Skocz do zawartości

Filtry z Sędziszowa. Warto?


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, bochumil napisał:

Witam

 

Ktoś stosuje u siebie filtry z Sędziszowa? Chodzi mi przede wszystkim o opinię nt filtrów paliwa do diesla. 

 

A jakich opini bys sie spodziewal od takich filtrow? ;]

 

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

To chyba musisz popytac w laboratoriach, bo z perspektywy uzytkownika to raczej ciezko cokolwiek stwierdzic :]

 

 

Można  stwierdzic, że filtr jest albo go nie ma.

Albo czy ma ładne opakowanie.

 

Chyba że może jakiś jutuber kupił, rozpołowił i choćby sprawdził po rozwinięciu "kto ma dłuższego" papiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wald0 napisał:

Chyba że może jakiś jutuber kupił, rozpołowił i choćby sprawdził po rozwinięciu "kto ma dłuższego" papiera

 

Na forum Fiata ktoś wrzucił zdjęcia po sekcji kilku filtrów. Sędziszowa nie było. Z lektury zdjęć wynikało, że te tańsze np. MaxGear posiadały filtr papierowy. Na stronie Sędziszowa jedynie lakoniczne informacje

 

Cytuj

Medium filtracyjne  – dużą dokładność filtracji paliwa oraz separację wody zapewnia nowoczesny, wysokiej jakości materiał filtracyjny.

 

https://pzlsedziszow.pl/filtry-paliwa/

 

Godzinę temu, HARDTECHNO napisał:

@bochumil za 107 mas ufi na portalu aukcyjnym z przesyłką. Ja kupuję tylko ufi zmieniam co 60tysi. Akurat w moim JTD występuje ten naszych wkręcany za 60 z przesylka

 

UFI ok. Jeśli wierzyć forom, jest to ten sam filtr co oryginał, różni się tylko logo. 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bochumil napisał:

 

Na forum Fiata ktoś wrzucił zdjęcia po sekcji kilku filtrów. Sędziszowa nie było. Z lektury zdjęć wynikało, że te tańsze np. MaxGear posiadały filtr papierowy. Na stronie Sędziszowa jedynie lakoniczne informacje

 

Ty naprawde nie masz wiekszych zmartwien w zyciu? ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bochumil napisał:

Witam

 

Ktoś stosuje u siebie filtry z Sędziszowa? Chodzi mi przede wszystkim o opinię nt filtrów paliwa do diesla. 

Ja stosuje i nie tylko w samochodzie i nie tylko paliwa.

Z tych tańszych to jak mam do wyboru Filtrona i Sędziszów to wolę ten drugi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam filtry PZL we wszystkich 4 autach w naszej rodzinie. Najdłużej w Seicento - od nowości (160 tys.km) bo wtedy Fiat stosował je na 1 montaż w Polsce. Nie zauważyłem aby były jakieś gorsze od wyciągniętych, z aut kupionych jako nowe, Mannów czy Hengstów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam filtry PZL we wszystkich 4 autach w naszej rodzinie. Najdłużej w Seicento - od nowości (160 tys.km) bo wtedy Fiat stosował je na 1 montaż w Polsce. Nie zauważyłem aby były jakieś gorsze od wyciągniętych, z aut kupionych jako nowe, Mannów czy Hengstów.
Używasz w dieslu z common rail?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2020 o 22:54, bochumil napisał:
Dnia 17.06.2020 o 22:50, lukaszek1207 napisał:
Ja używam filtry PZL we wszystkich 4 autach w naszej rodzinie. Najdłużej w Seicento - od nowości (160 tys.km) bo wtedy Fiat stosował je na 1 montaż w Polsce. Nie zauważyłem aby były jakieś gorsze od wyciągniętych, z aut kupionych jako nowe, Mannów czy Hengstów.

Używasz w dieslu z common rail?

używam w jtd zero różnicy w porównaniu z innymi , a ze cena po środku stawki , inna sprawa ze maja certyfikat lotniczy , plus polska firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam doświadczenie - jeżeli mowa o tym filtrze 1606384980 i jego zamienniku z Sędziszowa PDS749 (wiem bo sam próbowałem to stosować w Ducato) to wiem czemu cena jest tak niska - nie pasuje króciec od czujnika temperatury (po prostu nie da się wkręcić - chyba za głęboko osadzony wkład filtracyjny). Oryginał u mnie ....... 117,67 PLN :) 

Edytowane przez MKrzyś
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MKrzyś napisał:

Ja mam doświadczenie - jeżeli mowa o tym filtrze 1606384980 i jego zamienniku z Sędziszowa PDS749 (wiem bo sam próbowałem to stosować w Ducato) to wiem czemu cena jest tak niska - nie pasuje króciec od czujnika temperatury (po prostu nie da się wkręcić - chyba za głęboko osadzony wkład filtracyjny). Oryginał u mnie ....... 117,67 PLN :) 

 

No i wszystko w temacie. Zamiennik proponowany przez Sędziszów do Stilo 1.9 mJTD to właśnie PDS749. To o czym piszesz znalazło potwierdzenie na jakimś innym forum, które odwiedziłem. Biorę UFI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.