Skocz do zawartości

Zostanę wieśtunnerem - H7 LED


awruK

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakupiłem sobie do auta żarówki  PHILIPS H7 12V X-treme Ultinon gen2 w związku z czym zostałem wieśtunnerem.;]

Zobaczymy jak rozwiązanie sprawdzi się w praktyce.

Edytowane przez Lupus
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Lupus napisał:

Właśnie zakupiłem sobie do auta żarówki  PHILIPS H7 12V X-treme Ultinon gen2 w związku z czym zostałem wieśtunnerem.;]

Zobaczymy jak rozwiązanie sprawdzi się w praktyce.

Przecież to nielegalne.

Depczesz prawo i jeszcze chwalisz się tym publicznie:hehe:

 

Trochę za drogie na wieśtunnerstwo:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

Przecież to nielegalne.

Depczesz prawo i jeszcze chwalisz się tym publicznie:hehe:

 

Trochę za drogie na wieśtunnerstwo:phi:

Będę używał tylko poza drogami publicznymi. :skromny:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lupus napisał:

Będę używał tylko poza drogami publicznymi. :skromny:

Dziadostwo.

Szkoda wydanych pieniędzy.

Lepiej kupić jakieś dobre H7.

Ja zmieniam co dwa lata, nawet jak nie spalą się.

 

  • Lubię to 4
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotrus napisał:

Ile taka przyjemność kosztuje?

 

Mam taki zestaw w pudełku,  otwarty żeby zobaczyć czy wszystko jest ok, chyba wystawię na alledrogo.

Prezent?

Kosztują w granicach 600zeta czyli nie mało. Świecą też dobrze, nawet bardzo dobrze. Tylko co z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, volf6 napisał:

Prezent?

Kosztują w granicach 600zeta czyli nie mało. Świecą też dobrze, nawet bardzo dobrze. Tylko co z tego...

 

Coś w tym stylu.. Plan był zamontować do motocykla w miejsce długich, ale w końcu tak mało jeżdżę w nocy że to nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Dziadostwo.

Szkoda wydanych pieniędzy.

Lepiej kupić jakieś dobre H7.

Ja zmieniam co dwa lata, nawet jak nie spalą się.

 

Dobre H7 niestety żyją krótko i tak nie świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Artur_W_wa napisał:

Jeżeli w długie to spoko, jeżeli w mijania to szkoda mi innych uczestników ruchu. 

Mam u siebie kilku takich i niech ich......:zona:

Sprawa nie jest tak do końca oczywista...

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/zalegalizujcie-led-y-retrofit/sejr2x1

Po prostu pewnym grupom nie do końca zależy na tym aby takie porządne retrofity można było instalować ;)

Jak bym założył najtańszy chiński badziew to bym rozumiał twoje oburzenie.

Edytowane przez Lupus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lupus napisał:

Właśnie zakupiłem sobie do auta żarówki  PHILIPS H7 12V X-treme Ultinon gen2 w związku z czym zostałem wieśtunnerem.;]

Zobaczymy jak rozwiązanie sprawdzi się w praktyce.

 

Nie chca Ci zjezdzac na prawy pas na autostradzie czy co? ;]

 

Ja zostaje przy fabryce, H7 Osram Nightbreaker i wizyta u okulisty co dwa lata daja rade ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lupus napisał:

Dobre H7 niestety żyją krótko i tak nie świecą.

Dobrze świecą, jeśli kupisz markowe o zwiększonym świetle o ileś tam % i żyją wystarczająco długo, jeśli masz dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, t_kucyk napisał:

 

Nie chca Ci zjezdzac na prawy pas na autostradzie czy co? ;]

 

Ja zostaje przy fabryce, H7 Osram Nightbreaker i wizyta u okulisty co dwa lata daja rade ;)

Po prostu astra k ma w mojej ocenie bardzo kiepskie światła halogenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rwIcIk napisał:

Dobrze świecą, jeśli kupisz markowe o zwiększonym świetle o ileś tam % i żyją wystarczająco długo, jeśli masz dzienne.

W Octavii 3 co jakieś 3-4 miesiące się wysypywały mimo dziennych

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak się wysypią po roku, ja w fiaciorze z noname przesiadłem się na philipsy jakieś 120% i jest lepiej. Aczkolwiek nie podróżuje na długich dystansach w nocami także problem złego oświetlenia nie dotyka mnie mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lupus napisał:

W Octavii 3 co jakieś 3-4 miesiące się wysypywały mimo dziennych

U mnie przeważnie rok wytrzymywały.

