Skocz do zawartości

Golf 7 podczas przyśpieszania ściąga w prawo.


klo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem że w moim Golfie 7 podczas gwałtownego przyśpieszania, muszę trzymać kierownicę ponieważ sama skręca się w prawą stronę. Geometria ustawiona, opony Continental PremiumContact 6 nówki sztuki.   W aucie był wymieniany uszczelniacz półosi w skrzyni biegów i odkręcany  w związku z tym dolny sworzeń wahacza i półoś od skrzyni biegów ( na sworzniu nie ma żadnej regulacji, jest przykręcany trzema śrubami i pasuje tylko w jedno położenie ) a mimo to, po tej naprawie i w ten sam dzień montażu 4 nowych opon kierownica podczas jazdy na wprost była skręcona lekko w lewo. Po ustawieniu geometrii niby jest oki ale podczas gwałtownego przyśpieszania auto "ciągnie" w prawą stronę :(   Słyszałem jakieś opinie o długości półosi i że podczas mocnego dodania gazu auto może skręcać w prawo... 

Edytowane przez klo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, klo napisał:

Słyszałem jakieś opinie o długości półosi i że podczas mocnego dodania gazu auto może skręcać w prawo... 

Długość półosi ma wpływ na ściąganie, a właściwie znoszenie przy spokojnej, jednostajnej jeździe autostradowej.

Ściąganie przy przyspieszaniu to zawsze był objaw sworznia albo tulei wahacza w stanie agonalnym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 

Auto ma 70 tyś km więc raczej niemożliwe żeby sworzeń był już na wykończeniu ( nic nie hałasuje ). Chyba że coś nawywijali podczas montaż i dlatego kierownica była skręcona lekko w lewo podczas jazdy na wprost. Z tym sworzniem to też chyba by ściągało w prawo przy przyśpieszaniu a w lewo gdy hamuję. Podczas ostrego hamowania nic nie ściąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie jest elektryczne. Nie wiem czy było kalibrowane, ale jak podłączę skaner diagnostyczny i sprawdzam wartości kąta skrętu to zero pokazuje dokładnie kiedy kierownica jest na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ccLot napisał:

Długość półosi ma wpływ na ściąganie, a właściwie znoszenie przy spokojnej, jednostajnej jeździe autostradowej.


Wytłumacz to z jakimś sensownym  uzasadnieniem. Bo jestem tego ciekaw - nie mówię że nie masz racji ale  chce poznać argumenty za Twoją tezą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przemyślenia są takie, że podczas odkręcania sworznia naciągnęli mocno wahacz w dół i naderwali tylną tuleję wahacza. Tylna tuleja jest najczęściej powodem ściągania przy przyspieszaniu. Półosi nikt nie rozciągał na bliżej nieokreślonym urządzeniu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kaczorek79 napisał:

Moje przemyślenia są takie, że podczas odkręcania sworznia naciągnęli mocno wahacz w dół i naderwali tylną tuleję wahacza. Tylna tuleja jest najczęściej powodem ściągania przy przyspieszaniu. Półosi nikt nie rozciągał na bliżej nieokreślonym urządzeniu.

 

 A jakby kolega wytłumaczył że auto jest u mnie od nowości i cały czas jest kierownica prosto i auto nie ściąga a po wymianie uszczelniacza i w ten sam dzień założeniu 4 nowych opon żeby jechać " na wprost" kierownica musiała być przekręcona lekko w lewo ? 

To jest chyba klucz do rozwiązania tej zagadki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, klo napisał:

ten sam dzień założeniu 4 nowych opon żeby jechać " na wprost" kierownica musiała być przekręcona lekko w lewo ? 

To może być przyczyna. Trzeba było najpierw sprawdzić na starych.

Ściąganie przy przyspieszaniu mogło być cały czas tylko nie zwracałeś na nie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klo To sobie najpierw koła przód z tyłem zamień i będzie wiadomo, czy to wina opon. Tak, jak wcześniej pisałem, do wyjęcia półosi rozpięli sworzeń, przy rozpinaniu sworznia nagina się wahacz poniżej jego normalnej pracy i słabsza tuleja może się poddać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klo To sobie najpierw koła przód z tyłem zamień i będzie wiadomo, czy to wina opon. Tak, jak wcześniej pisałem, do wyjęcia półosi rozpięli sworzeń, przy rozpinaniu sworznia nagina się wahacz poniżej jego normalnej pracy i słabsza tuleja może się poddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są też jakieś inne objawy tej padniętej tulei ? Bo nie odczuwam żadnych innych, tylko tą tendencję do ciągnięcia w prawo podczas ostrego przyśpieszania. Chodzi koledze o tą gumę która jest dalej od przodu auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, klo napisał:

Witam. Zauważyłem że w moim Golfie 7 podczas gwałtownego przyśpieszania, muszę trzymać kierownicę ponieważ sama skręca się w prawą stronę. Geometria ustawiona, opony Continental PremiumContact 6 nówki sztuki.   W aucie był wymieniany uszczelniacz półosi w skrzyni biegów i odkręcany  w związku z tym dolny sworzeń wahacza i półoś od skrzyni biegów ( na sworzniu nie ma żadnej regulacji, jest przykręcany trzema śrubami i pasuje tylko w jedno położenie ) a mimo to, po tej naprawie i w ten sam dzień montażu 4 nowych opon kierownica podczas jazdy na wprost była skręcona lekko w lewo. Po ustawieniu geometrii niby jest oki ale podczas gwałtownego przyśpieszania auto "ciągnie" w prawą stronę :(   Słyszałem jakieś opinie o długości półosi i że podczas mocnego dodania gazu auto może skręcać w prawo... 

