Skocz do zawartości

Laweta do przewozu aut - czy to sie spina?


delco

Rekomendowane odpowiedzi

Troche dalszy sąsiad przywozi auta do Polski ( no nie wiem czy jest importerem bo może tylko podwykonawcą...)

 i dzisiaj widziałem go z nastepujacym zestawem

Fiat Ducato - laweta (sadzę że jakaś krótka wersja - bo renault scenic lekko wystawał) i z tyłu laweta 3 osiowa  na której był  Mitsu outlander i BMWX5... po wyglądzie oczywiście nie wiem ile co waży - ale tak sobie myslę że te dwa auta z tyłu pewnie ze 3,5 tony razem...+ laweta - pewnie razem 4 tony w kawałkiem....

Fiat Ducato pewnie w teorii jest do 3,5 tony - bo jak ostatnio rozmawialiśmy to sasiad nie ma kat C.... 

Czy jest jakis kruczek że to sie może legalnie spinać z przepisami? czy tez nie mam absolutnie mozliwości... Pytam z ciekawosci o tyle ze człowiek ten  kursuje 5-6 razy w miesiącu i jezeli się nie spina to oznacza że ew kontrole policyjne w praktyce nie istnieją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczysz v, że wyjeżdża, to zadzwoń na psiarnię, że za zapewne 2 dni będzie wracał. A najlepiej do krokodyli.

Jestem przekonany, że tym czynem, uratujesz komuś życie, mówię serio.

Prędzej czy później gość wjedzie na kogoś, a tak może klepki się zdążą poukładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, technix napisał:

Jak zobaczysz v, że wyjeżdża, to zadzwoń na psiarnię, że za zapewne 2 dni będzie wracał. A najlepiej do krokodyli.

Jestem przekonany, że tym czynem, uratujesz komuś życie, mówię serio.

Prędzej czy później gość wjedzie na kogoś, a tak może klepki się zdążą poukładać

Nie zachodzi niestety taka ewentualnośc - gość mieszka ok 300 metrów ode mnie a ulica biegnie łukiem... jak nie mam interesu na pocztę to nie widuję ani jego ani samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum b+e choć w tej konfiguracji i trzeba c+e

W/w przykład to przeładowana laweta i uciąg auta. Same mitsu i X5 to prawie 4 tony.

Reasumując: prawko, tacho i viatoll na wstęp.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kierownik ma B+E, to chyba może jechać samochodem DMC 3500kg + przyczepa DMC 2600 (żeby było 1,33x) i wtedy viatoll

 

więc na przyczepie powinien mieć jedno z tych aut, a nie dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zestawu trzeba B+E i wtedy można jechać 3,5t + 3,5t czyli max 7t zestawu. 

Znajomy jeździł tak kilka lat do Austrii i nigdy z tym nie było problemu. Nie pamiętam tylko czy miał kod 96 wbity do prawa jazdy, Musiałbym zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, electrofinger napisał:

Do takiego zestawu trzeba B+E i wtedy można jechać 3,5t + 3,5t czyli max 7t zestawu. 

Znajomy jeździł tak kilka lat do Austrii i nigdy z tym nie było problemu. Nie pamiętam tylko czy miał kod 96 wbity do prawa jazdy, Musiałbym zapytać.

Żeby samochód i przyczepa miały oba po 3,5 tony DMC to hamulec w przyczepie nie może być najazdowy. Musi być sterowany jak w pojazdach pow 3,5 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu na Śląsku robi mega lekkie przyczepy/naczepy z aluminium.

Ale na haku holownika musi być 3500kg.

Juzjade.pl

Na YT też pokazuje.

Ostatnio nawet skopiował holenderski system clixstar.

Autolweta z podwójną tylnią osią jako przyczepka, co znacząco podnosi legalną ładowność lawety.

 

Takim bym pojeździł.

 

Edytowane przez robciolas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.