Skocz do zawartości

Łosie dwa... Superb iV + Passat GTE


K3

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem kto jechał tą skodą, ale kiedyś pokazywali onboardy, to podstawy ruchu kierownicą nie ogarniali

 

w tej próbie gdzie w ogóle wyjechała to nawet kół nie skręcili...

kierowcy dramat

 

image.png.04696f56c549ac7137f5c921dd506042.png

Edytowane przez Cinos
  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te testy są do dupy - zbyt wiele zależy od kierowcy. Autem powinien kierować komputer, skręcając kierownicą w określony sposób, a mierzony powinien być tor ruchu. Wtedy też widać zawsze różnicę w prowadzeniu, a nie tylko "zaliczył - nie zaliczył".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Wstaw SUVa ktory ma pewnie ze 100kg akumulatorow pod podloga ;]

 

 

Wychodzi na to, że elektryki i hybrydy prowadzą się jeszcze gorzej niż wyśmiewane dotąd SUVy.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Polarny napisał:

Te testy są do dupy - zbyt wiele zależy od kierowcy. Autem powinien kierować komputer, skręcając kierownicą w określony sposób, a mierzony powinien być tor ruchu. Wtedy też widać zawsze różnicę w prowadzeniu, a nie tylko "zaliczył - nie zaliczył".

 

Tak, i ponieważ każde auto zareaguje inaczej, to pojedzie każde w inną stronę... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Cinos napisał:

nie wiem kto jechał tą skodą, ale kiedyś pokazywali onboardy, to podstawy ruchu kierownicą nie ogarniali

 

w tej próbie gdzie w ogóle wyjechała to nawet kół nie skręcili...

kierowcy dramat

 

image.png.04696f56c549ac7137f5c921dd506042.png

Bo pewnie stwierdził, że mu się już nie chce nawet skręcać skoro wcześniej skosił zadem słupki 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Polarny napisał:

Te testy są do dupy - zbyt wiele zależy od kierowcy. Autem powinien kierować komputer, skręcając kierownicą w określony sposób, a mierzony powinien być tor ruchu. Wtedy też widać zawsze różnicę w prowadzeniu, a nie tylko "zaliczył - nie zaliczył".

A kto ma kierować w realnym świecie jak nie kierowca. Przecież i tak nie można zakładać, że skoro auto pokonało łosia przy 78km/h to pokona go z taką samą prędkością na drodze.

Można natomiast zobaczyć charakterystykę auta bo ta Skoda przy choćby Peugeocie wyglada dramatycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cinos napisał:

widzialem takich wariatów co zdejmują nowe letnie premium i dają średni wielosezon :hehe:

 

Jesli jezdza normalnie i nie chca sie bawic w przekladanie opon to co w tym zlego?

Ja zaluje, ze nie sprzedalem od razu fabrycznych MIchellin i nie kupilem wielosezonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cinos napisał:

w tej próbie gdzie w ogóle wyjechała to nawet kół nie skręcili...

auto było już nie do opanowania, daremny trud. Ciekawe co poszło nie tak, że takiego paździerza wypuścili. Zadziwiające nawet jak na VAG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

Wstaw SUVa ktory ma pewnie ze 100kg akumulatorow pod podloga ;]

 

Co ty opowiadasz? Nie wiesz że SUVy Mitsu oraz Jaga prowadzą się najlepiej? Co ty wiesz o samochodach? Nie jest ci wstyd?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K3 tak naprawdę trudno się odnieść, bo sam test jest jakby dość subiektywny, z jednej strony kierownik w kurze i peżocie zachowuje się zupełnie inaczej, z drugiej samochody różnią się oponami itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Ty po wyjezdzie z salonu, pierwsze co robisz to zmieniasz opony? ;)

 

 

Jak tak zrobiłem. W tych co był na Astrze można było płynąć dostojnie jak statkiem, ale każde wejście w zakręt powodowało atak serca.

