Skocz do zawartości

klasyk, nie klasyk coś co wygląda, jeździ, a nie kosztuje fortuny


Roman XXL

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pomysłu na auto, głównie do miasta, na jakieś symboliczne przebiegi, rzędu kilkuset km miesięcznie. Nie musi być  jakoś super bezawaryjne, ale nie chcę inwestować worka pieniędzy. W miarę możliwości dobrze jeżdżące, dobrze wyglądające. Niekoniecznie przyciągające wzrok każdego, może mieć pazur, nie musi. Preferowana benzyna. SUV odpada.

Edytowane przez KvM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KvM napisał:

Szukam pomysłu na auto, głównie do miasta, na jakieś symboliczne przebiegi, rzędu kilkuset km miesięcznie. Nie musi być  jakoś super bezawaryjne, ale nie chcę inwestować worka pieniędzy. W miarę możliwości dobrze jeżdżące, dobrze wyglądające. Niekoniecznie przyciągające wzrok każdego, może mieć pazur, nie musi. Preferowana benzyna.

Panda benzyna + gaz ;)

Do miasta idealne, nie jest super bezawaryjne, ale naprawy nie kosztują worka pieniędzy. Niektórzy mówią, że dobrze jeździ i dobrze wygląda. Nie przyciąga niczyjego wzroku, występują wersje benzynowe :)

(ciekawe, czy będzie ban )

Edytowane przez norm4n
  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pomysłu na auto, głównie do miasta, na jakieś symboliczne przebiegi, rzędu kilkuset km miesięcznie. Nie musi być  jakoś super bezawaryjne, ale nie chcę inwestować worka pieniędzy. W miarę możliwości dobrze jeżdżące, dobrze wyglądające. Niekoniecznie przyciągające wzrok każdego, może mieć pazur, nie musi. Preferowana benzyna.

Budzet?
Jaki cel zakupu?

Bo napisales przeciwstawne rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, norm4n napisał:

Panda benzyna + gaz ;)

Do miasta idealne, nie jest super bezawaryjne, ale naprawy nie kosztują worka pieniędzy. Niektórzy mówią, że dobrze jeździ i dobrze wygląda. Nie przyciąga niczyjego wzroku, występują wersje benzynowe :)

(ciekawe, czy będzie ban )

 

Panda 100  😄 

panda100hp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KvM napisał:

Szukam pomysłu na auto, głównie do miasta, na jakieś symboliczne przebiegi, rzędu kilkuset km miesięcznie. Nie musi być  jakoś super bezawaryjne, ale nie chcę inwestować worka pieniędzy. W miarę możliwości dobrze jeżdżące, dobrze wyglądające. Niekoniecznie przyciągające wzrok każdego, może mieć pazur, nie musi. Preferowana benzyna.

 

Obecnie do takich celów używam jeepa gc 5.9 , wcześniej był citroen c2 vts z którego byłem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Polarny napisał:

Polonez z silnikiem rovera 1.4

miałem już. :)

 

  

6 godzin temu, TWENTIS napisał:


Budzet?
Jaki cel zakupu?

Bo napisales przeciwstawne rzeczy.

Nie wiem prawdę mówiąc do końca, to zależy, jestem elastyczny. Cel dostosuję do auta. Zasadniczo auto ma być po to żeby od czasu do czasu pojeździć, niekoniecznie poszaleć, ale preferuję auta dające radość z jazdy. Generalnie szukam czegoś wyjątkowego, ale to nie musi być auto mega rzadkie, wyjątkowe będzie dla mnie na przykład starsze auto, które jest zadbane i dobrze się prezentuje. Raczej mniejsze niż większe, choć raczej coś z rozmiaru C/B.

 

Na tym etapie po prostu się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał:

Ja bym bral Swifta Sport. Wjedzie wszedzie, prowadzi sie jak gokart wszystkie teesiki i tedeiki objezdza. Ladnie sie wkreca na obroty i daje sporo frajdy.

ale w sensie, że nowy? Czy jakiś konkretny rocznik/generację polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KvM napisał:

ale w sensie, że nowy? Czy jakiś konkretny rocznik/generację polecasz?

To zalezy jaki budzet? Ja bym celowal w poprzednia generacje po liftingu. o taki https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-swift-szwajcaria-1-6-sport-ID6CW8I0.html#98bcdd316f moze niekoniecznie sprowadzony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za polowe mniej to ta wersja. https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-swift-swift-sport-1-6-125km-klimatronik-1-wlasciciel-ID6D5ojF.html#360117f9af ale... tu trzeba sie przyjrzec czy nie ma korozji.

 

W PL przed ostatnia generacja byla tylko 3 drzwiowa ale to i ceny wyzsze... https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-swift-suzuki-swift-sport-salon-polska-aso-ID6D6EIW.html#f2bf947579

Edytowane przez wujek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KvM napisał:

Szukam pomysłu na auto, głównie do miasta, na jakieś symboliczne przebiegi, rzędu kilkuset km miesięcznie

 

Jak do miasta to zakładam, że ma się wygodnie wsiadać parkować, pokonywać krawężniki i ładować zakupy. 

 

Forester, Rav4, Cvr - generacja i silnik wg budżetu.

Subaru - lepiej jeździ, opcja z turbo; Honda, Toyota - niższe koszty eksploatacji.

ew. inne miejskie SUV (VW, Nissan, Mini, Mercedes, Jeep). Ciężko doradzić jak nie wiadomo czy chcesz wydać 20 czy 500k zł.

