Skocz do zawartości

Drabina do prac wokół domu


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie drabiny do prac wokół domu? Potrzebuję zakupić.

Prace, jakie widzę na teraz to wejście na dach (parterowy z poddaszem), wymiana żarówki w podbitce. Nie wiem co tam jeszcze.

 

Nie pytajcie mnie ile mam do wydania, bo po prostu nie mam pojęcia ile to może kosztować...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Krause potrójną tylko nie pamiętam 7 czy 9 stopni ale na pewno dało się ze szczytu okna na piętrze (około 5m) ściągnąć folię (fix więc musiałem od zewnątrz) i z moim lękiem wysokości już posrany byłem  😛

Drabinę można rozkładać w klasyczne "A" lub "A" + jednym elementem wysuniętym w górę lub 2/3 rozsunięte na płasko dla maksymalnej wysokości roboczej lub jedna klasyczna "A" a trzeci element zwykła prosta tak więc dość uniwersalnie.

Edytowane przez rusala
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, exor napisał:

bo po prostu nie mam pojęcia ile to może kosztować...

https://drabest.pl/pl/przegubowa/150-drabina-aluminiowa-uniwersalna-tloczona-4x4-szczeble-150-kg-5904680440000.html

Ja wziąłem taką z tym, że spawaną i wyszła koło 370 PLN. Ze względu na cięcie żywopłotu i czyszczenie rynien z podestu idzie dużo lepiej niż z drabiny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Higher 3x9. Daje rade nawet rynny (ok 3,6 m od ziemi) wyczyścić przy ustawieniu "A" z dostawką (A+\) ale jakbym kupowal jeszcze raz to chyba bym się skusił na 3x11.
Dałem coś ok 420 zł.
Jak masz możliwość to Pożycz od sąsiada drabinę, przystaw w parę kluczowych miejsc, gdzie w przyszłości będziesz sięgał wtedy łatwiej wybrać :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, exor napisał:

Jakie macie drabiny do prac wokół domu? Potrzebuję zakupić.

Prace, jakie widzę na teraz to wejście na dach (parterowy z poddaszem), wymiana żarówki w podbitce. Nie wiem co tam jeszcze.

 

Nie pytajcie mnie ile mam do wydania, bo po prostu nie mam pojęcia ile to może kosztować...

 

Jak będziesz wybierał, to weź z opcją rozkładania na schodach (jak masz schody w domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, krawiec napisał:

Mam 3x11, wlazilem tym na 6 metrow do anteny sat... Nigdy wiecej. Kupilem ramki rusztowania i jest o wiele bezpieczniej.

 

Kiedyś pożyczyłem taką od kolegi by poprzyklejać druciaki na belce w szczycie dachu, by ptactwo nie siadało i nie srało.

Trochę strach ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tomo napisał:
3 x 7 stopni - nie wiem ile łącznie ma długości. Wisi podwieszona pod sufitem w garażu.
Do drobnych prac 4-stopniowa.
 


Edit - sprawdziłem i mam 3 x 11
Uważam, że jak masz garaż to bierz dłuższą.
Różnica w cenie niewielka, a ew. zapas jest - trzeba pamiętać, że trzeci element wysuwa się tylko na ok. połowę.

Moja po całkowitym rozłożeniu sięga powyżej okien 1-go piętra.

Można powiesić nad samochodem
Ja 19 lat temu, po zakupie drabiny na szybko zrobiłem uchwyt z rurki pex i tak się już zostało do dzisiaj :hehe:
9563dff852a118097a4121db29ed4b07.jpg
bd848da9544d9b9b710360addc7d7110.jpg
8827610e941c0e4fa0383bad9b29f2ab.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Tomo
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tomo napisał:

Ja 18 lat temu, po zakupie drabiny na szybko zrobiłem uchwyt z rurki pex i tak się już zostało do dzisiaj

Super patent 😄 Ja niedawno zrobiłem z pexa taki szkielet żeby się chmiel po tym piął ale nie maiłem czasu i trochę za mało go dałem, jak urosło to się wygięło. Widać drabina lżejsza  😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rusala napisał:

Super patent 😄 Ja niedawno zrobiłem z pexa taki szkielet żeby się chmiel po tym piął ale nie maiłem czasu i trochę za mało go dałem, jak urosło to się wygięło. Widać drabina lżejsza  😄

 

To było zrobione na szybko, żeby drabina nie zawadzała w garażu.

