Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.06.2020 o 07:46, bergerac napisał:

no właśnie tak patrzę co się dzieje i zaczynam się bać :ooniee:

ale serio, ten wątek mnie chyba zniechęcił :(

Bierz, znajomy wziął taką na fajnym wypasie za 2300brutto/miesiąc. Tylko dlatego, że Panowi w salonie tak strasznie nie chciało się pracować że w ogóle nie dopilnował papierów, i nie sprawdził cen. Potem się okazało, że są duuużo w plecy na tym aucie ;]

Dealer z Poznania, więc mogę Ci znaleźć namiar na gamonia ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał:


Panel dotykowy jest mi zupełnie niepotrzebny, natomiast światła mogą być problemem. Jestem przyzwyczajony do matrycowych, w pełni adaptacyjnych świateł led w Oplu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Stelvio ma b dobre światła ksenonowe skrętne no i ma automat świateł drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K3 napisał:

 

Czyli najpierw krzyczysz, że to nie VAG, tylko całkiem inne auto. 

A jak się okazuje, że tylko blachy się zmieniły, to stwierdzasz "w sumie dobrze: sprawdzona technika, hiszpańska jakość, niemiecki temperament"... :facepalm:

Kolego, juz sie tak nie podniecaj, ja nigdzie nie krzycze.

Przyznalem ze ze srodkiem sie mogli bardziej wysilic, co nie zmienia faktu, ze im fajne auto wyszlo.

Cupra jest czescia Vag i nie rozumiem Twojego zdziwienia/oburzenia ze sa podobienstwa. Pewnie z czasem beda mniej widoczne, ale ostatecznie to ksiegowi beda decydowali o tym co i jak ma byc. Jesli w grupie sa sprawdzone rozwiazania typu silnik to nie beda wymysliali kola na nowo, nie te czasy. 

Do tego powtarzasz jakies wyswiechtane frazesy, co masz do hiszpanskiej jakosci czy braku temperamentu. Jezdziles jakas cupra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wujek napisał:

No ciekawe gdzie tu sens to nie wiem. Może skupia się na rynkach poza EU. 

Pozyjemy zobaczymy.

Dla mnie ta hybryda bylaby idealnym rozwiazaniem na codzien i w trasy. Tylko to zapewne ponad 200k bedzie kosztowalo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin79 napisał:

Raczej sie z Toba nìe zgodze , zależy też oczywiście w jakiej wersji 3 siedziałaś... no ale ja w tym temacie nie jestem obiektywny

:)  

W jakiej wersji by nie siedział, to trąci środek myszką i tyle. Osobiście jak auto mi się podobało, to środek odrzucał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sherif napisał:

W jakiej wersji by nie siedział, to trąci środek myszką i tyle. Osobiście jak auto mi się podobało, to środek odrzucał.

Jak Tobie sie nie podoba to nie znaczy ze innym tez sie nie podoba.

 

:)

 

osobiście mi sie  podoba w wersji sport line  :)

 

 3gt to praktycznie  stary model .... teraz trzeba odnieść sie do nowej 3 ... a tam trudno cos juz zarzucić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zinger napisał:

Kolego, juz sie tak nie podniecaj, ja nigdzie nie krzycze.

Przyznalem ze ze srodkiem sie mogli bardziej wysilic, co nie zmienia faktu, ze im fajne auto wyszlo.

Cupra jest czescia Vag i nie rozumiem Twojego zdziwienia/oburzenia ze sa podobienstwa. Pewnie z czasem beda mniej widoczne, ale ostatecznie to ksiegowi beda decydowali o tym co i jak ma byc. Jesli w grupie sa sprawdzone rozwiazania typu silnik to nie beda wymysliali kola na nowo, nie te czasy. 

Do tego powtarzasz jakies wyswiechtane frazesy, co masz do hiszpanskiej jakosci czy braku temperamentu. Jezdziles jakas cupra?

 

Moje zdziwienie?

I według ciebie identyczne silniki i części to są tylko "podobieństwa"...

