Skocz do zawartości

Który klimatyzator wybrać


Artur_W_wa

Rekomendowane odpowiedzi

Gree

Sprawdź funkcje

Prawo lewo żaluzje z pilota - bo nie każdy tani ma

Czy ewentualnie wifi można dołożyć

Porównaj db wew jednostki bo się może okazać, że filmu nie obejrzysz wieczorem

Programy silent, noc itp ale to i tak się nie używa

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, hefi napisał:

Gree

Sprawdź funkcje

Prawo lewo żaluzje z pilota - bo nie każdy tani ma

Czy ewentualnie wifi można dołożyć

Porównaj db wew jednostki bo się może okazać, że filmu nie obejrzysz wieczorem

Programy silent, noc itp ale to i tak się nie używa

Niby wszystko jest

Screenshot_20200612-144636_Adobe Acrobat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od kubatury i ilości jednostek. Licz albo 1500-2000 za jednostkę + montaż. A multi split na 3 pokoje to jakieś 11k + montaż. Ja mam Toshibę na 2 za 9 a żałuję bo za 11 bym miał 3

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, zinger napisał:

A wiecie moze jaki jest orientacyjny koszt takiej klimy na 4 pokoje? Zastanawiam sie czy na gorze w domu nie zalozyc.

Od 3000 w górę, przy czterech pokojach mozesz rozważyć multisplita, powinien wyjść podobnie. Wszystko zależy jaka jest pracochłonność przy montażu, ewentualnie ile materiału jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, _luk_ napisał:

Zależy od kubatury i ilości jednostek. Licz albo 1500-2000 za jednostkę + montaż. A multi split na 3 pokoje to jakieś 11k + montaż. Ja mam Toshibę na 2 za 9 a żałuję bo za 11 bym miał 3

Czyli jakie 15k mw. Malo nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur_W_wa napisał:

Od 3000 w górę, przy czterech pokojach mozesz rozważyć multisplita, powinien wyjść podobnie. Wszystko zależy jaka jest pracochłonność przy montażu, ewentualnie ile materiału jest potrzebne.

Tylko przy multi mam mozliwosc indywidualnego sterowannia temp w pokojach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
Dnia 12.06.2020 o 17:40, zinger napisał:

Tylko przy multi mam mozliwosc indywidualnego sterowannia temp w pokojach?

Tak, każda jednostka pokojowa ma swoje sterowanie. Jedynie jednostka zewnętrzna jest jedna.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak montowałem u siebie klimę, to rozważałem muli-splita.

Jednak jego jedyną zaletą było mniej zajmowanego miejsca na zewnątrz budynku.

Poza tym same wady: drożej niż 3 osobne klimatyzatory  które chciałem, w razie awarii jednostki zewnętrznej żadna klima nie działa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
29 minut temu, slawekw napisał:

Jak montowałem u siebie klimę, to rozważałem muli-splita.

Jednak jego jedyną zaletą było mniej zajmowanego miejsca na zewnątrz budynku.

Poza tym same wady: drożej niż 3 osobne klimatyzatory  które chciałem, w razie awarii jednostki zewnętrznej żadna klima nie działa itp.

A ja man, akurat... i przy 5 pomieszczeniach multi był tańszy..

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2020 o 09:50, Artur_W_wa napisał:

Witam

Czy ktoś może podpowiedzieć który z poniższych wybrać, ewentualnie jakieś uwagi do ich eksploatacji:

Kaisai ONE 3.5kW KRX-12AEXI

Gree Lomo Luxury PLUS 3,5kW

 

Z góry dzięki 

 

 

Rok temu zamontowałem u siebie Kaisai Eco 3,5 kW. Oprócz burczenia obudowy w jednostce zewnętrznej nic się nie dzieje. Zdecydowałem się na to urządzenie ze względu na WI-FI oraz cenę i gwarancję 3 letnią.531418649_Screenshot_20200612-161301_NetHomePlus.jpg.79f0b0cd724df72051366c4865ba58a1.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcichszy tryb 26 dB - szału nie ma i cicho też nie jest. Jeśli nie denerwują Cię hałasu nocne to bierz. Ja mam w jednym 17 i w drugim 20 dB i jest git. Nie wyobrażam sobie 27 dB. Kupujesz raz na X lat więc warto dołożyć do dobrego standardu. Gree niestety cichych nie robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lucash napisał:

Najcichszy tryb 26 dB - szału nie ma i cicho też nie jest. Jeśli nie denerwują Cię hałasu nocne to bierz. Ja mam w jednym 17 i w drugim 20 dB i jest git. Nie wyobrażam sobie 27 dB. Kupujesz raz na X lat więc warto dołożyć do dobrego standardu. Gree niestety cichych nie robi. 