Akurat było jeszcze trochę PEX-a po budowie - potem miałem zrobić coś porządniejszego.

Jak wiadomo prowizorki są najtrwalsze i ta została na 19 lat i zapewne już nigdy nic lepszego nie będzie. :hehe:

Edytowane przez Tomo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To było zrobione na szybko, żeby drabina nie zawadzała w garażu.
Akurat było jeszcze trochę PEX-a po budowie - potem miałem zrobić coś porządniejszego.
Jak wiadomo prowizorki są najtrwalsze i ta została na 19 lat i zapewne już nigdy nic lepszego nie będzie. :hehe:
Ja podobną drabinę powiesiłem na hakach na ścianie. Wolałbym pod sufitem garażu ale mam za nisko
Garaż budowany z myślą że ludzie nigdy nie będą jeździli niczym innym niż maluchem

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krawiec napisał:

Mam 3x11, wlazilem tym na 6 metrow do anteny sat... Nigdy wiecej.

 

6 godzin temu, rwIcIk napisał:

Kiedyś pożyczyłem taką od kolegi by poprzyklejać druciaki na belce w szczycie dachu, by ptactwo nie siadało i nie srało.

Trochę strach ;]

 

Drabina zbytnio się ugina, sprężynuje czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
2 minuty temu, volf6 napisał:

 

 

Drabina zbytnio się ugina, sprężynuje czy jak?

No opieranie drabiny o ścianę pokrytą tynkiem i styro jest dość ryzykowne...

A po za tym będąc u góry dużo nie trzeba aby polecieć...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rwIcIk napisał:

Kiedyś pożyczyłem taką od kolegi by poprzyklejać druciaki na belce w szczycie dachu, by ptactwo nie siadało i nie srało.

Trochę strach ;]

 

 

Oj tam, z taką drewnianą latałem i na wysoko drugiego piętra się wchodziło...

 

Vinduespudsning-2-1024x682.jpg

 

forsidebillede.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, volf6 napisał:

 

 

Drabina zbytnio się ugina, sprężynuje czy jak?

 

Ugina się, jak zbyt w poziomie jest ułożona, ale nawet 45 stopni da radę...

Gorzej, jak zbyt na stronę się przechylisz, wtedy przeciwna strona ma tendencje do odrywania się od punktów podparcia...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, POKS napisał:

Każdą można tak rozłożyć tylko trzeba trochę pomyśleć. Sprawdzone na potrójnej 3x9.

Niekoniecznie.

Kupiłem Krause bez tej funkcji, ale jakoś na dniach była promocja na taką samą, tylko z tą opcją.

Pierwszą oddałem, kupiłem tą z funkcją schodów.

 

Różnią się dwoma dodatkowymi uchwytami na tym dodatkowym segmencie. Bez nich była by niestabilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
11 minut temu, krecha napisał:

Czy ktoś z Was używa drabiny teleskopowej? Coś takiego https://allegro.pl/oferta/regulowana-skladana-drabina-aluminiowa-5m-9707807875

Jak ze stabilnością?

 

Obawiałbym się o sumę ugięć na każdym połączeniu przy maksymalnym rozłożeniu - wystarczy, że jedno połączenie da ułamek (np. 1 stopień) to już na całości drabiny da to niezłe wygięcie.

Jeśli masz garaż, to ja szedłbym w normalną 3-segmentową drabinę ameliniową.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krecha napisał:

Czy ktoś z Was używa drabiny teleskopowej? Coś takiego https://allegro.pl/oferta/regulowana-skladana-drabina-aluminiowa-5m-9707807875

Jak ze stabilnością?

Mam taka.

 

Giba sie jak wsciekla 😁 taka sprężynka jak jest rozlozona na prosto na max.

Ostatnio w domu z niej montowalem lampki w klatce schodowe domu i dala rade. Trzeszczy i skrzypi ale sie nie zlamala 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.