Skocz do zawartości

Passat B7 - obniżanie zawieszenia


t_kucyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Po 4 latach jazdy Passatem doszedłem wreszcie do wniosku, że prowadzi się jak łódka ;] 

 

Niestety obecny zjazd do garażu wyklucza najbardziej oczywiste rozwiązanie czyli gwint -30mm.

Mogę bezpiecznie zejść 15mm - czyli tyle ile dawały opcjonalne sprężyny Sportline, opcja fabryczna.

 

Pytania:

1) Czy są zawieszenia gwintowane, które pozwolą na obniżenie tylko -15mm? Pisałem email do KW (zawieszenie V1) ale minimalne obniżenie to -30mm.

2) Jeśli sprężyny Sportline to jakie amortyzatory - czy te dedykowane fabrycznie do Sportline dadzą pewne prowadzenie? Co będzie twardsze ale na tyle żeby autem dało się normalnie jeździć na codzień?

 

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint odpuść, beton totalny. Seryjne sprężyny sportline nie muszą koniecznie obniżyć o 15 mm. Miałem w Golfie 7 zwykłe, włożylem sportline oryginał i zeszło 12 mm, ale fakt, że lepiej się prowadzi. Sportline są nieco sztywniejsze o czym świadczy ich wysokość po wyjęciu. Zwykłe były dłuższe o ponad 30 mm, a tylko 12 mm różnicy na obciążonych. Możesz dobrać też coś z Eibacha Pro kit, pójdzie około 25 mm w dół i nie będzie betonu. Do Pro Kit i oe sportline można zostawić zwykłe amorki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaczorek79 napisał:

Gwint odpuść, beton totalny. Seryjne sprężyny sportline nie muszą koniecznie obniżyć o 15 mm. Miałem w Golfie 7 zwykłe, włożylem sportline oryginał i zeszło 12 mm, ale fakt, że lepiej się prowadzi. Sportline są nieco sztywniejsze o czym świadczy ich wysokość po wyjęciu. Zwykłe były dłuższe o ponad 30 mm, a tylko 12 mm różnicy na obciążonych. Możesz dobrać też coś z Eibacha Pro kit, pójdzie około 25 mm w dół i nie będzie betonu. Do Pro Kit i oe sportline można zostawić zwykłe amorki.

 

Dziękuję za opinię :)

 

Eibach Pro-kit to niestety trochę ryzyko, zjazd do garażu pod blokiem mam jakby projektowany pod Trabanta (minimalne zwisy, brak zderzaków, krótki rozstaw osi, wysoki prześwit) a i tak nie jest to najgorszy zjazd na osiedlu ;] W B7 przedni zderzak mocno wystaje do przodu i mam jakieś 4cm luzu w najgorszym przypadku między krawędzią zderzaka a podłogą.

 

Jest odczuwalne różnica między zwykłymi amortyzatorami i tymi od sportline? Myślę tutaj Sportline vs. coś w stylu Bilstein B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amortyzatorach różnicy nie poczujesz. To bełkot marketingowy, żeby drożej sprzedać. Miałem BMW e46 na zwykłym zawiasie, najpierw kupiłem sprężyny mpakiet, poszło 20 mm w dół i się usztywniło. Na fabrycznych amortyzatorach zrobiłem tak 30 kkm i gdy auto miało w sumie 250 kkm najechane (na fabrycznych amortyzatorch) postanowiłem wymienić sobie same amorki na mpakiet, żeby poprawić prowadzenie, które i tak było niemal bezkonkurencyjne. Kupiłem nowiutkie Sachsy za kupę hajsu dedykowane do mpaka. Po wymianie jeździło się tak samo, jak na zwykłych amorach z przelotem 250 kkm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, t_kucyk napisał:

stylu Bilstein B6.

b6 powinny odczuwalnie usztywnić zawieszenie, jak będzie za mało to wtedy dołożyłbym sprzężny z pakietu Sportline - do codziennej jazdy powinno wystarczyć  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilstein B6 + te fabryczne Sportline'y powinny fajnie usztywnić samochód.

 

Ja w Hondzie miałem na początku Pro-Kit + amortyzatory KYB Excel-G, przejeździłem na tym zestawie około rok czasu, potem zmieniłem na AGXy i wg mnie dopiero wtedy to auto zaczęło się fajnie prowadzić.

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2020 o 21:16, analyzer64 napisał:

Bilstein B6 + te fabryczne Sportline'y powinny fajnie usztywnić samochód.

 

Ja w Hondzie miałem na początku Pro-Kit + amortyzatory KYB Excel-G, przejeździłem na tym zestawie około rok czasu, potem zmieniłem na AGXy i wg mnie dopiero wtedy to auto zaczęło się fajnie prowadzić.

 

 

Zalozylem zestaw sprezyny Sportline i amortyzatory Bilstein B6. Jest fajnie i sztywno ale bez przesady. Fajnie sie prowadzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.