Skocz do zawartości

Dopłata do szkody ubezpieczenia


Blaaszka

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem mam pytanie odnośnie realizacji naprawy bezgotówkowej z ubezpieczenia OC sprawcy.


Byłem dzisiaj w warsztacie do którego skierowało mnie ubezpieczalnia, po wstępnej rozmowie z kierownikiem mechaników okazuje się, że do niektórych elementów będę musiał dopłacać do 50% ponieważ nie pokryje tego Warta. 


Auto posiadało w miejscu wypadku znamiona 'parkingówek' drobne ryski na zderzaku, błotnikach itd. a teraz są kompletnie rozwalone. 
Jak to dokładnie wygląda? Ubezpieczalnia może wnosić o dopłatę do tych rzeczy czy warsztat robi mnie w konia i chce wyłudzić pieniądze?

 

I jeżeli wziąłbym kosztorys to jaka jest szansa na zwiększenie wypłaty odszkodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku przy naprawach bezgotówkowych (3 razy) warsztat nigdy nie robił takich jaj i chyba mieli zaprzyjaźnionego rzeczoznawcę, któremu nie przeszkadzał zderzak porysowany z drugiej strony albo odpryski na masce, która była do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Życzliwy serwis nie robiłby problemu. Kiedyś miałem stłuczkę starą Laguną I. Naprawa z OC sprawcy w ASO Renault na granicy całki, choć tylko lampa poszła, lekko zderzak i lekkie wgięcie na masce. Co istotne maska miała wcześniej rysę na całej długości. W ramach naprawy usunęli rysę i nigdy nie wspomnieli o dopłacie. A jakby chcieli to mogliby naprawić maskę z lekkim cieniowaniem bez dotykania tej rysy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się z zaprzyjaźnionym ubezpieczycielem i powiedzieli, że te dopłaty to do ich warsztatu, bo oni już z góry szacują, że Warta nie wypłaci 100% np. za zderzak, który ma ryski w miejscu, gdzie nie został uszkodzony, czyli chcą ciągnąć hajs i tyle tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC ("na chłopaki rozum") ma Ci pozwolić doprowadzić auto do stanu sprzed zdarzenia.
Czyli niech sobie robią co chcą a na końcu dorobią te rysy co były bo jesteś z nimi bardzo sentymentalnie związany i ich brak ryje Ci psychikę.......

No koloryzuje, ale mój szwagier w ten sposób wygrał kilka lat temu z ubezpieczalnia. Generalnie w sądzie czy tam innym arbitrażu jakimś stanęło na tym, "że ma uraz psychiczny w związku z samochodem, którym brał udział w wypadku" i choćby powleki go złotem i dorzucili milion baxow to do niego nie wsiadzie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fili_P napisał:

OC ("na chłopaki rozum") ma Ci pozwolić doprowadzić auto do stanu sprzed zdarzenia.
Czyli niech sobie robią co chcą a na końcu dorobią te rysy co były bo jesteś z nimi bardzo sentymentalnie związany i ich brak ryje Ci psychikę.......

No koloryzuje, ale mój szwagier w ten sposób wygrał kilka lat temu z ubezpieczalnia. Generalnie w sądzie czy tam innym arbitrażu jakimś stanęło na tym, "że ma uraz psychiczny w związku z samochodem, którym brał udział w wypadku" i choćby powleki go złotem i dorzucili milion baxow to do niego nie wsiadzie

 

Co Ty gadasz? A kojarzysz z jaką firmą się bił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blaaszka napisał:

Czołem mam pytanie odnośnie realizacji naprawy bezgotówkowej z ubezpieczenia OC sprawcy.


Byłem dzisiaj w warsztacie do którego skierowało mnie ubezpieczalnia, po wstępnej rozmowie z kierownikiem mechaników okazuje się, że do niektórych elementów będę musiał dopłacać do 50% ponieważ nie pokryje tego Warta. 


Auto posiadało w miejscu wypadku znamiona 'parkingówek' drobne ryski na zderzaku, błotnikach itd. a teraz są kompletnie rozwalone. 
Jak to dokładnie wygląda? Ubezpieczalnia może wnosić o dopłatę do tych rzeczy czy warsztat robi mnie w konia i chce wyłudzić pieniądze?

 

I jeżeli wziąłbym kosztorys to jaka jest szansa na zwiększenie wypłaty odszkodowania?

Powiedz, że chcesz przywrócenia do stanu sprzed zdarzenia. Ich sprawa, czy będą na świeżo lakierowanym elemencie chcieć nanosić uprzednio występujące zużycie ekploatacyjne. Jak tak, to dopilnuj aby było identycznie albo nie przyjmuj przy odbiorze.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, że chcesz przywrócenia do stanu sprzed zdarzenia. Ich sprawa, czy będą na świeżo lakierowanym elemencie chcieć nanosić uprzednio występujące zużycie ekploatacyjne. Jak tak, to dopilnuj aby było identycznie albo nie przyjmuj przy odbiorze.
Raczej niech szuka innego warsztatu, bo mówić to sobie może ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Blaaszka napisał:

Czołem mam pytanie odnośnie realizacji naprawy bezgotówkowej z ubezpieczenia OC sprawcy.


Byłem dzisiaj w warsztacie do którego skierowało mnie ubezpieczalnia, po wstępnej rozmowie z kierownikiem mechaników okazuje się, że do niektórych elementów będę musiał dopłacać do 50% ponieważ nie pokryje tego Warta. 


