Skocz do zawartości

Wędzarnia murowana.


zolu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy bez wielkich zdolności i bez żadnej wiedzy da się wybudowac wędzarnie murowana z projektu z internetu np. http://wyrobydomowe.com.pl/budujemy-wlasna-wedzarnie-czesc-iii/

 

Czy może lepiej dać sobie spokój i kupić blaszanego gotowca?

 

Budował ktoś z was coś podobnego?

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrafisz murować, to dasz radę. Podaruj sobie blaszane gotowce, bo to wyrzucona kasa, w nich porządnych wędlin nie zrobisz. Jeden szwagier ma murowaną, drugi sobie kupił gotowca. Po kilku próbach wędzenia w gotowcu, zaczął wędzić u szwagra w murowanej. I niekoniecznie musi to być projekt z tej strony, którą wstawiłeś, bo tam czasami doktoraty piszą na temat budowy wędzarni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wędzarnie drewniane. 2 sztuki. Jedna na mięso, druga na ryby.

 

Dokładnie palenisko z cegły, 2 metry kanału dymnego i skrzynka z drewna. Sprawdza się znakomicie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2020 o 17:57, zolu napisał:

Budował ktoś z was coś podobnego?

Budował . :) Z tym, że ja mam z kanałem 2 metrowym prostą wędzarnię, która pełni również funkcję grilla. przekrój kwadratowy na 10 cegieł na każdym poziomie i wysokości 23 albo 22 cegieł . Projekt miałem od jednego z użytkowników tego forum i tylko dostosowywałem do własnych potrzeb. Mam w niej dwa poziomy, na których mogę wędzić. Z mojego doświadczenia znaczenie ma wielkość paleniska oraz to by w nim nie panowała zbyt wysoka temperatura tak aby gazy powstałe ze spalania drewna nie ulegały całkowitemu spaleniu. Aromat wędlin i kolor od tego zależy. No i teoretycznie przy tak długim kanale można wędzić na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budował . :) Z tym, że ja mam z kanałem 2 metrowym prostą wędzarnię, która pełni również funkcję grilla. przekrój kwadratowy na 10 cegieł na każdym poziomie i wysokości 23 albo 22 cegieł . Projekt miałem od jednego z użytkowników tego forum i tylko dostosowywałem do własnych potrzeb. Mam w niej dwa poziomy, na których mogę wędzić. Z mojego doświadczenia znaczenie ma wielkość paleniska oraz to by w nim nie panowała zbyt wysoka temperatura tak aby gazy powstałe ze spalania drewna nie ulegały całkowitemu spaleniu. Aromat wędlin i kolor od tego zależy. No i teoretycznie przy tak długim kanale można wędzić na zimno.
Czy mógłbyś udostępnić mi ten projekt? :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.