Od paru lat jeżdżę na Dunlop Bluresponse, są idealne do moich zastosowań. Max ciche, dobrze trzymają się drogi, trochę gorzej jak popada ale tylko przy ruszaniu. Trzymanie boczne i hamowanie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bizz napisał:

 

Jak tak zrobiłem. W tych co był na Astrze można było płynąć dostojnie jak statkiem, ale każde wejście w zakręt powodowało atak serca.

 

A to ja nic takiego nie zaobserwowalem, ale jezdze raczej spokojnie...

Mnie sie znudzila sezonowa przekladka opon, ale juz dojezdze to co mam i kolejny komplet bedzie uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

A to ja nic takiego nie zaobserwowalem, ale jezdze raczej spokojnie...

Mnie sie znudzila sezonowa przekladka opon, ale juz dojezdze to co mam i kolejny komplet bedzie uniwersalny.

 

35-40 tyś rocznie i narty w Alpach jednak wymagają zmian co sezon. U mnie były założone jakieś dziwne chińskie opony. Miałem wrażenie że mnie przerobili na tym, bo nie spojrzałem przy zakupie, a dałbym sobie głowę obciąć że inny egzemplarz który oglądałem miał Micheliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bizz napisał:

 

35-40 tyś rocznie i narty w Alpach jednak wymagają zmian co sezon. U mnie były założone jakieś dziwne chińskie opony. Miałem wrażenie że mnie przerobili na tym, bo nie spojrzałem przy zakupie, a dałbym sobie głowę obciąć że inny egzemplarz który oglądałem miał Micheliny.

 

To musiales cos miec namieszane, bo fabrycznie wychodzily na Michellin :ok:

Ja to w 3 lata zrobilem 50kkm a w gorach zima nie bylem od czasu jak poznalem zone :hehe:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, format napisał:

 

Co ty opowiadasz? Nie wiesz że SUVy Mitsu oraz Jaga prowadzą się najlepiej? Co ty wiesz o samochodach? Nie jest ci wstyd?

 

O, cześć @wujek. Nie przelogowałeś się.

:ok:

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stig napisał:

A kto ma kierować w realnym świecie jak nie kierowca. Przecież i tak nie można zakładać, że skoro auto pokonało łosia przy 78km/h to pokona go z taką samą prędkością na drodze.

Można natomiast zobaczyć charakterystykę auta bo ta Skoda przy choćby Peugeocie wyglada dramatycznie. 

Ale kierowcy są różni. Idąc twoją logiką musiałby kierować zawsze ten sam kierowca. A tak przynajmniej widać faktycznie, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi samochodami, a nie kierowcami.

Innym przykładem jest droga hamowania - od czasu reakcji kierowcy nie zależy. I tak powinno być, mimo że dziadek 95 lat stwierdzi, że wyhamował po 200 metrach a nie 38.

3 godziny temu, K3 napisał:

Tak, i ponieważ każde auto zareaguje inaczej, to pojedzie każde w inną stronę...

Taki jest cel tego testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Polarny napisał:

Taki jest cel tego testu.

 

I wtedy niczego się nie dowiesz.

Wprowadzając identyczne algorytmy skrętu kół, za każdym razem będziesz miał inny wynik, wynikający chociażby z uślizgu tylnej osi...

Inaczej mówiąc, założona kontra będzie za mała, lub za duża...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, K3 napisał:

 

I wtedy niczego się nie dowiesz.

Wprowadzając identyczne algorytmy skrętu kół, za każdym razem będziesz miał inny wynik, wynikający chociażby z uślizgu tylnej osi...

Inaczej mówiąc, założona kontra będzie za mała, lub za duża...

Za mała albo za duża na co? Ten test ma za zadanie właśnie sprawdzić uślizg tylnej osi. Jak dasz człowieka, to wyniki będą różne przy teoretycznie tym samym teście - nawet jest tego przykład na filmiku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Polarny napisał:

Za mała albo za duża na co? Ten test ma za zadanie właśnie sprawdzić uślizg tylnej osi. Jak dasz człowieka, to wyniki będą różne przy teoretycznie tym samym teście - nawet jest tego przykład na filmiku.