O widzisz mam też ofertę na Toshiba Seya RAS-B13J2KVG-E / RAS-13J2AVG-E, wg opisu od 19 dB, i niewiele drożej :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

O widzisz mam też ofertę na Toshiba Seya RAS-B13J2KVG-E / RAS-13J2AVG-E, wg opisu od 19 dB, i niewiele drożej :hmm:

Nie wiem jaką masz różnicę w cenie ale zdecydowanie postawiłbym na Toshibę. Ja mam Panasonica ale to kilka czynników na to się złożyło. Cenowo masakra ale dziś po kilkudniowych upałach jestem zadowolony :oki: Komfort akustyczny zdecydowanie na plus. U mnie Toshiba wychodziła kilka tys. drożej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada LG na tle Gree, Kaisai itp.? Dużo tego wisi na ścianach, a nic o tej marce nie piszecie. W zeszłym tygodniu miałem mieć montowany LG, ale termin się przełożył... Może warto dopłacić do czegoś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lucash napisał:

Nie wiem jaką masz różnicę w cenie ale zdecydowanie postawiłbym na Toshibę.

Kaisai 3100

Gree 3600

Toshiba 4000

Lg 4750

Samsung 5000

:piekna: wybiera kaisai, ja się wacham między gree a tosziba, 4000 to jest moja granica której nie chcę przekroczyć.

Z drugiej strony znajomi montowali za 2800 jakiś wynalazek :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

Z drugiej strony znajomi montowali za 2800 jakiś wynalazek :nie_wiem:

Ale co masz patrzeć na innych. Ja też sporo widzę chińszczyzny a przy sklepach to już wogóle. 7dB to jest 3x głośniej. Ja bym się nawet chwili nie zastanawiał. Z instalatorami to jest tak, że oferują to na czym więcej zarobią. Oni to kupują jeszcze po innej cenie niż Tobie pokazują, weź to pod uwagę. Tak jak w hurtowni elektrycznej - instalator ma min 30% upustu np. na kable. Mi też instalator chciał Gree albo LG wcisnąć. A jak zacząłem coś w wyższą półkę to mlaskał i w końcu wziąłem kolesia z listy partnerów Panasonic który problemów żadnych nie robił choć pokazał mi fajnego Samsunga. O LG serwisanci mówią że to taka średnia półka jeśli chodzi o awaryjność. Pytałem kilku przy tematach nie związanych z instalacją u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu montowali mi multi-split Kaisai 5,3 + 2x 2,6kW wyszło 7kpln brutto. Zdecydowałem się na multi ze względu na brak możliwości montażu na elewacji, a nie chciałem zawalać balkonu dwoma agregatami. Po pierwszych cieplejszych dniach w czasie długiego weekendu jestem zadowolony. Urządzenia zamontowane w 2 pokojach z 3. Pokoje po 25 m2 każdy, a całe mieszkanie 100 m2 i jak poszliśmy na rowery, to ustawiłem testowo oba na 20C i po powrocie na zewnątrz było 29, po wejściu do domu od razu czuć było przyjemny chłód, a w całym mieszkaniu najwyższa temp w kuchni 24C.

 

Jeśli chodzi o firmy, to rozważałem jeszcze LG - mam pralko-suszarkę i miałbym wszystko w jednej apce tylko musiałbym 3,5kpln dopłacić. Rozmawiałem też z jednym kierownikiem budowy (obiekty komercyjne) i mówił, że dużo na inwestycjach instalują właśnie Kaisai i Gree - dobry stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lucash napisał:

Ale co masz patrzeć na innych. Ja też sporo widzę chińszczyzny a przy sklepach to już wogóle. 7dB to jest 3x głośniej. Ja bym się nawet chwili nie zastanawiał. Z instalatorami to jest tak, że oferują to na czym więcej zarobią. Oni to kupują jeszcze po innej cenie niż Tobie pokazują, weź to pod uwagę. Tak jak w hurtowni elektrycznej - instalator ma min 30% upustu np. na kable. Mi też instalator chciał Gree albo LG wcisnąć. A jak zacząłem coś w wyższą półkę to mlaskał i w końcu wziąłem kolesia z listy partnerów Panasonic który problemów żadnych nie robił choć pokazał mi fajnego Samsunga. O LG serwisanci mówią że to taka średnia półka jeśli chodzi o awaryjność. Pytałem kilku przy tematach nie związanych z instalacją u mnie. 