W obecnym aucie nawet dwa lata, po 2 zmieniłem na nowe, bo już słabiej świeciły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lupus napisał:

Może i były. Ja użytkuje bieda-wersję. ;]

Nie powinno byc duzych problemow zalozyc reflektory ledowe (nowe/uzywane/kradzione na zachodzie;]) i cieszyc sie legalnym oraz dobrym oswietleniem drogi - pewnie to mieli przedmowcy na mysli...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 29 napisał:

Nie powinno byc duzych problemow zalozyc reflektory ledowe (nowe/uzywane/kradzione na zachodzie;]) i cieszyc sie legalnym oraz dobrym oswietleniem drogi - pewnie to mieli przedmowcy na mysli...

 

Może i nie powinno, ale to nie moje auto w zwiazku z czym nie mam zamiaru aż tak bardzo w nim dłubać.

Edytowane przez Lupus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał:

Dobrze świecą, jeśli kupisz markowe o zwiększonym świetle o ileś tam % i żyją wystarczająco długo, jeśli masz dzienne.

 

Nawet w Astrze G, H7 świeca bardzo dobrze. Warunek, nie zmatowiałe reflektory. 

Też wytrzymują około roku. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 29 napisał:

Nie powinno byc duzych problemow zalozyc reflektory ledowe (nowe/uzywane/kradzione na zachodzie;]) i cieszyc sie legalnym oraz dobrym oswietleniem drogi

 

Pewnie, że będą.  Oprócz samych lamp potrzeba jeszcze: czujniki przechylenia nadwozia, wiązki, komp który obsługuje inne lampy (to nie jest takie oczywiste, że każdy to potrafi), kamerę przednią jeśli myślimy o matrycowych LED, co może się wiązać z koniecznością wymiany szyby przedniej. Mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lupus napisał:

Właśnie zakupiłem sobie do auta żarówki  PHILIPS H7 12V X-treme Ultinon gen2 w związku z czym zostałem wieśtunnerem.;]

Zobaczymy jak rozwiązanie sprawdzi się w praktyce.

 

Ciekaw jestem, bo sam myślałem aby włożyć do długich w poprzednim aucie, mijania były na ksenonach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amazaque napisał:

W Kia Ceed od siedmiu lat są fabryczne żarówki H7, do Clio zaraz po kupnie wsadziłem Philips Allweather ze starych zapasów i świecą szósty rok. 

 

Nie ma wyznacznika, miałem H7 w Astrze G i paliły się co kwartał. U mamy w Astrze H od nowości były z 5-6 lat.

W Citroenie C4 przez 8 miesięcy zmieniłem raz.

 

W Lagunie póki co leci 7 miesiąc i jeszcze nie ruszałem.

 

Być może chodzi o budowę lampy, w jednych te żarówki mają ciepłej, w innych chłodniej :hmm:

 

LEDy na mijania chyba @Muzyk też testował :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lupus napisał:

Właśnie zakupiłem sobie do auta żarówki  PHILIPS H7 12V X-treme Ultinon gen2 w związku z czym zostałem wieśtunnerem.;]

Zobaczymy jak rozwiązanie sprawdzi się w praktyce.

Świecą poprawnie tzn. można by to po zmianie przepisów zalegalizować , ale światła na drodze ponoć więcej wcale nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lupus napisał:

Jak bym założył najtańszy chiński badziew to bym rozumiał twoje oburzenie.

Jeżeli ta "ledówka" będzie miała homologowaną ilość światła i jego rozkład,  to nie liczył bym na kolosalną poprawę oświetlenia. Problem że świecą gdzie chcą i olśniewają. Somsiada w garażu witałem długimi, aż zmienił furę na fabryczne xenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, stig napisał:

Świecą poprawnie tzn. można by to po zmianie przepisów zalegalizować , ale światła na drodze ponoć więcej wcale nie ma. 

 

8 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

Jeżeli ta "ledówka" będzie miała homologowaną ilość światła i jego rozkład,  to nie liczył bym na kolosalną poprawę oświetlenia. Problem że świecą gdzie chcą i olśniewają. Somsiada w garażu witałem długimi, aż zmienił furę na fabryczne xenony.

Pojeżdziłem trochę wczoraj w nocy. Na zasięg dużo lepiej nie jest. Zdecydowana porpawa w doświetleniu pobocza. Barwa światła też oczywiscie duzo lepsza, natomiast nie wiem czy jest to warte takich pieniędzy...

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2020 o 10:01, Lupus napisał:

Dobre H7 niestety żyją krótko

Miałem H7 przez 12 lat w Avensisie, żarówki zmieniłem raz, i to tylko dlatego,  że jedna się spaliła,  to wymieniłem drugą,  bo naczytałem się,  jakie to H7 są "krótkoterminowe". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mike_wwl napisał:

Miałem H7 przez 12 lat w Avensisie, żarówki zmieniłem raz, i to tylko dlatego,  że jedna się spaliła,  to wymieniłem drugą,  bo naczytałem się,  jakie to H7 są "krótkoterminowe". 

