Skocz do zawartości

Zapach niespalonej beznyzny po rozruchu


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to Clio 3 75km (1.2noPB) mojej siostry. Po porannym rozruchu z wydechu czuc silny zapach niespalonego paliwa...

Na pewno nie jest to zaden wyciek, bo auto parkuje w garazu i jest sucho. Jak sie go odpala na cieplp to zapach jest duzo mniej instensywny...

Auto zapala bez zadnego problemu, trzyma obroty, nie dlawi sie, itp  Sporadycznie pojawial sie blad drugiej sondy lambda w trakcie jazdy, ale po wymianie nic sie nei zmienilo (nadal smierdzi, check sie juz nie zapala).

Z reszta ta deuga sonda to chyba jest jedynie diagnostyczna i nie ma wplywu na sklad mieszanki?

Moze to byc cos z pierwsza sonda, katalozatoren, ewentualnie jakims czujnkiem temp, Od czego zaczac szukanie przyczyny?

 

Z gory dzieki za ewentualne sugestie :ok:

 

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Oscar_ napisał:

Cewka sprawdzana?

 

Gdyby cewka byla uwalona to raczej nie pracowalby chyba normalnie?

Ja tym autem nie jezdze, ale z tego co mowi siostra to jezdzi normalnie, tylko rano smierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Gdyby cewka byla uwalona to raczej nie pracowalby chyba normalnie?

Ja tym autem nie jezdze, ale z tego co mowi siostra to jezdzi normalnie, tylko rano smierdzi.

Teoretycznie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, volf6 napisał:

Głupie pytanie-śmierdzi z wydechu (spaliny) czy w kabinie (tu możliwy jakiś wyciek a że benzyna szybko odparowuje to czasami ciężko namierzyć):)

 

Smierdzi z wydechu :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Smierdzi z wydechu :ok:

 

Nie wywala błędów, nie wychwytuje przerw w zapłonie 8]

Problemem mogą być kable, cewka, świece.

Ale i niedomykające się zawory. Pamiętam w Lacetti wymieniali na gwarancji. Ale tam sygnalizowało błąd wypadających zapłonów.

Znów zbyt bogata mieszanka - to może czujnik temp. albo sonda - u kolegi właśnie chyba w Clio kiedyś był taki problem ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Smierdzi z wydechu :ok:

 

problem zdiagnozowałeś właściwie, zbyt bogata mieszanka. Błąd sondy lambda może być powodem, ale również jednym z objawów. Wg mnie bez diagnostyki się nie obędzie, bo kilka rzeczy ma na to wpływ.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bergerac napisał:

problem zdiagnozowałeś właściwie, zbyt bogata mieszanka. Błąd sondy lambda może być powodem, ale również jednym z objawów. Wg mnie bez diagnostyki się nie obędzie, bo kilka rzeczy ma na to wpływ.

Albo wypadające zapłony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak mocno śmierdzi bo z każdego benzyniaka śmierdzi benzyną na zimnym zaraz po odpaleniu, nawet Euro 5, może zaczęła na to zwracać uwagę dopiero? Trzeba sprawdzić podstawowe parametry jak korekty paliwowe, napięcie sondy, czujniki stuku czy coś pokazują, a jak wszystko ok to lać i jeździć... Ewentualnie katalizatora już "nie ma" i stąd intensywniejszy zapach. Sprawa raczej z tych banalnych, wystarczy ogarnięty mechanik z komputerem, ale niestety o takich trudno.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blue_ napisał:

W cinkusiu to miałem. Winny był pochłaniacz par paliwa. Nie wiem czy w clio jest, ale mozna sprawdzić

 

Był niesprawny, zapchany ?

Pytam, bo czasem zaśmierdzi mi z Uniaka, a ten pochłaniacz to dla mnie tajemnicza skrzynka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cinos napisał:

dziurawy wydech, plecionka i nagle zaczęła czuć, to co było zawsze? :) 

Plecionka bardziej prawdopodobna, bo w sprawnym aucie paliwo powinno się wypalić. Ale z drugiej strony usterkę układu wydechowego jednak słychać*

 

* oczywiście nie znaczy to, że kobieta usłyszy. Moja żona jak złapała gumę i przejechała pół miasta to nic nie widziała. Ani kontrolki na zegarach, ani napisu na cały ekran - nic jej nie przeszkadzało :facepalm:

  • Haha 5
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał:

Plecionka bardziej prawdopodobna, bo w sprawnym aucie paliwo powinno się wypalić. Ale z drugiej strony usterkę układu wydechowego jednak słychać*

 

* oczywiście nie znaczy to, że kobieta usłyszy. Moja żona jak złapała gumę i przejechała pół miasta to nic nie widziała. Ani kontrolki na zegarach, ani napisu na cały ekran - nic jej nie przeszkadzało :facepalm:

 

Plecionka. U mnie diagnostyka nic nie pokazała, wszystko było OK, a śmierdziało. Co ciekawe nie było nic słychać za specjalnie, ale organoleptycznie po wejściu pod auto i odpaleniu stamtąd poszedł zapach. Wymieniona i zniknęło. A żony...

