Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe...


Gość krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krawiec

Co teraz jest godne polecenia? Musze wymienić przód i tył a nie mam zamiaru jechać z tym do warsztatu bo sprawa prosta jak drut.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Godzinę temu, AstraC napisał:

Marka? Myślał bym nad TRW lub Textar, dla Forda Motorcraft. :ok:

TRW... patrze na katalog i nie rozumiem..

 

Pokazują do mojego auta na oś przednią dwa zestawy klocków drastycznie różniących się wymiarami.

 

Krawiec

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krawiec napisał:

Subaru..

 

Krawiec

Jurid, czyli OEM :ok:

 

Mój serwis miał w cenie porównywalnej do TRW, Textara i innych a znacznie lepiej się na nich jeździło, serwis zresztą też je polecał i zakładał w większości aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, krawiec napisał:

Pokazują do mojego auta na oś przednią dwa zestawy klocków drastycznie różniących się wymiarami.

kwestie silnikowe, a co za tym idzie większe hamulce. Sprawdź dokładnie co powinieneś mieć i nie ufaj katalogom internetowym do końca - szczególnie w przypadku niszowych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
3 minuty temu, Ozarek napisał:

kwestie silnikowe, a co za tym idzie większe hamulce. Sprawdź dokładnie co powinieneś mieć i nie ufaj katalogom internetowym do końca - szczególnie w przypadku niszowych aut.

No hamulce akurat duże.. bo to Forester XT, tarcza 316.

Z tyłem jeszcze większa heca bo klocki na zdjęciach się totalnie różnią wyglądem.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, krawiec napisał:

TRW... patrze na katalog i nie rozumiem..

 

Pokazują do mojego auta na oś przednią dwa zestawy klocków drastycznie różniących się wymiarami.

 

Krawiec

 

 

 

 

Zamontowałem ostatnio na przód do Tipo komplet tarcz i klocków z Textar-a. Hamować hamują, nie piszczą. Pylić pylą, tragedii nie ma. Nie testowałem ich jeszcze mocno bo dopiero 1,5kkm przejechane.

Edytowane przez steyr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
2 minuty temu, Prozaq napisał:

Jak masz oryginalnie koła 17" to klocki przód OE 26296SG010 i numer z Textara 2422201.

Koła oryginalne są 18". Na zimę mam 17".

 

Co z tyłem bo tu jest większy zakręt...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
2 minuty temu, Prozaq napisał:

tył numer OE 26696SG000 i numer Textara 2485401.:ok:

I teraz jest wesoło...

Wpisując numer OE dostaję w sklepach różne klocki:

FDB1562.jpg

2485401.jpg

Widać bez wyjęcia się nie obejdzie.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem po co się tak doktoryzować z klocków hamulcowych,nie szkoda Ci życia?

Idziesz do sklepu,podajesz dane samochodu i po to jest sprzedawca,aby Ci to odpowiednio dobrał.

Podałem Ci numer OE i numer Textara,a na co się krosuje w sklepach internetowych to co to kogo obchodzi,przecież jest w katalogach pełno błędów a co dopiero w sklepach internetowych.

P.S. Te z drugiego zdjęcia Textara są odpowiednie.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec

Pozostaje pytanie o podkładki... Oryginalne klocki mają po dwie podkładki miedzy zaciskiem/tłoczkiem a samym klockiem.

Część producentów ma te podkładki w zestawie z klockami a część nie... Textar nie ma.. przekładać ze starych?

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krawiec napisał:

No hamulce akurat duże.. bo to Forester XT, tarcza 316.

Z tyłem jeszcze większa heca bo klocki na zdjęciach się totalnie różnią wyglądem.

 

Krawiec

 

Bo niektóre strony wrzucają "zdjęcie poglądowe", bez informacji nawet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krawiec napisał:

Pozostaje pytanie o podkładki... Oryginalne klocki mają po dwie podkładki miedzy zaciskiem/tłoczkiem a samym klockiem.

Część producentów ma te podkładki w zestawie z klockami a część nie... Textar nie ma.. przekładać ze starych?

 

Krawiec

 

Jak na plecach nowego kocka nie będzie naklejona/nałożona blacha to przekładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2020 o 17:28, krawiec napisał:

Pozostaje pytanie o podkładki... Oryginalne klocki mają po dwie podkładki miedzy zaciskiem/tłoczkiem a samym klockiem.

A TRW ma...

https://allegro.pl/oferta/klocki-hamulcowe-subaru-forester-8900062996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że z hamulcami to się na przestrzeni ostatnich lat dziwne rzeczy dzieją.

 

AR159 - trzy lata temu komplet TRW na przód - 11 miesięcy i 30kkm do kosza tak klocki jak i tarcze (bicie). Po nich serwis założył Boscha też komplet i po pół roku i 10kkm tarcze złapały bicie i znów komplet do kosza. Serwis zaproponował więc jakieś ATE wzmocnione gold-platinum-miód-malina za 1,5kpln na przód. Nie zgodziłem się i wleciało to, co zawsze u mnie się sprawdzało czyli EBC. Jako, że to cywilne auto, to seria zielona i tarcza turbo-groove. Na ten moment problem rozwiązany i zero bicia.

 

EBC to niby sprzęt tuningowy (poza czarną serią), ale od 15 lat na różnych samochodach jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, a czucie hamulca jak i skuteczność zauważalnie lepsze od zamienników seryjnych gratów od "czołowych" producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.