Skocz do zawartości

auto dla 5 os rodziny


Jerzyk_

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Jerzyk_ napisał:

mam coś znaleźć, opcje sugerowane to Vivaro, Trafic itp

a może jest coś trochę mniejszego i pojemnego dla tylu osob ?

ale w sensie, że jak ? 5 osób ? 2 dorosłe + 3 dzieci ? Potrzebny do takiej ekipy duży bus ? Nie wystarczy coś w stylu S-Max, Grand Picasso, Zafira, itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał:

C4 Grand Picasso 2.0 HDI

zmiesci sie i 5 osob i bagaz na 14 dni i nawet jeszcze wanne w tym samym czasie szfagrowi przywieziesz z OBI.

S-max podobnie

 

przy czym cytryna nie dość, że o połowę tańsza, to jeszcze trochę więcej seksu, bo ten Ford strasznie smutny jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bergerac napisał:

przy czym cytryna nie dość, że o połowę tańsza, to jeszcze trochę więcej seksu, bo ten Ford strasznie smutny jest.

 

Z tym polowe tanszym to bym sie nie rozpedzal ;)

Te C4 calkiem dobrze trzymaja wartosc nie wiem czy nie lepiej niz Ford, ktory w PL kojarzy sie glownie ze sluzbowkami.

Prywatnie to malo kto to kupuje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Z tym polowe tanszym to bym sie nie rozpedzal ;)

Te C4 calkiem dobrze trzymaja wartosc nie wiem czy nie lepiej niz Ford, ktory w PL kojarzy sie glownie ze sluzbowkami.

Prywatnie to malo kto to kupuje ;]

S-Max też dobrze trzyma cenę, myślę, że 150 kPLN trzeba wyłożyć na sensownie wyposażoną wersję. C4 będzie do wzięcia za stówkę chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

S-Max też dobrze trzyma cenę, myślę, że 150 kPLN trzeba wyłożyć na sensownie wyposażoną wersję. C4 będzie do wzięcia za stówkę chyba.

 

Ty mowisz o nowkach ;] Ale faktycznie, nie spodziewalem sie, ze to takie drogie 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tilok napisał:

 

:nie_wiem: od vivaro i trafic mniejsza. 5 osób zmieści, więc nie wiem o co chodzi :hmm:

Odyssey ma przeszło 5m więc jest w wymiarach tych blaszaków. 5os można spokojnie zapakować do Sharana, Alhambry czy Galaxy. Nie ma sensu kupować takiego dużego samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jerzyk_ napisał:

mam coś znaleźć, opcje sugerowane to Vivaro, Trafic itp

a może jest coś trochę mniejszego i pojemnego dla tylu osob ?

Zależy.

Miałem Galaxego i jak miałem małe bliźniaki i wózek bliźniaczy był super. Potem już był przerost formy nad treścią, więc zmieniłem na Grand C-MAX'a. Byłem w Paryżu w 6 osób (wersja 7 osobowa) to z boksem bo boksem, ale fajnie się jechało, a po mieście nie taki klonkier. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

S-Max też dobrze trzyma cenę, myślę, że 150 kPLN trzeba wyłożyć na sensownie wyposażoną wersję. C4 będzie do wzięcia za stówkę chyba.

 

no smax sporo drozszy.

z tych dwoch smax mi sie bardziej podobal i odpowiadal ale zycie znaczy cena zweryfikowala moje poglady :)

 

a teraz po 4 latach smigania tym c4 + chip (dzieki @wujek za wyznaczanie trendow) jestem mega zadowolony.

mam 7 miejsc wiec jeszcze moge podzialac i zrobic trojke :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bergerac napisał:

ale w sensie, że jak ? 5 osób ? 2 dorosłe + 3 dzieci ? Potrzebny do takiej ekipy duży bus ? Nie wystarczy coś w stylu S-Max, Grand Picasso, Zafira, itp ?

no taki sobie wymarzyli :)

czy im duży bus jest niezbędny to nie wiem, i chyba nie dopisałem najważniejszego, budżet to ok 20 tys

dzieciaki mają w wieku 12,5,2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jerzyk_ napisał:

no taki sobie wymarzyli :)

czy im duży bus jest niezbędny to nie wiem, i chyba nie dopisałem najważniejszego, budżet to ok 20 tys

dzieciaki mają w wieku 12,5,2

 

 

eeeee, to bez sensu bus przy takich założeniach. Skoro budżet niski, to albo w kierunku starszego Sharana, Galaxy, Alhambra albo w kierunku francowatych (Grand Picasso) albo amerykańce np. Voyager.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jerzyk_ napisał:

no taki sobie wymarzyli :)

czy im duży bus jest niezbędny to nie wiem, i chyba nie dopisałem najważniejszego, budżet to ok 20 tys

dzieciaki mają w wieku 12,5,2

 

do partnera się władują

jak chcesz prawdziwego busa to kup transportera, potem to łatwo opchniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jerzyk_ napisał:

no taki sobie wymarzyli :)

czy im duży bus jest niezbędny to nie wiem, i chyba nie dopisałem najważniejszego, budżet to ok 20 tys

dzieciaki mają w wieku 12,5,2

 

Z takim budzetem to kupia sobie raczej klopot a nie busa na rodzinne wyjazdy ;]

Te auta sie kupuje po to, zeby zarabialy a nie jezdzily wkolo komina, wiec beda juz zwyczajnie solidnie zajezdzone...