 

Ale o czym my dyskutujemy, skoro na samym początku twierdziłeś, że Cupra to nie VAG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bergerac napisał:

przeżytek

może i tak ale świeci porządnie no i koszty serwisu są śmieszne w stosunku do "matrix full HD Laser". Jako ciekawostka - lampa do nowego BMW x5 w w wersji laserowej to ponad ..40 tys pln/szt. i powiem Wam szału w nocy nie ma.

dziękuję za taki postęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, czacha napisał:

Byl taki fajny watek o Alfie, a potem wszystko spieprzyles odstawiajac dzihad .. a teraz jeszcze to :swinka: 

dżihad? dobre!  W czym jest ten dżihad? że potwierdziłem to co opisało wiele osób profesjonalnie zajmujących się testowaniem samochodów, iż ten model sie dobrze prowadzi i dobrze (wg wielu) wygląda? a może w tym że naspałem, iż dużo pali, w środku jest głośno (wg mnie) a obsługa w salonach leży i kwiczy podobnie jak sprzedaż?

Następnemu tobie napiszę bo chyba nie dociera - dla mnie samochód to tylko przedmiot do przemieszczania sie z punktu a do b. Nie jara mnie, że ma być Alfa BMW czy inny marka i koniec jak tu poniektórzy- podstawa to ma się nie psuć a czy to się zwie Alfa czy cokolwiek innego dla mnie BEZ ZNACZENIA nie kupuje samochodów dla poprawy statusu społecznego czy dla sąsiadów - tyle panie wiec daruj sobie jakieś wstawki bo walisz w płot!!

Może znasz cenniki wszystkich części do wszystkich aut na rynku - ja takiej wiedzy nie mam - podałem info za właścicielem który raczej wie co mówi i się do tego przyznałem i nie brnę dalej. Jak ktoś twierdzi inaczej i ma w tym temacie wiedzę - posłucham i zweryfikuje swoją wiedzę.

Wiem że do stelvio kpl reflektor kosztuje około 7 tyś a to nie jest jakaś super hiper technologia - zwykły skrętny bixenon z ledem dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bergerac napisał:

ale z czym się nie zgodzisz ?

Za użycie określenia " zacofane "

Ale ok nie ma tematu :)

 

jak Ci sie podoba alfa to kupuj , potem najwyżej jak będziesz miał ochotę to opiszesz użytkowanie   .

 

Btw jechałem następcą 156  , skrzynia strasznie szaprala , sprzedawca mówił ze one tak maja  ... ok Ale auto przepiekne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotrus napisał:

Ja słyszałem że 40 tys ale EUR.

 

plus robocizna!

a na poważnie. Ja tam się nie znam, ale na pewno kosztuje to kupę kasy, czy 20 czy 40 czy więcej tys za reflektor, to nie zmienia faktu że współczesny samochód po małej stłuczce z przodu gdzie do wymiany będzie zderzak, reflektory, jakieś dwa radary od czegośtam i 3 czujniki od czegośtam, to jest szkoda całkowita gwarantowana ;]

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał:

 

plus robocizna!

a na poważnie. Ja tam się nie znam, ale na pewno kosztuje to kupę kasy, czy 20 czy 40 czy więcej tys za reflektor, to nie zmienia faktu że współczesny samochód po małej stłuczce z przodu gdzie do wymiany będzie zderzak, reflektory, jakieś dwa radary od czegośtam i 3 czujniki od czegośtam, to jest szkoda całkowita gwarantowana ;]

 

Ale to coś złego jak się ma ubezpieczenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wladmar napisał:

 

Ale to coś złego jak się ma ubezpieczenie? 

 

zależy z jakiego punktu widzenia. Np. z punktu widzenia ekologii dostrzegam pewną sprzeczność bo niby teraz wszystko ma być takie eko, a tu wyrzucamy prawie dobry samochód i produkujemy nowy. Z punktu widzenia swojego w takiej sytuacji wolałbym wymienić te reflektory, zderzak, co zajmuje chwilę i jeździć dalej, a nie bawić się w zwrot kasy z ubezpieczenia, zostać bez auta, znowu na szybko kupować następne.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maro_t napisał:

 

zależy z jakiego punktu widzenia. Np. z punktu widzenia ekologii dostrzegam pewną sprzeczność bo niby teraz wszystko ma być takie eko, a tu wyrzucamy prawie dobry samochód i produkujemy nowy. Z punktu widzenia swojego w takiej sytuacji wolałbym wymienić te reflektory, zderzak, co zajmuje chwilę i jeździć dalej, a nie bawić się w zwrot kasy z ubezpieczenia, zostać bez auta, znowu na szybko kupować następne.

