Skocz do zawartości

Skoda - powrót do normalnych cen?


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, bielaPL napisał:

 

Podana cena brutto stanowi ofertę w kredycie niskich rat gdzie:
16560 to wkład własny oraz 48 rat po 931 zł (roczny limit km to 20 000 km)

 

czyli te 61 klocków to jest 4 lata możliwości używania i oddajesz furę

jak chcesz wykupić to musisz dopłacić xxx (nie napisali ile)

 

A widzisz, tego nie zauważyłem, ale dlatego, że standardowo Octavie kombi można dostać za 76 kPLN z silnikiem 1,5. Do tego za liftback jest 5 kPLN taniej. Więc standardowo cena 70-71 kPLN to nic nadzwyczajnego. Myślałem, że ta konkretna oferta to jakaś szybka wyprzedaż bo i takie dziwne oferty potrafiły się pojawiać na Octavię i Golfa w ostatnim czasie. Tak czy inaczej wracając do oferty na Scalę i przyjąć, że za około 69 kPLN jest do wyrwania Octavia to nadal oferta na Scalę nie jest interesująca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pejus1982 napisał:

 

Nie znam się na technicznych aspektach budowy samochodów, ale wiesz może jakie to ma przełożenie na codzienne użytkowanie? Co to znaczy dla przeciętnego Kowalskiego, że auto jest na płycie Polo, a nie Golfa. Bo powiem szczerze, że oglądając auta zawsze pod uwagę brałem ilość miejsca dla pasażerów i jak porównywałem Golfa z Scalą to myślałem że są to bliźniacze auta.

 

zaznaczam, że nie wypowiadam się konkretnie o modelach skody czy vw, ale ogólnie ilosć miejsca i wielkość samochodu to tylko jedna z wielu zmiennych charakterystycznych dla danej klasy aut. To że samochód klasy B oferuje w środku tyle miejsca co kompakt, to nie znaczy że będzie prowadził się jak kompakt, będzie tak samo wyciszony, zapewni tak samo harmonijnie zestrojone zawieszenie, stablilnosć prowadzenia, jakość materiałów itd. Oczywiście wiele z tych cech może mieć, ale jak będzie miał więszkość to będzie już normalnym kompaktem. Nie znam się na skodach, ale gdyby skala takim była to chyba octavia by była niepotrzebna.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał:

 

zaznaczam, że nie wypowiadam się konkretnie o modelach skody czy vw, ale ogólnie ilosć miejsca i wielkość samochodu to tylko jedna z wielu zmiennych charakterystycznych dla danej klasy aut. To że samochód klasy B oferuje w środku tyle miejsca co kompakt, to nie znaczy że będzie prowadził się jak kompakt, będzie tak samo wyciszony, zapewni tak samo harmonijnie zestrojone zawieszenie, stablilnosć prowadzenia, jakość materiałów itd. Oczywiście wiele z tych cech może mieć, ale jak będzie miał więszkość to będzie już normalnym kompaktem. Nie znam się na skodach, ale gdyby skala takim była to chyba octavia by była niepotrzebna.

 

Scala potrzeba też była Skodzie bo część klientów nie potrzebuje kombi i liftbacka, który wygląda jak sedan. Był potrzebny w portfolio hatchback a tego z Octavii widocznie nie byli w stanie zrobić. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, spad napisał:

 

Scala potrzeba też była Skodzie bo część klientów nie potrzebuje kombi i liftbacka, który wygląda jak sedan. Był potrzebny w portfolio hatchback a tego z Octavii widocznie nie byli w stanie zrobić. 

a ja się dalej upieram przy swoim

następna scala będzie hb i kombi

a octa poszybuje w okolice passata

 

zrobienie z octavi hb to 5 minut roboty w paint

image.png.d329a3af1f485cfe14c68fe9f1397f2b.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał:

a ja się dalej upieram przy swoim

następna scala będzie hb i kombi

a octa poszybuje w okolice passata

 

zrobienie z octavi hb to 5 minut roboty w paint

image.png.d329a3af1f485cfe14c68fe9f1397f2b.png

 

Może i też tak być. W sumie nowa Octavia to już cennikowo Passat. A nowy Golf pozostał w cenie starego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, dranio napisał:

 

Nie biorę pod uwagę dwudziestokilkulatków, bo oni patrzą zwykle z pozycji szpanu przed rówieśnikami. Zauważ popularność Dacii, Kii, Hyundaya, Toyoty, Opla i innych popularnych marek samochodów.

