Jump to content

Kodowanie różnych funkcji VAG

Recommended Posts

Pacjent to Touran 2019...

Jaki soft do tego, aby było prosto i tanio. I nie trzeba było robić doktoratu...

Najchętniej na telefon, ale może być laptop.

Jak to nie ma. OBD11 za 309 zł na androida i robisz wszystko. Wiele podstawowych kodowań jest na zasadzie klikasz ON/OFF i zmienia, a jak się zna lub ma zeszyt kodowań z VCDS, to można praktycznie wszystko, bo obsługuje krótkie i długie kodowania. 

• Like 1
13 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Jak to nie ma. OBD11 za 309 zł na androida i robisz wszystko. Wiele podstawowych kodowań jest na zasadzie klikasz ON/OFF i zmienia, a jak się zna lub ma zeszyt kodowań z VCDS, to można praktycznie wszystko, bo obsługuje krótkie i długie kodowania. 

A są jakieś listy co można zakodować dodatkowo? Widzę, że masz 7-kę. Wiesz może co można sobie uruchomić dodatkowo przez VCDS?

4 godziny temu, Jerzyk_ napisał:

no nie wiem, z nowymi autami i niektórymi kodowaniami to nawet pełny VCDS sobie nie radzi

Trzeba miec najnowszy kabel.

4 godziny temu, Jerzyk_ napisał:

no nie wiem, z nowymi autami i niektórymi kodowaniami to nawet pełny VCDS sobie nie radzi

Po kablu może tak. Podobnie jest z BMW, że kodowanie po 2013r  tylko przez kabel Enet, albo apkę Carly i Bimmercode. W VAGu obd11 ma wsparcie dla aut 2020r i ciągle aktualizują.

4 godziny temu, spad napisał:

A są jakieś listy co można zakodować dodatkowo? Widzę, że masz 7-kę. Wiesz może co można sobie uruchomić dodatkowo przez VCDS?

Wujek Ci wszystko wytłumaczył.

37 minut temu, wujek napisał:

Trzeba miec najnowszy kabel.

mamy w ASO najnowszy i bywa różnie

30 minut temu, Jerzyk_ napisał:

mamy w ASO najnowszy i bywa różnie

To lepiej OBD elelev :phi: Myslalem, ze w ASO macie jakies takie cos lepszego. A Apple car play w Seacie to da sie taniej wlaczyc niz za 800zl? :phi: 

Godzinę temu, wujek napisał:

To lepiej OBD elelev :phi: Myslalem, ze w ASO macie jakies takie cos lepszego. A Apple car play w Seacie to da sie taniej wlaczyc niz za 800zl? :phi: 

mamy

tylko VCDS jest dużo szybszy do prostych diagnoz i kodowań

• Like 1
  • 2 months later...
Dnia 23.06.2020 o 15:32, Jerzyk_ napisał:

mamy

tylko VCDS jest dużo szybszy do prostych diagnoz i kodowań

A powiedz mi, czy da się VCDSem albo tym OBD11 wyłączyć powitanie, oraz pożegnanie to takie "czy wszyscy wyszli i czy zabrałeś telefon"? ;] 

5 godzin temu, twinsen napisał:

A powiedz mi, czy da się VCDSem albo tym OBD11 wyłączyć powitanie, oraz pożegnanie to takie "czy wszyscy wyszli i czy zabrałeś telefon"? ;] 

konkretnie z tą funkcją to nie wiem, ale na 99% się da