Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, bergerac napisał:

co myślisz o takiej wersji ? Nie chodzi mi o ten konkretny samochód, ale konfigurację. 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-stelvio-b-tech-280km-acc-20-cali-audio-sound-plus-produkcja-2020-ID6CWWNq.html?isPreview=1#gallery-open

 

Rabat na start dostałem dużo większy niż napisałeś, ale jeszcze nie zacząłem poważnie rozmawiać.

 

Auto fajne, ale te felgi są paskudne, wygląda jak auto czarnego alfonsa gdzieś z amerykańskiego getta :hehe: 

 

A ktoś się orientuje, jaki jest realny spadek wartości tego typu Alfy po 5 latach? Powiedzmy, sprzedaż po 5 latach i 150 kkm? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wladmar napisał:

 

Auto fajne, ale te felgi są paskudne, wygląda jak auto czarnego alfonsa gdzieś z amerykańskiego getta :hehe: 

 

A ktoś się orientuje, jaki jest realny spadek wartości tego typu Alfy po 5 latach? Powiedzmy, sprzedaż po 5 latach i 150 kkm? 

Felgi paskudne to fakt. 
5 letnich aut jeszcze nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wladmar napisał:

Auto fajne, ale te felgi są paskudne, wygląda jak auto czarnego alfonsa gdzieś z amerykańskiego getta :hehe: 

naprawdę interesujesz się czym jeżdżą czarnoskórzy alfonsi w Ameryce ? Przecież to chyba najbardziej znany design felg Alfy ?

 

5 minut temu, wladmar napisał:

A ktoś się orientuje, jaki jest realny spadek wartości tego typu Alfy po 5 latach? Powiedzmy, sprzedaż po 5 latach i 150 kkm? 

popatrz na Otomoto i będziesz wiedział :ok: Jak znam życie spory - w końcu to nie paśnik :ok: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dareek napisał:

od 7,5 w górę - średnio 11,5 ale często deptane i gównie A4.

Normalna jazda zgodna z przepisami 10% plus w trasie to ok . 8,5 - 9,0

koła 20 stki podniosły spalanie o ok 0,5 litra w stosunku do 18 cali zimowych.

jazda zero jedynkowa - licz 15.

 

Jaki tam jest zbiornik? Dali chociaz z 80litrow? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dareek napisał:

od 7,5 w górę - średnio 11,5 ale często deptane i gównie A4.

Normalna jazda zgodna z przepisami 10% plus w trasie to ok . 8,5 - 9,0

koła 20 stki podniosły spalanie o ok 0,5 litra w stosunku do 18 cali zimowych.

jazda zero jedynkowa - licz 15.

bardzo dobrze, aż nieprawdopodobne dla mnie. Niezłe wyniki :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiedniej ulicy w mojej mieścinie  stoi właśnie taka srebrna 156 w kombi. Kiedyś była wystawiona na sprzedaż z kartką ale bez podanej ceny.

Kumpel szukał właśnie kombi bez określenia marki.

Powiedziałem mu o tej Alfie i będąc w mieście podjechał ją pooglądać.

Po oględzinach jeździe próbnej pojechali stację diagnostyczną sprawdzić i obejrzeć od dołu.

Podłoga i progi bez rdzy, jak sam stwierdził że na pewno będzie zgniła  bo tak piszą  na forach w necie.

Nie kupił tylko dla tego że cena była bardzo wysoka a jemu nie zależało na perfekcyjnym aucie.

Po czasie jak rozmawiałem to okazało się że gość zostawił Alfę a sprzedał Mazdę co miała zastąpić Alfę.

 

Edytowane przez TADA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Dramatu nie ma ale przy dynamicznej jezdzie w miescie czy szybkiej na autostradzie to bedzie jednak blizej 13-15:

https://www.youtube.com/watch?v=vjgxVZBHcNE

 

15 na autobanie to jednak sporo, mało wygodne pod względem zasięgu, a koszty też są jednak istotne.

 

@Dareek co ile się robi przegląd i ile mniej więcej kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

no nie, jednak nie wygląda tak tatusiowato :) Tzn zależy które, bo niektóre tak wyglądają :) 

 

Ale po kontakcie z dealerem Alfy mam wrażenie, że to nowsza wersja Polmozbytu :hehe: dodatkowo złoty strzał w kolano - silniki diesla 2,2L :hehe: 

Stelvio całkiem całkiem , ale wygoda z wkładaniem nie złożonego wózka do bagażnika wygrała 🤪 salon tak, polmozbyt :) szukaj MY2020 niby lepiej wygłuszone i media i systemy bezpieczeństwa dorównały do obecnego standardu. Mnie strasznie kusiło 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dareek napisał:

Po pierwsze nie o Alfie tylko o konkretnym modelu tej marki- doczytaj sobie, choć może być ciężko wszak jak zeszliśmy do porównania wyglądu stelvio z... łoplem vectrą o zgrozo.

