Skocz do zawartości

Skoda - powrót do normalnych cen?


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem propozycje od dealera (zapytanie o auta wysyłałem pół roku temu - teraz odpowiedź :) )na Skodę Scalę i cena za to auto w wersji ambition z silnikiem 1.0TSI 115KM to 66kzł. Pakiet dla tej wersji zawierający m.in. klimatyzację automatyczną jest teraz za złotówkę. Dokładamy do tej ceny lakier i mamy za około 68kzł przyzwoicie wyposażone auto, jak nam brakuje tempomatu i kamery cofania to jeszcze 2600zł za kolejny pakiet. Uważam, że jest to rozsądna propozycje cenowa. Wiem, że Scala to następca Rapida ale to dwa zupełnie różne auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pejus1982 napisał:

 

Siedziałem w środku i miejsca z tyłu na nogi było dużo - na pewno więcej niż w Polo,  mam wrażenie że w środku ilość miejsca tak jak w Golfie.

 

Tak, miejsca jest w kabinie więcej i spokojnie może konkurować z golfem. Ale dalej to płyta podłogowa polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czachabrava napisał:

 

Tak, miejsca jest w kabinie więcej i spokojnie może konkurować z golfem. Ale dalej to płyta podłogowa polo.

 

Nie znam się na technicznych aspektach budowy samochodów, ale wiesz może jakie to ma przełożenie na codzienne użytkowanie? Co to znaczy dla przeciętnego Kowalskiego, że auto jest na płycie Polo, a nie Golfa. Bo powiem szczerze, że oglądając auta zawsze pod uwagę brałem ilość miejsca dla pasażerów i jak porównywałem Golfa z Scalą to myślałem że są to bliźniacze auta.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pejus1982 napisał:

 

Nie znam się na technicznych aspektach budowy samochodów, ale wiesz może jakie to ma przełożenie na codzienne użytkowanie? Co to znaczy dla przeciętnego Kowalskiego, że auto jest na płycie Polo, a nie Golfa. Bo powiem szczerze, że oglądając auta zawsze pod uwagę brałem ilość miejsca dla pasażerów i jak porównywałem Golfa z Scalą to myślałem że są to bliźniacze auta.

na tym polega fenomen Skody - robią auta pomiędzy klasami. Tak jak Octavia jest niby poziom wyżej od Golfa, Scala od Polo, itp. Superb też miał takie aspiracje, ale klasa D szybko go dogoniła, a nawet przegoniła.

 

Scala to całkiem spore auto i fajne dla mniej wymagającego użytkownika:

 

skoda-scala-m91-dimensio-068a276.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pejus1982 napisał:

 

Nie znam się na technicznych aspektach budowy samochodów, ale wiesz może jakie to ma przełożenie na codzienne użytkowanie? Co to znaczy dla przeciętnego Kowalskiego, że auto jest na płycie Polo, a nie Golfa. Bo powiem szczerze, że oglądając auta zawsze pod uwagę brałem ilość miejsca dla pasażerów i jak porównywałem Golfa z Scalą to myślałem że są to bliźniacze auta.

Platforma MQB jest w Polo, Golfie i Passacie i innych po prosu rozstaw osi sie zmienia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bergerac napisał:

na tym polega fenomen Skody - robią auta pomiędzy klasami. Tak jak Octavia jest niby poziom wyżej od Golfa, Scala od Polo, itp. Superb też miał takie aspiracje, ale klasa D szybko go dogoniła, a nawet przegoniła.

ja bym powiedział że polegał

wypuszczając scale zrobili typowy kompakt

prawdopodobnie octavie będą chcieli wepchnąć do D

superba raczej zlikwidują

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bielaPL napisał:

ja bym powiedział że polegał

wypuszczając scale zrobili typowy kompakt

prawdopodobnie octavie będą chcieli wepchnąć do D

superba raczej zlikwidują

wg mnie będą kontynuować tę linię.

 

Segment B+, C+ i niby D+

 

Czemu mieliby likwidować SuperB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bielaPL napisał:

ja bym powiedział że polegał

wypuszczając scale zrobili typowy kompakt

prawdopodobnie octavie będą chcieli wepchnąć do D

superba raczej zlikwidują

 

tak zapytam, siedziałeś może w nowej octavii? a potem w czymś klasy D?

