Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Dareek napisał:

Tu jest podobnie- stylistyką bije wszelkiej maści samochody niemieckie czy dziwacznie przekombinowane i śmiesznie wyglądające marki francuskie.

Możesz tupac nóżkami ze złości, dla mnie jest brzydka. To, że dostała nagrody znaczy dosłownie nic, i tak mam tak w podpisie, bo za starych czasów byłem taki jak Ty ze Stelvio, ale z Oplem, nie martw się, też kiedyś dorosniesz. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dareek napisał:

przeczytaj tytuł wątku - przeprosiny przyjęte- masz coś do powiedzenia w temacie konkretnego wątku to napisz a nie srasz w kolejnym -to nie HP.

 

Wg sprzedawcy ten silnik.ma wiele wspólnego z AR, nieudolny serwis jest ten sam bo obok stoją Alfy a olewanie usterek podejrzewam że nie jest w tym salonie radosnym pomysłem sprzedawcy bo różni przecież tym autem jeżdżą. Auto powinno trafić na serwis zamiast je klientom pokazywać, ten co na to pozwolił powinien się pożegnać z robotą.

 

To tyle w temacie. Pozostałe wady (to trzeba zresetować żeby się nie świeciło, tamto popsikać żeby nie skrzypiało) wymienili już inni. Ja rozumiem relatywiatyczne podejście użytkowników tych aut ale świat tak nie musi wyglądać.

BTW o wersjach QV i ich awariach w Internecie krążą już legendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Przypal napisał:

 

Sporą wadą Giulii jest też to, że jest sedanem. Jej otwór ;] załadunkowy to dość problemowy temat. Jakby to był liftback, to P508 miałby srogiego konkurenta. ;)

Pezot 508? Ladne auto ale nikt tego nie kupuje ze wzgledu na opinie i cene. IMO nie bedzie nastepcy.

 

11 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Żeby nie było: Grand Cherokee jest IMO super i brałbym go pod uwagę mimo wszystkich wad, gdyby nie to, że go już nie ma.

A ten Cherokee jeździł fajnie ale z listy spadł z uwagi na wady:

- ciasny trochę

- smutna ta deska rozdzielcza i ze słabych materiałów

- ta nieszczęsna lampka

- brak oświetlenia ambient (tak, wiem, jestem dzieckiem, :facepalm:)

- piękny dźwięk silnika to oszustwo, leci z głośników

 

Cherokee pokazuje, ze fiatem rządzą debile... brak miejsca na smartfona w XXI wieku to kpina.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 29 napisał:

Nawet zezujac, nie widze podobienstw.

Nic na rynku nie wyglada jak Stelvio. Jak slyszalem, zaden z SUVow w tych pieniadzach nie jezdzi tak sportowo jak Stelvio

Dalej mam prawo do własnego zdania, i jak zbyt przeczulonym pisałem, to jest moje zdanie, ten samochód jest nijaki i brzydki.

Ciekawym jest, że wciskacie to mi Stelvio, a żaden nie poszedł w inną stronę dyskusji, dopytać co mi się podoba. Ale właśnie jesteście nawiedzeni jak ja kiedyś. Dorośniesz i nauczysz się dyskutować na poziomie. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AstraC napisał:

Dalej mam prawo do własnego zdania, i jak zbyt przeczulonym pisałem, to jest moje zdanie, ten samochód jest nijaki i brzydki.

Ciekawym jest, że wciskacie to mi Stelvio, a żaden nie poszedł w inną stronę dyskusji, dopytać co mi się podoba. Ale właśnie jesteście nawiedzeni jak ja kiedyś. Dorośniesz i nauczysz się dyskutować na poziomie. :ok:

 

Problem polega na tym, że zamiast napisać, że Stelvio zajebiście jeździ (bo jeździ) i dlatego warto rozważyć wybaczenie jej wad to uparli się udawać że Alfa to wzór niezawodności a każdego kto sądzi inaczej należy odsądzić od czci i wiary.