 

Ekologicznie akurat samochody mają bardzo wysoki wskaźnik recyklingu (poza elektrycznymi), więc to nie problem. Co do wygody - zgoda, ale lepiej kupić nowe z ubezpieczenia a w międzyczasie jeździć zastępczym. Też wygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już poruszono temat cen części to od znajomego mechanika usłyszałem ostatnio, że do choćby Giulii nie ma praktycznie nowych zamienników (miał na warsztacie do naprawy po stłuczce). Auto produkowane od 2016 i nic? Sprawdziłem reflektory i faktycznie nic nie ma. Tylko używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, stig napisał:

Jak już poruszono temat cen części to od znajomego mechanika usłyszałem ostatnio, że do choćby Giulii nie ma praktycznie nowych zamienników (miał na warsztacie do naprawy po stłuczce). Auto produkowane od 2016 i nic? Sprawdziłem reflektory i faktycznie nic nie ma. Tylko używki.

 

Rzadkie auto, to się nie opłaca nikomu produkować zamienników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

plus robocizna!

a na poważnie. Ja tam się nie znam, ale na pewno kosztuje to kupę kasy, czy 20 czy 40 czy więcej tys za reflektor

 

Z ciekawości sprawdziłem ile naprawdę kosztuje taki laser do X5, około 4000 EUR netto za szt, do mojej 3'ki taniocha - adaptacyjny led kosztuje okolice 5 tys PLN

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam to w zamienniku tarcze klocki, szyby przednie, chłodnice klimy. Części blacharskie są naprawdę w przystępnej cenie w ASO. są tez części nietypowe jak specyficzne termostaty koszt ok 3 tys /szt i najlepsze - uzywki nie zamontujemy ponieważ jego elektronika jest objęta tzw ochroną komponentu czyli ma przy pierwszym uruchomieniu przypisany VIN. Podobnie jest z np przednim radarem, systemem audio. Tą metodę stosuje wielu producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dareek napisał:

dżihad? dobre!  dla mnie samochód to tylko przedmiot do przemieszczania sie z punktu a do b. Nie jara mnie, że ma być Alfa BMW czy inny marka i koniec jak tu poniektórzy- podstawa to ma się nie psuć a czy to się zwie Alfa czy cokolwiek innego dla mnie BEZ ZNACZENIA nie kupuje samochodów dla poprawy statusu społecznego czy dla sąsiadów - tyle panie wiec daruj sobie jakieś wstawki bo walisz w płot!!

Może znasz cenniki wszystkich części do wszystkich aut na rynku - ja takiej wiedzy nie mam

 

Patrz a ten pan wiedzę ma ;]

 

 

Ciekawe jakie wnioski po tym filmie wyciągną poszczególni ludzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, stig napisał:

Jak już poruszono temat cen części to od znajomego mechanika usłyszałem ostatnio, że do choćby Giulii nie ma praktycznie nowych zamienników (miał na warsztacie do naprawy po stłuczce). Auto produkowane od 2016 i nic? Sprawdziłem reflektory i faktycznie nic nie ma. Tylko używki.

 

Tego sie sprzedaje tak malo, ze zwyczajnie nie oplaca sie pewnie robic zamiennikow...

Takie uroki wynalazkow ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, maro_t napisał:

 

zależy z jakiego punktu widzenia. Np. z punktu widzenia ekologii dostrzegam pewną sprzeczność bo niby teraz wszystko ma być takie eko, a tu wyrzucamy prawie dobry samochód i produkujemy nowy. Z punktu widzenia swojego w takiej sytuacji wolałbym wymienić te reflektory, zderzak, co zajmuje chwilę i jeździć dalej, a nie bawić się w zwrot kasy z ubezpieczenia, zostać bez auta, znowu na szybko kupować następne.

