Skocz do zawartości

Ford Focus 1.0 125 EcoBoost test


Rekomendowane odpowiedzi

Materiał będzie trochę inny niż do tej pory, gdyż do jego utworzenia użyłem nagrania zalegające na moim komputerze, kiedy jeszcze nie robiłem nagrań wideo poprzez bezpośrednie mówienie do kamery 1f642.png:)

Mam zaległe materiały wideo, które pozwolą na utworzenie kilkunastu testów w takiej formie, jak wrzucony właśnie test Focusa. Chcecie więcej takich krótkich testów ze wskazaniem pełnej listy plusów oraz minusów testowanego samochodu?

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi żarówkami w tylnych światłach?

Przecież z tyłu jest główne oświetlenie led, światło przeciwmgielne i cofania też jest ledowe i podświetlenie tablicy również led. Jedynie migacz jest na żarówce.

Chyba, ze wersja z pierwszej połowy 2019r tego nie miała, ale na filmie to oświetlenie wygląda tak samo jak w wersji z końca 2019r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę takim tylko że kombi.

 

Przy 194cm nie wydaje mi się żeby miejsca na nogi z tyłu było malo.

Nadg głową też nie - ale może w HB sufit szybciej opada.

Bagażnik owszem plytki - ale to przez podwójna podłogę  - za to równy.

 

Kamera - dla mnie (w porównaniu do Skody która też mam) ma dwie ważne zalety - szeroki kąt (w zasadzie asystent wyjazdu z miejsca parkingowego nie jest potrzebny) i linie prowadzące zgrane z obrotem kierownicy. Obu funkcji jak jeżdżę Skoda mi brakuje.

 

Co do nawiewow to też uważam że słabo - chociaż na usprawiedliwienie powiem, że podobno są pod przednimi fotelami więc pasażerowie tylnej kanapy nie są pozbawieni klimatyzacji.

 

Infotainment - w Skodzie chodzi lepiej ;)

Ja mam tzw Sync 2.5 (bez nawigacji i modemu) w sumie używam tylko radia i Android Auto.

Wersje z modemem GSM miewaja problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rallyrychu napisał:

O co chodzi z tymi żarówkami w tylnych światłach?

Przecież z tyłu jest główne oświetlenie led, światło przeciwmgielne i cofania też jest ledowe i podświetlenie tablicy również led. Jedynie migacz jest na żarówce.

Chyba, ze wersja z pierwszej połowy 2019r tego nie miała, ale na filmie to oświetlenie wygląda tak samo jak w wersji z końca 2019r.

 

Pełna odpowiedź: "Ford Focus jest wyposażony w nowe, przyciągające wzrok reflektory. Ogólny profil reflektora jest taki sam we wszystkich wersjach, natomiast jego konstrukcja i kształt charakterystycznych świateł do jazdy dziennej LED różnią się w zależności od wybranej wersji. Światła tylne występują w dwóch wariantach: w pełni halogenowe lub częściowo w technologii LED. "

 

1 godzinę temu, iwik napisał:

Porządny kompakt poniżej 70k PLN :ok:

Plus potencjalnie masa poflotówek za rok, dwa w normalnych cenach. 

 

Czy mi się wydaje, czy ten Focus się w ogóle nie sprzedaje? Praktycznie nie ma tych aut na ulicach, a co dopiero musi być w przypadku sprzedaży flotowej.

 

48 minut temu, Misieq napisał:

Jeżdżę takim tylko że kombi.

Przy 194cm nie wydaje mi się żeby miejsca na nogi z tyłu było malo.

Nadg głową też nie - ale może w HB sufit szybciej opada.

Bagażnik owszem plytki - ale to przez podwójna podłogę  - za to równy.

 

Kamera - dla mnie (w porównaniu do Skody która też mam) ma dwie ważne zalety - szeroki kąt (w zasadzie asystent wyjazdu z miejsca parkingowego nie jest potrzebny) i linie prowadzące zgrane z obrotem kierownicy. Obu funkcji jak jeżdżę Skoda mi brakuje.

 

Co do nawiewow to też uważam że słabo - chociaż na usprawiedliwienie powiem, że podobno są pod przednimi fotelami więc pasażerowie tylnej kanapy nie są pozbawieni klimatyzacji.

 

Infotainment - w Skodzie chodzi lepiej ;)

Ja mam tzw Sync 2.5 (bez nawigacji i modemu) w sumie używam tylko radia i Android Auto.

Wersje z modemem GSM miewaja problemy.