 

 

  • Lubię to 2
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2020 o 22:20, AstraC napisał:

Możesz tupac nóżkami ze złości, dla mnie jest brzydka. To, że dostała nagrody znaczy dosłownie nic, i tak mam tak w podpisie, bo za starych czasów byłem taki jak Ty ze Stelvio, ale z Oplem, nie martw się, też kiedyś dorosniesz. :ok:

-

Edytowane przez Dareek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Wg sprzedawcy ten silnik.ma wiele wspólnego z AR, nieudolny serwis jest ten sam bo obok stoją Alfy a olewanie usterek podejrzewam że nie jest w tym salonie radosnym pomysłem sprzedawcy bo różni przecież tym autem jeżdżą. Auto powinno trafić na serwis zamiast je klientom pokazywać, ten co na to pozwolił powinien się pożegnać z robotą.

 

To tyle w temacie. Pozostałe wady (to trzeba zresetować żeby się nie świeciło, tamto popsikać żeby nie skrzypiało) wymienili już inni. Ja rozumiem relatywiatyczne podejście użytkowników tych aut ale świat tak nie musi wyglądać.

BTW o wersjach QV i ich awariach w Internecie krążą już legendy.

co ty powiesz - a podobno murzynów biją! 😂😁🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2020 o 22:22, Dark_Knight napisał:

 

Wg sprzedawcy ten silnik.ma wiele wspólnego z AR, nieudolny serwis jest ten sam bo obok stoją Alfy a olewanie usterek podejrzewam że nie jest w tym salonie radosnym pomysłem sprzedawcy bo różni przecież tym autem jeżdżą. Auto powinno trafić na serwis zamiast je klientom pokazywać, ten co na to pozwolił powinien się pożegnać z robotą.

 

To tyle w temacie. Pozostałe wady (to trzeba zresetować żeby się nie świeciło, tamto popsikać żeby nie skrzypiało) wymienili już inni. Ja rozumiem relatywiatyczne podejście użytkowników tych aut ale świat tak nie musi wyglądać.

BTW o wersjach QV i ich awariach w Internecie krążą już legendy.

-

Edytowane przez Dareek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Problem polega na tym, że zamiast napisać, że Stelvio zajebiście jeździ (bo jeździ) i dlatego warto rozważyć wybaczenie jej wad to uparli się udawać że Alfa to wzór niezawodności a każdego kto sądzi inaczej należy odsądzić od czci i wiary.

 

 

Odwagi wam brakuje i tyle. Każdemu po głowie chodzi ale jak przychodzi co do czego to się zdecydować nie mogą bo jakieś obawy z tylu głowy siedzą 🤣

Później efekt jaki jest czyli auta nie kupiłeś bo w aucie demo kontrolka świeciła 🤣 
Komedia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dareek napisał:

czytaj co inni piszą a nie w zaślepieniu piszesz głupoty - tupać sobie możesz -  dla mnie łopel (i dla wielu innych) zawsze kojarzył się ze szczytem tandety wciskanej narodowi jako niemiecki wyrób wysokiej jakości - od zawsze kiedy pamiętam kopcące skorodowane auto na ulicy to zawsze był łopel. nawet dziś - jadąca tigra - ta z tych nowszych na ulicy puszczała pięknie niebieskie bączki.

W przeciwieństwie do twojej zacietrzewionej osoby cieszę z fajnie prowadzącego i wyglądającego auta,a ciebie tu zwieracze bolą że nikt nie hołubi łopla - ot taka maja różnica chłoptasiu.

Chłoptasiem to Cię na podwórku może wołają, więc zwyczajów od siebie nie przynoś tutaj. To po pierwsze. Po drugie wątek jest o Alfie, ani słowa o Oplu nie pisałem, i jak myślałeś, że mnie urazisz to się pomyliłeś. ;] W tej chwili mam zgniłego Opla i tandetnego Forda i dobrze mi z tym! A Ciebie boli, że ktoś twój samochód krytykuje, ojej. ;] Jak pisałem, też tak miałem, a potem zrozumiałem, że każdy jest inny i ma inne potrzeby i gusta, dorośniesz. :ok:

To Ci odpowiem, że Alf nie ma na ulicy bo są w warsztacie! ;] to tak dla podgrzania Ciebie, bo widzę, że bardzo czuły jesteś. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, stig napisał:

Odwagi wam brakuje i tyle. Każdemu po głowie chodzi ale jak przychodzi co do czego to się zdecydować nie mogą bo jakieś obawy z tylu głowy siedzą 🤣

Później efekt jaki jest czyli auta nie kupiłeś bo w aucie demo kontrolka świeciła 🤣 
Komedia.  