Daleko mi do dwudziestolatka, a lepiej się czuje w Audi a4 niz w skodzie fabii tej samej wartości...jak ktoś traktuje auto jak agd to faktycznie moze wybrać dacie ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spad napisał:

 

Może i też tak być. W sumie nowa Octavia to już cennikowo Passat. A nowy Golf pozostał w cenie starego. 

Bo nie ma w cenniku najtańszej wersji i skończyła się polityka, skoda ma być gorsza, co ciekawe maska ma lifty, kieszenie wykończone materiałem, Head up display czy kierownica pojemnościowa, Matrix led, oferuje to samo co golf. Golf z bajerow to wiecej ma lampki w klamakch zewnetrznych niczym BMW.

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rafciojuve napisał:

Daleko mi do dwudziestolatka, a lepiej się czuje w Audi a4 niz w skodzie fabii tej samej wartości...jak ktoś traktuje auto jak agd to faktycznie moze wybrać dacie ;)

Identyczny problem jak Ty maja fani hydropneumatycznych Citroenow.Tylko u nich nie miesci sie w glowie ze Citroen widzac ze nikt nie kupuje nowych C5 nie produkuje ich uzywanych aby Janusze mogly cieszyc sie komfortem za polowe ceny...

 

 

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wlad napisał:

Identyczny problem jak Ty maja fani hydropneumatycznych Citroenow.Tylko u nich nie miesci sie w glowie ze Citroen widzac ze nikt nie kupuje nowych C5 nie produkuje ich uzywanych aby Janusze mogly cieszyc sie komfortem za polowe ceny...

 

 

A jaki ja mam problem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pejus1982 napisał:

Otrzymałem propozycje od dealera (zapytanie o auta wysyłałem pół roku temu - teraz odpowiedź :) )na Skodę Scalę i cena za to auto w wersji ambition z silnikiem 1.0TSI 115KM to 66kzł

 

Od jakiegoś czasu już scala jest dostępna za mniej więcej tyle (po rabatach) Po prostu odjechali z cennikiem tak, że golf wychodził taniej, więc 15k rabatu to powrót w okolice pozwalające coś sprzedać. 

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wlad napisał:

Identyczny problem jak Ty maja fani hydropneumatycznych Citroenow.Tylko u nich nie miesci sie w glowie ze Citroen widzac ze nikt nie kupuje nowych C5 nie produkuje ich uzywanych aby Janusze mogly cieszyc sie komfortem za polowe ceny...

 

 

 

Nie mam zadnego problemu zebys kupowal nowe auto. Moge potem kupic uzywane od Ciebie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wlad napisał:

Wydaje Ci sie ze wychodzace z fabryki Audi A4 jest w tej samej cenie co Fabia.

 

Nic takiego mi się nie wydaje, byłem nawet bliski kupienia takiej fabii :)

 ...na szczęście się opamiętałem...ale jak ktoś kupuje gwarancje i święty spokój to może jest to dobry wybór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafciojuve napisał:

Nic takiego mi się nie wydaje, byłem nawet bliski kupienia takiej fabii :)

 ...na szczęście się opamiętałem...ale jak ktoś kupuje gwarancje i święty spokój to może jest to dobry wybór ;)

Przeciez to sa dwa rozne auta.... Audi za 60k to wiekowy woz wypierdziany przez Turka, wszystko jest zuzyte. Jednak skoro nowe kosztowalo 160k to jest lepsze od Fabii. Tylko na co komu uzywane A4 jak ma nowa Fabie? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wujek napisał:

Przeciez to sa dwa rozne auta.... Audi za 60k to wiekowy woz wypierdziany przez Turka, wszystko jest zuzyte. Jednak skoro nowe kosztowalo 160k to jest lepsze od Fabii. Tylko na co komu uzywane A4 jak ma nowa Fabie? 