Na nogi jest dużo mniej niż w nowym Leonie. Generalnie na nogi jest na styk. Nad głową kiepsko - 188 cm.

Focus kombi zawsze odstawał pojemnością bagażnika od konkurentów i tak jest nadal.

Jaką Skodę masz, że brakuje CI linii? Sprawdzałeś w ustawieniach kamery? Masz czujniki parkowania w skodzie?

Pod fotelami już w FF2 były. W Leonie masz w tunelu i pod fotelami również.

 

Generalnie nowy Focus jest bardzo, bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamiq. Czujniki przód i tył. Sprawdzę jeszcze w tych ustawieniach, ale gdzieś czytałem że nie ma (szerokiego kąta na 100% nie ma). Wyświetla tylko proste linie "obrysu", w Fordzie mam dodatkowo "luki".

 

Focus jeśli chodzi o bagażnik to w MK4 nadgonił (w MK3 był dramat).

Wkombi jest ponad 600l (chyba 608) więc taka średnia w klasie - narzekać nie można ;)

Pod tą podłoga też jest sporo miejsca jeszcze. Tyle ze optycznie wygląda właśnie na mniejszy ;)

 

Ale pomimo tego że i w Foczce i w Kamyku jakieś wady są to generalnie z obu jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Światła tylne występują w dwóch wariantach: w pełni halogenowe lub częściowo w technologii LED. "

Bo Ford przynajmniej pisze w miarę uczciwie - jeśli migacze nie są ledowe, to napisali częściowo ledowe światła.

A taki Seat wszędzie tylko w katalogach i reklamach Full LED, a jak zacząłem dopytywać, to nagle tu żarówka, tam żarówka... Myślałem, ze jak full, to wszystko jest led, ale to tylko w reklamie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rallyrychu napisał:

Bo Ford przynajmniej pisze w miarę uczciwie - jeśli migacze nie są ledowe, to napisali częściowo ledowe światła.

A taki Seat wszędzie tylko w katalogach i reklamach Full LED, a jak zacząłem dopytywać, to nagle tu żarówka, tam żarówka... Myślałem, ze jak full, to wszystko jest led, ale to tylko w reklamie ;)

 

Gdzie niby w SEAT "tu żarówka, tam żarówka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde zwykla żarowka zamiast ledowej w bagazniku czy schowku to taki minus ze podkreslane w wypowiedzi? To kosztuje grosze a psuje sie moze raz na 15 lat.... Ciekawe czy ledy tyle wytrzymaja... bo wcale nie sa takie trwale sądzac po obserwacji  domowych zarowek (choc w nich strzela czesciej elektronika) Wymiana zwyklej żarowki trywialna...

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AstraC napisał:

Szczerze, Ford jeśli nie ma zawieszenia wielowahaczowego z tylu traci rację bytu. Wsiadajac do swojego to jest jedyna rzecz do której absolutnie nie mam zastrzeżeń. :ok:

W kazdym wielowahaczowym zabkowaly mi opony z tylu. To juz wole te 10km/h w zakrecie pojechac wolniej niz jak ma mi huczec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

W kazdym wielowahaczowym zabkowaly mi opony z tylu. To juz wole te 10km/h w zakrecie pojechac wolniej niz jak ma mi huczec.

W żadnym wielowahaczowym zawieszeniu mi opony nie ząbkowały, Vectra C, dwie Vectry B, Galaxy, Grand C-MAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał:

Obiciazony jezdzil? Ja zazwyczaj sam. 

Pełen przekrój, od pustych po zaladowane po dach. Najczęściej puste lub 2 dorosłych i 3 dzieci.

I to nie chodzi tylko o 10km/h w zakręcie. Ale komfort również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, AstraC napisał:

Pełen przekrój, od pustych po zaladowane po dach. Najczęściej puste lub 2 dorosłych i 3 dzieci.

I to nie chodzi tylko o 10km/h w zakręcie. Ale komfort również.

Mialem i20 i bylo czuc kazde laczenie na autostradzie Fiesta ma belke i nie czuc. Wiadomo vs BMW to przepasc ale nie czuje roznicy belka vs wielowahacz w ceed.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujek napisał:

W kazdym wielowahaczowym zabkowaly mi opony z tylu. To juz wole te 10km/h w zakrecie pojechac wolniej niz jak ma mi huczec.

 

W każdym Subaru jest wielowahacz z tyłu i w żadnym opony nie ząbkowały. I jak u kolegi wyżej - jeżdżą od pustych po załadowane po dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.