Jeszcze raz Ci napisze ale podkreślę, pogrubię,  bo masz kłopot ze wzrokiem- dla mnie Alfa to takie samo auto jak każde inne nie przywiązuję się do marki albo coś jest dobre albo do bani będzie dobra daćka to tak napiszę bezie zła alfa też napiszę - także panocku - pudło.

  Nie pudło, dalej to samo, tylko zamiast marki, jest model.

Dnia 27.06.2020 o 23:23, AstraC napisał:

Nie imiennie, ale jak patrzę na ten samochód, to wygląda jak KIA albo inne BMW, nie rozumiem zachwytu nad wyglądem tego. Co rzecz jasna nie dowodzi tego, że komuś może się podobać.

 

Dnia 28.06.2020 o 00:50, Dareek napisał:

idź do okulisty.

 

15 godzin temu, Dareek napisał:

po drugie - Sam sobie nie pozwalaj sobie za dużo - na początku lecisz sobie pogardliwym językiem traktując innych z góry to  prostuje twoje zapędy do narzucania innym zdania  - tyle.

 Mój pierwszy wpis w tym wątku i początek twojego komentarza pierwszego - więc jak to z tym pogardliwym językiem? I narzucaniem zdania? Nawet pogrubiłem, że ktoś inny może mieć odmienne zdanie! Ale pewno już nie czytałeś bo poczułeś, że ktoś skrytykował twój samochód, jak on śmiał.
 

15 godzin temu, Dareek napisał:

Nie pochlebiaj sobie, bo twoje zdanie mnie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg, podobnie jak to czym jeździsz.  I to jak widać nie tylko moja opinia.

Ot reprezentujesz taki lokalny podwórkowy fanatyczny folklor.

Tyle w temacie -  dla mnie EOT.

A ma Cię obchodzić? Masz, cieszysz się to miej. Ale nie wmuszaj innym, że też mają piać z zachwytu nad czymś co im się nie podoba. 
I sam stałeś się folklorem na poziomie moim sprzed 15 lat, gratuluję. :ok:
Ciekawe czy jak ja, będziesz umiał spojrzeć na swoje posty po latach i zrozumieć, że to ktoś inny miał rację, jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bergerac napisał:

15 na autobanie to jednak sporo, mało wygodne pod względem zasięgu, a koszty też są jednak istotne.

 

@Dareek co ile się robi przegląd i ile mniej więcej kosztuje ?

 

Jak lubisz latac sporo ponad dozwolony limit to jednak diesel bedzie lepszym wyborem :ok:

Turbo benzyna przy takich gabarytach niestety swoje musi wypic...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dark_Knight napisał:

Skoro WYSTAWOWEGO egzemplarza nie potrafili naprawić to co należy o tym myśleć? Że są kompetentni i profesjonalni a auta niezawodne?

:nie_wiem:

Ja bym pomyslal, ze ktos ma zlewke i jest leniem, bo nie chce sie im podpiac interfejsu diagnostycznego i skasowac bledu. Bledu, ktory nie wiadomo, z jakiego powodu tam sie pojawil... 

Jezeli niezawodnosc modelu zalezy wg ciebie od tego, czy pali sie "check" w jakims egzemplarzu, to sorry, ale masz jakas manie przesladowcza.

Skoro FCA to takie g***o, to trzymaj sie z daleka. Jest tyle innych pieknych i niezawodnych marek na rynku:ok: 

 

17 godzin temu, Dark_Knight napisał:

Auto demo to jest wizytówka firmy, która ma zachęcić klienta do zakupu. No i ta wizytówka była zepsuta, nie potrafili jej naprawić (przecież też była na gwarancji więc chyba mogli?), a klientowi powiedzieli, że ten typ tak ma i się nie przejmować. No to się pięknie zaprezentowali - ja nie chcę auta, które ma problem zaraz po wyjechaniu z salonu, serwis nie potrafi naprawić a salon twierdzi że to jest ok. Jaki by to nie był problem, poważny czy błahy (a kontrolka silnika zwykle wróży raczej problem upierdliwy).