Wystarczy się przejechać...co też uczyniłem i wybrałem względem tego co dla MNIE wygląda i jeździ jak samochód, a nie wydmuszka ;) konczmy ten offtopic

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wujek napisał:

Przeciez to sa dwa rozne auta.... Audi za 60k to wiekowy woz wypierdziany przez Turka, wszystko jest zuzyte. Jednak skoro nowe kosztowalo 160k to jest lepsze od Fabii. Tylko na co komu uzywane A4 jak ma nowa Fabie? 

 

nie jest wszystko zużyte, po prostu częściej coś pada i kosztuje drożej + psikusy po poprzednich mechanikach

jeden to akceptuje i będzie się pierniczył z mechanikami ale przyjemniej jeździł

drugi będzie się cieszył z fabioli bo bezproblemowa i chodzi idealnie

 

u mnie się sprawdzają oba modele

rodzinny musi byc tip top, wolę pewne nówki

zabawkowy - mogę się pierniczyć bo na awaryjności/bezwypadkowości mi nie zależy, tu chodzi bardziej o to żeby się autem pobawić

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafciojuve napisał:

Wystarczy się przejechać...co też uczyniłem i wybrałem względem tego co dla MNIE wygląda i jeździ jak samochód, a nie wydmuszka ;) konczmy ten offtopic

Ale watek jest nie o tym ze Bentley  za 60 patykow jezdzi lepiej niz Audi A4 za te same 60 tysiakow.Bo to jest oczywiste i sam sie dziwie czemu tak malo ludzi jezdzi Bentleyami.Widocznie sa fanami AGD.

Natomiast...20 lat temu gdyby ktos rozwazal alternatywe dla Golfa w postaci Hyundaia Accenta to bylby traktowany jako powiedzmy...ekscentryk.Obecnie  wybor Golf vs Ceed nie jest juz tak oczywisty i przede wszystkim dziwny.To wszystko.

Edytowane przez wlad
  • Lubię to 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

zabawkowy - mogę się pierniczyć bo na awaryjności/bezwypadkowości mi nie zależy, tu chodzi bardziej o to żeby się autem pobawić

Słuszne podejście - mój znajomy też ma zabawkę. Jeździ w roku ok. 2 miesięcy, pozostałe 10 jest u mechanika.

Ale ma przyspieszenie 7 sekund ... od 100 do 200.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wlad napisał:

Ale watek jest nie o tym ze Bentley  za 60 patykow jezdzi lepiej niz Audi A4 za te same 60 tysiakow.Bo to jest oczywiste i sam sie dziwie czemu tak malo ludzi jezdzi Bentleyami.Widocznie sa fanami AGD.

Natomiast...20 lat temu gdyby ktos rozwazal alternatywe dla Golfa w postaci Hyundaia Accenta to bylby traktowany jako powiedzmy...ekscentryk.Obecnie  wybor Golf vs Ceed nie jest juz tak oczywisty i przede wszystkim dziwny.To wszystko.

No i tyle, mnie ma auto cieszyć...jeśli mam budżet X i nie wystarcza na NOWE auto które cieszy, to idę w starsze aż do momentu aż znajdę takie które cieszy :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wlad ludzie zauważyli, że taka Kia po 10-15 latach użytkowania, mimo uprzednich opinii, nie rozpada się i często lepiej się sprawuje niż VW ;) stare stereotypy wygasły, a też coraz mniej w Polakach małomiasteczkowego kupowania na pokaz i po prostu kupują rozsądnie według potrzeb

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, rafciojuve napisał:

No i tyle, mnie ma auto cieszyć...jeśli mam budżet X i nie wystarcza na NOWE auto które cieszy, to idę w starsze aż do momentu aż znajdę takie które cieszy :)

Alez to jest bezdyskusyjne-ale nie o tym byl watek.

Jednego cieszy A4-drugi za nic nie kupi szmelcwagena bo zycie jest za krotkie aby jezdzic nudnymi autami.