Nowa octavia wyładniała to fakt, fajne auto, ale do D nadal jej bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bergerac napisał:

wg mnie będą kontynuować tę linię.

 

Segment B+, C+ i niby D+

 

Czemu mieliby likwidować SuperB ?

 

no zobacz, fabia typowe B, rapid skasowany, scala typowe C, zostawiając octavie jako C+ robi się ciasno, jest popularna to wywalą ją na D, a superb... raczej będzie za drogi żeby mieć sens, kazdy tutaj poległ (omega, scorpio, 607, camry długo nie było w EU) także nie wróżę jej dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekD000 napisał:

 

tak zapytam, siedziałeś może w nowej octavii? a potem w czymś klasy D?

Nowa octavia wyładniała to fakt, fajne auto, ale do D nadal jej bardzo daleko.

bo to jeszcze C+... jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TomekD000 napisał:

 

ma taką są długość jak np astra K (kombi) to czemu octavia jest C+ ? tak czy inaczej właśnie wszedł nowy model więc dłuższy czas nie zmieni klasy...

Długość może tak, ale popatrz na ilość miejsca w środku a tutaj Astra K w porównaniu z O 3 może się schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bielaPL napisał:

 

no zobacz, fabia typowe B, rapid skasowany, scala typowe C, zostawiając octavie jako C+ robi się ciasno, jest popularna to wywalą ją na D, a superb... raczej będzie za drogi żeby mieć sens, kazdy tutaj poległ (omega, scorpio, 607, camry długo nie było w EU) także nie wróżę jej dobrze

wręcz przeciwnie, uważam, że polityka Skody ma sens.

 

Fabia - tanie auto dla mas
Scala - auto dla kogoś, komu Fabia nie wystarczy, ale dalej szuka dobrej ceny

Octavia - ktoś kto chce mieć małego Passata w rozsądnej cenie

SuperB - dla sołtysa spod Grójca

 

Jak utrzymają rozsądne ceny, bo ostatnio trochę zaczęli odjeżdżać, to IMO to ma sens :ok: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lupus napisał:

Długość może tak, ale popatrz na ilość miejsca w środku a tutaj Astra K w porównaniu z O 3 może się schować.

 

Ja wiem, że to duże auta w swoim segmencie, znam bardzo dobrze octavie. Chodzi mi o to że do segmentu D jej nadal sporo brakuje, choćby na szerokość.

W piątek zmieniłem olej w ASO i miałem godzinkę na posiedzenie w autach, oglądem dokładnie O4, potem przesiadka do superba i w sekundzie czułem że to całkiem inny segment niż octavia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena scali była mocno przesadzona 

W 2018/2019  kupiłem rapida spacebak w wersji style z paroma dodatkami 1.0 115KM za cenę 63900zł auto z placu końcówka roku wiec i rabat dobry po paru miesiącach scala z tym samym wyposażeniem kosztowała ponad 80tzł mam świadomość ze to nowy model ładniejszy stylistycznie auto trochę pojemniejsze w środku ale dla mnie dopłata takiej kwoty mijała się z celem!

 Teraz przy takich cenach bym się zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bergerac napisał:

 

 

Czemu mieliby likwidować SuperB ?

SuperB sprzedaje się jak świeże bułeczki nie mam pojęcia czemu skoda by miała z niego rezygnować.

Ktoś tez pisze ze to auto do sołtysa 😏 a u mnie połowa dyrektorów na zakładzie tym jeżdzi a w centrali to parking wygląda jak plac przy salonie skody hahah

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czachabrava napisał:

 

Tak, miejsca jest w kabinie więcej i spokojnie może konkurować z golfem. Ale dalej to płyta podłogowa polo.

Pewnie jak zwykle na potrzeby Skody wyciągnęli trochę.

Ale na szerokość jak to wygląda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Scala jest wielkości Golfa?

 

Przymierzałem się do Scali, Octavii i Golfa. O ile miejsca na nogi wzdłuż będzie podobnie w Scali i Golfie, o tyle przestrzeń na boki to już zdecydowanie mniej w przypadku Scali. Nawet pasażer siedzi bliżej, tutaj Golf i Octavia mają przewagę. Ale samo auto o dziwo zmyślnie zaprojektowane, dużo miejsca jak na taki prawie kompakt. No i do tego spory bagażnik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, RABIN napisał:

SuperB sprzedaje się jak świeże bułeczki nie mam pojęcia czemu skoda by miała z niego rezygnować.