 

Mnie mój instalator starał się namówić na LG tylko niestety jego księgowy kazał mu wystawić FVAT na 23% na usługi mieszkaniowe 😞 i po dłuższej rozmowie powiedział że w sumie Kaisai i LG to różnicy w jakości nie ma jedynie wstyd bo na ścianie wisi chińczyk 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

Z drugiej strony znajomi montowali za 2800 jakiś wynalazek 

 

Też wg wielu wziąłem wynalazek czyli Equation z Leroy, a dokładnie to multisplita 9k +12k BTU. Łącznie z montażem wyszło 4800 zł i 5 lat gwarancji. A teraz żeby było ciekawie to jest to prostszy Haier Tundra brandowany przez Leroy czego dowodem wprost jest moduł wifi od Haiera. Monterzy byli zaskoczeni i urządzeniem i ceną. A teraz 3, 2, 1.....

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2020 o 18:21, lucash napisał:

Najcichszy tryb 26 dB - szału nie ma i cicho też nie jest. Jeśli nie denerwują Cię hałasu nocne to bierz. Ja mam w jednym 17 i w drugim 20 dB i jest git. Nie wyobrażam sobie 27 dB. Kupujesz raz na X lat więc warto dołożyć do dobrego standardu. Gree niestety cichych nie robi. 

No i sobie spojrzałem w katalog i jest tak:

Tosziba 21 dB

Kaisai 23 dB

Gree 26 db

I teraz tosziba na 2 biegu dogania gree, dodatkowo gree ma 7 prędkości, a pozostale 4. Muszę na laptopie ściągnąć katalog japończyka i chińczykow by porównać pozostałe funkcje i +/- bo nie widzę żeby tosxics miała wifi czy inne funkcje jak gree czy kaisai :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2020 o 18:21, lucash napisał:

Najcichszy tryb 26 dB - szału nie ma i cicho też nie jest. Jeśli nie denerwują Cię hałasu nocne to bierz. Ja mam w jednym 17 i w drugim 20 dB i jest git. Nie wyobrażam sobie 27 dB. Kupujesz raz na X lat więc warto dołożyć do dobrego standardu. Gree niestety cichych nie robi. 

Wogóle na to nie patrzyłem, ale mój Haier ma 15dB :totalszok:

Nawet jeżeli to nie do końca prawda to twierdzę, że jest cicho i drogo nie było.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2020 o 23:25, Artur_W_wa napisał:

Nie mam pomysłu jak sensownie zamontować multi, bo w tych piniądzach to :oki:

Jaki masz budżet? No i pytanie czy blok czy dom. Bo jak dom to bym poszedł pewnie w pojedyncze jednostki. Na balkonie ciężej zmieścić 4 agregaty choć mam 7 m2. Nie wiem dlaczego niektórzy piszą że nocnego trybu się nie używa. Na poddaszu nie wyobrażam sobie w sypialni włączyć inny tryb. W zeszłym roku temperatury w sypialni na noc miałem 29/30 stopni. 

Możesz sobie zrobić mix. Najcichsze jednostki do sypialni, a inne do salonu choć ja mam inne postrzeganie hałasu. Albo jak masz budżet ograniczony, to zamontuj w najbardziej potrzebnym miejscu. A jak masz możliwość klimy kanałowej to już wogóle super bo to najtańsze rozwiązanie. Pamiętaj jedno...patrz na awaryjność. Jak się klima spierniczy, a spierniczy się raczej w najbardziej upalnym momencie, to serwisanci będą raczej niedostępni bo pojadą do najważniejszych klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2020 o 20:41, shapyr napisał:

 

Też wg wielu wziąłem wynalazek czyli Equation z Leroy, a dokładnie to multisplita 9k +12k BTU. Łącznie z montażem wyszło 4800 zł i 5 lat gwarancji. A teraz żeby było ciekawie to jest to prostszy Haier Tundra brandowany przez Leroy czego dowodem wprost jest moduł wifi od Haiera. Monterzy byli zaskoczeni i urządzeniem i ceną. A teraz 3, 2, 1.....

