Skocz do zawartości

A gdybym chciał zmienić auto na...


VVojteck

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, VVojteck napisał:

 

- kombi

- ok. 150 KM i więcej

- benzynowe

- z automatem

- z lat 2016 - 2020

- nie premium

- bezawaryjne w danej konfiguracji silnik / skrzynia

 

... to jakie mielibyście typy?

 

Ja Optimę. Ale nie wiem jak z bezawaryjnością, bo mam ją dopiero drugi rok.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekD000 napisał:

 

żeby to jeszcze VAG'i były, to Czechosłowackie podróbki...
:] 

Dokładnie , czesci z VW albo Audi które nie przeszły kontroli żeby się nie zmarnowały lądują w Skodzie , a ciemny lud łyka jak pelikany 🤪

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, VVojteck napisał:


Focusa muszę obadać. Kilka lat temu skreśliłem za środek właśnie.

Osobiscie celowalbym chyba tylko w Focusa, szczegolnie tego nowego z 8-biegowym automatem. Nadal dobrze sie prowadzi. Przyjemna akustyka:ok: 1.5 EcoBoost 150-182 KM...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bielaPL napisał:

Te benzynowe silniki w Toyocie to istna masakra - nie jedzie kompletnie.

Te 150KM to chyba przy 6 tys obrotów a nikt tak nie jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sdss napisał:

Lepszy będzie Talizman.

jechałem talizmanem 1.6t 200KM, tej mocy wogóle nie czuć

no i moja baba objechała mnie superbem 1.8tsi na prostej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialo nie byc premium :skromny:
 
Moze Mazda 6 albo Pug 508? Tak w ogole to kompakt czy raczej D?


Kompakt wystarczy, ale D nie wykluczam. Obecnie mam D.

Lepszy będzie Talizman.


Słyszałem, że Talisman nie jest tak udany jak L3. No i Renault ma zdecydowany problem z estetyką deski rozdzielczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, VVojteck napisał:

Kompakt wystarczy, ale D nie wykluczam. Obecnie mam D.
Słyszałem, że Talisman nie jest tak udany jak L3. No i Renault ma zdecydowany problem z estetyką deski rozdzielczej.

 

 

Daruj sobie Talismana bo to auto za chwile wyleci z oferty Renault i bedzie warte czapke sliwek...

Prawda jest taka, ze jak chcesz cos mocniejszego z automatem to zostaje praktycznie tylko grupa VAG lub marki premium.

Opel mial przez chwile Astre 1.6 200KM ale po przejeciu przez PSA sie skonczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Daruj sobie Talismana bo to auto za chwile wyleci z oferty Renault i bedzie warte czapke sliwek...

Prawda jest taka, ze jak chcesz cos mocniejszego z automatem to zostaje praktycznie tylko grupa VAG lub marki premium.

Opel mial przez chwile Astre 1.6 200KM ale po przejeciu przez PSA sie skonczylo.

Niby taki, Oepl to chyba miał tradycyjny automat i czar 200KM znikał.

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-seat-leon-1-5-150-km-taniej-24-407-pln-ID6D2s8Y.html

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-combi-style-1-5-tsi-150km-dsg-wyprzedaz-rocznika-w-aso-ID6D0qYx.html

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-1-5-tsi-bmt-evo-highline-dsg-dostepny-od-reki-ID6Cusjb.html

 

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-508-sw-active-1-6-thp-180-km-wyprzedaz-rocznika-w-aso-ID6CzOwN.html

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Daruj sobie Talismana bo to auto za chwile wyleci z oferty Renault i bedzie warte czapke sliwek...
Prawda jest taka, ze jak chcesz cos mocniejszego z automatem to zostaje praktycznie tylko grupa VAG lub marki premium.
Opel mial przez chwile Astre 1.6 200KM ale po przejeciu przez PSA sie skonczylo.

Mam takie wrażenie właśnie. Zostaje jeszcze Avensis, do której nie jestem przekonany, Mazda 6, której nikt dotąd nie zasugerował i - jeśliby obniżyć poprzeczkę do 140 KM - Renault Megane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, VVojteck napisał:


Mam takie wrażenie właśnie. Zostaje jeszcze Avensis, do której nie jestem przekonany, Mazda 6, której nikt dotąd nie zasugerował i - jeśliby obniżyć poprzeczkę do 140 KM - Renault Megane.

 

Avensis i Mazda 6 maja wolnossace silniki, jak Ci to odpowiada to mozna rozwazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2020 o 22:58, VVojteck napisał:

 

- kombi

- ok. 150 KM i więcej

- benzynowe

- z automatem

- z lat 2016 - 2020

- nie premium

- bezawaryjne w danej konfiguracji silnik / skrzynia

 

... to jakie mielibyście typy?