Ktoś tez pisze ze to auto do sołtysa 😏 a u mnie połowa dyrektorów na zakładzie tym jeżdzi a w centrali to parking wygląda jak plac przy salonie skody hahah

też uważam, że nie ma żadnych przesłanek do kiblowania Superba. Śmieję się z tego sołtysa, bo kilku takich znam, co paaanie, ja żadne pasaty, inisgnie czy mondeo - tylko superb, limuzyna musi być :ok: 

 

Nawet kiedyś miałem takiego kandydata na dyrektora, był właśnie spod Grójca i stąd się wzięło u mnie to określenie :hehe: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

Czemu mieliby likwidować SuperB ?

 

Jedyne w miarę racjonalne wytłumaczenie to kanibalizowanie sprzedaży Pasków, ale też uważam że tego raczej nie zrobią, bo przepływ klientów wcale nie jest taki oczywisty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma przesłanek, ale jak pisałem Skoda zaczyna prostować segmenty, fabia stała się zwykłym B (jak pierwsze fabia wchodziła to też się jarali że duża takie B+), scala stała się zwykłym C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, format napisał:

 

Jedyne w miarę racjonalne wytłumaczenie to kanibalizowanie sprzedaży Pasków, ale też uważam że tego raczej nie zrobią, bo przepływ klientów wcale nie jest taki oczywisty.

zbyt duży rynek w tym segmencie IMO, poza tym SuperB jest znacząco tańszy od Paska i oferuje to czego niektórzy kliencie oczekują: "prawdziwa lymuzyna paaanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał:

poza tym SuperB jest znacząco tańszy od Paska

 

Transakcyjnie nie jest zdecydowanie tańszy, nie mniej zgadzamy się ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, format napisał:

 

Transakcyjnie nie jest zdecydowanie tańszy, nie mniej zgadzamy się ;] 

jak porównywałem nasze oferty flotowe to analogiczne modele skody wychodziły około 10% niżej. Dodatkowo z jakiś powodów skoda lepiej trzymała % RV, co przekładało się na jeszcze niższą ratę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bergerac napisał:

zbyt duży rynek w tym segmencie IMO, poza tym SuperB jest znacząco tańszy od Paska i oferuje to czego niektórzy kliencie oczekują: "prawdziwa lymuzyna paaanie"

Lubię jeździć Superbem z kierowcą. Z tyłu jest dużo miejsca :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bielaPL napisał:

pasek wyp 2019

sup z promocji

 

 

Wejdź na otomoto, takich cen za bardzo nie ma ;]

Już raz przymierzałem się do kodiaq biznes, sprzedawca powiedział, że jednak tabelki to jedno a rzeczywistość drugie. Z wyprzedaży patrz na to co jest na stokach a nie w tabelce :oki: Ale może faktycznie da się znaleźć superba z 2.0 TSI za 105 - 115 k PLN ;)

 

Aczkolwiek 2-3 tygodnie temu widziałem superby 2.0T za 120 k PLN a kodiaqi za 130 k PLN. Ceny ewidentnie tną, ale takie ceny za 2019 z rejestracją i lecącą gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RABIN napisał:

Ktoś tez pisze ze to auto do sołtysa 😏 a u mnie połowa dyrektorów na zakładzie tym jeżdzi a w centrali to parking wygląda jak plac przy salonie skody

Kompleks znaczka - "do kury nie wsionde, bo co se o mnie pomyślom somsiady".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Polarny napisał:

Kompleks znaczka - "do kury nie wsionde, bo co se o mnie pomyślom somsiady".

 

Już dawno - moim zdaniem - nie ma u nas kompleksu znaczka - chyba, że u jakichś dwudziestolatków.

Edytowane przez dranio
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dranio napisał:

 

Już dawno - moim zdaniem - nie ma u nas kompleksu znaczka - chyba, że u jakichś dwudziestolatków.

 

Oczywiście że nie. Tylko kolega wyżej nie wiedzieć czemu uważa że jeśli się komuś nie podoba Skoda to znaczy że ma kompleks znaczka. Skoda nie może się po prostu nie podobać.

