Skocz do zawartości

Keyless w Skodzie - problem


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę chwilowo służbową Skodą Kodiaq i nie mogę rozkminić systemu otwierania drzwi. Sensory dotykowe są tylko w przednich drzwiach, ale z niezrozumiałych dla mnie powodów działają losowo. 7 na 10 przypadków otwiera dobrze i nie ma problemu. Natomiast czasem zdarza się, że nie otwiera lub nie zamyka samochodu. Jest reakcja na dotknięcie klamki, coś pyknie, dioda czerwona pomruga, ale nic się dalej nie dzieje. Drzwi pozostają zamknięte lub otwarte. Wtedy muszę użyć pilota.

 

Z czego to może wynikać ? Czy noszenie kluczyka w jednej kieszeni z telefonem może zakłócić jego działanie ? Dość dziwnie to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, K3 napisał:

Jak zamkniesz z kluczyka, a potem dotkniesz klamki, to ponowne otwarcie tylko z kluczyka...

Byłoby to ekstremalnie głupie, ale taka sytuacja nie ma miejsca. Wysiadam, dotykam i bzzzz - nic się nie dzieje oprócz opisanych przeze mnie wyżej objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bergerac napisał:

Byłoby to ekstremalnie głupie, ale taka sytuacja nie ma miejsca. Wysiadam, dotykam i bzzzz - nic się nie dzieje oprócz opisanych przeze mnie wyżej objawów.

 

Ewidentnie coś zepsute. Nigdy nie miałem problemów z keyless mimo używania go w najróżniejszych konfiguracjach.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bergerac napisał:

Byłoby to ekstremalnie głupie, ale taka sytuacja nie ma miejsca. Wysiadam, dotykam i bzzzz - nic się nie dzieje oprócz opisanych przeze mnie wyżej objawów.

Nie głupie, taki chwyt na złodziei.

 

dotykasz klamki zamyka wkładasz rekę otwiera. W domu dwa Vagi w żadnym nie ma problemów. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Moze po prostu źle dotykasz? 😊

Wszystko działa idealnie. Każda marka ma trochę inne rozwiązania.

proszę Cię. Dzwoniłem do serwisu, powiedzieli, że czasem mają podobne zgłoszenia od użytkowników, ale ciężko to wyłapać. Powiedzieli, żeby podjechać, ale nie mam czasu, będę z tym żył chwilę jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ryb napisał:

 

Ewidentnie coś zepsute. Nigdy nie miałem problemów z keyless mimo używania go w najróżniejszych konfiguracjach.

 

No ja też nie miałem, a jeździłem wieloma samochodami z keyless. To pierwszy, w którym dziwnie to działa. Jeździłem trochę Superbem i tam działało normalnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bergerac napisał:

Byłoby to ekstremalnie głupie, ale taka sytuacja nie ma miejsca. Wysiadam, dotykam i bzzzz - nic się nie dzieje oprócz opisanych przeze mnie wyżej objawów.

To dlatego że źle się o Skodzie wyrażasz i Cię nie lubi  ;]

A na serio to bym zajrzał do instrukcji. Może jakaś dziwna konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcindzieg napisał:

To dlatego że źle się o Skodzie wyrażasz i Cię nie lubi  ;]

A na serio to bym zajrzał do instrukcji. Może jakaś dziwna konfiguracja.

z wzajemnością. Nie dość, że brzydkie jak noc to jeszcze drzwi wariują :) Dlatego dzwoniłem do serwisu dopytać, ale nie umieli odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bergerac napisał:

proszę Cię. Dzwoniłem do serwisu, powiedzieli, że czasem mają podobne zgłoszenia od użytkowników, ale ciężko to wyłapać. Powiedzieli, żeby podjechać, ale nie mam czasu, będę z tym żył chwilę jeszcze.

 

Popsules Insignie? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bergerac napisał:

o tym nie pomyślałem, bo w każdym aucie, które miało keyless (a nawet bez tego) wyświetlał sie komunikat o słabej baterii w pilocie.

Zamień kluczyk, może ktoś ten przytopił albo uszkodził. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

naprawdę ? To dość dziwne, przecież chodzi o to, żeby z wyprzedzeniem poinformować o konieczności wymiany baterii.

Jest komunikat,  nawet jak nie ma keyless dużo wcześniej. 

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bergerac napisał:

naprawdę ? To dość dziwne, przecież chodzi o to, żeby z wyprzedzeniem poinformować o konieczności wymiany baterii.

 

Jak mi w Outlanderze zaczął komunikować o słabej baterii to do faktycznego jej padu minęło chyba jeszcze ze 2 miesiące.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ryb napisał:

 

Jak mi w Outlanderze zaczął komunikować o słabej baterii to do faktycznego jej padu minęło chyba jeszcze ze 2 miesiące.

:ok:

 

dokładnie, podobnie to działało w Pubu 307 z 2006 roku. Zresztą nie do końca chce mi się wierzyć, żeby tak szybko padła bateria, auto jest dość nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

dokładnie, podobnie to działało w Pubu 307 z 2006 roku. Zresztą nie do końca chce mi się wierzyć, żeby tak szybko padła bateria, auto jest dość nowe.

 

Nawet gdyby padła to powinny być komunikaty z systemu a nie po prostu losowe działanie układu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ryb napisał:

 

Nawet gdyby padła to powinny być komunikaty z systemu a nie po prostu losowe działanie układu.