Ale generalizowanie jest bardzo zle.Podawalem juz tu kiedys przyklad mego znajomego-instruktora nurkowania jaskiniowego,wielbiciela motocykli i skakania spadochronowego.Facet moglby obdzielic pasjami polowe AK a jezdzi nudna do bolu Zafira B.Po prostu spelnia sie gdzie indziej:oki:

Edytowane przez wlad
  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2020 o 14:33, maro_t napisał:

 

zaznaczam, że nie wypowiadam się konkretnie o modelach skody czy vw, ale ogólnie ilosć miejsca i wielkość samochodu to tylko jedna z wielu zmiennych charakterystycznych dla danej klasy aut. To że samochód klasy B oferuje w środku tyle miejsca co kompakt, to nie znaczy że będzie prowadził się jak kompakt, będzie tak samo wyciszony, zapewni tak samo harmonijnie zestrojone zawieszenie, stablilnosć prowadzenia, jakość materiałów itd. Oczywiście wiele z tych cech może mieć, ale jak będzie miał więszkość to będzie już normalnym kompaktem. Nie znam się na skodach, ale gdyby skala takim była to chyba octavia by była niepotrzebna.

 

No co ty za herezje tu opowiadasz 8] Przecież można kupić Polo, które jest wielkości Golfa IV, wgrać program i będzie szybszy od GTI, po co komu kompakt :hehe:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
No co ty za herezje tu opowiadasz 8] Przecież można kupić Polo, które jest wielkości Golfa IV, wgrać program i będzie szybszy od GTI, po co komu kompakt :hehe:


Cipowac, cipowac ! ...bo wszystko tylko cipem się różni ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wlad napisał:

Alez to jest bezdyskusyjne-ale nie o tym byl watek.

Jednego cieszy A4-drugi za nic nie kupi szmelcwagena bo zycie jest za krotkie aby jezdzic nudnymi autami.

Ale generalizowanie jest bardzo zle.Podawalem juz tu kiedys przyklad mego znajomego-instruktora nurkowania jaskiniowego,wielbiciela motocykli i skakania spadochronowego.Facet moglby obdzielic pasjami polowe AK a jezdzi nudna do bolu Zafira B.Po prostu spelnia sie gdzie indziej:oki:

 

Nie kazdy musi byc fanem motoryzacji. Ludzie traktują auta jak sprzęt AGD. Mają być funkcjonalne. Ale jakich emocji oczekiwać po pralce :)

 

Mam znajomego, u którego pierwsze auto w rodzinie kupiła jego żona. A na pytanie: Andrzej, jakie auto kupiliscie?  odpowiedział: Granatowe kombi 😄 

Edytowane przez Filipfm
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wujek napisał:

Audi za 60k to wiekowy woz wypierdziany przez Turka, wszystko jest zuzyte

 

Co Ty gadasz??? :bzik:  za 60k, masz 5-letnie A4, które kupione z glowa i w dobrym stanie, z rozsądnym przebiegiem, posluzy jeszcze wiele lat i na pewno nie będzie generować mega kosztów.

 

Nowe Audi koszty tez generuje, chociażby obowiązkowe przeglądy coroczne które pewnie nie kosztują 600 pln jak w fiacie czy  skodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gregoryj napisał:

 

Co Ty gadasz??? :bzik:  za 60k, masz 5-letnie A4, które kupione z glowa i w dobrym stanie, z rozsądnym przebiegiem, posluzy jeszcze wiele lat i na pewno nie będzie generować mega kosztów.

 

Nowe Audi koszty tez generuje, chociażby obowiązkowe przeglądy coroczne które pewnie nie kosztują 600 pln jak w fiacie czy  skodzie.

No cale 6 aut do wyboru przy zaznaczeniu opcji z PL, bezwypadkowa benzyna. https://www.otomoto.pl/osobowe/audi/a4/?search[filter_float_price%3Afrom]=55000&search[filter_float_price%3Ato]=65000&search[filter_enum_fuel_type][0]=petrol&search[filter_enum_no_accident]=1&search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[brand_program_id][0]=&search[country]=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, wujek napisał:

 

Nie musi być koniecznie Audi. Innych premium do 60 tysi, niewypierdzianych, normalnych 5-6 letnich aut znajdzie się dużo.

 

Jeśli 5letnie to zlom, to co powiedzieć o 15-25 letnim aucie? To już wg Was powinno tylko u mechanika stać. A tymczasem ja jezdze nimi caly czas. Mechanik raz lub 2 razy w roku, na coroczny przegląd i ewentualne naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gregoryj napisał:

Nowe Audi koszty tez generuje, chociażby obowiązkowe przeglądy coroczne które pewnie nie kosztują 600 pln jak w fiacie czy  skodzie

Jak obowiązkowe-przecież nie są obowiązkowe, najwyżej nie będzie gwarancji ale skoro się nie psują to na co komu gwarancja😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gregoryj napisał:

 

 

Nie musi być koniecznie Audi. Innych premium do 60 tysi, niewypierdzianych, normalnych 5-6 letnich aut znajdzie się dużo.

