Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, chodzi za mną i nie chce mi wyjść z głowy. W dobie tych wszystkich nudnych aut wygląda naprawdę super. Jak myślicie - warto brać pod uwagę ? Jest szansa, że nie będzie stała czas w serwisie ?
Jeździłem na Sardynii Giulią i bardzo mi się podobało - prowadzenie, silnik - wszystko było super.
 
Bierz raz sie zyje! A nawet gdyby stanela to co? Ostatnio duzo widze vw i bmw ze na poboczu stoja a Alfe sie kocha za wyglad gdyby naprawde wq... To AC i sie rozbic

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bergerac napisał:

Kurde, chodzi za mną i nie chce mi wyjść z głowy. W dobie tych wszystkich nudnych aut wygląda naprawdę super. Jak myślicie - warto brać pod uwagę ? Jest szansa, że nie będzie stała czas w serwisie ?

Jeździłem na Sardynii Giulią i bardzo mi się podobało - prowadzenie, silnik - wszystko było super.

 

Zdecydowanie warto. Nawet najsłabsza benzyna jest lepsza od zdecydowanej wiekszości padak na drodze. I genialnie jedzie. Posiadam, nie znam nazwisk mechaników, nie potrzebuje, Co społeczeństwo ma z tymi Alfami, one teraz sie nie psują, teraz psuje sie  das technik, tylko jeszcze nie dotarło. A propos przymierzałem sie do jakiegoś czegoś klasy B dla 💘, jak wsiadłem do A1 (to z czterema kółkami vel dwa klozeciki) to jeszcze szybciej wysiadłem taki smród plastików - owszem dobrze poskładanych ale okropnych i to w wersji s-line. Na tle tego czegoś francuski Peugot 208 to bajka, serio, nawet Clio jest lepsze mimo prostych plastików. A to tylko "upholstry" , to już wole nie myśleć co z resztą czego nie widać i nie słychać, szczególnie, że  nie zauważyłem dodatkowej bańki akcesoryjnej na olej. Zupełnie odwrotnie niż w Autobildzie.

P.S. Mowa o pojazdach salonowych, nie szrotach.

Edytowane przez pcz
uzupełnienie
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pcz napisał:

teraz psuje sie  das technik

nie, no panzerwagenami w odmianie niemieckiej i czeskiej nie zamierzam jeździć, cygański tabór nie dla mnie :ok: 

 

9 minut temu, pcz napisał:

Na tle tego czegoś francuski Peugot 208 to bajka

Pug ma naprawdę dobrze poskładane auta ostatnio. Zrobili IMO niesamowity progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

Kurde, chodzi za mną i nie chce mi wyjść z głowy. W dobie tych wszystkich nudnych aut wygląda naprawdę super. Jak myślicie - warto brać pod uwagę ? Jest szansa, że nie będzie stała czas w serwisie ?

Jeździłem na Sardynii Giulią i bardzo mi się podobało - prowadzenie, silnik - wszystko było super.

 

Brać , teraz leasing 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

Jak myślicie - warto brać pod uwagę ? Jest szansa, że nie będzie stała czas w serwisie ?

A dlaczego nie? A jaka bylaby alternatywa?

Caly czas w serwisie, ale z jakiego to powodu? Owszem, silniki Turbo/DI/Multiair, ale one podobno potrafia wszystko lepiej niz niezawodny V6, wiec pewnie i sie nie psuja:phi:

Edytowane przez 29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Kurde, chodzi za mną i nie chce mi wyjść z głowy. W dobie tych wszystkich nudnych aut wygląda naprawdę super. Jak myślicie - warto brać pod uwagę ? Jest szansa, że nie będzie stała czas w serwisie ?
Jeździłem na Sardynii Giulią i bardzo mi się podobało - prowadzenie, silnik - wszystko było super.
 


Doprawdy nie mam pojęcia jakie współczesne samochody stoją w serwisie? To już nie czasy, że można produkować szrot i nadal go sprzedawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2020 o 23:23, AstraC napisał:

Nie imiennie, ale jak patrzę na ten samochód, to wygląda jak KIA albo inne BMW, nie rozumiem zachwytu nad wyglądem tego. Co rzecz jasna nie dowodzi tego, że komuś może się podobać.

-

20200424_191318(1).jpg

20200328_133656.jpg

Edytowane przez Dareek
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Dareek napisał:

idź do okulisty.

zaleta wnętrza  tego auta to intuicyjna obsługa żadnych tabletów i innych bzdetów. Wszystko proste w obsłudze -tak jak być powinno.

no i łopatki przy kierownicy - uwielbiam je- chcesz "se kliknąć" to po prost to robisz- nie musisz nic przestawiać. Reakcja natychmiastowa - klasyczna skrzynia 8 biegowa ZF.