 

jeszcze lepszy hit - dzwoni koleżanka minutę temu: czemu masz otwarty bagażnik ???

 

Kurde, wziął i sam się otworzył. Jak mi się tak zrobi w garażu to klapa się rozwali o sufit, bo podciąg idzie :facepalm:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, slawekw napisał:

Jedź do serwisu.

O problemach z otwierającym się bagażnikiem czytałem, losowo działające kessy to coś nowego.

 

U mnie jedyny problem w VW, to czasami klapa się potrafi odblokować po naciśnięciu przycisku wewnątrz, ale już się nie podnosi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slawekw napisał:

Jedź do serwisu.

raczej odpuszczę, niedługo samochód wraca do leasingu, nikt nie chce tym jeździć :) Jakoś się przemęczę, w końcu działa.

 

9 minut temu, slawekw napisał:

O problemach z otwierającym się bagażnikiem czytałem, losowo działające kessy to coś nowego.

wiesz coś więcej na ten temat ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

wiesz coś więcej na ten temat ?

 

Możesz zdalnie otworzyć klapę z kluczyka.

Ale jeśli dzieje się to samoistnie, to serwis ma na to jakąś procedurę (aktualizacja softu w aucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawekw napisał:

Możesz zdalnie otworzyć klapę z kluczyka.

To wiem, ale kluczyk leżał cały dzień nie ruszany na biurku :)

1 minutę temu, slawekw napisał:

Ale jeśli dzieje się to samoistnie, to serwis ma na to jakąś procedurę (aktualizacja softu w aucie).

To może wyślę flotowca żeby podjechał, bo się jeszcze jakiś bałagan zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bergerac napisał:

jeszcze lepszy hit - dzwoni koleżanka minutę temu: czemu masz otwarty bagażnik ???

 

Kurde, wziął i sam się otworzył. Jak mi się tak zrobi w garażu to klapa się rozwali o sufit, bo podciąg idzie :facepalm:

 

Ewidentnie jest coś nie tak. A co do klapy - ustaw sobie maksymalną wysokość otwarcia poniżej tego podciągu. Na wszelki wypadek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bergerac napisał:

dokładnie, nie dało się. Koleżanka musiała podejść i ciachnąć guzikiem.

 

Otwieranie/zamykanie elektrycznego bagażnika
W zależności od wyposażenia, bagażnik możemy otwierać (i zamykać) na 4 sposoby:
1. Przyciskiem na tylnej klapie 
2. Przyciskiem na pilocie
3. Przyciskiem w kabinie (trzeba przytrzymać dłużej)
4. Machając nogą (wymaga opcjonalnego bezdotykowego otwierania bagażnika)

co ciekawe - te 4 sposoby dotyczą również zamykania bagażnika ! Zamknąć bagażnik można również w 5-ty sposób: pociągając krótko pokrywę bagażnika w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, slawekw napisał:

 

Otwieranie/zamykanie elektrycznego bagażnika
W zależności od wyposażenia, bagażnik możemy otwierać (i zamykać) na 4 sposoby:
1. Przyciskiem na tylnej klapie 
2. Przyciskiem na pilocie
3. Przyciskiem w kabinie (trzeba przytrzymać dłużej)
4. Machając nogą (wymaga opcjonalnego bezdotykowego otwierania bagażnika)

co ciekawe - te 4 sposoby dotyczą również zamykania bagażnika ! Zamknąć bagażnik można również w 5-ty sposób: pociągając krótko pokrywę bagażnika w dół.

 

W Touranie działa tylko pierwsza opcja zamykania...

A czwórka gwarantuje oberwanie klapą w łeb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bergerac napisał:

o tym nie pomyślałem, bo w każdym aucie, które miało keyless (a nawet bez tego) wyświetlał sie komunikat o słabej baterii w pilocie.

 

No właśnie w VAG niekoniecznie, a baterię w keyless trzeba wymieniać co 12 miesięcy. Niby wytrzymują do 24, ale zaczynają świrować wczesniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, K3 napisał:

 

Łee, w Touranie nie można. I z przycisku wewnątrz też się nie da...

Jak w t rocu sie da z przycisku na drzwiach to i w Touranie pewnie tak- warunek to "włączona stacyjka" lub silnik na chodzie. Przynajmniej u mnie tak tak jest. Ale z kluczyka zamknac się nie da, podobno zależy od roku produkcji (modułu) - znajomy w swoim t rocu zamknąć może z kluczyka...

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zauważone w Seatach, jak w Skodach nie wiem, ale pewnie tak samo. U mnie w Suzuki takich objawów nie zauważyłem, ale prewencyjnie wymieniam baterię co rok. 

Troche dziwne, ale ok. Jeszcze mi sie chyba nie zdarzylo, zebym wymienial baterie w kluczyku w trakcie mojego okresu uzytkowania auta ( czyli ok4 lata). Raz wymienialem w zony aucie, bo wolalo ze slaba bateria, ale z drugiej strony auto mialo 10 lat.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, bergerac napisał:


Troche dziwne, ale ok. Jeszcze mi sie chyba nie zdarzylo, zebym wymienial baterie w kluczyku w trakcie mojego okresu uzytkowania auta ( czyli ok4 lata). Raz wymienialem w zony aucie, bo wolalo ze slaba bateria, ale z drugiej strony auto mialo 10 lat.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ale piszesz teraz o keyless? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.