 

 

No dobra a jaki kolor tej octavii? ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, VVojteck napisał:

jeśliby obniżyć poprzeczkę do 140 KM - Renault Megane.

 

Jak już obniżamy poprzeczkę to może Scala? :hmm: Dobre wyposażenie, fajne rabaty, ładna stylistyka. Fakt, że to taki udawane kombi, ale Megane w sumie chyba też. 

1.0 dsg zbiera się bardzo przyzwoicie (nie licząc ułamka sekundy zwłoki przy starcie) więc 1.5 powinno dawać radę jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2020 o 22:58, VVojteck napisał:

 

- kombi

- ok. 150 KM i więcej

- benzynowe

- z automatem

- z lat 2016 - 2020

- nie premium

- bezawaryjne w danej konfiguracji silnik / skrzynia

 

... to jakie mielibyście typy?

 

Miałem takie same wymagania i wybrałem Leona 1.5 tsi

Na razie jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak już obniżamy poprzeczkę to może Scala? :hmm: Dobre wyposażenie, fajne rabaty, ładna stylistyka. Fakt, że to taki udawane kombi, ale Megane w sumie chyba też. 
1.0 dsg zbiera się bardzo przyzwoicie (nie licząc ułamka sekundy zwłoki przy starcie) więc 1.5 powinno dawać radę jeszcze lepiej.

W sumie mogłaby się złapać, ale nie widzę na Otomoto takiej konfiguracji na stocku ;)

Spróbuję wyklikać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Myslalem, ze Ty juz Forda nikomu nie polecisz ;]

 

W Fordzie różnica między Fiesta/Focus a Mondeo jest dość duża w produkcji, było to czuć wcześniej, i czuć teraz.

Z Fordem jak z Oplem, ma pewne przywary, natomiast jak jedzie po gładkiej autostradzie  to Ford jest ok, ale jak zacznę myśleć jak skrzypi na dziurach, ile zlopie w mieście... ;]

Mondeo wypada lepiej :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2020 o 07:36, sdss napisał:

 

Jest tu wątek o Kodiaqu i choince na desce, żaden VAG bo kolega pójdzie z torbami. 

Nie zgadzam się. Użytkuje VAG od 2010 zaczynajac pod B6, CC, B8, Arteon i Superb. w żadnym z nich nie miałem choinki, poza zapachową. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2020 o 22:58, VVojteck napisał:

 

- kombi

- ok. 150 KM i więcej

- benzynowe

- z automatem

- z lat 2016 - 2020

- nie premium

- bezawaryjne w danej konfiguracji silnik / skrzynia

 

... to jakie mielibyście typy?

 

Użytkuje na codzień Superb SportLine 1.5TSI DSG z grudnia 2019. Uwierz mi ze nic temu silnikowi nie brakuje. Spalanie więcej niż zadowalające, chociaż gdyby miał możliwość wówczas zakupu 2.0 TSI brałbym bez dwóch zdań ponieważ spalanie jest praktycznie takie samo. Mam porównanie ponieważ żona jeździ Arteonem 2.0 TSI. Jedynie czego mogę się przyczepić 1.5TSI to kultura pracy na wolnych obrotach, mimo to i tak o niebo wyższa niż TDI. Spalanie w graniach 5,2 przy spokojniej  jeździe na krajowych trasach, autostrada 140 okolice 7,6. Mam wersje SportLine, fotele są genialne, koła 19”, panoramiczny dach który dodaje dodatkowo przestrzeni. Umów się na jazdę próbną, bardzo pozytywny samochód. 

0A29B36F-0C48-4C39-99B8-4193D778FAD6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, johny napisał:

Użytkuje na codzień Superb SportLine 1.5TSI DSG z grudnia 2019. Uwierz mi ze nic temu silnikowi nie brakuje. Spalanie więcej niż zadowalające, chociaż gdyby miał możliwość wówczas zakupu 2.0 TSI brałbym bez dwóch zdań ponieważ spalanie jest praktycznie takie samo. Mam porównanie ponieważ żona jeździ Arteonem 2.0 TSI. Jedynie czego mogę się przyczepić 1.5TSI to kultura pracy na wolnych obrotach, mimo to i tak o niebo wyższa niż TDI. Spalanie w graniach 5,2 przy spokojniej  jeździe na krajowych trasach, autostrada 140 okolice 7,6. Mam wersje SportLine, fotele są genialne, koła 19”, panoramiczny dach który dodaje dodatkowo przestrzeni. Umów się na jazdę próbną, bardzo pozytywny samochód. 

0A29B36F-0C48-4C39-99B8-4193D778FAD6.jpeg

Dystanse ile na stronę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.