Skocz do zawartości

Swiatla dzienne w kierunkowskazie


tomata

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zdaje to egzamin? Bo większość nie ma homologacji.  Na przeglądzie diagnostycznym czy podczas kontroli drogowej się tego czepiają?  ;)

Tu pierwszy lepszy przykład https://allegro.pl/oferta/2w1-swiatla-led-dzienne-kierunkowskazy-drl-luxeon-7501537820

Edytowane przez tomata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zdaje to egzamin? Bo większość nie ma homologacji.  Na przeglądzie diagnostycznym czy podczas kontroli drogowej się tego czepiają? 
Tu pierwszy lepszy przykład : https://allegro.pl/oferta/2w1-swiatla-led-dzienne-kierunkowskazy-drl-luxeon-7501537820
mam w Sparku.
działa, policja jeszcze sie nie czepnęła

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DZIDA patent! Nie chcę zniechęcać twojego patentu. Ale siedzę w domu i czytam.rozne śmieci internetowe. Przypomina mi się patent z dziennymi w lampie na żarówkach długich co 75% mocy ubierało i w dzień się jeździło. Akurat gość trafił na policjanta. Który był taki dociekliwy że skierował na policyjny parking żeby auto zbadał technik... Koniec.koncem. był srogi mandat

 .

Nie neguje twoich modów. No ale wiesz...

 

Różnie bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=129563]DZIDA[/mention] patent! Nie chcę zniechęcać twojego patentu. Ale siedzę w domu i czytam.rozne śmieci internetowe. Przypomina mi się patent z dziennymi w lampie na żarówkach długich co 75% mocy ubierało i w dzień się jeździło. Akurat gość trafił na policjanta. Który był taki dociekliwy że skierował na policyjny parking żeby auto zbadał technik... Koniec.koncem. był srogi mandat
 .
Nie neguje twoich modów. No ale wiesz...
 
Różnie bywa
nie ma prawa zholować jeżeli na miejscu usuniesz usterkę

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tylko czy to jest usterka?
Mandat tez się nie należy?
ale ja nie mówię o mandacie... mandat to zupełnie inna sprawa. mowie o warunkach technicznych. to Analogicznie jak ze spalona żarówką - jak doprowadzisz na miejscu do zgodnosci z prawem (czyli wymienisz żarówkę na miejscu) to nie ma prawa zabrac DR. Co najwyżej bedzie mandat ale to zupełnie inny temat

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, HARDTECHNO napisał:

@DZIDA patent! Nie chcę zniechęcać twojego patentu. Ale siedzę w domu i czytam.rozne śmieci internetowe. Przypomina mi się patent z dziennymi w lampie na żarówkach długich co 75% mocy ubierało i w dzień się jeździło. Akurat gość trafił na policjanta. Który był taki dociekliwy że skierował na policyjny parking żeby auto zbadał technik... Koniec.koncem. był srogi mandat

 .

Nie neguje twoich modów. No ale wiesz...

 

Różnie bywa

To nie chiński ksenon w H4 żeby policja za tym latała. Jak nie oślepia i auto jest widoczne to mają to gdzieś. W 159 mam taki moduł ustawiony na 15% mocy drogowych od 4 lat i jedynie pamietam o jego wyłączeniu na przeglądzie. 
Owszem jest to niezgodne z przepisami. Mam tego świadomość 👍

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DZIDA napisał:

ale ja nie mówię o mandacie... mandat to zupełnie inna sprawa. mowie o warunkach technicznych. to Analogicznie jak ze spalona żarówką - jak doprowadzisz na miejscu do zgodnosci z prawem (czyli wymienisz żarówkę na miejscu) to nie ma prawa zabrac DR. Co najwyżej bedzie mandat ale to zupełnie inny temat

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem czy to właściwe porównanie-spalona żarówka a przeróbka instalacji elektrycznej (dzienne na długich) czy zastosowanie chińskiej pseudo żarówki led (dzienne w kierunkach)...

Być może masz rację a być może rozwój sytuacji zależy od uporu/humoru policjanta:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to właściwe porównanie-spalona żarówka a przeróbka instalacji elektrycznej (dzienne na długich) czy zastosowanie chińskiej pseudo żarówki led (dzienne w kierunkach)...
Być może masz rację a być może rozwój sytuacji zależy od uporu/humoru policjanta:phi:
jeżeli na miejscu temat doprowadzisz do legalnosci to nie ma podstawy do zabrania DR. Tak jak z ciemnymi szybami przednimi - jak doprowadzisz do legalności czyli zedrzesz na miejscu folię z szyb to co najwyzej możesz dostac mandat.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DZIDA napisał:

jeżeli na miejscu temat doprowadzisz do legalnosci to nie ma podstawy do zabrania DR. Tak jak z ciemnymi szybami przednimi - jak doprowadzisz do legalności czyli zedrzesz na miejscu folię z szyb to co najwyzej możesz dostac mandat.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Czyli można jeździć na chińskich  hidach czy ledach i wszystkich naokoło oślepiać (dodatkowo nie mając samopoziomowania czy spryskiwaczy), bo przecież w razie czego w minutę zamontuje stare żarówki:hmm:

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomata napisał:

Cześć. Zdaje to egzamin? Bo większość nie ma homologacji

 

Zaryzykuje ze 100% nie ma homologacji ale funkcje spełnia - kolega ma w Antarze za ryflowanym kloszem kierunkowskazu, świeci dziennym wyśmienicie, kierunek tez pięknie działa (wtedy dzienne ładnie się wyłącza).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, HARDTECHNO napisał:

@DZIDA szczerze? Nie wiem jakby to wyglądało przy policji. Akcje typu przepinanie wiązki świateł kiedy policjant stałby na plecach? ... 

tak samo jak ze zdzieraniem folii z przednich szyb

jak napisałem - u mnie to kwestia przełączenia 1 przełącznika i mam serię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HARDTECHNO napisał:

@stig wszystko się zmieni w razie W. 

Tyle gadania o tym tak jak z rozmiarami opon. Ja swój moduł mogę wyłączyć dźwignią od świateł z kabiny a jak bym skasował auto to już to widzę jak mi je rozkładają 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomata napisał:

Cześć. Zdaje to egzamin? Bo większość nie ma homologacji. 

Egzamin zdaje - zastanawiałem się czy nie zamontować do Civica, bo akurat fajnie to działa i nie ma potrzeby palenia xenonów w dzień ... ale nie jest to legalne. Nie ma homologacji na takie światła dzienne/kierunkowskazy.

Wygląda to tak jak poniżej .. i szkoda że nie da się tego zalegalizować:

 

 

 

 

2 godziny temu, DZIDA napisał:

to jednym przełącznikiem wyłączam system i mam serię

Nie masz serii nawet jak masz "pstryczek", bo ciągle masz chiński LED, który działa jako kierunkowskaz. Wsadzenie tej dwu-funkcyjnej żarówki powoduje niezgodność homologacyjną lampy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Azbest napisał:

 

 

Nie masz serii nawet jak masz "pstryczek", bo ciągle masz chiński LED, który działa jako kierunkowskaz. Wsadzenie tej dwu-funkcyjnej żarówki powoduje niezgodność homologacyjną lampy.

 

OK. To pstryczek + 3 minuty na zmianę żarówek - póki mandat wypisze to ja mam już serię....

 

biorąc pod uwagę , że przez 7 lat miałem ciemne szyby z przodu i tylko 1 raz mi policjant jedynie zwrócił uwagę (bez mandatu i zabierania DR) to stwierdzam że ryzyko jest znikome....

ostatnio, od kilku tygodni, co najmniej 3 razy w każdym tygodniu przejeżdżam koło patrolu "na łowach" i żaden mnie nie zatrzymał z tego powodu więc uznaję, że ryzyko znikome....

owszem - nie założę ledów na światła mijania czy długie do zwykłej lampy, ale uznałem że DRL czy kierunki czy np.: cofania, to zagrożenie znikome dla innych użytkowników....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DZIDA napisał:

OK. To pstryczek + 3 minuty na zmianę żarówek - póki mandat wypisze to ja mam już serię....

 

biorąc pod uwagę , że przez 7 lat miałem ciemne szyby z przodu i tylko 1 raz mi policjant jedynie zwrócił uwagę (bez mandatu i zabierania DR) to stwierdzam że ryzyko jest znikome....

ostatnio, od kilku tygodni, co najmniej 3 razy w każdym tygodniu przejeżdżam koło patrolu "na łowach" i żaden mnie nie zatrzymał z tego powodu więc uznaję, że ryzyko znikome....

owszem - nie założę ledów na światła mijania czy długie do zwykłej lampy, ale uznałem że DRL czy kierunki czy np.: cofania, to zagrożenie znikome dla innych użytkowników....

 

To jest tylko twoje wytłumaczenie w twoich realiach. 

Trzeba sobie zadać pierwsze pytanie - czy chcesz być w pełni legalny, czy nie i "naginasz" .... jak "naginasz", to można rozważać takie DRL/kierunkowskazy.

Jeśli chcesz być legalny, to takich rozwiązań nie ma. KROPKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Azbest napisał:

To jest tylko twoje wytłumaczenie w twoich realiach. 

Trzeba sobie zadać pierwsze pytanie - czy chcesz być w pełni legalny, czy nie i "naginasz" .... jak "naginasz", to można rozważać takie DRL/kierunkowskazy.