 

Hej, napisz proszę coś więcej- jak działa, jakie ma funkcje, co Ci się podoba, a czegoś może brakuje? Jak hałas? Na coś zwrócić uwagę przy montażu? Użytkowaniu? 

Zajechałem dziś do leroya po nawóz do kwiatków i od słowa do słowa na dziale elektrycznym umówiłem się na zakup tej klimy. W tygodniu ma przyjść jakiś monter, bo nie wiem który model (czy Multi, czy dwa osobne) bo mam dwupiętrowe mieszkanie ze skośnymi dachami i wolę, żeby ktoś przyszedł i doradził. 

 

I przy okazji pytanie do wszystkich- da się zamontować split do skośnej na 45 stopni ścianie z płyty GK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Swider napisał:

przy okazji pytanie do wszystkich- da się zamontować split do skośnej na 45 stopni ścianie z płyty GK?

IMO woda nie będzie miała szansy odpłynąć z kuwety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zejk napisał:

IMO woda nie będzie miała szansy odpłynąć z kuwety

No właśnie nie znam się, ale nigdzie takiego rozwiązania nie widziałem. Mam oczywiście ściany normalne tez, ale raz, że mam już je rozplanowane dekoracyjnie, a dwa i przede wszystkim, tam gdzie jest balkon i okna to jest skos przez dwa piętra.

 

Zobaczymy co powie majster. Na pewno nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko pewnie rozbije się o możliwości i umiejętności instalatorów oraz koszt, który ostatecznie poniosę ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Swider napisał:

Hej, napisz proszę coś więcej- jak działa, jakie ma funkcje, co Ci się podoba, a czegoś może brakuje?

 

Funkcje chyba wszystkie podstawowe czyli:

- AUTO - automatycznie dobiera chłodzenie lub grzanie do zadanej temp., COOL, HEAT i DRY,

- SLEEP czyli ciche chłodzenie w czasie snu,

- TURBO - max. prędkość, min. temperatura

- samooczyszczanie,

- WIFI po dokupieniu modułu i sterowanie za pomocą smartfona przez aplikację Haiera,

- TIMER,

- Swing pionowy.

W zestawie są dodatkowe filtry do jednostek wewn.: antyzapachowy, antybakteryjny i 2 x oczyszczający powietrze.

Z rzeczy których nie ma, a mogłyby się przydać, to funkcja Swing w poziomie i autostart po zaniku zasilania. Mogłyby być jeszcze dodatkowe stopnie prędkości, bo w małym pomieszczeniu (19m2) nawet najsłabszy jest stosunkowo mocny. Ale bądźmy poważni, takie funkcje, to nie w takiej cenie. Zresztą autostart, przy posiadaniu wifi, można sobie darować, bo zawsze można sprawdzić na smartfonie przed powrotem do domu czy klima działa, czy nie.

Wg mnie obowiązkowo dokupuj moduł wifi, który kosztuje śmieszne pieniądze, a naprawdę zwiększa funkcjonalność urządzenia.

 

18 godzin temu, Swider napisał:

Jak hałas?

 

Uważam, że w normie dla takiego urządzenia.

Dla jednostki wewnętrznej (high, med, low, sleep):

- 9kBTU: 37/32/28/20 dB

- 12 kBTU: 38/33/29/21 dB.

Jednostka zewn. max 65 dB.

Szczegóły dotyczące parametrów znajdziesz tutaj. Jednostki wewnętrzne to pierwsza i druga kolumna.

Strona jest dla Haier ale to do Haiera po szczegóły odsyłają dokumenty Equationa.

 

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedzi. Co prawda jeszcze czekam na wizytę montera ale już się zdecydowałem co do tej oferty, bo cena/parametry/5 lat gwarancji są super.

Nie wiem czy będę miał multi, czy dwa klimatyzatory czy tylko jeden (na gorze w sypialni jest tylko okno dachowe i może być problem z wyprowadzeniem instalacji do dołu, chyba, ze po dachu albo po elewacji. 
 