  • Lubię to 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Oczywiście że nie. Tylko kolega wyżej nie wiedzieć czemu uważa że jeśli się komuś nie podoba Skoda to znaczy że ma kompleks znaczka. Skoda nie może się po prostu nie podobać.

Dziwnym trafem podoba się sołtysom. Mamy więc przypisanie marki do "zawodu" i ogólnie pozycji społecznej.

Więc to nie ja tu wymyślam ideologię, dlaczego coś się nie podoba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek napisał:

Platforma MQB jest w Polo, Golfie i Passacie i innych po prosu rozstaw osi sie zmienia.

Ale zmienia się też rozstaw kół. Co w przypadku wąskiego rozstawu kół a większego rozstawu osi powoduje marne prowadzenie auta i problemy podczas jazdy na wietrze. Dokładnie tak informują użytkownicy Skody Rapid, auto jest podatne na boczne podmuchy wiatru i zachowuje się wtedy niestabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Smigiel napisał:

Ale zmienia się też rozstaw kół. Co w przypadku wąskiego rozstawu kół a większego rozstawu osi powoduje marne prowadzenie auta i problemy podczas jazdy na wietrze. Dokładnie tak informują użytkownicy Skody Rapid, auto jest podatne na boczne podmuchy wiatru i zachowuje się wtedy niestabilnie.

Skoda i tak marnie sie prowadzi. Przeciez nie bedziesz tym Rapidem czy Scala 220 latal. Do tych 140km/h jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pejus1982 napisał:

Otrzymałem propozycje od dealera (zapytanie o auta wysyłałem pół roku temu - teraz odpowiedź :) )na Skodę Scalę i cena za to auto w wersji ambition z silnikiem 1.0TSI 115KM to 66kzł. Pakiet dla tej wersji zawierający m.in. klimatyzację automatyczną jest teraz za złotówkę. Dokładamy do tej ceny lakier i mamy za około 68kzł przyzwoicie wyposażone auto, jak nam brakuje tempomatu i kamery cofania to jeszcze 2600zł za kolejny pakiet. Uważam, że jest to rozsądna propozycje cenowa. Wiem, że Scala to następca Rapida ale to dwa zupełnie różne auta.

 

Jednak oferta nadal słaba. To już Octavia taniej wychodzi:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-ambition-pakiet-kredyt-niskich-rat-ID6C3QUx.html#3a1afb4594

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-ambition-1-0-tsi-85-kw-115-km-6-biegowa-manualna-ID6CFLbE.html#3a1afb4594

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, spad napisał:

 

Takie oferty to czesto sa jedynie w internecie...

Szczegonie ta druga, to jakas lipa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, spad napisał:

 

Jednak oferta nadal słaba. To już Octavia taniej wychodzi:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-ambition-pakiet-kredyt-niskich-rat-ID6C3QUx.html#3a1afb4594

 

 

Podana cena brutto stanowi ofertę w kredycie niskich rat gdzie:
16560 to wkład własny oraz 48 rat po 931 zł (roczny limit km to 20 000 km)

 

czyli te 61 klocków to jest 4 lata możliwości używania i oddajesz furę

jak chcesz wykupić to musisz dopłacić xxx (nie napisali ile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bielaPL napisał:

czyli te 61 klocków to jest 4 lata możliwości używania i oddajesz furę

jak chcesz wykupić to musisz dopłacić xxx (nie napisali ile)

Ale napisali, za ile można go po prostu kupić:

 

W przypadku tradycyjnego zakupu koszt samochodu to 82 800 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dranio napisał:

 

Już dawno - moim zdaniem - nie ma u nas kompleksu znaczka - chyba, że u jakichś dwudziestolatków.

Może w Warszawie? Im bardziej "polska powiatowa" i uboższa tym znaczek ma większą magię...fabia za 60 koła to nie jest audi za 60 koła ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafciojuve napisał:

Może w Warszawie? Im bardziej "polska powiatowa" i uboższa tym znaczek ma większą magię...fabia za 60 koła to nie jest audi za 60 koła ;)

 

Nie biorę pod uwagę dwudziestokilkulatków, bo oni patrzą zwykle z pozycji szpanu przed rówieśnikami. Zauważ popularność Dacii, Kii, Hyundaya, Toyoty, Opla i innych popularnych marek samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.