Jeśli chcesz być legalny, to takich rozwiązań nie ma. KROPKA.

naginam w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu, który w razie potrzeby mogę szybko przywrócić do stanu pierwotnego....

nie stosuje zenonów ani ledów w światła główne lub w hamowania;

taka jest moja wersja i tej wersji będę ise trzymał... :] 

 

idąc Twoim tropem nawet nie mógłbym sobie zapodać leda do oświetlenia wnętrza, bo auto miało homologację z bańką...

nie popadajmy w skrajności....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można jeździć na chińskich  hidach czy ledach i wszystkich naokoło oślepiać (dodatkowo nie mając samopoziomowania czy spryskiwaczy), bo przecież w razie czego w minutę zamontuje stare żarówki:hmm:

mylisz 2 sprawy:
nigdzie nie twierdzę ze to jest legalne. twierdzę ze to mam i nikt na razie się o to nie czepial: ani policjant ani diagnosta.
pisze jedynie co mogę zrobic w momencie zakwestionowania tego rozwiązania w czasie kontroli. tak jak z ciemnymi szybami przednimi: czy to legalne czy nie to jedna kwestia a druga to postepowanie w czasie kontroli.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stig napisał:

Tyle gadania o tym tak jak z rozmiarami opon. Ja swój moduł mogę wyłączyć dźwignią od świateł z kabiny a jak bym skasował auto to już to widzę jak mi je rozkładają 🤣

 

czy to nie Ty pisałeś jakiś czas temu o odpowiedzialności na kąciku sportowym? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

@DZIDA patent! Nie chcę zniechęcać twojego patentu. Ale siedzę w domu i czytam.rozne śmieci internetowe. Przypomina mi się patent z dziennymi w lampie na żarówkach długich co 75% mocy ubierało i w dzień się jeździło. Akurat gość trafił na policjanta. Który był taki dociekliwy że skierował na policyjny parking żeby auto zbadał technik... Koniec.koncem. był srogi mandat

 .

Nie neguje twoich modów. No ale wiesz...

 

Różnie bywa

W bmw mam ustawione drogowe na ok. 25-30% mocy i robią za dzienne. Niczego nie dokładałem. Niczego mechanicznego (czy elektrycznego) nie dotykałem. Zmieniłem jedynie kilka wpisów w sofcie włącznika świateł.

 

Z kolei w poliftowych lampach w Volvo P2 aż się prosi o wstawienie dziennych w kierunki. Dlaczego się prosi? Otóż są one skierowana idealnie do przodu. Mod taki robiło już kilku z forum V.

Edytowane przez borbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, stig napisał:

To nie chiński ksenon w H4 żeby policja za tym latała. Jak nie oślepia i auto jest widoczne to mają to gdzieś. W 159 mam taki moduł ustawiony na 15% mocy drogowych od 4 lat i jedynie pamietam o jego wyłączeniu na przeglądzie. 
Owszem jest to niezgodne z przepisami. Mam tego świadomość 👍

Ja niczego nie zmieniam przed przeglądem w e46. Drogowe świecą jako DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomecki napisał:

 

czy to nie Ty pisałeś jakiś czas temu o odpowiedzialności na kąciku sportowym? ;]

Ty tak na poważnie? Światła do jazdy w dzień w drogowych które stosowało kiedyś bodajże dwóch producentów porównujesz z moim wpisem odnośnie COVID i okresu zakazu swobodnego przemieszczania się ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DZIDA napisał:

mam w Sparku.
działa, policja jeszcze sie nie czepnęła

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

 

Na co dzień może i nie będą się czepiać ale obyś nie brał udziału w wypadku. Wtedy może się okazać, że jechałeś autem, które nie powinno być dopuszczone do ruchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, torelek napisał:

 

Na co dzień może i nie będą się czepiać ale obyś nie brał udziału w wypadku. Wtedy może się okazać, że jechałeś autem, które nie powinno być dopuszczone do ruchu...

OC i tak działa a jeśli nie będzie powodującym wypadek to raczej nic mu nie grozi.

Jeśli uważasz inaczej to napisz co mu złego zrobią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, volf6 napisał:

OC i tak działa a jeśli nie będzie powodującym wypadek to raczej nic mu nie grozi.

Jeśli uważasz inaczej to napisz co mu złego zrobią...

 

Nie wiem jak to dokładnie może się skończyć. Na pewno podczas oględzin po kolizji/wypadku sprawdzają stan i rozmiar opon (czy rozmiar dopuszczony przez producenta), więc zakładam, że niehomologowane oświetlenie też może być "hakiem" gdyby się ktoś chciał przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Azbest napisał:

Egzamin zdaje - zastanawiałem się czy nie zamontować do Civica, bo akurat fajnie to działa i nie ma potrzeby palenia xenonów w dzień ... ale nie jest to legalne. Nie ma homologacji na takie światła dzienne/kierunkowskazy.

