Jump to content

NavRoad NAVIGATOR FREE - używa ktoś - opinie, warto się w to bawić?


Recommended Posts

Bardzo proszę o opinie nt. darmowej nawigacji NavRoad NAVIGATOR FREE.

Przez wiele lat używałem AutoMapy, ale nie dość, że jest ona dość kosztowna, to jeszcze ostatnie oryginalne wersje z serii 6.25.1 (20...) nie działają stabilnie, zarówno w urządzeniu z serii NavRoad, jak i w panelu audio/video w samochodzie - do tej pory nie  było z tym problemów.

Znalazłem darmową nawigację NavRoad NAVIGATOR FREE, dostawcą materiału kartograficznego jest firma mapFactor która korzysta z OpenStreetMap - mapy te tworzą na bieżąco rzesze wolontariuszy na całym świecie. Pobrałem i zainstalowałem plik instalacyjny v.17.0.0, bazę fotoradarów, oraz aktualne wybrane mapy (są tam mapy praktycznie z całego świata aktualizowane na początku każdego miesiąca). Był problem z uruchomieniem nawigacji zarówno w urządzeniu NavRoad, jak i w panelu audio/video w samochodzie (obydwa urządzenia są dedykowane dla AutoMapy, nie chciałem zmieniać ścieżki dojścia), ale udało się ten problem rozwiązać. Urządzenie przenośne NavRoad łapie szybko sygnał zarówno z satelit GPS, jak i rosyjskich GLONASS nawet w domu w pobliżu okna (samochodem do domu nie wjeżdżałem 🙂, ale nawigacja w samochodzie uaktywnia się błyskawicznie).

Mam pytanie do użytkowników - jakie macie opinie nt. tego systemu nawigacyjnego. Nie sprawdzałem go "w trasie" poprzez funkcje np. "Znajdź i nawiguj", "Moje trasy" itp, na razie były tylko wyjazdy na terenie południowej Polski, gdzie praktycznie jeździmy "na pamięć".

Dziękuję z góry za uwagi, opinie, sugestie i in.

Tak wygląda menu nawigacji NavRoad NAVIGATOR FREE w panelu w samochodzie.

 

 

NavRoad_02.jpg

 

 

NavRoad_01.jpg

Edited by Ananas
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, shapyr napisał:

Mi nie podeszła. Niby działa ale jakieś mało intuicyjne, interfejs z ubiegłego wieku.

Dzięki za opinię.

Przysłowie - "Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby" nie zawsze ma zastosowanie 🙂

Teraz będzie kilka dni wolnego, wybieramy się w Beskidy, spróbuję przetestować nawigację korzystając z funkcji "Znajdź i nawiguj", "Nawiguj" i in.

Edited by Ananas
Link to post
Share on other sites
Dnia 9.06.2020 o 21:00, Ananas napisał:

Dzięki za opinię.

Przysłowie - "Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby" nie zawsze ma zastosowanie 🙂

Teraz będzie kilka dni wolnego, wybieramy się w Beskidy, spróbuję przetestować nawigację korzystając z funkcji "Znajdź i nawiguj", "Nawiguj" i in.

 

Tak jak pisałem powyżej w czasie ostatniego wyjazdu w Beskidy sprawdziłem, jak zachowuje się NavRoad NAVIGATOR FREE w ruchu.
1. Szybko znajduje sygnał z 6 - 9 satelitów i łatwo synchronizuje się z sygnałem, pokazując dane typu data, czas, prędkość, współrzędne, wysokość n.p.m. i in.
2. Prowadzi bez problemów do wyznaczonych celów, pokazywana aktualna poz. na wyświetlaczu jest dokładnie zgodna z położeniem samochodu na drodze.
3. Wyznaczanie celów podróży jest bardziej skomplikowane niż w AutoMapie.
4. Dane dot. obowiązujących prędkości na odcinkach dróg są aktualne, wyświetlane prędkości wynikające ze znaków drogowych i ogólnych przepisów ruchu zgadzały się z rzeczywistością. Akustyczne ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości działały prawidłowo.
5. Grafika jest słabsza niż w AutoMapie.
6. Powiadamiania o wybranych elementach trasy w AutoMapie są bardziej rozbudowane.
Podsumowując: biorąc pod uwagę, że nawigacja samochodowa nie jest dla mnie elementem, bez którego nie wybiorę się w żadną bliższą / dalszą podróż, aby nie znaleźć się na odludziu, gdzie padnę z głodu i pragnienia, mogę stwierdzić, że NavRoad NAVIGATOR FREE praktycznie spełnia moje, może nieco skromne, oczekiwania. AutoMapa jest dość droga, a zasady odnawiania licencji są irytujące. W grudniu 20XX roku kupiłem przenośne urządzenie wraz z roczną licencją na aktualizacje. Przed grudniem następnego roku nie przedłużyłem licencji, zrobiłem to we wrześniu kolejnego roku i okazało się, że aktualizacje map mogę pobierać tylko przez 3 miesiące, a w grudniu znów muszę zapłacić za przedłużenie licencji.
Tak więc póki co, jeśli będzie taka potrzeba, będę raczej korzystał z darmowej (tej lub innej nawigacji).

 

Foto_1a.jpg

 

Foto_2a.jpg

 

Foto_3a.jpg

 

Foto_4a.jpg

Edited by Ananas
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.