 

[Edit] Dopatrzyłem tytuł ;) Jak ma być klasyk a nie klasyk to proponuję XJ

 

image;s=1080x720

Edytowane przez camel00
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, camel00 napisał:

ma się wygodnie wsiadać parkować, pokonywać krawężniki i ładować zakupy

nie jestem zniedołężniały, wsiada mi się wygodnie do każdego auta. Na krawężniki nie wjeżdżam, a jeśli są wyznaczone miejsca parkingowe nawet bardzo nisko zawieszonymi autami praktycznie zawsze da się wjechać bez problemu. Za to duże auto nie zmieści się na małym miejscu parkingowym i w ciasnych miejscach, gdzie parkuje się równolegle wysiada się z takiego auta kiepsko, bo często otwór przez który można wysiąść jaki zostawiają uchylone drzwi jest wąski. Zakupów, które by się nie zmieściły w aucie segmentu B jeszcze nie robiłem, ale w razie czego wolę wynająć bagażówkę niż męczyć się na co dzień jakimś SUVem. Co prawda i tak tym autem nie będę prawie jeździć, ale czuję zwyczajnie niesmak. Wolę coś, co przynajmniej będzie cieszyło podczas jazdy lub wyglądem choćby.

Edytowane przez KvM
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek napisał:

Ja bym bral Swifta Sport. Wjedzie wszedzie, prowadzi sie jak gokart wszystkie teesiki i tedeiki objezdza. Ladnie sie wkreca na obroty i daje sporo frajdy.

Dodajmy, że bez wkręcania się na obroty to nie pojedzie wcale.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma do sprzedania E38 w bardzo dobrym stanie i przepięknym wnętrzu (jasne "bananowe" skóry), 3 litrowy diesel w automacie, gdybym nie miał obecnie E39 to sam bym kupił


pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, leszcz napisał:

Znajomy ma do sprzedania E38 w bardzo dobrym stanie i przepięknym wnętrzu (jasne "bananowe" skóry), 3 litrowy diesel w automacie, gdybym nie miał obecnie E39 to sam bym kupił emoji16.png


pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

RWD zawsze na propsie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, leszcz napisał:

Znajomy ma do sprzedania E38 w bardzo dobrym stanie i przepięknym wnętrzu (jasne "bananowe" skóry), 3 litrowy diesel w automacie ...

O twym piszesz?

https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-7-bmw-730d-individual-CID5-IDEKH26.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieza ta rejestracja, znaczy na handel kupil czy nie podeszlo?
Razem z bratem mają taki sposób na hobby/dorabianie, ściągają auta z Belgii, ale całe, nie rozbitki, pojeżdżą kilka miesięcy i sprzedają. Mówił że zrobił nim tylko kilkaset km, parę rzeczy mu w nim ogarnąłem, naprawdę fajny stan, i tak jak mówię, gdyby nie E39 to sam bym brał, chociaż wolę benzyny.


pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leszcz napisał:

Razem z bratem mają taki sposób na hobby/dorabianie, ściągają auta z Belgii, ale całe, nie rozbitki, pojeżdżą kilka miesięcy i sprzedają. Mówił że zrobił nim tylko kilkaset km, parę rzeczy mu w nim ogarnąłem, naprawdę fajny stan, i tak jak mówię, gdyby nie E39 to sam bym brał, chociaż wolę benzyny.


pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

No wyglada na fotach bardzo zacnie, temu sie zdziwilem czemu goni ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wujek napisał:

Dodajmy, ze wkreca sie bardzo chetnie i w przeciwienstwie do turbo pilowany pali malo.

Już pisałeś, że wkręca się chętnie. Ale bez wkręcania i piłowania nie jedzie.

Edytowane przez Polarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Polarny napisał:

Już pisałeś, że wkręca się chętnie. Ale bez wkręcania i piłowania nie jedzie.

nie jeździłem swiftem, ale np c2 VTS z 1.6 od 2tys obrotów jedzie bardzo przyzwoicie, mając jednocześnie bravo z 1.4 turbo dużo fajniej mi sie tym VTSem jeździło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

I jaki z tego wniosek?

Że trzeba piłować, żeby jechać.

 

Godzinę temu, bielaPL napisał:

nie jeździłem swiftem, ale np c2 VTS z 1.6 od 2tys obrotów jedzie bardzo przyzwoicie, mając jednocześnie bravo z 1.4 turbo dużo fajniej mi sie tym VTSem jeździło

Tu różnie bywa - jeździłem astrą 1.0 105 KM i jedzie toto gorzej od 1.6 wolnossaka na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2020 o 16:44, KvM napisał:

miałem już. :)

 

  

Nie wiem prawdę mówiąc do końca, to zależy, jestem elastyczny. Cel dostosuję do auta. Zasadniczo auto ma być po to żeby od czasu do czasu pojeździć, niekoniecznie poszaleć, ale preferuję auta dające radość z jazdy. Generalnie szukam czegoś wyjątkowego, ale to nie musi być auto mega rzadkie, wyjątkowe będzie dla mnie na przykład starsze auto, które jest zadbane i dobrze się prezentuje. Raczej mniejsze niż większe, choć raczej coś z rozmiaru C/B.

 

Na tym etapie po prostu się zastanawiam.

Mercedes 129

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do takiej zabawy mam R129 SL500.

Kolega @Maxit posiada nie jedną R129.

 

Jest to skarbonka jak się kupi tanio (jak jak (zakup 5k $ + opłaty) a od 70k PLN już nie liczę, natomiast w taki dzień jak dziś wolę jeździć SL niż Ską czy Grand Cherokee.

 

Jeśli masz budżet 80-120k, można znaleźć piękne SL55 AMG w budzie R230 - nowocześniejsze, szybkie i fajne auto.

 

Minus - tylko 2os

 

 

Edytowane przez listoor
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.