Wygląda to tak jak poniżej .. i szkoda że nie da się tego zalegalizować:

 

 

 

 

Nie masz serii nawet jak masz "pstryczek", bo ciągle masz chiński LED, który działa jako kierunkowskaz. Wsadzenie tej dwu-funkcyjnej żarówki powoduje niezgodność homologacyjną lampy.

 

 

Zamontowałem to w swoim ufo i jak bym wiedział przed ile to roboty to bym tego nie robił.Demontarz nadkoli i raczki musisz miec jak 5 latek zeby żarówkę wymienić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, docent11 napisał:

 

Zamontowałem to w swoim ufo i jak bym wiedział przed ile to roboty to bym tego nie robił.Demontarz nadkoli i raczki musisz miec jak 5 latek zeby żarówkę wymienić

 

Wymienić kierunkowskazy w UFO to jest dramat .... ale przynajmniej dostęp do świateł głównych jest relatywnie ok. W drugim samochodzie żeby wymienić jakąkolwiek żarówkę w przednim reflektorze muszę ściągać zderzak (odpinać dolną płytę, nadkola, itd) i wykręcić reflektor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Azbest napisał:

Wymienić kierunkowskazy w UFO to jest dramat .... ale przynajmniej dostęp do świateł głównych jest relatywnie ok. W drugim samochodzie żeby wymienić jakąkolwiek żarówkę w przednim reflektorze muszę ściągać zderzak (odpinać dolną płytę, nadkola, itd) i wykręcić reflektor. 

Ja pitolę. I w Volvo i w Becie nie muszę rozbierać pół auta...

Przypomniało mi się, jak znajomy wymieniał pozycję w A4 (chyba dodatkowo była to halogenowa żarówka) to pojechał do serwisu, bo wiązało się to ze zdejmowanie zderzaka, części nadkola i lampy... ;]

 

Dnia 1.06.2020 o 09:44, stig napisał:

Ty tak na poważnie? Światła do jazdy w dzień w drogowych które stosowało kiedyś bodajże dwóch producentów porównujesz z moim wpisem odnośnie COVID i okresu zakazu swobodnego przemieszczania się ? 

"Twój wpis jest większy niż mój". :hmm:;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, borbet napisał:

pojechał do serwisu, bo wiązało się to ze zdejmowanie zderzaka, części nadkola i lampy...

 

 

tez tak mam  ;]

dodatkowo wymiana niedzialajacego lewego kierunkowskazu polega na wymianie calej lampy

jeszcze mam gwarancje ale normalnie wymiana to kosztuje 4.5 tys euro  :]

 

tapatalked

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2020 o 20:11, DZIDA napisał:

ale ja nie mówię o mandacie... mandat to zupełnie inna sprawa. mowie o warunkach technicznych. to Analogicznie jak ze spalona żarówką - jak doprowadzisz na miejscu do zgodnosci z prawem (czyli wymienisz żarówkę na miejscu) to nie ma prawa zabrac DR. Co najwyżej bedzie mandat ale to zupełnie inny temat

Jeżeli na miejscu usuniesz cała instalację jakieś przekaźniki i bezpieczniki oraz zamontujesz prawidłowe żarówki to pewnie dowodu rejestracyjnego nie zabierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Azbest napisał:

Wymienić kierunkowskazy w UFO to jest dramat .... ale przynajmniej dostęp do świateł głównych jest relatywnie ok.

 

W Forku/Imprezie dostęp do głównych świateł też jest OK. Natomiast dostęp do pozycyjnych/kierunkowskazów okropny. Przynajmniej tak mi się wydawało. Dopóki przypadkiem nie przeczytałem instrukcji. Odpina się dwie spinki od nadkola, odgina się delikatnie i wszystko jest na wierzchu. Nie żebym coś sugerował ale bym osobiście sprawdził czy u Ciebie też tak czasem nie jest  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na miejscu usuniesz cała instalację jakieś przekaźniki i bezpieczniki oraz zamontujesz prawidłowe żarówki to pewnie dowodu rejestracyjnego nie zabierze.
2 zarowki to 3 minuty + szarpniecie za kable i gotowe

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcindzieg napisał:

 

W Forku/Imprezie dostęp do głównych świateł też jest OK. Natomiast dostęp do pozycyjnych/kierunkowskazów okropny. Przynajmniej tak mi się wydawało. Dopóki przypadkiem nie przeczytałem instrukcji. Odpina się dwie spinki od nadkola, odgina się delikatnie i wszystko jest na wierzchu. Nie żebym coś sugerował ale bym osobiście sprawdził czy u Ciebie też tak czasem nie jest  :)

 

W ufo dostęp jest wlasnie przez nadkole :) i nawet po jego odpieciu nie jest rozowo z dostepem ;) spod maski nie ma najmniejszej szansy na dostep do kierunków

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.