A skad wiesz, ze ktos probowal ja "naprawic"? Ten rzekomy problem sam sobie stwarzasz. 

W salonie Mercedesa widzialem brudne od smaru drzwi, w salonie Forda Kuge z wgniotka na blotniku. Normalny czlowiek pomysli "tu tez pracuja tylko ludzie" i bedzie zainteresowany stanem tego, co odbiera, a nie chodzil i patrzyl, czy w kiblu maja czysto i trawnik rowno skoszony:pukpuk:

 

17 godzin temu, Maciej__ napisał:

No dobra, to skoro te produkty koncerny FCA sa takie wyjatkowe, to czemu wyniki sprzedazy leca na pysk od dobrych nastu lat? ;]

A to nie jest fajna zaleta, ze jadac 500x/Stelvio/Cherokee, nie mijasz na co dzien takiego samego modelu?;]

 

17 godzin temu, Dark_Knight napisał:

- piękny dźwięk silnika to oszustwo, leci z głośników

Czekaj, czekaj - przeciez 2.0T potrafi wszystko lepiej niz V6, to i dzwiek musowo lepszy:ok:

 

17 godzin temu, Dark_Knight napisał:

- brak oświetlenia ambient (tak, wiem, jestem dzieckiem, :facepalm:)

Napisal przedszkolak:facepalm: Jeep nie jest dla ciebie:}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bergerac napisał:

15 na autobanie to jednak sporo, mało wygodne pod względem zasięgu, a koszty też są jednak istotne.

 

@Dareek co ile się robi przegląd i ile mniej więcej kosztuje ?

 

Ja mam spalanie średnie od nowości ( 15kkm) 12,6. Spalanie zaczęło wyraźnie spadać po przejechaniu 10 tyś km. 

Przeglądy co 15 kkm. W poniedziałek jadę na pierwszy to powiem ile kosztowało.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, 29 napisał:

Ja bym pomyslal, ze ktos ma zlewke i jest leniem, bo nie chce sie im podpiac interfejsu diagnostycznego i skasowac bledu. Bledu, ktory nie wiadomo, z jakiego powodu tam sie pojawil... 

 

I tak też pomyślałem. Nie chcę samochodu od leniwych sprzedawców i leniwego serwisu, bo kiedyś będę się z nimi musiał użerać.

 

17 minut temu, 29 napisał:

Jezeli niezawodnosc modelu zalezy wg ciebie od tego, czy pali sie "check" w jakims egzemplarzu, to sorry, ale masz jakas manie przesladowcza.

 

To, że pali się w nowym demo nie oznacza raczej, że mamy do czynienia z autem niezawodnym. To, że sprzedawcom i serwisowi to nie przeszkadza oznacza, że wcale nie chcą przekonać klienta że jest inaczej.

 

17 minut temu, 29 napisał:

Skoro FCA to takie g***o, to trzymaj sie z daleka. Jest tyle innych pieknych i niezawodnych marek na rynku:ok: 

 

No i się trzymam. Dzięki temu nie wiem co to są awarie, resety, poprawianie na własną rękę, niekompetentne serwisy etc.

 

17 minut temu, 29 napisał:

A skad wiesz, ze ktos probowal ja "naprawic"? Ten rzekomy problem sam sobie stwarzasz. 

 

Jeśli nie próbował to tym gorzej chyba...

 

17 minut temu, 29 napisał:

W salonie Mercedesa widzialem brudne od smaru drzwi, w salonie Forda Kuge z wgniotka na blotniku. Normalny czlowiek pomysli "tu tez pracuja tylko ludzie" i bedzie zainteresowany stanem tego, co odbiera, a nie chodzil i patrzyl, czy w kiblu maja czysto i trawnik rowno skoszony:pukpuk:

 

Nie kupię auta od ludzi, którzy mają w kiblu brudno i trawnik nie skoszony. To są flejtuchy i nie mam zamiaru komuś takiemu pozwalać o moje auto dbać, bo skończy tak jak ten kibel i trawnik.

 

17 minut temu, 29 napisał:

Czekaj, czekaj - przeciez 2.0T potrafi wszystko lepiej niz V6, to i dzwiek musowo lepszy:ok:

 

Nie wiem jaki dźwięk z głośników robi ten V6.

 

17 minut temu, 29 napisał:

Napisal przedszkolak:facepalm: Jeep nie jest dla ciebie:}

 

Ile Ty masz lat?