Auto posiadało w miejscu wypadku znamiona 'parkingówek' drobne ryski na zderzaku, błotnikach itd. a teraz są kompletnie rozwalone. 
Jak to dokładnie wygląda? Ubezpieczalnia może wnosić o dopłatę do tych rzeczy czy warsztat robi mnie w konia i chce wyłudzić pieniądze?

 

I jeżeli wziąłbym kosztorys to jaka jest szansa na zwiększenie wypłaty odszkodowania?

Wiele warte auto? Duże uszkodzenia? Bo jeśli nie ma problemu szkody całkowitej to wstawiasz do ASO a ubezpieczalni mówisz żeby "swój warsztat" wsadzili sobie w buty. Oczywiście nic nie gwarantuje że aso zrobi lepiej ale dla zasady za takie cwaniactwo warsztatu, nie dałbym im zarobić nic.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, K3 napisał:

 

Przecież to nie cwaniactwo warsztatu, tylko ubezpieczyciela. Amortyzacja części...

Nie, to cwaniactwo warsztatu bo z góry zakłada że TU im nie zapłaci.

Jaka amortyzacja części przy szkodzie z OC?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacyś krętacze.

Stary, przy bezgotówkowej na granicy całki to mi warsztat drzwi zrobił ze strony nie biorącej udziału w stłuczce. Szła zima to przełożył koła i wymienił wcześniej kupione przeze mnie amory.

Nie wnikałem czy mają znajomości, zapytałem czy przy okazji nie zrobią, chciałem im dopłacić, a tu taki prezent.

Fakt, że za naprawę wzięli 5x tyle co TU chciało mi dać do ręki.

Prawie dwa lata po tej naprawie przelakierowali gwarancyjnie jeszcze raz 1 element, bo klar odlazł.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Blaaszka napisał:

Jak to dokładnie wygląda? Ubezpieczalnia może wnosić o dopłatę do tych rzeczy

tylko w przypadku jeżeli części były wcześniej uszkodzone, ale to też nie jest takie 0-1, to muszą być już znaczące uszkodzenia i na starszych autach, wtedy robią kalkulację pod całkę i mają problem z głowy.

16 godzin temu, Blaaszka napisał:

czy warsztat robi mnie w konia i chce wyłudzić pieniądze?

poproś o wycenę od TU sprawcy gdzie ta amortyzacja występuje w takiej wysokości. Ale IMVHO warsztat kręci, nikt za rysy czy odpryski na kilkuletnim, używanym aucie nie robi 50% amortyzacji. To są normalne kwestie eksploatacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Oscar_ napisał:

Nie, to cwaniactwo warsztatu bo z góry zakłada że TU im nie zapłaci.

Jaka amortyzacja części przy szkodzie z OC?

 

Wiem, że nie ma amortyzacji, z drugiej strony to standardowa zagrywka ubezpieczycieli w PL...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem szkodę z oc domu "sprawcy" (pies na wsi rozwalił mi auto na 5kpln ( o dziwo przeżył) , to ubezpieczyciel tez chciał dać zamienniki czesci (8 letnie wtedy Bravo) , warsztat polecił mi napisać oświadczenie, że sie nie zgadzam bo auto było w stanie "oryginalnym" i żądam użycia org części... Od razu uznali i nie dyskutowali - pewnie X ludzi na zamienniki pojdzie, więc oszczędność dla ubezpieczyciela... Pewnie i w tym przypadku szukają jeleni.

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pado napisał:

Jak robiłem szkodę z oc domu "sprawcy" (pies na wsi rozwalił mi auto na 5kpln ( o dziwo przeżył) , to ubezpieczyciel tez chciał dać zamienniki czesci (8 letnie wtedy Bravo) , warsztat polecił mi napisać oświadczenie, że sie nie zgadzam bo auto było w stanie "oryginalnym" i żądam użycia org części... Od razu uznali i nie dyskutowali - pewnie X ludzi na zamienniki pojdzie, więc oszczędność dla ubezpieczyciela... Pewnie i w tym przypadku szukają jeleni.

Do tego warsztat jest "współpracujący" więc nie chce pisać odwołań żeby nie stracić zleceniodawcy to wykombinowali że przerzucą koszta na klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2020 o 22:15, Blaaszka napisał:

Czołem mam pytanie odnośnie realizacji naprawy bezgotówkowej z ubezpieczenia OC sprawcy.


Byłem dzisiaj w warsztacie do którego skierowało mnie ubezpieczalnia, po wstępnej rozmowie z kierownikiem mechaników okazuje się, że do niektórych elementów będę musiał dopłacać do 50% ponieważ nie pokryje tego Warta. 


Auto posiadało w miejscu wypadku znamiona 'parkingówek' drobne ryski na zderzaku, błotnikach itd. a teraz są kompletnie rozwalone. 
Jak to dokładnie wygląda? Ubezpieczalnia może wnosić o dopłatę do tych rzeczy czy warsztat robi mnie w konia i chce wyłudzić pieniądze?

 

I jeżeli wziąłbym kosztorys to jaka jest szansa na zwiększenie wypłaty odszkodowania?

Zmień warsztat ja 2 tygodnie temu też miałem do czynienia z Wartą mi wycenili drzwi do malowania i drugie do cieniowania na 700 zł. Oddaliśmy auto do salonu VW to jeszcze próbowali straszyć dilera sądem a mnie że zapłacę za auto zastępcze gotówka bo nie wziąłem od nich tylko z salonu, ale salony potrafią z takimi rozmawiać i auto już się maluję a auto zastępcze stoi pod domem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.