja napica sie to sie zgadzam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AkuQ napisał:

30km w prostej linii jest podobnie, ziemia klasy 3b-4b, więcej chlewni, sadzą różne dynie, ostropesty itp. i tak ceny za ha chore, a ziemi nikt nie sprzedaje mimo że 90k/ha.

 

za 90/ha to u mnie z pocałowaniem wezmą nawet 6 :] 5 to w granicach 120 / ha ;] każda ilość do sprzedania pójdzie w 3 dni - tylu chętnych jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

to jest rozsadny glos :)

Z Wawy ale Poz bardzo lubie, Krakow mniej ale to wiadomo ;]

 

Ok to daje limit 60k i od jutra sie zaprzyjazniam z nimi telefonicznie, a na spotkanie zabieram flaszke ;]

 

i kierowcę :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie sprzedaje.

dzisiaj pani miala byc na dzialce i miala pokazac dzialke.

po telefonie ona jednak dzisiaj nie ma czasu, moze bedzie tam w sobote jak nie bedzie padac... bo panie to daleka droga jest ja tam mam 30 km...

Edytowane przez PawelWaw
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

tak sie sprzedaje.

dzisiaj pani miala byc na dzialce i miala pokazac dzialke.

po telefonie ona jednak dzisiaj nie ma czasu, moze bedzie tam w sobote jak nie bedzie padac... bo panie to daleka droga jest ja tam mam 30 km...

to ja już bym sobie darował takiego sprzedającego... jezeli on na tym etapie robi tyle problemów, to co będzie potem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

tak sie sprzedaje.

dzisiaj pani miala byc na dzialce i miala pokazac dzialke.

po telefonie ona jednak dzisiaj nie ma czasu, moze bedzie tam w sobote jak nie bedzie padac... bo panie to daleka droga jest ja tam mam 30 km...

 

zrób tak, zostaw jej telefon, powiedz, że na tej wiosce masz rodzinę, i od razu mów że za 90 nie jesteś zainteresowany ale poniżej 70 już tak, i jeśli chce sprzedać to niech dzwoni do Ciebie

 

osobiście kiedyś też miałem tak robić jak Ty, mam nawet 3tys m2 na podlasiu ;] 

z obecnych doświadczeń albo bym brał RODO gdzieś blisko bloku

albo budował chatę pod Warszawą, oczywiście trzeba się wtedy liczyć z gorszą komunikacją/brakiem, ale w tych zaznaczonych terenach (wysokość ursynowa) działkę kupisz za 200-300tys + chata koło 100m2 za 400-500tys - realnie z małym domem (bez garażu murowanego) to za 600-650 zamieszkasz. Na mordor jedzie się 12 minut autem.

 

image.png.cbc68a882d73c6cfa7bd4d167ee847b9.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bielaPL napisał:

zrób tak, zostaw jej telefon, powiedz, że na tej wiosce masz rodzinę, i od razu mów że za 90 nie jesteś zainteresowany ale poniżej 70 już tak, i jeśli chce sprzedać to niech dzwoni do Ciebie

 

jak beda sie ociagac to zaraz im powiem papa :)

 

34 minuty temu, bielaPL napisał:

sobiście kiedyś też miałem tak robić jak Ty, mam nawet 3tys m2 na podlasiu ;] 

z obecnych doświadczeń albo bym brał RODO gdzieś blisko bloku

albo budował chatę pod Warszawą, oczywiście trzeba się wtedy liczyć z gorszą komunikacją/brakiem, ale w tych zaznaczonych terenach (wysokość ursynowa) działkę kupisz za 200-300tys + chata koło 100m2 za 400-500tys - realnie z małym domem (bez garażu murowanego) to za 600-650 zamieszkasz. Na mordor jedzie się 12 minut autem.

 

tak jak pisalem nie szukam dzialki i domu do mieszkania na stale, blok to jednak jest blok :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2020 o 20:05, PawelWaw napisał:

i co to ogarnia w 100% role szamba ?

