Skocz do zawartości

Naprawa (uszczelnienie) dachu papą


goldixll

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Mam za domem wiatę na drewno pokrytą gontem... niestety po 10 latach miejscami zaczęło przeciekać. Butle mam, palnik do papy mam więc pomyślałem że położę na gont warstwę papy i załatwię temat. Na estetyce mi nie zależy bo właściwie nie widać i tak co jest na tej wiacie położone. 

 

Jako że totalnie w temacie papy się nie znam podpytam czy szukać jakiejś konkretnej do tego typu naprawy czy każda ( w sensie najtańsza)  się na da i załatwi sprawę ? Ewentualnie jak ma być jakaś szczególna link do obi/castoramy będzie nieocenioną pomocą :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec

A co Ci się z tym gontem stało, że przecieka?  Może prościej naprawić niż papować całość.

Co do papy to nie wiem czy nie trzeba tego gontu zerwać najpierw... 

Ewentualnie papa termozgrzewalna wierzchniego krycia i jedziesz palnikiem...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trochę słabo została ta wiata zrobiona 😕   Tak jakby deski wypaczyły się w kilu miejscach i zrobiła się niecka i woda zamiast spływać ze spadem stoi... do tego podejrzewam  że akurat w tych miejscach pod gontem jest nieszczelne połączona papa ( albo się dziury porobiły albo się rozkleiła )  Tak sobie pomyślałem że przykryje całość i będę miał spokój na kolejne 10 lat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

1. papa na gont jak najbardziej ok będzie działać.

2. papa tylko dobrej jakości, czyli modyfikowana SBS, wkładka z włókniny poliestrowej, giętkość w niskiej temp min. -20 st.C, gr. min. 5 mm, im lepsza papa tym łatwiej się kładzie.

3. trwałość papy (dobrej jakościowo) to min. 20-25 lat. Bywam na dachach, które były robione w XX w. i są nadal w dobrym stanie.

4. jak z Casto to taka jest ok:

https://www.castorama.pl/papa-matizol-gordach-pyepv250s52-5-m2-szara-id-15171.html

OBI:

https://www.obi.pl/bitumiczne-pokrycia-dachowe/nexler-papa-zgrzewalna-wierzchniego-krycia-pj-52h-modyfikowana-6-m2/p/6305627

ta z casto jest lepsza.

5. Jak nie jesteś pewny jak trzyma się gont podłoża to można profilaktycznie pod zakładami papy przymocować ją mechanicznie.

6. Już kiedyś wklejałem, ale tutaj masz chyba obecnie najlepszą instrukcję "papową" na rynku

https://architekt.icopal.pl/files/upload/file/papy_instrukcja.pdf

 

Do dzieła:oki:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, goldixll napisał:

woda zamiast spływać ze spadem stoi

 

Jak są zastoiny to dobrze jest te miejsca uzupełnić paskami papy przed położeniem wierzchniej warstwy, ale nie jest to konieczne.

Papa ma być tak położona (zagrzana zakłady), że woda może na niej stać i nie może przeciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.