Mnie z Alfą nie po drodze, ale na swoją opinię trochę zapracowała, czyż nie? I tak wiem, że w zasadzie od 159 w zwyż mocno się poprawiło, i fajnie. :ok:

I problem jest, że nie rozumiem zachwytu na wizualną częścią samochodu bo mi się nie podoba, ma prawo? Absolutnie nie neguje jego właściwości jezdnych, bo akurat nie znam, nie brałem tego samochodu pod uwagę jak kupowałem bo mi się ani nie podoba, ani nie spełniał założeń, No chyba mam do tego prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2020 o 23:45, AstraC napisał:

Chłoptasiem to Cię na podwórku może wołają, więc zwyczajów od siebie nie przynoś tutaj. To po pierwsze. Po drugie wątek jest o Alfie, ani słowa o Oplu nie pisałem, i jak myślałeś, że mnie urazisz to się pomyliłeś. ;] W tej chwili mam zgniłego Opla i tandetnego Forda i dobrze mi z tym! A Ciebie boli, że ktoś twój samochód krytykuje, ojej. ;] Jak pisałem, też tak miałem, a potem zrozumiałem, że każdy jest inny i ma inne potrzeby i gusta, dorośniesz. :ok:

To Ci odpowiem, że Alf nie ma na ulicy bo są w warsztacie! ;] to tak dla podgrzania Ciebie, bo widzę, że bardzo czuły jesteś. ;]

-

 

Edytowane przez Dareek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwagi wam brakuje i tyle. Każdemu po głowie chodzi ale jak przychodzi co do czego to się zdecydować nie mogą bo jakieś obawy z tylu głowy siedzą
Później efekt jaki jest czyli auta nie kupiłeś bo w aucie demo kontrolka świeciła  
Komedia.  
Ile nowych Alf kupiłeś?
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, hit wątek 🤣

Ale chyba najzabawniejsze jest punktowanie staremu oplowi vectra, że rdzewieje, podczas gdy spokojnie można rozpisać konkurs pt. "znajdź alfę 156 posiadającą podłogę" i gwarantuję, że nie będzie w nim wygranych :lol:

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Łukasz___F napisał:

@bergerac jeśli  po zakupie alfy tak każdemu, odwala na jej punkcie, to ja bardzo Cię proszę :old: przemyśl dokładnie, kilka razy ewentualny zakup ;]

no właśnie tak patrzę co się dzieje i zaczynam się bać :ooniee:

ale serio, ten wątek mnie chyba zniechęcił :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Maciej__ napisał:
8 godzin temu, stig napisał:
Odwagi wam brakuje i tyle. Każdemu po głowie chodzi ale jak przychodzi co do czego to się zdecydować nie mogą bo jakieś obawy z tylu głowy siedzą emoji1787.png
Później efekt jaki jest czyli auta nie kupiłeś bo w aucie demo kontrolka świeciła emoji1787.png 
Komedia.  

Ile nowych Alf kupiłeś?

Używane są jeszcze większym ryzykiem niż nowe na gwarancji ze świecącym checkiem. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AstraC napisał:

Mnie z Alfą nie po drodze, ale na swoją opinię trochę zapracowała, czyż nie? I tak wiem, że w zasadzie od 159 w zwyż mocno się poprawiło, i fajnie. :ok:

I problem jest, że nie rozumiem zachwytu na wizualną częścią samochodu bo mi się nie podoba, ma prawo? Absolutnie nie neguje jego właściwości jezdnych, bo akurat nie znam, nie brałem tego samochodu pod uwagę jak kupowałem bo mi się ani nie podoba, ani nie spełniał założeń, No chyba mam do tego prawo?

Zdecydowanie. Stelvio też mi nie podchodzi choć jak pisałem jest najpraktyczniejsza. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stig napisał:

Używane są jeszcze większym ryzykiem niż nowe na gwarancji ze świecącym checkiem. 
 