 

Jeśli 5letnie to zlom, to co powiedzieć o 15-25 letnim aucie? To już wg Was powinno tylko u mechanika stać. A tymczasem ja jezdze nimi caly czas. Mechanik raz lub 2 razy w roku, na coroczny przegląd i ewentualne naprawy

To nie chodzi o zlom, tylko chcialem powiedziec, ze nie ma z czego wybierac. W PL sprzedaja sie wersje podstawowe z jakims dieselem. Zobacz co jest na aukcjach poleasingowch w PKO same bidne diesle albo najsabsze benzyny. Jak chcesz cos lepszego to nie ma. Wiadomo za 60k kupisz a4 jakas bide z najslabszym dieselem sasiad ma zazdro w oku ale co z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujek napisał:

To nie chodzi o zlom, tylko chcialem powiedziec, ze nie ma z czego wybierac. W PL sprzedaja sie wersje podstawowe z jakims dieselem. Zobacz co jest na aukcjach poleasingowch w PKO same bidne diesle albo najsabsze benzyny. Jak chcesz cos lepszego to nie ma. Wiadomo za 60k kupisz a4 jakas bide z najslabszym dieselem sasiad ma zazdro w oku ale co z tego.

ja wiem... długo szukać nie musiałem

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-salon-polska-pelny-serwis-ID6D4GeG.html#5a01f1328e

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-audi-a4-2-0-tdi-3x-sline-serwis-dla-wymagajacych-od-prywatnego-ID6D3xED.html#5a01f1328e

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wujek napisał:

To nie chodzi o zlom, tylko chcialem powiedziec, ze nie ma z czego wybierac. W PL sprzedaja sie wersje podstawowe z jakims dieselem. Zobacz co jest na aukcjach poleasingowch w PKO same bidne diesle albo najsabsze benzyny. Jak chcesz cos lepszego to nie ma. Wiadomo za 60k kupisz a4 jakas bide z najslabszym dieselem sasiad ma zazdro w oku ale co z tego.

Ale ta bida premium wersja A4 jest biedniejsza od Fabii za 60k, która będzie troche powyżej podstawowej wersji?

 

5 minut temu, bielaPL napisał:

@wujek wezmy pierwsze ogłoszenie, automat, keyless i inne. fabia tez to daje za 60 tysi?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, volf6 napisał:

Jak obowiązkowe-przecież nie są obowiązkowe, najwyżej nie będzie gwarancji ale skoro się nie psują to na co komu gwarancja😁

teoretycznie tak;) 

w praktyce dokupujesz gwarancje dodatkowa na 4-5 lat i bulisz co roku za serwis tyle ile sobie zycza żeby ta gwarancje mieć. bo po to kupujesz nowe auto …..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, gregoryj napisał:

Ale ta bida premium wersja A4 jest biedniejsza od Fabii za 60k, która będzie troche powyżej podstawowej wersji?

 

@wujek wezmy pierwsze ogłoszenie, automat, keyless i inne. fabia tez to daje za 60 tysi?

Nie wiem nie jestem targetem na Fabie. Ludzie, ktorzy kupuja miejskie auto klasy B nie chca uzywki C/D kombi z keyless. To sa inne samochody. Jeszcze lepiej bedzie wyposazona A6 za 60k a juz najlepiej A8 za 60k. Pytanie czy ktos tego potrzebuje. Tak samo czy trzeba brac urlop i jezdzic po mechanikach i naprawiac. Jak ktos mieszka w malej miejscowosci i jezdzi duzo po drogach szybkiego ruchu to tez bym kupil Audi nawet i A6 ale porownywanie tego do fabii jest bez sensu. To nie jest alternatywa.

 

Alternatywa dla uzywanej a4 jest nowa BMW 3 nie stac kogos a poczebuje duze dobrze wyposazone auto. JEdnak 160k vs 60k to jest 100k roznicy.

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2020 o 12:17, wujek napisał:

Skoda i tak marnie sie prowadzi. Przeciez nie bedziesz tym Rapidem czy Scala 220 latal. Do tych 140km/h jest ok.

