Skocz do zawartości

Dalmierz laserowy


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę ponad rok temu kupiłem BOSCH PLR 40 C. Ma ten bajer, że łączy się z apką na telefonie: robisz zdjęcie pomieszczenia, zaznaczasz ma zdjęciu wymiar który chcesz zamierzyć, mierzysz, a wymiar ląduje na zdjęciu.

Można to potem wyeksportować jako pdf.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wojtas_BB napisał:

Trochę ponad rok temu kupiłem BOSCH PLR 40 C. Ma ten bajer, że łączy się z apką na telefonie: robisz zdjęcie pomieszczenia, zaznaczasz ma zdjęciu wymiar który chcesz zamierzyć, mierzysz, a wymiar ląduje na zdjęciu.

Można to potem wyeksportować jako pdf.

No Bosch na pewno będzie ok. Ale to już 400 zł. Do użytku 2x w roku może by styknął taki za 120 😉 tylko pytanie czy te.pimiary są w miarę +\- poprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, _ArtuR_ napisał:

@Elephant  szwagier ma taki https://allegro.pl/oferta/dalmierz-laserowy-miernik-odleglosci-cyfrowy-ht-40-9249877863

na budowie domu sprawdza się.

Pomiary zgadzają się z tymi wykonanymi "klasycznie" taśmą.

No właśnie nad taką tania chińszczyzna sie zastanawiam 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, krawiec napisał:

Ten bosch aktualnie 255 pln na aledrogo...

 

Krawiec

Jednak za 250 to jest jedna sztuka z lombardu., mam opory przed zakupem. Za 320 zł jakiś importowany w Wielkiej Brytanii, a normalne z naszego rynku ponad 400 zł.

Jednak poszukam tańszego, głównie i tak będzie to służyć jako gadżet 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na remont taki:

 

https://allegro.pl/oferta/neo-dalmierz-laserowy-miara-podswietlany-20m-7645083950

 

Ma błąd 2mm - zaniża wynik, ale jest to stały błąd więc można go doliczać do pomiaru. Z funkcji ma pomiar jednorazowy, powierzchnia, kubatura, pomiar w locie, wybór bazy (stopka/front) i jednostki metryczne oraz cale.

Do precyzyjnych prac i pomiarów moim zdaniem się nie nadaje, ale do inwentaryzacji budynków/mieszkań, sadzenia drzewek jak najbardziej. Niemniej teraz wolałbym wydać więcej i mieć porządny i godny zaufania sprzęt. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Elephant napisał:

No Bosch na pewno będzie ok. Ale to już 400 zł. Do użytku 2x w roku może by styknął taki za 120 😉 tylko pytanie czy te.pimiary są w miarę +\- poprawne?

Ja mam miernik ultradzwiękowy z TESCO za 40 zł i jest dokładny do 0,5 cm - potwierdzone pomiarami.

 

Generalnie te laserowe maja dokładność conajmniej do 1 mm i się to sprawdza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maras77 napisał:

Ja mam miernik ultradzwiękowy z TESCO za 40 zł i jest dokładny do 0,5 cm - potwierdzone pomiarami.

 

Generalnie te laserowe maja dokładność conajmniej do 1 mm i się to sprawdza.

No właśnie gdzieś tam jeszcze czytałem i ludziska tak piszą - o błędzie do 2 mm. Przy własnych pomiarach liczonych raczej w metrach to błąd promilowy czyli pomijalny. Zobaczymy, może ktoś jeszcze napiszę jaki ma i coś wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maras77 napisał:

Czyli każdy pomiar robisz dwa razy lub innym urządzeniem?

Porównując do colsztoka kilka różnych długości dalmierz wskazywał tyle samo a co któryś wymiar wskazywał o te 2mm, najczęściej o dwa więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, szpyrek napisał:

Porównując do cGEA Hilge TP 1020 KYS 50/40/1.1 kW/2    1394,95 EUR/szt. kilka różnych długości dalmierz wskazywał tyle samo a co któryś wymiar wskazywał o te 2mm, najczęściej o dwa więcej. 

a jeszcze zapytam - 2 mm na jakiej długości pomiaru? Na kilku centymetrach, 5 metrach czy 30 metrach? Czy jak leciało, zawsze te 2 mm więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało się na 60cm i na 5metrach. Dlatego jeśli miałbym zmierzyć coś co tolerancji ma pół milimetra to zostałbym przy tradycyjnej miarze. Do reszty wystarcza mi lidlowski dalmierz. 

Większych długości nie mierzyłem (w mieszkaniu) nie miałem potrzeby do tej pory

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2020 o 07:53, Elephant napisał:

Jednak za 250 to jest jedna sztuka z lombardu.,

ciutkę droższe są takie też bez faktury i ja zaryzykowałem i właśnie taki kupiłem. W zasadzie nie wiem co by tam się mogło popsuć. Dużo mierzyłem na początku budowy, w zasadzie od kilku m-cy leżał (dalmierz jest fajny do pomiarów na odległość, jak nie masz 2 ręki i chodzi o wymiar bardziej orientacyjno zgrubny). Do precyzyjnych pomiarów (cięcia jakiejś długości itp) zawsze używam miarki

Natomiast wierz mi, że wg mnie warto dołożyć trochę dla tej łączności z BT. Wygląda to tak, dla mnie teraz to nieoceniona wiedza.

Screenshot_20200612-073435_PLR measure&go.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.