 

 

No i dobra, programujesz kąt skrętu kierownicy 30 stopni, czas trwania skrętu 250 milisekund...

I wystarczy, że oś samochodu odchyli się nie o przewidywalne 22,5 stopnia od kierunku jazdy, a o 23,4 stopnia.

Wszystkie założenia biorą w łeb, bo zmieniają się warunki...

 

A jeśli komputer ma liczyć ile w danym momencie jest potrzebne, do dochodzimy do systemu który nazywa się ESP wraz z jego wszystkimi możliwymi rozwinięciami...

I wychodzi na ile ten system jest w stanie reagować na zmieniające się warunki, jak dobrze został zaprojektowany...

A jeśli nie daje rady, to albo coś z nim jest nie tak, albo po prostu nie nagnie fizyki...

I wtedy wychodzi kwestia zawieszenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Polarny napisał:

Ale kierowcy są różni. Idąc twoją logiką musiałby kierować zawsze ten sam kierowca. A tak przynajmniej widać faktycznie, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi samochodami, a nie kierowcami.

Innym przykładem jest droga hamowania - od czasu reakcji kierowcy nie zależy. I tak powinno być, mimo że dziadek 95 lat stwierdzi, że wyhamował po 200 metrach a nie 38.

Taki jest cel tego testu.

 

Kierowcy są różni może na tym forum albo wśród kolegów przy piwie. Ale wybierz się kiedyś na jakiś event z zawodowcami na torze, daj im kilka samochodów do testowania i zmierz czasy. Nagle okaże się, że jeżdżąc autami którymi nigdy nie jeździli po kilku przejazdach czasy między poszczególnymi uczestnikami zabawy różnią się o ułamki sekund, lub w najgorszym wypadku o sekundy.

Potem zrób to samo z amatorami i różnice będą dramatyczne. Miałem okazję widzieć taką zabawę i okazało się, że różnice między najlepszym i najgorszym czasem zrobionym przez zawodowców były mniejsze niż między najlepszym a drugim z kolei czasem zrobionym przez amatorów.

 

Jestem więc skłonny postawić teorię, że kierowcy którzy zawodowo testują samochody wiedzą co robią, są w stanie uzyskać powtarzalne wyniki i pokazać nawet drobne różnice między poszczególnymi samochodami, nie mówiąc już o tak dramatycznych jak na filmie.

Zdaję też sobie sprawę że każdy amator z Internetu patrząc na filmik na youtube będzie twierdził, że owi zawodowcy "nie umieją jeździć". Oczywiście do czasu gdy sam usiądzie za kółkiem i zauważy, że to jest liga do której on nawet nie śmie marzyć aby się zbliżyć. Oczywiście też jest, że takie rzeczywiste porównanie nigdy nie nastąpi (kto by zapraszał mądrali z Internetu do jeżdżenia z zawodowcami?), więc internetowi eksperci nadal mogą swoje mądrości bez przeszkód głosić.

:ok:

 

 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, K3 napisał:

 

No i dobra, programujesz kąt skrętu kierownicy 30 stopni, czas trwania skrętu 250 milisekund...

I wystarczy, że oś samochodu odchyli się nie o przewidywalne 22,5 stopnia od kierunku jazdy, a o 23,4 stopnia.

Wszystkie założenia biorą w łeb, bo zmieniają się warunki...

 

A jeśli komputer ma liczyć ile w danym momencie jest potrzebne, do dochodzimy do systemu który nazywa się ESP wraz z jego wszystkimi możliwymi rozwinięciami...

I wychodzi na ile ten system jest w stanie reagować na zmieniające się warunki, jak dobrze został zaprojektowany...

A jeśli nie daje rady, to albo coś z nim jest nie tak, albo po prostu nie nagnie fizyki...

I wtedy wychodzi kwestia zawieszenia...