Napisałem kiedyś tutaj o moich oponach.

 

Kupione 4 nowe premiumy I lekko bily przy 120.

Wyważanie 4x , zmiana przód tył,  tył przód  :)

i cały czas bily.

 

reklamacja , importert uznał jedna do wymiany :)

bicie nadal .

 

oddałem je do wulkanizatora , kupiłem inne i problem znikł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pawel_78 napisał:

Wytłumacz to z jakimś sensownym  uzasadnieniem.

 

Nie wytłumaczę, ale na forach Vagowskich jest sporo tematów na temat ściągania i nawet VAG wprowadził coś co się nazywa TSC:

proxy.php?image=https%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2F-116KbqSNxpE%2FT4-Jj5hCYHI%2FAAAAAAAAApg%2F263CQLTIRQU%2Fs1024%2FTorqueSteer.jpg&hash=8f5f41a68c0adfd47e47fb4475d07eb3  

 

"unequal Lenghts Drive Shafts"

 

był też reportaż na TVN Turbo na ten temat w jakiejś Skodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, klo napisał:

Czy są też jakieś inne objawy tej padniętej tulei ? Bo nie odczuwam żadnych innych, tylko tą tendencję do ciągnięcia w prawo podczas ostrego przyśpieszania. Chodzi koledze o tą gumę która jest dalej od przodu auta ?

Innych objawów może nie być. W G7 tylna tuleja jest poziomo ustawiona i jej naderwanie może się ujawniać przy większym obciążeniu. Taki prosty domowy sposób na sprawdzenie bez zdejmowania koła, to kopnięcie z pięty w przednią oponę od przodu w bieżnik i porównanie jak zachowuje się prawe i lewe koło. To z uszkodzoną tuleją będzie drgało przód/tył, a z dobrą tuleją to poczujesz, jak Cię pięta od kopania zaboli.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jutro zamienię koła na przedniej osi stronami i pokopię w ten bieżnik :) Czy jeżeli nie ma żadnych innych objawów poza tym ciągnięciem w prawo podczas energicznego przyśpieszania, trzeba tą tuleję wymieniać czy jeździć aż zacznie coś stukać ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam też miewałem takie objawy jak ściąganie auta przy mocniejszym przyspieszaniu i winna była tylna tuleja przedniego wahacza. Na SKP przegląd zawieszenia robią za 20-30zł. Warto sprawdzić jak podmianka opon nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną ściągania przy przyspieszaniu i hamowaniu był... tylny lewy zacisk hamulcowy. A co ja pieniędzy wydałem na geometrię, wahacze, tuleje to nie szkoda gadać.

A co ciekawe, felga się wcale nie grzała, a mimo to zacisk nie wracał do pozycji spoczynkowej. Wymiana zacisku na nowy pomogła drastycznie, auto jedzie prosto przy przyspieszaniu i przy hamowaniu ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem przy hamowaniu nie ma efektu odwrotnego, czyli ściąganie w drugą stronę? To by wskazywało na ruchy przód-tył koła, czyli zmieniająca się geometria, czyli wybite tuleje wahacza. Rekomenduję sprawdzenie w warsztacie, albo co najmniej na ścieżce diagnostycznej w SKP.
wpływ sworzni - raczej nie, sworznie albo stukają, albo skrzypią
wpływ opon -możliwy, ale będzie objawiał się stale a nie tylko przy hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, twinsen napisał:

A co ciekawe, felga się wcale nie grzała, a mimo to zacisk nie wracał do pozycji spoczynkowej. Wymiana zacisku na nowy pomogła drastycznie, auto jedzie prosto przy przyspieszaniu i przy hamowaniu ;] 

Skoro nie wracał i koło hamowało, bo skąd to ściąganie, to jakim cudem sie nie grzało8]

Pewnie warsztat wcześniej jakąś kaszanę odwalił a na odczepne opowiedzieli Ci bajeczkę;l

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał:

Skoro nie wracał i koło hamowało, bo skąd to ściąganie, to jakim cudem sie nie grzało8]

Pewnie warsztat wcześniej jakąś kaszanę odwalił a na odczepne opowiedzieli Ci bajeczkę;l

Nie wiem. Wiem że po wymianie zacisku tył lewy, auto w końcu zaczęło jechać prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@volf6 nie ma takiej raczej opcji . Jeżeli zacisk nie odbija to koło i tak się będzie grzało. A klocek zeszkli i będzie śmierdzieć przy dłuższej jeździe. (Prawo tarcia) ... Raczej mało prawdopodobnie że zablokowany,zacinający,nie wracający do pozycji spoczynkowej - bez skutków ubocznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.