Jump to content

SWAP 900 --> 1.2 16V elektronika

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem już w posiadaniu silnika 1.2 16v z punto II (oznaczenie silnika 188A5000) z kompletną wiązką i na komputerze Boscha.

Silnik ląduje w seicento 900 bez: klimy, ABS, wspomagania i obrotomierza.

Do auta będzie montowane wspomaganie, obrotomierz, ABS i klima.

Przeleciałem już forum w poszukiwaniu tego tematu i niestety nie mogę nigdzie dobrze znaleźć schematów. Czy dysponuje ktoś nimi i poratowałby w tej sprawie.

Od razu powiem, że podłączenie ABSu i klimy nie jest dla mnie również oczywistą sprawą tak samo jak podpięcie silnika do aktualnej instalacji.

Dysponuję czasem i chciałbym w przeciągu miesiąca złożyć całość, dlatego wszelką pomoc przyjmę z otwartymi ramionami. 😄

Co rozumiesz przez dokładanie wszystkiego? Mam możliwość zakupu kompletu ABS razem z wiązką (czy jest coś specjalnego z niej potrzebne?).

Nie, wiazka klimy czy abs czy tez wspomagania to sa osobne wiazki, da sie je bez problemu doinstalować do instniejacego auta. Jedynie kilka chwil zabawy w podlaczeniu wszystkiego jezeli przykladowo nie ma przygotowanej kostki do wspomagania to trzeba dorobic kabelki do podlaczenia do alternatora, do czujnika prędkości i do kontrolki na zegarach. 

Silnik jaki posiadam był z klimą i ma założoną sprężarkę (mocowana jest nad alternatorem - wygląda jakby miało wejść w budę). Czy to w jakiś sposób mi pomaga w tej kwestii?

Z punto? Nie, tylko wersja z cc/sc 1.1 z klimą bedzie pasowac. Potrzebna jest inna podstawa pod klime, alternator musi byc u góry, sprezarka klimy pod alternatorem. Sprezarka z punto tez nie bedzie pasowala

• Like 1
  • Haha 1