Skocz do zawartości

Wytarta skóra - jak to ogarnąć?


G.O.A.T.

Rekomendowane odpowiedzi

w tych Recaro to standardowe miejsce, jeżeli gąbka jest ok to kup skórę w płynie i czarną farbkę. Musisz uzupełnić ubytki w skórze żeby to się nie sypało dalej. Robota jest prosta ale wymaga trochę czasu na przygotowanie i nanoszenie cienkimi warstwami z zachowaniem czasu na schnięcie.

Z tego co widać masz tą skórę mocno przesuszoną, przydałby się jakiś wosk do skóry bo niedługo będziesz ratował ten boczek z siedziska gdzie też już widać dość głębokie załamania.

Pęknięcia w takich miejscach ratuje się już dużo trudniej.

 

2 minuty temu, amazaque napisał:

Przeleć to pastą do butów, poważnie. Najlepiej taką w płynie z gąbeczką na końcu dozownika. 

to by może i miało sens jakby ro były odbarwienia od pracy skóry, czyli w zgięciach. Tu jest już prawie wytarte lico i pasta tylko to upudruje, a za chwilę skóra w tym miejscu pęknie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ozarek napisał:

w tych Recaro to standardowe miejsce, jeżeli gąbka jest ok to kup skórę w płynie i czarną farbkę. Musisz uzupełnić ubytki w skórze żeby to się nie sypało dalej. Robota jest prosta ale wymaga trochę czasu na przygotowanie i nanoszenie cienkimi warstwami z zachowaniem czasu na schnięcie.

Z tego co widać masz tą skórę mocno przesuszoną, przydałby się jakiś wosk do skóry bo niedługo będziesz ratował ten boczek z siedziska gdzie też już widać dość głębokie załamania.

Pęknięcia w takich miejscach ratuje się już dużo trudniej.

 

 

Ok., ma to sens, za jedną praca ogarnę. 

 

Możesz polecić jakiś zestaw? Sklep gdzie znajdę to do potrzebuję do ogarnięcia przetarcia i nawilżenia całej tapicerki?

 

 

Takie cuda dadzą radę?

 

https://klinikaskory.pl/produkt/balsam-koloryzujacy/

 

a dalej pozostałe elementy skórzane tym:

 

https://klinikaskory.pl/produkt/leather-interior-care-kit-2x250ml/

 

??

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, chojny napisał:

Takie cuda dadzą radę?

ciężko mi powiedzieć bo nie wiem jak bardzo masz ten boczek uszkodzony, jeżeli to są tylko micropęknięcia to takie balsamy dadzą radę, ale z tego co widzę na tym foto u Ciebie się IMHO nie sprawdzą, tam jest już mocno lico przetarte i trzeba tam zrobić nową powłokę żeby nie pękła skóra.

Ja używałem tego typu https://allegro.pl/oferta/renowacja-skor-czarna-szpachla-plynna-skora-30ml-6714144299  ale z tubki, nie potrzebujesz takich objętości. Na to farbka żeby ładnie wtopić w boczek i nie będzie śladu.

Co do samej pielęgnacji to ja niezmiennie polecam na początek do usunięcia wszelkich nabłyszczaczy mydło https://multirenowacja.pl/saddle-soap-100ml-mydlo-do-skor.html

potem do natłuszczenia https://multirenowacja.pl/dubbin-tarrago-100ml-odzywczy-tluszcz-do-skor.html

 i generalnie min raz do roku, latem tym tłuszczem, pomiędzy można dobrym mleczkiem albo kremem do skór.

Ja do takich zestawów mam spory dystans, one są wygodne ale w tej cenie można dostać lepsze kosmetyki, które zdecydowanie lepiej o tą skórę zadbają. Fakt nakład pracy jest większy, ale efekt też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ozarek napisał:

ciężko mi powiedzieć bo nie wiem jak bardzo masz ten boczek uszkodzony, jeżeli to są tylko micropęknięcia to takie balsamy dadzą radę, ale z tego co widzę na tym foto u Ciebie się IMHO nie sprawdzą, tam jest już mocno lico przetarte i trzeba tam zrobić nową powłokę żeby nie pękła skóra.

Ja używałem tego typu https://allegro.pl/oferta/renowacja-skor-czarna-szpachla-plynna-skora-30ml-6714144299  ale z tubki, nie potrzebujesz takich objętości. Na to farbka żeby ładnie wtopić w boczek i nie będzie śladu.

Co do samej pielęgnacji to ja niezmiennie polecam na początek do usunięcia wszelkich nabłyszczaczy mydło https://multirenowacja.pl/saddle-soap-100ml-mydlo-do-skor.html

potem do natłuszczenia https://multirenowacja.pl/dubbin-tarrago-100ml-odzywczy-tluszcz-do-skor.html

 i generalnie min raz do roku, latem tym tłuszczem, pomiędzy można dobrym mleczkiem albo kremem do skór.

Ja do takich zestawów mam spory dystans, one są wygodne ale w tej cenie można dostać lepsze kosmetyki, które zdecydowanie lepiej o tą skórę zadbają. Fakt nakład pracy jest większy, ale efekt też.

 

 

Dzięki wielkie. :oki:

 

Zamówiłem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2 godziny temu, Ozarek napisał:

ciężko mi powiedzieć bo nie wiem jak bardzo masz ten boczek uszkodzony, jeżeli to są tylko micropęknięcia to takie balsamy dadzą radę, ale z tego co widzę na tym foto u Ciebie się IMHO nie sprawdzą, tam jest już mocno lico przetarte i trzeba tam zrobić nową powłokę żeby nie pękła skóra.

 

Update. 

