Skocz do zawartości

Drugie życie baterii


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

 

Potwierdzam działa.

Wytargalem z dwóch starych baterii laptopowych chyba z osiem sensownie się zachowujacych ogniw.

Na Ali zamówiłem pudełko za całe 7,49pln.

Mega power bank wyszedł... I nawet działa ;-)))

Tak że potwierdzam , działa...

 

Zaczynam zbierać po znajomych stare baterie laptopowe i budowę power walla do PV ze słońca ;-))))))f6520180c9a7a4b98d074c6009906c41.jpg&key=23f0c3ea3c76b65bce73014d035c47ae41bdf9e5c210bfc1b7befb18af730ef9

 

10e493e8034b4ce2219ff613fb30b714.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fili_P napisał:

 

Potwierdzam działa.

Wytargalem z dwóch starych baterii laptopowych chyba z osiem sensownie się zachowujacych ogniw.

Na Ali zamówiłem pudełko za całe 7,49pln.

Mega power bank wyszedł... I nawet działa ;-)))

Tak że potwierdzam , działa...

 

Zaczynam zbierać po znajomych stare baterie laptopowe i budowę power walla do PV ze słońca ;-))))))f6520180c9a7a4b98d074c6009906c41.jpg&key=23f0c3ea3c76b65bce73014d035c47ae41bdf9e5c210bfc1b7befb18af730ef9

 

10e493e8034b4ce2219ff613fb30b714.jpg

 

Niestety z EV będą wyrzucane do śmietnika, bo tak :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mrBEAN napisał:

Niestety z EV będą wyrzucane do śmietnika, bo tak :phi:

 

Nie będą. Będą na strychu leżeć i ładować się prądem z paneli na dachu, a potem oddawać w nocy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2020 o 17:20, Fili_P napisał:

 

Potwierdzam działa.

Wytargalem z dwóch starych baterii laptopowych chyba z osiem sensownie się zachowujacych ogniw.

Na Ali zamówiłem pudełko za całe 7,49pln.

Mega power bank wyszedł... I nawet działa ;-)))

Tak że potwierdzam , działa...

 

Zaczynam zbierać po znajomych stare baterie laptopowe i budowę power walla do PV ze słońca ;-))))))f6520180c9a7a4b98d074c6009906c41.jpg&key=23f0c3ea3c76b65bce73014d035c47ae41bdf9e5c210bfc1b7befb18af730ef9

 

10e493e8034b4ce2219ff613fb30b714.jpg

Dalbys instrukcje co i jak :). Kompletny laik jesli chodzi i elektronike sobie poradzi? Jakies konkretne urzadzenie jest potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

czytałem, że podobno mają budować z tego duże power banki, nawet dla miast.

 

Czysty biznes. Prąd jest tani w nocy, a drogi w dzień. Szybka spekulacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrBEAN napisał:

Wstydziłbyś się takie bluźnierstwa czytać 😜

przy okazji przeczytałem. Nie wiem czy wiesz, ale firmy sprzedające wózki widłowe już tworzą duże power banki. Stawiasz stację ładowania wózków z power bankiem, ładuje się on w tańszych taryfach i oddaje prąd kiedy trzeba. Ciekawe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bergerac napisał:

przy okazji przeczytałem. Nie wiem czy wiesz, ale firmy sprzedające wózki widłowe już tworzą duże power banki. Stawiasz stację ładowania wózków z power bankiem, ładuje się on w tańszych taryfach i oddaje prąd kiedy trzeba. Ciekawe rozwiązanie.

Bardziej fascynują mnie pionierskie rozwiązania w Norwegii. Gdzie auto elektryczne jest powerbankiem, ładuje się prądem od operatora, który w danym momencie jest najtańszy; bo mocno wieje, lub dużo wody płynie, lub słoneczko świeci na bogato. Następnie to auto wpięte pod pracą do ładowarki może oddaje prąd do sieci, gdy jest drogi. A wszystko potem rozliczone przez operatora. 
 

Z mniej wyszukanych, auto po prostu jest powerbankiem dla domu i fotowoltaiki na nim. Zintegrowana ładowarka z inwerterem ładuje auto nadwyżkami prądu ze słońca.

 

A realnie to najprędzej wejdzie standard V2G.

https://orpa.pl/v2g-pojazdy-elektryczne-jako-mobilne-magazyny-energii/

 

A i tak wszystkie baterie będą płonąć na stosie pod Bełchatowem 😁

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dalbys instrukcje co i jak . Kompletny laik jesli chodzi i elektronradzi? Jakies konkretne urzadzenie jest potrzebne?

 

Kupiłem coś takiego

 

#Aliexpress 25,77 zł 17%OFF | Podwójny USB 8x18650 bateria DIY uchwyt wyświetlacz LCD Power Bank Case Box dla iphone

https://a.aliexpress.com/_d7eXeAw

Na allegro też znajdziesz tylko drożej, za to z jakąś gwarancja pewnie

 

Rozwaliłem baterie ze starego lapka śrubokrętem ostrożnie, rozlaczylem ogniwa kombinerkami, zmierzyłem multimetrem, które były umarniete ("0"), wsadziłem dobre do pudełka co przyszło, podłączyłem ładowanie standardowym zasilaczem od tel ( ma dwa "in" USB C i to poprzednie) oraz dwa "out" zwykle USB 1 i 2 A) wyświetlacz pokazuje wszystko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fili_P napisał:

 

 

 

 

 

Kupiłem coś takiego

 

#Aliexpress 25,77 zł 17%OFF | Podwójny USB 8x18650 bateria DIY uchwyt wyświetlacz LCD Power Bank Case Box dla iphone

https://a.aliexpress.com/_d7eXeAw

Na allegro też znajdziesz tylko drożej, za to z jakąś gwarancja pewnie

 

Rozwaliłem baterie ze starego lapka śrubokrętem ostrożnie, rozlaczylem ogniwa kombinerkami, zmierzyłem multimetrem, które były umarniete ("0"), wsadziłem dobre do pudełka co przyszło, podłączyłem ładowanie standardowym zasilaczem od tel ( ma dwa "in" USB C i to poprzednie) oraz dwa "out" zwykle USB 1 i 2 A) wyświetlacz pokazuje wszystko

 

Jak ma się pojemność do wagi? Wyszło rozsądnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mrBEAN napisał:

Jak ma się pojemność do wagi? Wyszło rozsądnie?

To chyba zależy jakie ogniwa się tam wrzuci a najpierw wyrwie z tych używanych baterii laptopowych:hmm:

I chodzi zarówno o pojemność nominalną jak i taką, która faktycznie została po iluś latach:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, volf6 napisał:

To chyba zależy jakie ogniwa się tam wrzuci a najpierw wyrwie z tych używanych baterii laptopowych:hmm:

I chodzi zarówno o pojemność nominalną jak i taką, która faktycznie została po iluś latach:)

Czyż nie o to właśnie zapytałem? O jego konkretny przypadek!? Mając na uwadze, to o czym piszesz. 

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślisz, ze zmierzył pojemność ogniw;l
;-)))))))
Jak mi powiecie jak multimetrem najprostszym to mogę spróbować ;-)))
Na chłopski rozum mogę na dwa sposoby. Ile trwa ładowanie ładowarka telefonowa 2A od ilus tam do ilus tam procent
Albo ile telefonów ( o deklarowanych pojemnościach baterii) naładował...
;-))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, volf6 napisał:

I myślisz, ze zmierzył pojemność ogniw;l

Wystarczy, ze ustali ile razy naładował telefon i jaka pojemność ma jego bateria. Lub cokolwiek innego, co bedxie z tego ładował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.