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jerzyk_ napisał:

budżet to ok 20 tys

Xsara Picasso z ostatnich roczników. Z tyłu posiada 3 oddzielne fotele. Sprawdzona, prosta konstrukcja dobrze wyposażona w końcówce produkcji i tania w eksploatacji. C4 Picasso jeśli ma być nowsze lub partner/berlingo w wersji osobowej ewentualnie  vw touran . :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jerzyk_ napisał:

no taki sobie wymarzyli :)

czy im duży bus jest niezbędny to nie wiem, i chyba nie dopisałem najważniejszego, budżet to ok 20 tys

dzieciaki mają w wieku 12,5,2

 

 

VW Touran powinien wystarczyć, z tyłu 3 niezależne fotele. 
Bus będzie dużo mniej komfortowy, zwłaszcza dla pasażerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 dychy to niech szukaja jakiegos vw sharan albo alhambra z 1.9 tdi. Bedzie tani w utrzymaniu i bardzo pojemny.

Przykladowo cos takiego jak w linku. Zostaje 6 klockow na ew naprawy.

https://www.olx.pl/oferta/vw-sharan-2005r-1-9-tdi-130km-CID5-IDFhPyk.html

Edytowane przez dzikipzs
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2020 o 21:41, Jerzyk_ napisał:

mam coś znaleźć, opcje sugerowane to Vivaro, Trafic itp

a może jest coś trochę mniejszego i pojemnego dla tylu osob ?

Po co taki autobus dla 5 osób?

Jeśli to rodzina 2+3 to wystarczy praktycznie dowolny samochód segmentu D. W zależności od umiejętności pakowania się w wersji liftback lub kombi. 

Będzie ciszej, oszczędniej i wygodniej niż w van-owatych.

 

Na moim przykładzie - rodzinnie kupiłem Forda Mondeo MK5 Liftback - trójka dzieci z tyłu ma pełen komfort. Jeździliśmy w konfiguracji 2 dorosłych + fotelik i też nie było źle. Bagażnik ogromny hangar i z łatwym dostępem. W opcji wersja kombi jeśli pakujesz dmuchane zabawki bez spuszczania powietrza. Samochód jest bardzo cichy i komfortowy. 140km/h po trasie bez wysiłku, przy niskim spalaniu i w ciszy. Silnik 1.5T wystarczająco dynamiczny (ok 160-180KM). 

Oczywiście reszta segmentu D (tylko odradzam sedany) sprawdzi się podobnie.

 

ok, doczytałem że budżet ok 20k .... ale to w sumie ta sama rekomendacja z mojej strony - czyli segment D liftback lub kombi.

Edytowane przez Azbest
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2020 o 05:05, Jerzyk_ napisał:

no taki sobie wymarzyli :)

czy im duży bus jest niezbędny to nie wiem, i chyba nie dopisałem najważniejszego, budżet to ok 20 tys

dzieciaki mają w wieku 12,5,2

 

 

A moze pug 807 lub ktorys z rodziby? 20 tys. wystarczy na poprzebieranie w ofertach. A kufer duzy, drzwi przesuwane, przyzwoite wnetrze...tylko te liczniki:(

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno miałem podobny dylemat co Ty. jeśli potrzebujesz upchać z tyłu 3 foteliki to wyboru nie ma dużego. Szukaj czegoś co ma 3 oddzielne fotele. Rozważ też opcję auta 7 osobowego. Zazwyczaj nie zwraca się na to uwagi, ale jak masz 5 osobową rodzinkę to nieraz przytrafi się potrzeba zabrania kogoś, a tu miejsca brak. Ja skończyłem w Discovery 3. Dzieci (5l, 2,5l, 5m) bez problemu mieszczą się w 2 rzędzie. Fotele z 3 rzędu chowają się w podłogę i pozwalają przewieźć komfortowo 2 dorosłe osoby.

Edytowane przez CCinek
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam coś znaleźć, opcje sugerowane to Vivaro, Trafic itp
a może jest coś trochę mniejszego i pojemnego dla tylu osob ?
Fiat scudo i podobne ?
Jeździłem tym wczoraj i jestem pozytywnie zaskoczony :ok:

łubu dubu, łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2020 o 21:45, bergerac napisał:

ale w sensie, że jak ? 5 osób ? 2 dorosłe + 3 dzieci ? Potrzebny do takiej ekipy duży bus ? Nie wystarczy coś w stylu S-Max, Grand Picasso, Zafira, itp ?

 

Zależy jak małe dzieci.

Jeśli chociaż 2 potrzebuje fotelika / poddupka, to zwykłe małe auta są niewygodne.

Ale jak 1 fotelik (lub żaden), to powiem wam, że awaryjnie nawet w Clio 2 dajemy radę (ma skubany isofixa z przodu)

A na co dzień spoko jest zwykłe auto klasy D - fotelik i 2 starszych dzieci z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.