Skocz do zawartości

Muszę pochwalić Peugeota


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Aplikacja na telefonie mojej żony wyświetliła info, że jest dostępna aktualizacja systemu pokładowego i map. Dostałem na maila instrukcję z linkiem do oprogramowania (dostępne również na MacOS!). Oprogramowanie po wpisaniu nr VIN ściągnęło potrzebne pliki i stworzyło pendrive gotowego do aktualizacji.

image.png.10ff44175005de80237d66ba2f00f908.png

 

Korzystając z instrukcji przeszedłem proces krok po kroku bez żadnych problemów. Jedyny minus to fakt, że silnik musi pracować podczas aktualizacji, a trochę to trwa. Mało ekologiczne trochę :(

 

Wszystko działa, chyba rozbudowali też mapy TomToma, bo wyświetlają się na bieżąco informacje o ruchy drogowym, pokazało nawet wyłączoną z ruchy ulicę, którą remontują od kilku dni, mapa wyświetla info o pogodzie i ceny paliw na stacjach benzynowych. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :ok: Aktualizacja swoje waży, bo nie chciała się zmieścić na pendrive 16GB, poszło dopiero na 64.

 

IMG_3509.jpeg.a4e04ba8616213bb51a69606f6868e8a.jpeg

 

IMG_3520.jpeg.048a34fdbcd758ea171f4b99ee3a11dd.jpeg

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bergerac napisał:

Korzystając z instrukcji przeszedłem proces krok po kroku bez żadnych problemów. Jedyny minus to fakt, że silnik musi pracować podczas aktualizacji, a trochę to trwa. Mało ekologiczne trochę :(

 

Cos takiego to moga wymyslic tylko Francuzi ;]

Pamietam, ze jak mialem C4, to zeby wyozonowac wnetrze, tez silnik musial chodzic na postoju bo inaczej nie dzialala dmuchawa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Cos takiego to moga wymyslic tylko Francuzi ;]

Pamietam, ze jak mialem C4, to zeby wyozonowac wnetrze, tez silnik musial chodzic na postoju bo inaczej nie dzialala dmuchawa ;)

 

Twierdzą, że to niby dlatego, żeby prądu nie zabrakło w trakcie aktualizacji, co mogłoby uwalić system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

Twierdzą, że to niby dlatego, żeby prądu nie zabrakło w trakcie aktualizacji, co mogłoby uwalić system.

 

Hmm, to by sie musialo aktualizowac chyba z 24h, zeby wyladowac aku w samochodzie ;]

Wystarczylobyustawic jakies zabezpieczenie, zeby nie dalo sie robic updejtu jak aku ma mniej niz X% naladowania ;)

Cos jak w ajfonie ;] 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Hmm, to by sie musialo aktualizowac chyba z 24h, zeby wyladowac aku w samochodzie ;]

Wystarczylobyustawic jakies zabezpieczenie, zeby nie dalo sie robic updejtu jak aku ma mniej niz X% naladowania ;)

Cos jak w ajfonie ;] 

 

też uważam, że są lepsze rozwiązania. Nawet to ich obecne rozwiązanie jest niezgodne z przepisami. Najlepsze rozwiązanie to robić update w jakieś trasie ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w czym tu chwalić ?

U mnie wyskakuje powiadomienie w aucie, że pojawiła się aktualizacja SW / navi /aplikacji i właśnie się pobiera. Mapy się aktualizują najczęściej (w zależności od zaznaczonych regionów), średnio co 2miesiące.

Nie trzeba się bawić z żadnymi usb (co jest strasznie upierdliwe i trwa wieczność) :ok:.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Hmm, to by sie musialo aktualizowac chyba z 24h, zeby wyladowac aku w samochodzie ;]

Wystarczylobyustawic jakies zabezpieczenie, zeby nie dalo sie robic updejtu jak aku ma mniej niz X% naladowania ;)

Cos jak w ajfonie ;] 

 

Tym bardziej, że tam już układ do sprawdzania akumulatora jest, bo jest system stop/stary, w którym jednym z warunków zatrzymania i wznowienia pracy silnika jest aktualny stan naładowania aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fiacie aktualizuje navi na postoju, wystarczy radio właczyć. Tylko aktualizuje z pendrive. Z drugiej strony i tak korzystam z GM przez AA więc ten cały TomTom to zbędna rzecz jak dla mnie, no może poza tym ze mam załączone ostrzeganie dźwiękowe przed fotoradarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

To w czym tu chwalić ?

U mnie wyskakuje powiadomienie w aucie, że pojawiła się aktualizacja SW / navi /aplikacji i właśnie się pobiera. Mapy się aktualizują najczęściej (w zależności od zaznaczonych regionów), średnio co 2miesiące.

Nie trzeba się bawić z żadnymi usb (co jest strasznie upierdliwe i trwa wieczność) :ok:.

chwalić, bo mam porównanie np. do Vagów, Opli, Mazdy, Toyoty gdzie tego typu proces nie działa. Proces w sensie, że dostajesz reminder o dostępnej nowej bazie plus Cię prowadzi przez cały proces. Często do serwisu nawet trzeba jechać, żeby wykonać aktualizację. Może to się obecnie zmienia, nie wiem :nie_wiem: Po prostu temat do dyskusji o różnych rozwiązaniach, w końcu to Motokącik :)

Rozumiem, że Ty masz kartę SIM i sam system pokładowy zaciąga update ? Jakie auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bergerac napisał:

chwalić, bo mam porównanie np. do Vagów, Opli, Mazdy, Toyoty gdzie tego typu proces nie działa. Proces w sensie, że dostajesz reminder o dostępnej nowej bazie plus Cię prowadzi przez cały proces. Często do serwisu nawet trzeba jechać, żeby wykonać aktualizację. Może to się obecnie zmienia, nie wiem :nie_wiem: Po prostu temat do dyskusji o różnych rozwiązaniach, w końcu to Motokącik :)

Rozumiem, że Ty masz kartę SIM i sam system pokładowy zaciąga update ? Jakie auto ?

Nie pamiętam już jak jest VAgu, ale w Kii i poprzednim Volvo robiłem jak u Ciebie, czyli USB i upgrade 20 czasem 50min. Upierdliwe to było na tyle, że jak się nie planowało dłuższej trasy to trzeba było na silniku pracującym to robić (zresztą ASO też tak robi :(). No i minus, że taki upgraidy były raz na 6-12m.

W v90 mam opcję, że sam odrazu instaluje, aby to zrobił potrzebny jest Internet albo przez wbudowany hotspot w aucie, albo zewn przez wifi lub BT. Mimo dużych plików instaluje się szybko. W moim przypadku działa przez kartę z hotspotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.