8]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wujek napisał:

Cherokee pokazuje, ze fiatem rządzą debile... brak miejsca na smartfona w XXI wieku to kpina.

brakowalo poleczki 20x30 cm?;]

 

17 godzin temu, AstraC napisał:

Dorośniesz i nauczysz się dyskutować na poziomie. :ok:

Chlopcze, pelniacy tu funkcje moderatora! Stelvio ma byc wg ciebie designersko podobne do Hyundaia i BMW. Zapytalem do ktorych modeli marki Hyundai czy BMW, a ty odpowiedziales tylko, ze tyl Tucsona:facepalm: wiec nie mow innym, zeby dyskutowali na poziomie, kiedy sam przytaczasz/tworzysz fakty z d**y wziete, dobrze? To takie minimum przyzwoitosci, o ktore bym cie prosil:ok:

 

17 godzin temu, Dark_Knight napisał:

Problem polega na tym, że zamiast napisać, że Stelvio zajebiście jeździ (bo jeździ) i dlatego warto rozważyć wybaczenie jej wad to uparli się udawać że Alfa to wzór niezawodności a każdego kto sądzi inaczej należy odsądzić od czci i wiary.

 

Nie czytasz zbyt dokladnie. Napisalem: Jak slyszalem, zaden z SUVow w tych pieniadzach nie jezdzi tak sportowo jak Stelvio.

Design to kwestia gustu, ale ten jest raczej z tych niepowtarzalnych, jesli juz o nim cos mowic.

Natomiast NIKT nie napisal, ze Alfa to wzor niezawodnosci, to ty probujesz przekonac innych, ze samochody FCA stoja zepsute w salonach, prawda? To ty tworzysz rzeczywistosc, ktora nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 29 napisał:

Nie czytasz zbyt dokladnie. Napisalem: Jak slyszalem, zaden z SUVow w tych pieniadzach nie jezdzi tak sportowo jak Stelvio.

 

No i z tym się zgadzam. Ale nie znalazłem demo Kodiaqa RS a bardzo byłem ciekaw jak to jeździ.

 

Cytuj

Design to kwestia gustu, ale ten jest raczej z tych niepowtarzalnych, jesli juz o nim cos mowic.

 

Design też mi się podoba, mimo że wygląda jak modelka ze zbyt dużym tyłkiem. Włoszki często mają jednak takie tyłki, więc wszystko jest w porządku.

 

Cytuj

Natomiast NIKT nie napisal, ze Alfa to wzor niezawodnosci, to ty probujesz przekonac innych, ze samochody FCA stoja zepsute w salonach, prawda? To ty tworzysz rzeczywistosc, ktora nie istnieje.

 

Ja tylko napisałem, że jedyny przypadek widzianego przeze mnie auta zepsutego już w salonie dotyczył FCA. I problemem było tu nie tylko zepsucie ale podejście tegoż salonu do sprawy. Na co ileś już osób próbuje przekonać mnie że:

- wcale tak nie było

- to nic nie znaczy

- nie chciało im się naprawić i to jest ok

- volkswageny psują się bardziej

- (wstaw dowolne)

 

Przecież ja nikomu nie bronię tego auta kupić jeśli mu świecący check i leniwy serwis nie przeszkadza. Mi przeszkadza.

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał:

Auto fajne, ale te felgi są paskudne, wygląda jak auto czarnego alfonsa gdzieś z amerykańskiego getta :hehe: 

 

Pełna zgoda. Wygląda to nieco festyniarsko. Jeśli producent lub dealer wypuszcza Stelvio fabrycznie na takich felgach to się nie dziwię dlaczego model się nie sprzedaje ;) Poniżej felga, na której Stelvio wygląda przynajmniej przyzwoicie

 

alfa-romeo-stelvio-rodzinny-bolid.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bochumil napisał:

 

Pełna zgoda. Wygląda to nieco festyniarsko. Jeśli producent lub dealer wypuszcza Stelvio fabrycznie na takich felgach to się nie dziwię dlaczego model się nie sprzedaje ;) Poniżej felga, na której Stelvio wygląda przynajmniej przyzwoicie

 

alfa-romeo-stelvio-rodzinny-bolid.jpg

 

Eee, ja bym brał te wulgarne. Tylko może bez tych okropnych żółtych zacisków, bo rzeczywiście wygląda jak podstarzała prostytutka, nie modelka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał:

nie, no proszę Cię :) Jakie kombi :) Wiem, że jestem po 40-tce, ale wracając do domu nie ubieram ciepłych papuci na nogi :) 

tak, idzie na sprzedaż. Jak zwykle przy każdym moim aucie kupcy w kolejce i męczą bułę kiedy do sprzedania :hehe: 

... I jak zwykle na tym się kończy (męczeniu buły)?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dareek napisał:

wielu się "jara" tym kolorem

 

 

2020-06-28.jpg

 

Kolor ok. Ale zacisk powinien być czerwony albo błyszczący czarny. :ok:

 

 

Albo zielony, jak tu:

 

thumb-porsche-panamera-turbo-s-2018-e-hy

 

 

 

 

PS. Żałuję że u siebie nie wziąłem czerwonych zacisków. Fajnie to wygląda.