Rapidy i Fabie to najszybsze auta na naszych A i S, także do 140 jeżdżą tylko Ci, co jadą za swoje 😁

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2020 o 09:42, gregoryj napisał:

Ale ta bida premium wersja A4 jest biedniejsza od Fabii za 60k, która będzie troche powyżej podstawowej wersji?

 

@wujek wezmy pierwsze ogłoszenie, automat, keyless i inne. fabia tez to daje za 60 tysi?

Hmm mam Clio, które na fakturze miałem za 51k zł i wydaje mi się, że jak na tak małe auto to mam dobrze wyposażone, bo mam alu 16', keyless, a właściwie hands free, bo tak to się nazywa w Renault, nawigację, automatyczną klimę, tempomat, wszystkie szyby elektryczne, elektrycznie składane lusterka przy zamykaniu auta. Czy to jest źle jak na auto klasy B, biorąc pod uwagę, że w ciągu 2 lat dołożyłem ze swojej kasy do tego auta raptem 160 zł na wymianę oleju ponad programową niż wymaga tego Renault, który jest w pakiecie serwisowym? Automatu faktycznie nie mam i czego żałuję. 

PS. Na takie Audi to trzeba bardzo dobre AC kupić, bo ostatnio często znikają i przekonał się o tym mój znajomy, któremu zawinęli miesiąc temu A4 B8. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, RABIN napisał:

A te ceny nie dotyczą czasami modeli z wyprzedaży?

Jak patrzę obecnie na ceny octavii z zeszłego roku na otomoto, to tej samej cenie można było wyrwać samochód w okolicy września zeszłego roku...

Wiadomo z obecnej ceny na otomoto można pewnie jeszcze zejść, ale tu już mamy przeskok rocznika i prawie rok czasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, siwyyy77 napisał:

Jak patrzę obecnie na ceny octavii z zeszłego roku na otomoto, to tej samej cenie można było wyrwać samochód w okolicy września zeszłego roku...

Wiadomo z obecnej ceny na otomoto można pewnie jeszcze zejść, ale tu już mamy przeskok rocznika i prawie rok czasu 

rok temu jabłka za 3 zł teraz po 7 zł... co się dziwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, siwyyy77 napisał:

Jak patrzę obecnie na ceny octavii z zeszłego roku na otomoto, to tej samej cenie można było wyrwać samochód w okolicy września zeszłego roku...

Wiadomo z obecnej ceny na otomoto można pewnie jeszcze zejść, ale tu już mamy przeskok rocznika i prawie rok czasu 

W  między czasie były z dwie jak nie trzy podwyżki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, siwyyy77 napisał:

Jak patrzę obecnie na ceny octavii z zeszłego roku na otomoto, to tej samej cenie można było wyrwać samochód w okolicy września zeszłego roku...

Wiadomo z obecnej ceny na otomoto można pewnie jeszcze zejść, ale tu już mamy przeskok rocznika i prawie rok czasu 

 

Akurat na Octavii 3 chyba najmniej czuć podwyżki cen nowych aut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, siwyyy77 napisał:

Ceny byly w zasadzie stałe... 

Mam obserwowane od zeszłych wakacji kilka modeli którymi byłem zainteresowany, w zasadzie wszystkie utrzymują stała cenę. 

Od wakacji diler nie sprzedał przez rok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wakacji diler nie sprzedał przez rok ?
Dużo Octavii z wyprzedaży rocznika 2019 jest z pierwszej połowy zeszłego roku, tzw. rok modelowy 2019. Rok modelowy 2020 liczony jest od lipca i te na wyprzedażach trudniej dostać niż z pierwszej połowy roku.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

 Rok modelowy 2020 liczony jest od lipca i te na wyprzedażach trudniej dostać 


Jakieś istotne zmiany w autach, że ludzie tak wykupują nowy rok modelowy? Jako ciekawostka Golf z roku modelowego 2020 ma w standardzie Apple CarPlay.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pejus1982 napisał:


Jakieś istotne zmiany w autach, że ludzie tak wykupują nowy rok modelowy? Jako ciekawostka Golf z roku modelowego 2020 ma w standardzie Apple CarPlay.

Czasem coś jest więcej, czasem mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.