 

...moja przegapiła wywalenie węża od chłodzenia, zgubiła całą wodę, nie zauważyła że coś dziwnie capi i że świeci się pół tablicy kontrolek. Zadzwoniła dopiero jak auto stanęło, powiedziała jeszcze że czuła że słabnie ale wtedy naciskała mocniej gaz. Silnik zatarty, auto na złom bo dość nietypowe i nie opłacało się naprawiać.

  • Lubię to 2
  • Haha 3
  • Smutny 1
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz po prostu przewrażliwiony nos? Każdy samochód benzynowy zaraz po uruchomieniu dmuchnie trochę niespalonym paliwem i czuć specyficzny zapach. Silnik zimny, wydech zimny. To normalne.

Edytowane przez fred77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fred77 napisał:

A może masz po prostu przewrażliwiony nos? Każdy samochód benzynowy zaraz po uruchomieniu dmuchnie trochę niespalonym paliwem i czuć specyficzny zapach.

Chyba stary rupieć bez katalizatora ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fred77 napisał:

A może masz po prostu przewrażliwiony nos? Każdy samochód benzynowy zaraz po uruchomieniu dmuchnie trochę niespalonym paliwem i czuć specyficzny zapach.

 

Tak sie sklada, ze mam obecnie na stanie 2 auta noPB i zadne z nich tak nie smierdzi...

Tam na pewno jest cos nie tak, bo wczesniej tych objawow nie bylo.

W przyszlym tygodniu auto idzie do mechanika i zobaczymy :ok:

Jak beda chcieli wymieniac na chybil trafil kolejne elementy to pewnie siostra oleje i bedzie jezdzic dalej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba stary rupieć bez katalizatora ;]
 
Chyba masz coś nie tak z węchem jak nie czujesz albo nigdy nie szedłeś do bagażnika zaraz po odpaleniu benzyny po całej nocy chociażby euro 5 miała... Tak jak niektórzy nie czują, że diesel euro 6 śmierdzi, albo nie słyszą, że klekoce jak stado bocianów... Ręce opadają.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Spajdi napisał:

Chyba masz coś nie tak z węchem jak nie czujesz albo nigdy nie szedłeś do bagażnika zaraz po odpaleniu benzyny po całej nocy chociażby euro 5 miała... Tak jak niektórzy nie czują, że diesel euro 6 śmierdzi, albo nie słyszą, że klekoce jak stado bocianów... Ręce opadają.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Bez przesady. Trochę czuć. Ale nie tak. Jak kiedyś bez katalizatorów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Trochę czuć. Ale nie tak. Jak kiedyś bez katalizatorów.
Ale czuć, wyraźnie czuć. Oczywiście jak się silnik rozgrzeje to z benzyny stojąc nad bagażnikiem nie czuć już żadnego zapachu, natomiast z diesla nawet euro 6 czuć nadal nawet jak jest rozgrzany, jak ktoś nie czuje to do laryngologa usunąć polipy z nosa...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie auta, które miałem i mam są na benzynę i wszystkie dają niespaloną wachą z wydechu na zimno. Wystarczy drzwi otworzyć, a jak zawieje od tyłu to czuć od razu. Nieco mniej było czuć w Fiacie z 97r z EU2, w BMW z EU4 już dość konkretnie, w BMW z EU5 i VW z EU5 trochę mniej, ale tu wtryski bezpośrednie. Ogólnie od normy EU4 zaczęli stosować dogrzewanie katalizatora na zimnym silniku i wtedy idzie przez moment więcej benzyny, a zapłon jest maksymalnie opóźniany, żeby mieszanka częsciowo spalała się w kolektorze wydechowym. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Cinos napisał:

zanim grzałka sondy podgrzeje sondę, to kilkanaście sekund auto chodzi na bogato bez kontroli spalin

nie ma szans by nie śmierdziało benzyną przez pierwsze kilkanaście sekund

bzdury. Ostatnio stałem za Pugiem mojej żony, która odpaliła w garażu i zero zapachu benzyny. Odpaliła na zimno. To nie duży fiat, gdzie jak się człowiek zaciągnął to do kolacji się ołowiem odbijało.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

bzdury. Ostatnio stałem za Pugiem mojej żony, która odpaliła w garażu i zero zapachu benzyny. Odpaliła na zimno. To nie duży fiat, gdzie jak się człowiek zaciągnął to do kolacji się ołowiem odbijało.