Widać wiele zależy od konstrukcji reflektora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mike_wwl napisał:

W Avensisie chyba był jeszcze jakiś rezystor /regulator napięcia przed żarówkami i nie dostawały max tego co było w instalacji. 

 

Nie wiem, jak się teraz robi, ale kiedyś dawno temu przekrój kabli do świateł był tak liczony, żeby obydwa reflektory dostawały takie samo napięcie (12V) w momencie, gdy alternator podczas jazdy dawał 14V. Byli fachmani, co doprowadzali grubsze kable zasilające i dorzucali przekaźnik załączający światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kiziuk napisał:

 

Nie wiem, jak się teraz robi, ale kiedyś dawno temu przekrój kabli do świateł był tak liczony, żeby obydwa reflektory dostawały takie samo napięcie (12V) w momencie, gdy alternator podczas jazdy dawał 14V. Byli fachmani, co doprowadzali grubsze kable zasilające i dorzucali przekaźnik załączający światła.

Jakby dawali grube kable i przekaźniki gdzie trzeba to raczej napięcie na żarówce byłoby wyższe a na pewno nie 12 V gdy na alternatorze (i akumulatorze) masz 14 V.

Nie wiem jak tam w Avensis ale Japończycy zawsze skąpili na przekaźnikach i ogólnie miedzi (przekroje kabli) więc całkiem możliwe, ze ta trwałość żarówek to przez spadki napięcia w instalacji-jednak nie nazwałbym takiej instalacji ''fachową'':phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, volf6 napisał:

ze ta trwałość żarówek to przez spadki napięcia w instalacji-jednak nie nazwałbym takiej instalacji ''fachową''

 

Może było tanio, ale było przemyślane. Mimo różnej długości wiązek do lewej i prawej lampy, napięcie było dokładnie to samo. No, a jak żarówka ma znamionowo 12V zasilania, to dawanie jej 14V nie polepsza jej żywotności ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, volf6 napisał:

ale Japończycy zawsze skąpili na przekaźnikach i ogólnie miedzi (przekroje kabli) więc całkiem możliwe, ze ta trwałość żarówek to przez spadki napięcia w instalacji-jednak nie nazwałbym takiej instalacji ''fachową''

Znaczy jak coś działa wiele lat bez problemów to jest niefachowe a jak trzeba wymieniać żarówkę co miesiąc to pełna fachowość. Zaiste ciekawa koncepcja ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kiziuk napisał:

 

Może było tanio, ale było przemyślane. Mimo różnej długości wiązek do lewej i prawej lampy, napięcie było dokładnie to samo. No, a jak żarówka ma znamionowo 12V zasilania, to dawanie jej 14V nie polepsza jej żywotności ;] 

Ale taka żarówka jest właśnie liczona na te 14 V, zwłaszcza jej strumień świetlny-im niższe napięcie tym gorzej świeci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

Znaczy jak coś działa wiele lat bez problemów to jest niefachowe a jak trzeba wymieniać żarówkę co miesiąc to pełna fachowość. Zaiste ciekawa koncepcja ;]

Zamontuj sobie żarówki na 24 V-będą wieczne.

Z tym zmienianiem co miesiąc to gruba przesada, moze trzeba pomyśleć o dziennych ewentualnie jakieś żarówki long-life. Tylko nie ma nic za darmo w przypadku oświetlenia żarówkami-i albo jasno i jeszcze jaśniej albo trwale:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, volf6 napisał:

Zamontuj sobie żarówki na 24 V-będą wieczne.

Żarówki są robione na 12 V i przy takim napięciu jest mierzony strumień światła. Jeśli źle świecą to albo lampy są matowe albo konstrukcja lampy jest zła. I podnoszenie napięcia niewiele tu zmieni poza skróceniem żywotności żarówki.

Naprawdę masz wysokie mniemanie o sobie skoro uważasz że znasz się na tym lepiej od inżynierów Toyoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcindzieg napisał:

że znasz się na tym lepiej od inżynierów Toyoty.

 

Wystarczy, że zna się lepiej od księgowych Toyoty - robienie instalacji świateł mijania bez przekaźników i puszczanie "całej elektrowni" przez manetkę na kierownicy to grube nieporozumienie, a jednak występowało w autach z lat 90tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, el_guapo napisał:

 

Wystarczy, że zna się lepiej od księgowych Toyoty - robienie instalacji świateł mijania bez przekaźników i puszczanie "całej elektrowni" przez manetkę na kierownicy to grube nieporozumienie, a jednak występowało w autach z lat 90tych.

Występuje w autach całkiem współczesnych. Miałem takie w Lagunie, Kii, mam w Subaru. Nigdy nie naprawiałem żadnego z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.