Skocz do zawartości

Poprzeczka do rowerów...


futrzak

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę na MK z różnych przyczyn. Poszukuję poprzeczki do stabilizacji rowerów na dachu na dalsze wyjazdy. Nie chodzi o taką uzupełniającą do "dziwnych" ram, by je sensownie złapać, tylko taką, którą złapię rowery w poprzek, by pracowały razem i nie "ocierały" się kierownicami. Mam wrażenie, że coś takiego widziałem w zeszłym roku, ale nie mogę tego w znaleźć w sklepach.  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę na MK z różnych przyczyn. Poszukuję poprzeczki do stabilizacji rowerów na dachu na dalsze wyjazdy. Nie chodzi o taką uzupełniającą do "dziwnych" ram, by je sensownie złapać, tylko taką, którą złapię rowery w poprzek, by pracowały razem i nie "ocierały" się kierownicami. Mam wrażenie, że coś takiego widziałem w zeszłym roku, ale nie mogę tego w znaleźć w sklepach.  
 
 
 
Jak chcesz chwycić te rowery, żeby kierownice nie ocierały sie o siebie? No bo jak chwycisz je za ramę to i tak przednie koło będzie lekko pracować. Spróbuj przenocować przednie koło na dwa paski oddalone od siebie, wtedy masz dwa punkty chwytu i koło mniej drży. Ewentualnie rowery na przemian przod/tył. A jeżeli kierownice przy montażu stykają się że sobą to można pomiędzy dac gabke kuchenna, zlapana na taśmę do jednego roweru.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spad napisał:

Jak chcesz chwycić te rowery, żeby kierownice nie ocierały sie o siebie?

 

Za ramy/kierownice/sztyce. 

 

3 minuty temu, spad napisał:

No bo jak chwycisz je za ramę to i tak przednie koło będzie lekko pracować.

 

Niech sobie pracuje - jak będzie poprzeczka stałej długości między ramami/kierownicami to nie ma szans na ocieranie się kierownic.  

 

3 minuty temu, spad napisał:

Spróbuj przenocować przednie koło na dwa paski oddalone od siebie, wtedy masz dwa punkty chwytu i koło mniej drży. Ewentualnie rowery na przemian przod/tył. A jeżeli kierownice przy montażu stykają się że sobą to można pomiędzy dac gabke kuchenna, zlapana na taśmę do jednego roweru.

 

Na postoju się nie stykają - pracuje to wszystko dynamicznie. Chciałem to usztywnić, by pracowały razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, futrzak napisał:

 

Za ramy/kierownice/sztyce. 

 

Niech sobie pracuje - jak będzie poprzeczka stałej długości między ramami/kierownicami to nie ma szans na ocieranie się kierownic.  

 

Na postoju się nie stykają - pracuje to wszystko dynamicznie. Chciałem to usztywnić, by pracowały razem. 

 

Ja sie z czyms takim nie spotkalem... A jak Ty w ogole chcesz mocowac ta poprzeczke do rowerow zalozonych na dach, z drabiny jakiejs?

IMHO najlepszym rozwiazaniem bedzie przelozenie uchwytu i montaz jednego z rowerow kierownica skierowana do tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

Ja sie z czyms takim nie spotkalem... A jak Ty w ogole chcesz mocowac ta poprzeczke do rowerow zalozonych na dach, z drabiny jakiejs? 

 

Tak, mam specjalną małą drabinkę to takich celów, zamiast biegać po progach. Niesamowita wygoda. Znajomy podejrzał i też kupił :)

 

Teraz, Maciej__ napisał:

IMHO najlepszym rozwiazaniem bedzie przelozenie uchwytu i montaz jednego z rowerow kierownica skierowana do tylu.

 

Tego nie neguję, ale napiszę szczerze, że mi się nie chce ;] Wcześniej nie było kłopotu, ponieważ :piekna: rower miał węższą kierownicę, mój chyba też ;]  Ostatnio straciłem w ten sposób lusterko mocowane do kierownicy:

jakie-lusterko-rowerowe-01.jpg

 

Coś podobnego. Zostało tylko mocowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, futrzak napisał:

Nie chcę na MK z różnych przyczyn. Poszukuję poprzeczki do stabilizacji rowerów na dachu na dalsze wyjazdy. Nie chodzi o taką uzupełniającą do "dziwnych" ram, by je sensownie złapać, tylko taką, którą złapię rowery w poprzek, by pracowały razem i nie "ocierały" się kierownicami. Mam wrażenie, że coś takiego widziałem w zeszłym roku, ale nie mogę tego w znaleźć w sklepach.  

 

 

 

 

Szukaj "thule arm", tylko że to są dedykowane do konkretnych bagażników tak aby zapiąć czwarty rower...

 

23556_0_m_719_1200.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.