Skocz do zawartości

Czyja wina odc. N


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

Po dalszej analizie zdjęcia satelitarnego, w kwestii czy zmieniał pas, czy nie zmieniał zauważyłem, że taksówkarz miał po swojej prawej stronie linie prowadzącą, która może sugerować, ze jedzie po swoim pasie.

Ale z jego lewej strony nie ma żadnej linii. Dopiero kawałek dalej zaczynają się podwójne linie (z jednej strony przerywane z drugiej ciągłe), które wyznaczają pas na rondzie.

I teraz doszedłem do takiego wniosku, że jeśli ta podwójna linia, przerywana/ciągła byłaby już namalowana w poprzek pasa po którym jechał motocyklista, to wtedy taksówkarz jechałby cały czas swoim pasem, ale linia się zaczyna dopiero dalej, więc jednak zmieniał pas.

Co dalej nie zmienia mojego zdania o tym skrzyżowaniu, ze jest idiotyczne, bo przecież wystarczy mały opad śniegu, linii wtedy nie widać i co wtedy? Wtedy taksówkarz mógłby powiedzieć, że jechał swoim pasem wokół wyspy, tak jak się jeździ po rondach...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, rallyrychu napisał:

Po dalszej analizie zdjęcia satelitarnego, w kwestii czy zmieniał pas, czy nie zmieniał zauważyłem, że taksówkarz miał po swojej prawej stronie linie prowadzącą, która może sugerować, ze jedzie po swoim pasie.

Ale z jego lewej strony nie ma żadnej linii. Dopiero kawałek dalej zaczynają się podwójne linie (z jednej strony przerywane z drugiej ciągłe), które wyznaczają pas na rondzie.

I teraz doszedłem do takiego wniosku, że jeśli ta podwójna linia, przerywana/ciągła byłaby już namalowana w poprzek pasa po którym jechał motocyklista, to wtedy taksówkarz jechałby cały czas swoim pasem, ale linia się zaczyna dopiero dalej, więc jednak zmieniał pas.

Co dalej nie zmienia mojego zdania o tym skrzyżowaniu, ze jest idiotyczne, bo przecież wystarczy mały opad śniegu, linii wtedy nie widać i co wtedy? Wtedy taksówkarz mógłby powiedzieć, że jechał swoim pasem wokół wyspy, tak jak się jeździ po rondach...

 

To skrzyzowanie bez sygnalizacji swietlnej IMHO nie powinno dopuszczac wyjatku dla taxi/autobusu...

Chyba glupszej konstrukcji to dawno nie widzialem ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, K3 napisał:

 

Weź to rozrysuj, jak praktycznie włączasz pasy i które...

Nie chce mi się.

Powinno być tak, że gdy jedni mają zielone, to jadąc "na wprost" nie zmieniają pasa. Tylko że tu nawet świateł nie ma. Gdy światła są, to problemu zmiany pasa też nie ma, chyba że mamy takie nieciągłości jak w omawianej sytuacji (albo jak w moim przykładzie z Wilanowską).

Przy takim układzie pasów nie istnieje pojęcie dla jadących jak taksiarz "jazdy na wprost". On po prostu wjeżdża na główną, po czym musi zmienić pas na lewy, żeby zjechać w lewo.

 

Wg mnie to jednak taksiarz wymusił - powinien jednak trochę dłużej patrzeć w lewe lusterko no i nauczyć się używać kierunkowskazów. Niby taki szczegół "dla lamerów", ale gdyby migał w lewo, to prawdopodobnie motocyklista by poczekał albo wyprzedził z prawej i w ogóle nie byłoby analizy tej sytuacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Polarny napisał:

Przy takim układzie pasów nie istnieje pojęcie dla jadących jak taksiarz "jazdy na wprost". On po prostu wjeżdża na główną, po czym musi zmienić pas na lewy, żeby zjechać w lewo.

 

Aha czyli według ciebie to nie jest skrzyżowanie, tylko jedna droga zjeżdża się z drugą a potem jest zjazd...

Jaki kąt musi być pomiędzy jezdniami? Uznajesz tylko 90 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z Tymi pasami...

Taksówkarz miał przepuścić wszystko co jedzie z jego lewej strony. Po to jest kielnia....
Motocyklista będąc na rondzie przy tym oznakowaniu ma pierwszeństwo przez tymi co chcą wjechać. Niestety ciąg jego i taksówkarza zachowań doprowadziło do kolizji z zachowaniem tego co napisałem wcześniej.
Ale patrząc na to co wyżej napisane było przez część AK wiadomo dlaczego dość sporo jest zdarzeń na rondach.

1/3 z Was jak robiłem B to nawet by mój instruktor nie dopuścił do wewnętrznego...
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2020 o 10:02, K3 napisał:

 

Aha czyli według ciebie to nie jest skrzyżowanie, tylko jedna droga zjeżdża się z drugą a potem jest zjazd...

Jaki kąt musi być pomiędzy jezdniami? Uznajesz tylko 90 stopni?

Dobre pytanie.

Taki kąt, żeby dało się rozrysować OSOBNE pasy na wprost, bez pokrywania się z pasami na innej drodze (przecinać się mogą, a nawet muszą - ale nie mogą się pokrywać).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

Dobre pytanie.

Taki kąt, żeby dało się rozrysować OSOBNE pasy na wprost, bez pokrywania się z pasami na innej drodze (przecinać się mogą, a nawet muszą - ale nie mogą się pokrywać).

 

 

To rozrysuj sobie zwykłe rondo, najlepiej jeszcze z trzema drogami dochodzącymi i zobaczysz, że jednak tam pasy się pokrywają.

Od wjazdu do zjazdu masz odcinki, gdzie jadący z różnych kierunków w różnych kierunkach jadą tym samym odcinkiem. Zgroza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K3 napisał:

 

To rozrysuj sobie zwykłe rondo, najlepiej jeszcze z trzema drogami dochodzącymi i zobaczysz, że jednak tam pasy się pokrywają.

Od wjazdu do zjazdu masz odcinki, gdzie jadący z różnych kierunków w różnych kierunkach jadą tym samym odcinkiem. Zgroza!

No i? Obowiązuje tam chyba ustąpienie pierwszeństwa przy zmianie pasa ruchu, czy też każdy jedzie swoim "urojonym" pasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Polarny napisał:

No i? Obowiązuje tam chyba ustąpienie pierwszeństwa przy zmianie pasa ruchu, czy też każdy jedzie swoim "urojonym" pasem?

 

Jak na razie urojenia masz ty, skoro nie widzisz przebiegu pasa którym jechał taksówkarz...

 

CTwiUUN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Polarny napisał:

Urojenia ma ten, co widzi, a nie ten, co nie widzi. Pokaż, gdzie tam jest wyznaczona lewa krawędź tego pasa dla taksówkarza, bo wzrok mi niedomaga.

Gdybyś chciał zobaczyć, jak to prawidłowo wygląda, to przykład masz tu:

 

A czy pas ruchu musi być wyznaczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.