nie ma benzyn ołowiowych od dłuższego czasu :)

może Peugeot ma inne dawki startowe, w VAG normalnie jak go odpalę to przez chwilę mam chwilowe 5l/h a po 10-15 sekundach się normuje do 2.4 ...1.9... 1.6 póki sonda nie zacznie podawać dobrych wartości

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cinos napisał:

nie ma benzyn ołowiowych od dłuższego czasu :)

podobnie jak dużych fiatów :) 

 

2 minuty temu, Cinos napisał:

może Peugeot ma inne dawki startowe, w VAG normalnie jak go odpalę to przez chwilę mam chwilowe 5l/h a po 10-15 sekundach się normuje do 2.4 ...1.9... 1.6 póki sonda nie zacznie podawać dobrych wartości

może to z tego wynikać :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cinos napisał:

nie ma benzyn ołowiowych od dłuższego czasu :)

może Peugeot ma inne dawki startowe, w VAG normalnie jak go odpalę to przez chwilę mam chwilowe 5l/h a po 10-15 sekundach się normuje do 2.4 ...1.9... 1.6 póki sonda nie zacznie podawać dobrych wartości

 

Już nie wspominając o stanie technicznym danego pojazdu (luzy zaworowe, katalizator itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury. Ostatnio stałem za Pugiem mojej żony, która odpaliła w garażu i zero zapachu benzyny. Odpaliła na zimno. To nie duży fiat, gdzie jak się człowiek zaciągnął to do kolacji się ołowiem odbijało.
A jakiś zapach czujesz po tym odpaleniu czy żadnego? Jeżeli żadnego to zalecam laryngologa i to szybko

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
4 minutes ago, bochumil said:

 

I jak tam, temat rozwiązany? 

 

Zasadniczo to tak, bo siostra auto sprzedala ponad rok temu ;]

A na serio, nie udalo sie tego do konca rozwiazac... Wymiana sondy, swiec, czyszczenie przepustnicy nic nie dalo.

Byly podejrzenia o katalizator, ale auto jezdzilo niewiele, przechodzilo przeglad wiec odpuscili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja połowica mówi, że już któryś raz poczuła zapach paliwa po odpaleniu zimnej Alfy 1.4TB 120KM z normą EURO6. Ja po C19 już węchu nie mam jak dawniej. Nie jeździłem też od 9 lat benzynami, więc nie wiem czy tak ma być, czy nie. Podjechałem do mechanika i do tłumikarzy. Żaden nie stwierdził nieprawidłowości. Wydech zdrowy na całej długości. Sterownik nie wyrzuca błędów. Świece wymienione przy okazji wymiany rozrządu tuż po zakupie. Na rozgrzanym silniku spaliny są bezbarwne i bezwonne. Spalanie w normie. Wczorajsza 250 km trasa pół na pół z autostradami i prędkościami do 180km/h (przy wyprzedzaniu) to 6,8/100. Nie wiem czy drążyć temat, czy jeździć/obserwować  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach ma Ci opisać słowami? Nowsze silniki benzynowe mają capić benzyną na zimno. Nie szukać dziur w wydechu, bo to spaliny śmierdzą za autem. Konstruktorzy przewidują, że statystyczny użytkownik odpali auto i będzie jechał przez jakiś czas, aż mu się silnik nagrzeje do temp roboczej. Wtedy ma być najbardziej eko, ale żeby było szybko eko, to najpierw musi być mocno nie-eko, czyli ładowanie benzyny z opóźnionym zapłonem. To pozwala na szybsze nagrzanie silnika i katalizatora, który wcześniej będzie mógł spełnić swoje zadanie.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie wali jak by to określić... No perfumy to nie są. Coś jak benzyna, ale taka nie do końca przepalona. Po rozgrzaniu już tak nie capi.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Żeby było szybko eko, to najpierw musi być mocno nie-eko, czyli ładowanie benzyny z opóźnionym zapłonem. To pozwala na szybsze nagrzanie silnika i katalizatora, który wcześniej będzie mógł spełnić swoje zadanie.


To ile wytrzymuje katalizator w tak traktowanym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie długo, żeby sondy lambda zaczęły poprawnie pracować temperatura spalin musi osiągnąć odpowiednią temperaturę.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bochumil napisał:


 

 


To ile wytrzymuje katalizator w tak traktowanym silniku?
 

 

Podlewanie paliwem katalizatora na zimnym nie ma wpływu na trwałość. Ma się szybko dogrzać, żeby wcześniej podjął swoją pracę, bo potrzebuje ok 400 stopni do poprawnego działania. Przelanie paliwem mu szkodzi (np przy uszkodzonym zapłonie, albo złej mapie) kiedy jest już w temperaturze pracy 400-900 stopni. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.