 

Edytowane przez Dark_Knight
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dareek napisał:

gust gust jeszcze raz gust - możesz mieć zaciski szare czarne czerwone lub żółte - do wyboru. ramki okienne reling grill nazwy modelu również albo satyna albo czarny połysk a w bazowych ramki są ..gumowe.

mi np ten kolor kompletnie nie leży - fajny a foto na żywo wieje festynem - w mojej ocenie.

 

U mnie też dało się niby wszystko konfigurować ale czerwone zaciski tylko w połączeniu z większymi hamulcami, bo w zwykłych ten zacisk jest mniejszy i brzydki - sam kolor tu nie pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 17:18, Dark_Knight napisał:

 

U mnie też dało się niby wszystko konfigurować ale czerwone zaciski tylko w połączeniu z większymi hamulcami, bo w zwykłych ten zacisk jest mniejszy i brzydki - sam kolor tu nie pomoże.

 

-

Edytowane przez Dareek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, 29 napisał:

Chlopcze, pelniacy tu funkcje moderatora! Stelvio ma byc wg ciebie designersko podobne do Hyundaia i BMW. Zapytalem do ktorych modeli marki Hyundai czy BMW, a ty odpowiedziales tylko, ze tyl Tucsona:facepalm: wiec nie mow innym, zeby dyskutowali na poziomie, kiedy sam przytaczasz/tworzysz fakty z d**y wziete, dobrze? To takie minimum przyzwoitosci, o ktore bym cie prosil

Wow, jakie górnolotne.

No to proszę:
https://www.zasadaauto.pl/_pliki_/header/15097222207405.jpg
https://moto.rp.pl/wp-content/uploads/2019/03/Mercedes-Benz-GLC_Coupe-12.jpg
https://image.ceneostatic.pl/data/products/82351463/i-mercedes-glc-coupe-nowy-taniej-niz-w-salonie.jpg
 

No to nie BMW i Hyundai, za to Mercedes, linia boczna, zarys tyłu. Mogę szukać dalej, ale mi się nie chce już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dareek napisał:

Po raz ostatni napisze- nie pogrążaj się w pisaniu głupot i skończ z tym urojonym moralizatorskim tonem.

A ja pozwolę sobie punktować Ciebie dalej.
Nie bardzo pasuje stwierdzenie urojony moralizatorski ton. Mogę nim mówić i nie mieć lub mieć rację, to raz.
Dwa, nie odniosłeś się do żadnego z argumentów bo nie masz żadnych kontra argumentów, a zostałeś wypunktowany, że to co mi zarzucałeś, sam zrobiłeś.
Proponuję zapoznać się z tym artykułem:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekcja_(psychologia)

Bo to dokładnie twój problem. :ok:

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

... I jak zwykle na tym się kończy (męczeniu buły)?

jeśli o mnie chodzi, to nie :ok: zawsze pierwszy w kolejce brał. Jak sprzedawałem poprzednią Insignię to gość rok czekał, bo się rozmyśliłem i postanowiłem dłużej potrzymać auto :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dareek napisał:

Tu w serii siedzi 330 mm 4-ro tłoczkowe brembo - w Q siedzi 36 cm ceramika albo zwykła tarcza i zacisk 6-ciotłoczkowy

 

U mnie 325 lub 350 za dopłatą. Te 350 mogą być czerwone. A wersja SVR ma aż 395mm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dareek napisał:

ojejku!! biedaczek!

Chłopie tobie naprawdę coś jest!! Boli cie coś - to nie to forum.

krótko-  nie rób syfu z wątku. Dostałeś w czuły punkcik i jazgoczesz jak małe obrażone dziecko. Żenada.  🤣

Nie pochlebiaj sobie, Ty dostałeś w czuły punkt i rzucasz się jak ryba bez wody. :ok:
Mnie nic nie boli, Ty masz problem, że krytyka urody twojego samochodu wzbudziła taką reakcję. ;]
I żadne obrzucanie kogoś błotem tego nie zmieni. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.