 

Zamówiłem kosmetyki (będą na przyszłość) ale też umówiłem naprawę w profi firmie, miałeś racje, okazało się zniszczenia są większe, jest też pęknięcie nici więc kosmetyki nie dadzą rady. Będzie wymiana elementów. 

 

 

Edytowane przez chojny
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chojny napisał:

ale też umówiłem naprawę w profi firmie

Właśnie miałem proponować wizytę u specjalistów. Samemu można skórę wyczyścić, odżywić i zakonserwować. Grubsze roboty lepiej zlecić specjalistom. Mniejsza szansa na wtopę i niezadowalające efekty. Ja odnawiałem fotel kierowcy w podobnym miejscu, kierownicę i gałkę zmiany biegów u specjalisty. Wszystko wyszło za 250 zł i efekt bardziej niż zadowalający.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Smigiel napisał:

Właśnie miałem proponować wizytę u specjalistów. Samemu można skórę wyczyścić, odżywić i zakonserwować. Grubsze roboty lepiej zlecić specjalistom. Mniejsza szansa na wtopę i niezadowalające efekty. Ja odnawiałem fotel kierowcy w podobnym miejscu, kierownicę i gałkę zmiany biegów u specjalisty. Wszystko wyszło za 250 zł i efekt bardziej niż zadowalający.

 

Dostałem ofertę na 300pln, naprawa w jeden dzień roboczy i się zgodziłem. To faktycznie najlepsza opcja, nie ma co iść w półśrodki. 

 

Co ważne trzeba jednak o tapicerkę skórzaną dbać bardziej niż materiałową. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, chojny napisał:

umówiłem naprawę w profi firmie, miałeś racje, okazało się zniszczenia są większe, jest też pęknięcie nici więc kosmetyki nie dadzą rady. Będzie wymiana elementów. 

niestety ale tak mi się wydawało, że widać od dołu nici przetarte i w tej sytuacji to jest jedyna opcja.

17 minut temu, chojny napisał:

Dostałem ofertę na 300pln, naprawa w jeden dzień roboczy i się zgodziłem. To faktycznie najlepsza opcja, nie ma co iść w półśrodki. 

dopytaj czy wymienią też ten kawałek gąbki, który jest na pałąku boczku bo skoro i tak będą to 'otwierać' to szkoda zostawić starą. Ten pałąk mocno tam pracuje w gąbce.

Generalnie bardzo fajną ofertę dostałeś :ok:

22 minuty temu, Smigiel napisał:

Samemu można skórę wyczyścić, odżywić i zakonserwować. Grubsze roboty lepiej zlecić specjalistom. Mniejsza szansa na wtopę i niezadowalające efekty.

to zależy co i gdzie jest do zrobienia. Jeżeli uszkodzenie/przetarcie/pęknięcie nie jest bezpośrednio przy szyciu/albo na szyciu to można spokojnie robić samemu. To nie jest trudne tylko czasochłonne.

21 minut temu, chojny napisał:

Co ważne trzeba jednak o tapicerkę skórzaną dbać bardziej niż materiałową. 

zdecydowanie tak, szczególnie przy dzisiejszych pseudoskórach... Te stare jeszcze mają odpowiednią grubość i strukturę, nowe często cienkie i lakierowane są tragiczne w utrzymaniu, bo przez lakierowanie nie da się takiej skóry dobrze natłuścić.

Najlepszą tapicerką do auta IMVHO jest gruby welur albo alcantara :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chojny napisał:

 

Dostałem ofertę na 300pln, naprawa w jeden dzień roboczy i się zgodziłem. To faktycznie najlepsza opcja, nie ma co iść w półśrodki. 

 

Co ważne trzeba jednak o tapicerkę skórzaną dbać bardziej niż materiałową. 

Trzeba czyścić i konserwować, ale też nie za często, by nie przedobrzyć ;]

Ostatnio miałem fachowca od skór w domu. Wyczyścił ręcznie szczoteczką jakimś środkiem, a następnie zakonserwował.

Zalecał takie czynności raz na 5 lat.

Wziął tylko 200 zł za kanapę i fotel.

Kiedyś dałem do renowacji kurkę skórzaną - odmalowali, że wyglądała jak nowa 8]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2020 o 13:56, Ozarek napisał:

niestety ale tak mi się wydawało, że widać od dołu nici przetarte i w tej sytuacji to jest jedyna opcja.

 

Do wymiany jeszcze trochę czasu a że kosmetyki przyszły to potestowałem i powiem że różnica kolosalna ale i tak będzie wymiana elementu. Dzięki za cynk! 

 

Dnia 23.06.2020 o 13:56, Ozarek napisał:

dopytaj czy wymienią też ten kawałek gąbki, który jest na pałąku boczku bo skoro i tak będą to 'otwierać' to szkoda zostawić starą. Ten pałąk mocno tam pracuje w gąbce.

Generalnie bardzo fajną ofertę dostałeś :ok:

 

Tak własnie facet mówił, że nawet jak wymieni boczek a gąbka będzie zużyta, to boczek się ponownie szybko wyrobi, więc wymiana gąbki jest konieczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2020 o 10:20, amazaque napisał:

Przeleć to pastą do butów, poważnie. Najlepiej taką w płynie z gąbeczką na końcu dozownika. 

To, muszę przyznać, jeden z lepszych pomysłów jakie widzialem. 

Szczególnie dobrze taki fotel potem "komponuje się" z białą koszulą kierowcy 😂

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
 
Cała tapicerka jest w idealnym stanie i tylko w tym jednym miejscu jest problem, nie chce malować całego wnętrza ze względu na ten jeden mały wyblakły kawałek. 

Sa firmy ktore maluja dowolna skore na dowolny odcien

Zapraszam do Gdanska. Pomoge.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.