20200424_191318(1).jpg

20200328_133656.jpg

O widzę kolega, Jak @krowka z Fiatem. Zrozum, że są inne gusta na świecie i nie każdy się zachwyca niby piękną włoską stylistyką, szczególnie, i tu istotna uwaga, dla mnie ten samochód jest nudny i brzydki. Są lepsze Alfy.

1 godzinę temu, 29 napisał:

:facepalm:  ktore modele?

Wiesz co już bardziej wyjątkowy jest Cactus albo inny Stonic, choć jeszcze brzydszy. ;]

Tył leci Tusconem którymś, przód Alfowy, ale w zupełnie słabym wydaniu. Wygląda jak napompowana Gulia (ona jest całkiem ok) ze zderzakiem Vectry C OPC Line.

  • Lubię to 2
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dareek napisał:

idź do okulisty.

zaleta wnętrza  tego auta to intuicyjna obsługa żadnych tabletów i innych bzdetów. Wszystko proste w obsłudze -tak jak być powinno.

no i łopatki przy kierownicy - uwielbiam je- chcesz "se kliknąć" to po prost to robisz- nie musisz nic przestawiać. Reakcja natychmiastowa - klasyczna skrzynia 8 biegowa ZF.

20200424_191318(1).jpg

20200328_133656.jpg

To som łopaty, a nie łopatki :) w innych autach tez można używać łopatek kiedy się chce..... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz pod ASO BMW czy innej marki typu premium np po weekendzie. można się zdziwić.
przykład - ostatnio dość popularna usterka w silnikach pewnej koreańskiej marki- powstawanie dodatkowych "otworów rewizyjnych"
Ja tylko w jednym ASO doliczyłem się 3 Tucsony, 2 Santa Fe i 3 i40. Co najlepsze rózne wersje silnikowe. Skrzynie automatyczne też mają problem by przekroczyć 50tkm.
poniżej otwór rewizyjny w silniku Tuscona po ok 30 tkm.
20200626_090902.jpg.a1f214f360d49b7cc1ac93f68e8c9441.jpg

Bo tych Tucsonow czy BMW jezdzi pewnie po drogach 100x wiecej niz Alf Romeo ;)
Co nie zmienia faktu, ze Stelvio wyglada genialnie :ok:
IMHO idealne auto jako sluzbowe ;] :ok:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sdss napisał:

To som łopaty, a nie łopatki :) w innych autach tez można używać łopatek kiedy się chce..... 

To taki bajer z dawnych czasów. Teraz nikt na to nawet nie zwraca uwagi skoro to zupelnie zbedny gadzet. Ja tego nigdy nie używałwm bo i po co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, stig napisał:

Wolałbym Giulię od Stelvio, ale ta druga jest najpraktyczniejszą Alfą w historii😁👍

 

W moim mieście Stelvio jest bardziej popularne niż Giulia. Wg mnie to jeden z najpiękniejszych SUVów na rynku i tak jak piszesz - jest to auto praktyczniejsze niż Giulia. Nie miałem okazji się nim przejechać, ale recenzje dziennikarzy oraz vlogerów (mniej lub bardziej sponsorowane) są co najmniej pozytywne. To jak Alfa wygląda w środku... Bajka

 

 

 

Trochę sponsorowany ten test ale pokazuje jak to auto dobrze wygląda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dareek napisał:

Podjedz pod ASO BMW czy innej marki typu premium np po weekendzie. można się zdziwić.

przykład - ostatnio dość popularna usterka w silnikach pewnej koreańskiej marki- powstawanie dodatkowych "otworów rewizyjnych"

Ja tylko w jednym ASO doliczyłem się 3 Tucsony, 2 Santa Fe i 3 i40. Co najlepsze rózne wersje silnikowe. Skrzynie automatyczne też mają problem by przekroczyć 50tkm.

poniżej otwór rewizyjny w silniku Tuscona po ok 30 tkm.

 

Bredzisz człowieku! Na tym forum psują się tylko auta włoskie ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czacha napisał:

Powiedzial kolega ktory w nicku ma model marki ktora zachwala na AK od zarania dziejow :phi: 

Było, ale już nie jest, zaczynałem tutaj karierę jak miałem 16 lat. Podrosłem i już tak nie robię. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak napompowana Gulia
 

 

I  bardzo dobrze, że tak wygląda. Zachowano organiczną spójność między modelami. Zabrakło jedynie konsekwencji przy okazji ostatniego liftu Giulietty, która przy dobrej woli manedżmentu mogła wyglądać dziś tak:

 

90013e77ac08ec0a70b56fe219b48e24.jpeg&key=8f4144f5441d6100f38be675b54e8bbbddccc20d71dfb9f6840aae45efa029a6

 

A wygląda nijak, bo FCA miało inne pomysły na rozwój, a właściwie stagnację modelu, który wkrótce zniknie z salonów.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bergerac napisał:

 

Pug ma naprawdę dobrze poskładane auta ostatnio. Zrobili IMO niesamowity progres.

