Skocz do zawartości

Który klimatyzator wybrać


Artur_W_wa

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Swider napisał:

 

Na podstawie czego, może mi zabronić?

 

(przekomarzam się, inni mają, nie pytali).

Bo musisz przejść na zewnątrz przez elewację. Musisz mieć zgodę zarządu, nie wspólnoty, co jest łatwiejsze. W praktyce i tak bez takiego świstka nikt Ci rozbiórki nie wyegzekwuje ;)

Edytowane przez lucash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lucash napisał:

Bo musisz przejść na zewnątrz przez elewację. Musisz mieć zgodę zarządu, nie wspólnoty, co jest łatwiejsze. W praktyce i tak bez takiego świstka nikt Ci rozbiórki nie wyegzekwuje ;)

Zarząd to moi koledzy, no ale nie mam zamiaru nikogo o nic pytać bo klima to norma i jednostki wiszą i na balkonach i na elewacjach.

 

Chociaz zaraz... głosowałem przeciwko podwyżce dla zarządu w tym roku bo mi dach ciekł i nie chcieli go wymienić, tylko naprawili ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lucash napisał:

Ja papier wziąłem choć z zarządem jestem poukładany. A kasy nie dostają nic :) 

 

9 godzin temu, Swider napisał:

Chociaz zaraz... głosowałem przeciwko podwyżce dla zarządu w tym roku bo mi dach ciekł i nie chcieli go wymienić, tylko naprawili ;-P

U mnie we wspólnocie jest zarząd i zarządca. Zarząd to członkowie wspólnoty wybrani przez mieszkańców do pełnienia tej zaszczytnej funkcji i nie mają żadnego wynagrodzenia.

 

Zarządca to człowiek zatrudniony na umowie, który prowadzi buchalterię, pilnuje przelewów, ogarnia fachowców do bieżących napraw itp. Z tego tytułu pobiera stosowne wynagrodzenie.

 

U mnie wspólnota nie wyraża zgody na montaż czegokolwiek na elewacji więc w grę wchodzi tylko balkon. Jak była robiona termomodernizacja, to zdementowano wszystkie anteny sat i naziemne. Na dachu zrobiliśmy anteny i instalację zbiorczą z rozprowadzeniem w klatkach. Jak rozmawiam ze znajomymi, to tak jest wszędzie, że nie pozwalają wieszać. Powody są dwa - estetyka (na tynku robią się zacieki, zwłaszcza na baranku) oraz 15 cm styropianu więc ciężko bez rzeźby powiesić coś innego niż tabliczkę z numerem ulicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zejk napisał:

U mnie wspólnota nie wyraża zgody na montaż czegokolwiek na elewacji więc w grę wchodzi tylko balkon. Jak była robiona termomodernizacja, to zdementowano wszystkie anteny sat i naziemne. Na dachu zrobiliśmy anteny i instalację zbiorczą z rozprowadzeniem w klatkach. Jak rozmawiam ze znajomymi, to tak jest wszędzie, że nie pozwalają wieszać. Powody są dwa - estetyka (na tynku robią się zacieki, zwłaszcza na baranku) oraz 15 cm styropianu więc ciężko bez rzeźby powiesić coś innego niż tabliczkę z numerem ulicy. 

Ale i tak nawet przy montażu na balkonie musisz przejść przez elewację. I to do tego musisz mieć zgodę zarządu a nie zarządcy. CHoć jakby poszperał w przepisach to większość wspólnoty powinna się zgodzić ale ja to olałem bo nigdy bym klimy nie założył. Estetycznie klimy nie da się powiesić na bloku. Idealnie byłoby postawić jednostkę zewnętrzną na balkonie i przekuć się dołem żeby w oczy nie kuło ale nie zawsze się tak da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lucash napisał:

Ale i tak nawet przy montażu na balkonie musisz przejść przez elewację. I to do tego musisz mieć zgodę zarządu a nie zarządcy. CHoć jakby poszperał w przepisach to większość wspólnoty powinna się zgodzić ale ja to olałem bo nigdy bym klimy nie założył. Estetycznie klimy nie da się powiesić na bloku. Idealnie byłoby postawić jednostkę zewnętrzną na balkonie i przekuć się dołem żeby w oczy nie kuło ale nie zawsze się tak da. 

U mnie właśnie tak jest postawione - na płycie balkonu i przejście przez ścianę dołem, także jednostka zewnętrzna zasłania. Dodatkowo 5 lat temu, jak była robiona termomodernizacja, to poprosiłem budowlańców, żeby mi pod styropian wpuścili rurkę na skropliny więc u mnie na balkonie wychodzi króciec z elewacji i na dole jest odpływ. Estetycznie i nic po elewacji nie kapie.

