Skocz do zawartości

Zostanę wieśtunnerem - H7 LED


awruK

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Norma ECE R37. A skąd Ty czerpiesz swoją wiedzę?

Np. stąd-https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/1243-żarówki-samochdowe/

Cytuj

Napięcie znamionowe - Napięcie, na jakie została zaprojektowana żarówka. Dla żarówek reflektorowych przeznaczonych do samochodów osobowych wynosi ono 13,2 V

 

Daj coś o napięciu zasilania według tej ECE R37, bo nie mogę znaleźć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, volf6 napisał:

Np. stąd-https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/1243-żarówki-samochdowe/

 

Daj coś o napięciu zasilania według tej ECE R37, bo nie mogę znaleźć:)

link

wybierz sobie język i format. Acha - i gdzie to 14 o którym pisałeś wyżej?

A to 13.2 to max na którym może ciągle pracować. A znamionowe jest 12.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcindzieg napisał:

link

wybierz sobie język i format. Acha - i gdzie to 14 o którym pisałeś wyżej?

Dobrze przeczytaj/przestudiuj to na co się powołujesz-podpowiadam-''właściwości elektryczne i fotometryczne-napięcie próbne i strumień świetlny''

A skąd 14-proste trzeba doliczyć spadek napięcia na przekaźniku a zwłaszcza kabelkach przekaźnik-żarówka wiec przy napieciu 14 V na akumulatorze mozna przyjąć te 13,2V na reflektorze:)

Oczywiście w Subaru czy Toyocie bez przekaźników spadek będzie sporo większy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, volf6 napisał:

Oczywiście w Subaru czy Toyocie bez przekaźników spadek będzie sporo większy...

Niech będzie. Ja jednak wolę działające rozwiązania. Nawet jak inżynierowie to projektujący zupełnie się na tym nie znają. Choć może trochę się znają ale na pewno mniej od ekspertów z AK :ok:

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

Niech będzie. Ja jednak wolę działające rozwiązania. Nawet jak inżynierowie to projektujący zupełnie się na tym nie znają. Choć może trochę się znają na pewno mniej od ekspertów z AK :ok:

Tu nie chodzi o znanie się a o skąpstwo skośnokich, szkoda im kilka jenów na przekaźnik:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, volf6 napisał:

Tu nie chodzi o znanie się a o skąpstwo skośnokich, szkoda im kilka jenów na przekaźnik:phi:

We francuzach jest tak samo. Tyle że tam to się psuje. Przynajmniej w niektórych bo w Lagunie działało bez zarzutu. Przynajmniej u mnie.

Abstrahując od wszystkiego - skoro działa to w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2020 o 07:31, Lupus napisał:

 

Pojeżdziłem trochę wczoraj w nocy. Na zasięg dużo lepiej nie jest. Zdecydowana porpawa w doświetleniu pobocza. Barwa światła też oczywiscie duzo lepsza, natomiast nie wiem czy jest to warte takich pieniędzy...

 

Teraz zwykłe LED'y (nie matrixy) do astry są opcją za 1000PLN, pewnie bym dopłacił, albo wziął auto z placu już z LEDami.

Z ciekawości: radiatory wchodzą pod dekiel reflektora w astrze, czy kombinowałeś coś z docinaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iwik napisał:

 

Teraz zwykłe LED'y (nie matrixy) do astry są opcją za 1000PLN, pewnie bym dopłacił, albo wziął auto z placu już z LEDami.

Z ciekawości: radiatory wchodzą pod dekiel reflektora w astrze, czy kombinowałeś coś z docinaniem?

Wchodzi bez problemu. Tzn trzeba się trochę nagimnastykować żeby dekiel założyć ale da radę bez cięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2020 o 11:11, rwIcIk napisał:

Dobrze świecą, jeśli kupisz markowe o zwiększonym świetle o ileś tam % i żyją wystarczająco długo, jeśli masz dzienne.

 

Wiesz, w porównaniu do tych LED to świecą tak sobie, ale to dziwne nie jest. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2020 o 07:17, Mike_wwl napisał:

Miałem H7 przez 12 lat w Avensisie, żarówki zmieniłem raz, i to tylko dlatego,  że jedna się spaliła,  to wymieniłem drugą,  bo naczytałem się,  jakie to H7 są "krótkoterminowe". 

 

Nie wiem jak w Avensisie (i którym), ale patrząc po wielu innych samochodach to tak dobrze nie ma. Stosując żarówki H7 +++ (markowe, homologowane) to mało które wytrzymają rok, no chyba, że się nie jeździ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.