 

Do takich warunków testowania każdy producent śmiejąc się do rozpuku dostroi natychmiast działanie ESP i innych systemów tak, żeby jego samochód wypadł w teście najlepiej na świecie. Jednocześnie nie przejmując się czy rzeczywiście potrafi on ów manewr w różnych warunkach wykonać.

 

Nie wspominam już, że Kia Picanto może wypaść lepiej niż Porsche 911 bo te drugie należy prowadzić zupełnie inaczej niż tę pierwszą.

;l

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, K3 napisał:

 

No i dobra, programujesz kąt skrętu kierownicy 30 stopni, czas trwania skrętu 250 milisekund...

I wystarczy, że oś samochodu odchyli się nie o przewidywalne 22,5 stopnia od kierunku jazdy, a o 23,4 stopnia.

Wszystkie założenia biorą w łeb, bo zmieniają się warunki...

No tak - nie to co przy kierowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ryb napisał:

Jestem więc skłonny postawić teorię, że kierowcy którzy zawodowo testują samochody wiedzą co robią

przede wszystkim ten test ma pokazać zachowanie auta nie w warunkach laboratoryjnych, a w rzeczywistej sytuacji drogowej. Testowanie bez żywego kierowcy mija się zupełnie z celem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bergerac napisał:

przede wszystkim ten test ma pokazać zachowanie auta nie w warunkach laboratoryjnych, a w rzeczywistej sytuacji drogowej. Testowanie bez żywego kierowcy mija się zupełnie z celem.

 

Kolega wyżej myśli, że to kierowca jest tu ograniczeniem dla samochodu, podczas gdy w przypadku profesjonalistów jest dokładnie na odwrót.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ryb napisał:

 

Kolega wyżej myśli, że to kierowca jest tu ograniczeniem dla samochodu, podczas gdy w przypadku profesjonalistów jest dokładnie na odwrót.

 

 

Gdyby w tym tescie Superb wypadl dobrze, to @Polarny by pial z zachwytu nad jego metodologia :hehe:

Przeciez w jednym z watkow kiedys udowaniadnial, ze jest prawie tak dobry jak Porsche ;]

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

Gdyby w tym tescie Superb wypadl dobrze, to @Polarny by pial z zachwytu nad jego metodologia

Nie wypowiadaj się kłamliwie na tematy innych.

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

Przeciez w jednym z watkow kiedys udowaniadnial, ze jest prawie tak dobry jak Porsche

Potrafisz zacytować, kłamco, że coś takiego napisałem? Bo ja pamiętam kontekst - było tam porsche ale nie chodziło wcale o to, który samochód jest lepszy.

Albo udowodnij, że napisałem to, co mi zarzucasz, albo odszczekaj.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał:

Przeciez w jednym z watkow kiedys udowaniadnial, ze jest prawie tak dobry jak Porsche

zdecydowanie lepszy :ok:;] 

 

 

i dlatego też jest to jedyny gość na tym forum ktory ma u mnie ignora  :ok: 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mokrii napisał:

i dlatego też jest to jedyny gość na tym forum ktory ma u mnie ignora  :ok: 

kliniczny przypadek. Mamy takich dwóch na forum. Rozumiem walkę w sprawie obrony godności kobiety, ale mainstreamowego budżetowego auta to lekka przesada :)

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

kliniczny przypadek. Mamy takich dwóch na forum. Rozumiem walkę w sprawie obrony godności kobiety, ale mainstreamowego budżetowego auta to lekka przesada :)

Ale ja nic takiego nie pisałem.

Jakiś palant bezczelnie kłamie na temat tego, co pisałem, a reszta łyka to jak pelikany i ignoruje fakt, że to kłamstwa.

To już jest w porządku, jak rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2020 o 12:26, Maciej__ napisał:

 

Wstaw SUVa ktory ma pewnie ze 100kg akumulatorow pod podloga ;]

 

Rozkład masy Mitsubaszi ma sporo lepiej rozłożona 

 

Nowy-Mitsubishi-Outlander-PHEV-CENA-silnik-bateria-Outlander-PHEV-2019.jpg

Volkswagen-Passat-GTEa-102734.jpg

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.