 

Co do drogi służbowej we wspólnocie, to masz rację - potrzebna jest zgoda wspólnoty więc 50% udziałów +1 wystarczy. Rola zarządcy to tylko zwykłe administrowanie i buchalteria. U mnie akurat nikt obiekcji nie miał, jak na zebraniu poinformowałem, że będę zakładał klimatyzację z montażem na balkonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.06.2020 o 13:25, shapyr napisał:

 

Funkcje chyba wszystkie podstawowe czyli:

- AUTO - automatycznie dobiera chłodzenie lub grzanie do zadanej temp., COOL, HEAT i DRY,

- SLEEP czyli ciche chłodzenie w czasie snu,

- TURBO - max. prędkość, min. temperatura

- samooczyszczanie,

- WIFI po dokupieniu modułu i sterowanie za pomocą smartfona przez aplikację Haiera,

- TIMER,

- Swing pionowy.

W zestawie są dodatkowe filtry do jednostek wewn.: antyzapachowy, antybakteryjny i 2 x oczyszczający powietrze.

Z rzeczy których nie ma, a mogłyby się przydać, to funkcja Swing w poziomie i autostart po zaniku zasilania. Mogłyby być jeszcze dodatkowe stopnie prędkości, bo w małym pomieszczeniu (19m2) nawet najsłabszy jest stosunkowo mocny. Ale bądźmy poważni, takie funkcje, to nie w takiej cenie. Zresztą autostart, przy posiadaniu wifi, można sobie darować, bo zawsze można sprawdzić na smartfonie przed powrotem do domu czy klima działa, czy nie.

Wg mnie obowiązkowo dokupuj moduł wifi, który kosztuje śmieszne pieniądze, a naprawdę zwiększa funkcjonalność urządzenia.

 

 

Uważam, że w normie dla takiego urządzenia.

Dla jednostki wewnętrznej (high, med, low, sleep):

- 9kBTU: 37/32/28/20 dB

- 12 kBTU: 38/33/29/21 dB.

Jednostka zewn. max 65 dB.

Szczegóły dotyczące parametrów znajdziesz tutaj. Jednostki wewnętrzne to pierwsza i druga kolumna.

Strona jest dla Haier ale to do Haiera po szczegóły odsyłają dokumenty Equationa.

 

 

Po kilku wizytach montera i różnych kombinacjach co do montażu (będzie np podnośnik) zakupiłem to samo mult z leroya.

Za Haiera w przebraniu, ze zniżką na kartę dom to w sumie dobra cena. Montaż za tydzień :)

Trochę szkoda, że nie ma timera na cały tydzień, coby sobie regularne dogrzewanie o określonych porach zimą ustawić, ale zobaczymy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamontowane. 
Multi z Leroya na dwa piętra. Rzeźba była z montażem z góry na dół. Poszło prawie 25m przewodów miedzianych. Wszystko powkuwane w ściany.

Do montażu jednostki zewnętrznej zamawiałem podnośnik. Koszt za wszystko (urządzenia, podnośnik, materiały, montaż)- 5800. 
Efekt na zdjęciach. 

242A94B5-19B3-4AE2-9501-3BDC00BDF6F4.jpeg

BBC92A41-F8DF-40F1-9E0A-83DCF34E8784.jpeg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, shapyr napisał:

:oki:

Łaj-faj dokupione? :phi:

 

Oczywiście. Kilkakrotnie musiałem instalować bo coś tam nie łapało jak trzeba (np. jeden klimatyzator wprowadziłem w tryb konfiguracji, a zalogowało na tym drugim), ale jak już przez to przebrnąłem to działa bez zarzutu. 

 

Martwiłem się, że nie ma rozbudowanego timera, ale w aplikacji można sobie ustawiać jak się chce dla każdego dnia tygodnia. 

Szkoda, że pogoda nie pozwala na użytkowanie, ani to ciepło, ani zimno... Biednemu zawsze wiatr w oczy 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Swider napisał:

Szkoda, że pogoda nie pozwala na użytkowanie, ani to ciepło, ani zimno... Biednemu zawsze wiatr w oczy 😉

 

Żeśmy klimy poinstalowali, dali na zimno i teraz takie efekty. :totalszok: Może trzeba na grzanie włączyć :hmm: :phi:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, shapyr napisał:

 

Żeśmy klimy poinstalowali, dali na zimno i teraz takie efekty. :totalszok: Może trzeba na grzanie włączyć :hmm: :phi:

Tą wersję już testowała moja córka:

okna uchylone na przestrzał, ona ubrana na krótko i tak kątem oka zerknąłem a ona się dogrzewa :facepalm:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vadero napisał:

 

@SwiderCo to masz za płyty betonowe za  TV? Podrzuć linka ;]

Proszę uprzejmie:

Zobacz ofertę: BETON ARCHITEKTONICZNY 80x40 barwiony - nie pęka! https://allegro.pl/oferta/beton-architektoniczny-80x40-barwiony-nie-peka-8966860336?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.