 

A ja zaglądałem ostatnio do Mazdy CX30 w wersji full wypas i szczęka mi opadła. Materiały jak w premium.

:ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gilbert3 napisał:

Doprawdy nie mam pojęcia jakie współczesne samochody stoją w serwisie? To już nie czasy, że można produkować szrot i nadal go sprzedawać.

 

 

To jest Fiat. Oglądałem Jeepa Cherokee z benzynowym silnikiem. W aucie demo świeciła się kontrolka silnika. Sprzedawca powiedział żeby się nie przejmować, to się zdarza. Czyli nic się nie zmieniło.

:lol:

  • Lubię to 2
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Danielpoz. napisał:

To taki bajer z dawnych czasów. Teraz nikt na to nawet nie zwraca uwagi skoro to zupelnie zbedny gadzet. Ja tego nigdy nie używałwm bo i po co. 

 

Ja liczyłem że się przyda może chociaż w górach ale niestety teraz robią zbyt dobre oprogramowanie do skrzyń biegów. Wykrywają góry i same robią to, do czego Ty planowałeś użyć łopatek. Więc nadal to bez sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bergerac napisał:

Giulia na mnie zrobiła super wrażenie, ale jednak jest ciut mała.

Jako auto rodzinne faktycznie,  dla singla ok, dla emerytów za nisko, wiec sie spiesz😁😂Idealne rozwiązanie to tak po amerykansku, żona duży van, kombi, suv facet Corvet / AR QV 😁🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To jest Fiat. Oglądałem Jeepa Cherokee z benzynowym silnikiem. W aucie demo świeciła się kontrolka silnika. Sprzedawca powiedział żeby się nie przejmować, to się zdarza. Czyli nic się nie zmieniło.

Fiat tipo czy 500 sa b.malo awaryjne... Wg informacji znajomych mechanikow wiecej im teraz nowych vw, bmek czy skodxin przyjezdza.

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

10 godzin temu, AstraC napisał:

Nie imiennie, ale jak patrzę na ten samochód, to wygląda jak KIA albo inne BMW, nie rozumiem zachwytu nad wyglądem tego. Co rzecz jasna nie dowodzi tego, że komuś może się podobać.

Widocznie mamy zupełnie inne gusta i estetykę, ale kompletnie nie rozumiem o czym do mnie piszesz. Ja np. nie rozumiem jak się komuś może podobać Jaguar F-Pace, mój kumpel się ostatnio tym jara. Dla mnie tak bezpłciowe auto, że chyba już rzeczywiście lepiej Skodę Kodiaq kupić ;)

 

Alfa w mojej ocenie bardzo się wyróżnia na tle aut, które wymieniłeś.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, slawek_l_83 napisał:

Fiat tipo czy 500 sa b.malo awaryjne... Wg informacji znajomych mechanikow wiecej im teraz nowych vw, bmek czy skodxin przyjezdza.

To statystyka. Skodzin, VW czy bmek jest po prostu wielokrotnie więcej na drogach niż fiatów 500 i tipo. 

Zwłaszcza takich co przyjeżdżają do wielomarkowych warsztatów 'znajomych mechaników', czyli jak się domyślam dobre 100 tyś. km po gwarancji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat tipo czy 500 sa b.malo awaryjne... Wg informacji znajomych mechanikow wiecej im teraz nowych vw, bmek czy skodxin przyjezdza.

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Bo w takiej 500ce nie ma co się psuć zbytnio :)
Ale ilość drobnych awarii jest irytująca ;]
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AstraC napisał:

Tył leci Tusconem którymś

:facepalm: Nawet zezujac, nie widze podobienstw.

Nic na rynku nie wyglada jak Stelvio. Jak slyszalem, zaden z SUVow w tych pieniadzach nie jezdzi tak sportowo jak Stelvio.

 

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

To jest Fiat. Oglądałem Jeepa Cherokee z benzynowym silnikiem. W aucie demo świeciła się kontrolka silnika. Sprzedawca powiedział żeby się nie przejmować, to się zdarza. Czyli nic się nie zmieniło.

