Skocz do zawartości

Czyszczenie suszarki kondensacyjnej


aniqwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Jak/czym czyścicie te blaszki w suszarce? Szukam jakiegoś patentu bo szybko zarasta.
Pistoletem do podlewania ogrodu - pod ciśnieniem. Jakaś myjka ciśnieniowa byłaby pewnie lepsza. Wodę odpompowywałem włączając program suszenia i resetując co chwila, na początku leci odpompowywanie wody.

Wszystko inne jest bez sensu, bo tam w głębi masz drugą warstwę blaszek które są tak samo zarośnięte i nijak tam odkurzaczem czy szczotką nie dojdziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy, dobra... Poprzedni post zmieniłem bo już myślałem, że mówicie o czymś innym niż suszarka do prania bo mnie te "blaszki" zmyliły. Jakie blaszki? Ja mam EDH3887 od 2 i pół roku i wszystko jest git, nic mi nie zarasta. Chyba, że przez "blaszki" mam rozumieć tę metalową siateczkę na filtrze kłaczków? Tylko nie wiem w czym macie problem jeżeli o to chodzi - przed każdym suszeniem (po się nie chce :p) wylewamy wodę i czyścimy ten filtr dłonią. Odchodzi praktycznie razem w całości jak filc, zupełnie nie widzę sensu ani płukania ani odkurzania tego. Ta mikroskopijna ilość, która zostanie zbije się z nowymi i odejdzie. Poza filtrem wokół uszczelki jest tego śladowa ilość i też do szybkiego wyzbierania. Aż przed chwilą to dokładnie obejrzałem i nic tam w głębi pod filtrem złego nie widzę...

 

Edyta:

nie dawało mi to spokoju i przyjrzałem się dokładniej po czym otworzyłem spód czego nigdy nie robiłem. No i faktycznie jest zarośnięty skraplacz choć jak na taki czas bez czyszczenia ośmieliłbym się powiedzieć, że nie tragicznie. To jak często to czyścicie? W instrukcji stoi, żeby sprawdzić jak zapali się jakaś kontrolka a u mnie nigdy się nie zapaliła. Na stronie ogólne zalecenia do wszystkich suszarek podają żeby sprawdzić co pół roku ale w instrukcji przemilczeli ten fakt. "Czyścić wilgotną szmatką lub odkurzaczem ze szczotką".

Edytowane przez rusala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zapaliła się żadna lampka ani wskaznik. Po prostu suszarka zaczęła coraz dłużej i coraz gorzej suszyć. Do momentu gdy po 5h suszenia pranie było jeszcze ciągle wilgotne.

Czyszczenie tak często jak się zabrudzi. U mnie ze wstępnych oględzin wynika że po pół roku już można czyścić... Filtry są słabo uszczelnione. Mogli to chyba lepiej rozwiązać, albo uprościć procedurę czyszczenia.
Suszarka Electrolux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mój skraplacz po 2,5 roku wygląda tak bym powiedział o połowę lepiej tj. widać normalnie część finów. Może moim modelu ciut lepiej im wyszło to uszczelnienie. Co nie zmienia faktu, że tez będę musiał pomyśleć nad wyczyszczeniem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Filipfm napisał:

U mnie jest jeden siateczkowy, potem gąbka i jeszcze jedna siateczka i blaszki po 5 latach wyglądają tak - i nigdy nic poza filrami nie czyściłem

 

Jaki model?

Mam Electrolux EDH3498RDL.

U mnie są dwa filtry (siatkowe). Całość uszczelniona uszczelkami, ale mam wrażenie że słabo dolegają i za bardzo nie ma jak tego uszczelnić lepiej.

Dodatkowo ciężko sprawdzić co jest faktycznym problemem. Może to ta dodatkowa gąbka robi robotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marcin L. napisał:

 

Jaki model?

Mam Electrolux EDH3498RDL.

U mnie są dwa filtry (siatkowe). Całość uszczelniona uszczelkami, ale mam wrażenie że słabo dolegają i za bardzo nie ma jak tego uszczelnić lepiej.

Dodatkowo ciężko sprawdzić co jest faktycznym problemem. Może to ta dodatkowa gąbka robi robotę?

 

U mnie Beko. 

Pierwsza siatka nie jest w zasadzie w ogole uszczelniona - i to czyszcze po kazdym suszeniu z filcu. 

 

707-CA-3086,0,filtr-puchu-do-suszarki-be

 

A w drugiej kolejnosci jest moduł z gąbką i kolejną siateczką. Na gąbce zbiera się trochę syfu i to czyszcze mysle, raz w miesiącu i jakieś szczątkowe kłaczki na drugiej siateczce. I ten moduł jest już uszczelniony. 

 

 

708-RX-3893,0,2977430200-szuflada-filtr-

 

Moi rodzice kupili sobie współczesne Beko i juz to wygląda inaczej, w miejscu gdzie ja mam pierwszą siateczkę oni mają podwójną - coś jak tutaj 

 

filtry.jpg

 

 

 

i potem już nic. Więc chcę im dokupić na wszelki wypadek jeszcze gąbkę przed samymi blaszkami, skoro u mnie się tak dobrze sprawdza. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maras77 napisał:

A potem będzie płacz, że źle suszy.

 

czemu ma być płacz. Gąbka nie kąpielowa a dedykowana :) a jak bedze pogorszenie jakości szuszenia to zabiore i bede mial na zapas do swojej

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w takim razie sprawuje się suszarka która ma automatyczne czyszczenie ?

Mam na oku model ze stajni LG który ma niby czyszczenie skraplacza pod ciśnieniem a nie jak konkurencja grawitacyjnie.

Dodatkowo 10 lat gwarancji na podwójną sprężarkę inwerterową i 10 lat gwarancji na inwerterowy silnik 🤔

 

https://www.lg.com/pl/suszarki/lg-RC80U2AV4D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przed zakupem i chętnie dowiem się waszych sugestii, na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Ja też czytałem dużo o filtrach i kupiłem Beko.
Ma ich 2, w tym jeden, właśnie przed wymiennikiem (gąbkowy, uszczelniany).
Czyszczę go raz na 2-3 tygodnie i niezłe z niego syfu wychodzi.
Po za tym wymiennik próbowałem odkurzaczem czyścić, ale on jest w stanie jak nowy.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.