Tak czy siak dopytam o jeszcze jedno, ponieważ na dole, gdzie klimatyzacja na pewno będzie, mam po podłodze prawie 40m, ale wchodzi w to i aneks kuchenny i otwarty korytarz z klatką schodową, ale duża część to skos, który zmniejsza objętość pomieszczenia znacznie.

 

W przypadku, gdybym wziął multi to jak z mocą tego 12kBTU? Wystarczy na te powiedzmy.. 35m? 
Jak duże jest u Ciebie to pomieszczenie na ten większy split i czy „daje radę”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Swider napisał:

W przypadku, gdybym wziął multi to jak z mocą tego 12kBTU? Wystarczy na te powiedzmy.. 35m? 
Jak duże jest u Ciebie to pomieszczenie na ten większy split i czy „daje radę”?

Pomieszczenie, w którym mam jednostkę 12 kBTU, ma 18,5 m2 (dwie ściany zewnętrzne), do tego jest przylegający przedpokój 7,7 m2 i taka moc na teraz jest aż nadto.  Nawet w kuchni 16,2 m2 po drugiej stronie przedpokoju po jakimś czasie robi się nieco chłodniej. Zobaczymy jak przyjdą, o ile przyjdą, mega upały. Jak na razie split chodzi na najniższym biegu, bo więcej nie ma potrzeby. Wg kwitów 12 kBTU jest do 30 m2 więc ciężko stwierdzić czy da radę na więcej, aż takiego doświadczenia w AC nie mam. Może ktoś ma klimę z jednostką o mocy niższej niż wynika z powierzchni i mimo to daje radę.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, shapyr napisał:

Pomieszczenie, w którym mam jednostkę 12 kBTU, ma 18,5 m2 (dwie ściany zewnętrzne), do tego jest przylegający przedpokój 7,7 m2 i taka moc na teraz jest aż nadto. Nawet w kuchni 16,2 m2 po drugiej stronie przedpokoju po jakimś czasie robi się nieco chłodniej. Zobaczymy jak przyjdą, o ile przyjdą, mega upały. Wg kwitów 12 kBTU jest do 30 m2 więc ciężko stwierdzić czy da radę na więcej, aż takiego doświadczenia w AC nie mam. Może ktoś ma klimę z jednostką o mocy niższej niż wynika z powierzchni i mimo to daje radę.


thx. To mi trochę ułatwia.

Właściwie to jak monter powie ze multi to biorę to co Ty, a jak będą dwie to na dół wezmę ten większy co tam mają do 40m i na gore ten 9k. Chyba, ze na gorze będzie zbytnia rzeźba to tylko na dół ten większy.

 

Bez względu na opcje, Pomogłeś w decyzji, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, akir napisał:

Przez ścianę zewnętrzna i na ścianie zawiesić lub na ziemi (min 20-25cm nad ziemią podniesiona )


Spoko, tylko to jest 3cie i 4te piętro. A na tym czwartym tylko okna dachowe. Napisałem wcześniej pierwsze/ drugie, ale chodziło mi, że w moim mieszkaniu. To 3 piętrowy blok z którym ostatnie mieszkania są dwupoziomowe.D8957467-0D90-4CC9-9C12-5C10A9E18141.jpeg.09d64de7b4cab2a178e57ae0d255f595.jpeg

Edytowane przez Swider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem tak u kuzynki skropliny daliśmy za ścianę. Po roku komuś nie podobało się że kapie cały dzień woda na dół. Ostatecznie żeby nie toczyć wojny skropliny idą rurka w stronę balkonu gdzie stoi zbiornik na skropliny. Codziennie wylewają go w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2020 o 16:14, Swider napisał:


Spoko, tylko to jest 3cie i 4te piętro. A na tym czwartym tylko okna dachowe. Napisałem wcześniej pierwsze/ drugie, ale chodziło mi, że w moim mieszkaniu. To 3 piętrowy blok z którym ostatnie mieszkania są dwupoziomowe.D8957467-0D90-4CC9-9C12-5C10A9E18141.jpeg.09d64de7b4cab2a178e57ae0d255f595.jpeg

Sprawdź tylko czy zarządca pozwala na montaż klimy.

Edytowane przez adamm_mk1
Tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Swider napisał:

 

Na podstawie czego, może mi zabronić?

 

(przekomarzam się, inni mają, nie pytali).

U mnie jeżeli ktoś chce powiesić jednostkę zewnętrzną poza obrębem balkonu musi dostać zgodę wspólnoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.