 Faktycznie, dyskwalifikuje to ten model, a w zasadzie cala game FCA:facepalm:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2020 o 01:39, AstraC napisał:

O widzę kolega, Jak @krowka z Fiatem. Zrozum, że są inne gusta na świecie i nie każdy się zachwyca niby piękną włoską stylistyką, szczególnie, i tu istotna uwaga, dla mnie ten samochód jest nudny i brzydki. Są lepsze Alfy.

Wiesz co już bardziej wyjątkowy jest Cactus albo inny Stonic, choć jeszcze brzydszy. ;]

Tył leci Tusconem którymś, przód Alfowy, ale w zupełnie słabym wydaniu. Wygląda jak napompowana Gulia (ona jest całkiem ok) ze zderzakiem Vectry C OPC Line.

-

Edytowane przez Dareek
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2020 o 09:21, Dark_Knight napisał:

 

Ja liczyłem że się przyda może chociaż w górach ale niestety teraz robią zbyt dobre oprogramowanie do skrzyń biegów. Wykrywają góry i same robią to, do czego Ty planowałeś użyć łopatek. Więc nadal to bez sensu.

 

-

Edytowane przez Dareek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2020 o 08:18, Maciej__ napisał:


Bo tych Tucsonow czy BMW jezdzi pewnie po drogach 100x wiecej niz Alf Romeo ;)
Co nie zmienia faktu, ze Stelvio wyglada genialnie :ok:
IMHO idealne auto jako sluzbowe ;] :ok:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

-

Edytowane przez Dareek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat rok temu przesiadł się z 5-letniego wówczas A4 2.0TFSI quattro w pełnym wyposażeniu, schipowanym na 230 KM do Giulii Veloce (2.0T 4x4 280 KM). Jedyne co jest gorsze niż w audi to jakość dźwięku z głośników. Resztą, a w szczególności tym jak się auto prowadzi a także i jakością wnętrza, bije Audi na głowę.

Do dzisiaj auto nie popsuło się a ma już ponad 30 000 km 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, 29 napisał:

Faktycznie, dyskwalifikuje to ten model, a w zasadzie cala game FCA:facepalm:

 

 

A znasz jakiekolwiek inne auto, które psuje się jeszcze w salonie w sposób znany od 20 lat, a producent wciąż sobie z tym nie poradził?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dareek napisał:

ja c lubię sobie poprzerzucać- co prawda sam automat działa świetnie ale czasem- czemu nie tym bardziej iż idzie do odcinki i....nie zmieni Ci biegu na wyższy jak w 99% innych aut tylko 3ma na odcince.

 

Jeśli to jest 8-biegowy ZF to jest klasa sama w sobie. Też taki mam.

:ok::vibra:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bergerac napisał:

Kurde, chodzi za mną i nie chce mi wyjść z głowy. W dobie tych wszystkich nudnych aut wygląda naprawdę super. Jak myślicie - warto brać pod uwagę ? Jest szansa, że nie będzie stała czas w serwisie ?

Jeździłem na Sardynii Giulią i bardzo mi się podobało - prowadzenie, silnik - wszystko było super.

 

Zależy, u mnie suv to rodzinny koń pociągowy  ... stelvio ladne ale to taki cukiereczek .... pasuje do kobiet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Stlevio na weekend. Wersja 2.2 diesel. Auto dla mnie bajka, ale ja nie jestem obiektywny :) A tak serio - świetnie się prowadzi. Jak na moje potrzeby czyli rodzina 2+2 wnętrze i bagażnik wystarczający. Oprócz prowadzenia auto zaskoczyło dobrym komfortem. Generalnie to jest moje kolejne auto po Jeepie :)

 

Natomiast rozumiem też dlaczego tak te auta słabo się sprzedają: kiepska opinia o marce, marna obsługa w salonach (tym ludziom chyba nie zależy na sprzedaży tych aut), słabsze finansowanie i no i sama polityka marki: brak nowych modeli, ciągłe zmiany planów, masakra....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dokonałem wyboru pomiędzy stelvio veloce i kontynuacji przygody z nowym x3. 

Alfa serce i praktyczność tylko ciut gorsza od x3. Prowadzenie, przyjemność "ostrej jazdy" lepsze od BMW, silnikowo też byłoby stać mnie na więcej KM. W Alfie gorsza elektronika wspomagająca. Design i tutaj miałem rozdarcie bo wygląd fajny ale trochę w moim odczuciu mało męski. Zbyt cukierkowo. Środek za to świetny, prosty, trochę ascetyczny i bardzo elegancki. Co zauważyło że wybrałem x3? Szum od uszczelek w drzwiach i trzeszcząca podczas jazdy konsola. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.