Ogarnia lepiej niż szambo. :) Koszty budowy podobne a można się załapać na dopłaty z gminy na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Są dwa rozwiązania z drenażem bez mechanicznego napowietrzania i bez drenażu tzw reaktor wymaga prądu do napowietrzania.

Koszty utrzymania : wywóz jest droższy niż szamba ale raz do roku. Cena wynosi od 30-100PLN za m3 zależna od okolicy ale wywozisz w zależności od wielkości osadnika 2-3 m3 gęstego jak napisał @rwIcIk wywóz raz do dwóch razy do roku. Bakterie plus dodatek do rozpuszczania tłuszczów to wydatek rzędu 130-140 PLN rocznie przy użytkowaniu całorocznym dla 4-6 osób mieszkających na stałe. Ze względu na rodzaj gleby i wielkość działki może nie dać się zastosować rozwiązania z drenażem. U Ciebie wielkość działki jest wystarczająca pozostaje kwestia rodzaju gruntu. Polecam takie rozwiązanie.

Edytowane przez Rudobrody
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał:

No i nie wyszlo. Beda to jeszcze sprzedawac latami :)

ale mam juz na oku cos obok 2hektary :)

Często fajne działki nie są sprzedawane przez portale z ogłoszeniami, bo sprzedający wychodzą z założenia, że jak będzie chętny to się sprzeda. Jedz na wieś gdzie chcesz kupić kawałek pola, zapytaj w lokalnym sklepie, zagadaj jakiegoś mieszkańca i się może czegoś dowiesz. Ja tak zrobilem, znalazłem działkę, która mi się spodobala i poszedłem do najbliższego domu zapytac - po miesiącu była moja:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2020 o 23:34, sadlos napisał:

Często fajne działki nie są sprzedawane przez portale z ogłoszeniami, bo sprzedający wychodzą z założenia, że jak będzie chętny to się sprzeda. Jedz na wieś gdzie chcesz kupić kawałek pola, zapytaj w lokalnym sklepie, zagadaj jakiegoś mieszkańca i się może czegoś dowiesz. Ja tak zrobilem, znalazłem działkę, która mi się spodobala i poszedłem do najbliższego domu zapytac - po miesiącu była moja:)

najlepsze źródło informacji: podjechać wcześnie rano do lokalnej zlewni mleka :] i zapytać o to zlewniarza oraz lokalesów, którzy zawsze się gromadzą pod zlewnią :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2020 o 14:36, DZIDA napisał:

najlepsze źródło informacji: podjechać wcześnie rano do lokalnej zlewni mleka :] i zapytać o to zlewniarza oraz lokalesów, którzy zawsze się gromadzą pod zlewnią :] 

U Ciebie są lokalne zlewnie mleka? :totalszok:

Myślałem, że to już nie te czasy, a mleko zabierają od gospodarzy wprost do mleczarni.

 

Na wsi zawsze znajdzie się jakiś uczynny i wygadany.

Znam taką wioskę pod BI, że co tam zajadę to mnie atakują czy nie chcę działki kupić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie są lokalne zlewnie mleka? default_yikes.gif

Myślałem, że to już nie te czasy, a mleko zabierają od gospodarzy wprost do mleczarni.

 

Na wsi zawsze znajdzie się jakiś uczynny i wygadany.

Znam taką wioskę pod BI, że co tam zajadę to mnie atakują czy nie chcę działki kupić. 

Zdecydowana większość ma odbiór. Drobnica zwozi do zlewni, choć część zlewni już zlikwidowano (zwłaszcza w małych wioskach gdzie zostali sami duzi), ale jeszcze jest trochę... Zwłaszcza tam gdzie są male gospodarstwa rozrzucone po okolicy.

 

Jak sprzedawaliśmy siedlisko po dziadku niedaleko Zabłudowa to się ludzie stamtąd wynosili a wieś pustoszała. Teraz się tam rozbudowują i sprowadzaja z powrotem z Bi

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.