 

Ale zeby te uzywki byly, to najpierw ktos musi to kupic jako nowe ;)

Mnie sie takie Stelvio bardzo podoba, ale ja bym tego nie kupil za swoje ze wzgledu na potezna utrate wartosci i niepewnosc co do przyszlosci marki...

Swietne auto zeby wziac w wynajem dlugoterminowy albo jako sluzbowe :ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Ale zeby te uzywki byly, to najpierw ktos musi to kupic jako nowe ;)

Mnie sie takie Stelvio bardzo podoba, ale ja bym tego nie kupil za swoje ze wzgledu na potezna utrate wartosci i niepewnosc co do przyszlosci marki...

Swietne auto zeby wziac w wynajem dlugoterminowy albo jako sluzbowe :ok:

 

 

Dla mnie to zaleta, że nie jeżdżę autem marki lub modelem spotykanym co skrzyżowanie.

Jak na forum motoryzacyjnym mamy uprzedzonych ludzi co do marki to nie dziwię się wynikom sprzedaży. Byle kupić to co sąsiad. I mają ludzie do tego prawo tak jak ja do tego , aby z przyjemnością i bez frustracji jeździć po drogach. Czego wszystkim życzę.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Mialem na mysli rozwiazanie jakie jest u mnie w korpo...

Dostajesz kwote XXXkPLN do wydania na auto i mozesz wziac co Ci sie podoba :ok:

niezły pomysł, ale mało praktyczny. Widać, że nie ma KPI na total koszt samochodu :)

 

Bo różnica w rocznym koszcie auta kosztującego powiedzmy 100 tys może być nawet 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bergerac napisał:

no właśnie tak patrzę co się dzieje i zaczynam się bać :ooniee:

ale serio, ten wątek mnie chyba zniechęcił :(

Do kupna auta zniechęcił Ciebie ten wątek? Naprawdę ? 🤣 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2020 o 00:49, bergerac napisał:

Kurde, chodzi za mną i nie chce mi wyjść z głowy. W dobie tych wszystkich nudnych aut wygląda naprawdę super. Jak myślicie - warto brać pod uwagę ? Jest szansa, że nie będzie stała czas w serwisie ?

Jeździłem na Sardynii Giulią i bardzo mi się podobało - prowadzenie, silnik - wszystko było super.

 

podobno juz tak sie nie psuja te Alfy

bralem pod uwage Stelvio te mocniejsza ale nie bylo do jazd probnych

przekonal mnie sprzedawca sprobowac sie przejechac te slabsza, bo nawet w tej sabszej zroumiem "jak super to sie prowadzi"

no i niestety cudo sie nie wydarzylo

ot zwykly samochod

a cena za te mocniejsza byla, wedlug mnie, za wysoka

odpuscilem temat 

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Auto demo to jest wizytówka firmy, która ma zachęcić klienta do zakupu. No i ta wizytówka była zepsuta, nie potrafili jej naprawić (przecież też była na gwarancji więc chyba mogli?), a klientowi powiedzieli, że ten typ tak ma i się nie przejmować. No to się pięknie zaprezentowali - ja nie chcę auta, które ma problem zaraz po wyjechaniu z salonu, serwis nie potrafi naprawić a salon twierdzi że to jest ok. Jaki by to nie był problem, poważny czy błahy (a kontrolka silnika zwykle wróży raczej problem upierdliwy).

 

Może wzięli coś na serwis i podmienili część, by inny klient nei czekał ;]

 

  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

no właśnie tak patrzę co się dzieje i zaczynam się bać :ooniee:

ale serio, ten wątek mnie chyba zniechęcił :(

Merytoryczne posty zachęcają do zakupu. Rozpętała się zbędna dyskusja przez jedną kontrolkę, i to w aucie innej marki (tej samej grupy). To tak jakbym powiedział że nie kupię Passata, bo w Octavii świecił się check :facepalm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zbynek napisał:

Merytoryczne posty zachęcają do zakupu. Rozpętała się zbędna dyskusja przez jedną kontrolkę, i to w aucie innej marki (tej samej grupy). To tak jakbym powiedział że nie kupię Passata, bo w Octavii świecił się check :facepalm:

 

Jak długo będzie to ten sam serwis, ten sam salon i to samo podejście do klienta to chyba takie porównanie jest uprawnione?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, zinger napisał:

Jak chcesz nietuzinkowego SUVa to poczekaj na Cupre Formentor.

w sensie Seat ? Jak pisałem wcześniej, cygański tabór nie dla mnie. Z grupy VW to Audi mi się podoba, ale VW, Skoda i Seat zdecydowanie nie. Seata kiedyś cenił, ale niestety zrobili z niego Skodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bergerac napisał:

w sensie Seat ? Jak pisałem wcześniej, cygański tabór nie dla mnie. Z grupy VW to Audi mi się podoba, ale VW, Skoda i Seat zdecydowanie nie. Seata kiedyś cenił, ale niestety zrobili z niego Skodę.

Nie, nie Seat. Fermentor to dziecko w 100% Cupry, ktorego w Vagu nie bedzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fili_P napisał:

Na długo te Stelvio rozważasz?

BTW biała Isia była kombi? Idzie na sprzedaż?

 

 

nie, no proszę Cię :) Jakie kombi :) Wiem, że jestem po 40-tce, ale wracając do domu nie ubieram ciepłych papuci na nogi :) 

tak, idzie na sprzedaż. Jak zwykle przy każdym moim aucie kupcy w kolejce i męczą bułę kiedy do sprzedania :hehe: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, 29 napisał:

To palacy sie "check engine" oznacza juz, ze samochod sie zepsul? A wiesz chociaz, co jest przyczyna?

 

"check engine" może się palić z byle powodu, wystarczy bark komuniakacji z jakimś urządzeniem po CAN

Chociaż w moim francuskim aucie nigdy się nie zapalił dopiero po latach jak wyjąłem radio.

Po włożeniu radia check zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

nie, no proszę Cię :) Jakie kombi :) Wiem, że jestem po 40-tce, ale wracając do domu nie ubieram ciepłych papuci na nogi :) 

tak, idzie na sprzedaż. Jak zwykle przy każdym moim aucie kupcy w kolejce i męczą bułę kiedy do sprzedania :hehe: 

Suv to wyszczudlone kobi 😁chyba że w nadwoziu sportback 😂😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sdss napisał:

Suv to wyszczudlone kobi 😁chyba że w nadwoziu sportback 😂😁

no nie, jednak nie wygląda tak tatusiowato :) Tzn zależy które, bo niektóre tak wyglądają :) 

 

Ale po kontakcie z dealerem Alfy mam wrażenie, że to nowsza wersja Polmozbytu :hehe: dodatkowo złoty strzał w kolano - silniki diesla 2,2L :hehe: 

  • Lubię to 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dareek napisał:

Niestety obsługa dealerska to jakiś dramat - łaskę robią że sprzedają - ja polecam Zasadę w KR- dobre ceny i kontakt normalny- ( mają też salon Merca wiec może coś i kapło AR) 😁

Warszawski Carserwis już 3 ci rok ofertę przygotowuje przesyła i oddzwania  🤣

złotym strzałem to było zasypanie po premierze dealerów giulią nie dość że najsłabszym dieslu RWD  to jeszcze w.. manualu- kupuje ktoś jeszcze tej klasy auto w manualu? dzięki temu paru znajomych poszło do merca, lexusa

jaki rabat na Stelvio z 2020 jest wg Ciebie realny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dareek napisał:

zależy od wersji- na sotckowe auta z tego co wiem ludziska dostawali około 15-18%

do produkcji- cóż  jak dostaniesz 10% będzie sukces- czas oczekiwania bliżej nieokreślony (pewnie gdzieś październik listopad) - w tej chwili fabryka pracuje około 10 dni w miesiącu.

co myślisz o takiej wersji ? Nie chodzi mi o ten konkretny samochód, ale konfigurację. 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-stelvio-b-tech-280km-acc-20-cali-audio-sound-plus-produkcja-2020-ID6CWWNq.html?isPreview=1#gallery-open

 

Rabat na start dostałem dużo większy niż napisałeś, ale jeszcze nie zacząłem poważnie rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.