 

No i wymienisz ten reflektor czy zderzak, tylko nie kupisz w ASO a na allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, maro_t napisał:

 

plus robocizna!

a na poważnie. Ja tam się nie znam, ale na pewno kosztuje to kupę kasy, czy 20 czy 40 czy więcej tys za reflektor, to nie zmienia faktu że współczesny samochód po małej stłuczce z przodu gdzie do wymiany będzie zderzak, reflektory, jakieś dwa radary od czegośtam i 3 czujniki od czegośtam, to jest szkoda całkowita gwarantowana ;]

 

Szkoda całkowita jest gdy koszt naprawy przekracza wartość auta. Nawet gdyby lampa kosztowała milion to auto ma przecież jeszcze drugą lampę za milion i inne części więc wymiana tej lampy nie będzie droższa niż reszta auta. Oczywiście sytuacja zmienia się radykalnie wraz z wiekiem auta i spadkiem jego wartości ale przez pierwszych kilka (kilkanaście?) lat nie powinno być tego problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Tego sie sprzedaje tak malo, ze zwyczajnie nie oplaca sie pewnie robic zamiennikow...

Takie uroki wynalazkow ;]

I tak będzie kiedyś moja 😍 Wam tylko pozostanie internetowe marudzenie 👍😁 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Szkoda całkowita jest gdy koszt naprawy przekracza wartość auta. Nawet gdyby lampa kosztowała milion to auto ma przecież jeszcze drugą lampę za milion i inne części więc wymiana tej lampy nie będzie droższa niż reszta auta. Oczywiście sytuacja zmienia się radykalnie wraz z wiekiem auta i spadkiem jego wartości ale przez pierwszych kilka (kilkanaście?) lat nie powinno być tego problemu.

 

 Ceny części w ASO są tak odjechane, iż gdybyś spróbował złożyć auto z części w cenach jakie ma w katalogach ASO mógłbyś pewnie kupić 2 -3 sztuki tego samego auta gotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, stig napisał:

I tak będzie kiedyś moja 😍 Wam tylko pozostanie internetowe marudzenie 👍😁 

 

I bardzo dobrze. Mnie się zawsze podobała 159. A jeszcze bardziej odkąd się nią przejechałem. Tylko że najpierw mnie nie było stać na to auto, a potem już nawet najnowsze ezgmeplarze były stare, no i prawie tylko diesel, którego nie lubię. Ale nawet z dieslem to jest genialne auto. Kilka lat temu całkiem przypadkiem trafiłem na nawet przyzwoity technicznie egzemplarz do sprzedania, myślałem żeby kupić chociaż na rok, żeby pojeździć, może się zakochać, a może się zniechęcić do marki, ale żona stwierdziła że w tym aucie śmierdzi psem i żebym tego do domu nie przywoził ;]. W sumie możliwe, ludzie wożą psy, zwłaszcza w kombi, a ja mam słaby węch, to mnie tam obojętne. Odpuściłem ten egzemplarz, ale zacząłem się rozglądać za innymi, które mnie totalnie zniechęciły do szukania dalej i dałem sobie spokój. A dziś trochę żałuję, bo mogłem mieć własne doświadczenia z tym autem i przynajmniej wiedzieć o czym piszę na AK ;]

 

A sąsiad ma taką 159 Ti, srebrne kombi, felgi 19', wygląda to przepięknie. Zawsze taka czysta i zadbana...

Edytowane przez maro_t
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dareek napisał:

 Ceny części w ASO są tak odjechane, iż gdybyś spróbował złożyć auto z części w cenach jakie ma w katalogach ASO mógłbyś pewnie kupić 2 -3 sztuki tego samego auta gotowego.

 

Ale tak zawsze jest. Rzecz w tym, że jedna lampa (jak by nie była droga) nie zrobi w nowym aucie szkody całkowitej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_t Nie narzekam. Moja 159 z ostatniego miotu ( bodajże lipiec 2011 kończyli produkcję) wiec świeższej już się prawie nie dało 😁 Teraz raczej bym zamienił na silnik 1.75 TBI choć żona jeździ do pracy po A2 i S8 więc diesel odwdzięcza się spalaniem rzędu 6l.

Dzisiaj jednak na grupie FB zobaczyłem to zdjęcie i muszę napisać , że ta Brera przyćmiła wyglądam Giulie. Po tylu latach ten egzemplarz wygląda obłędnie 😍 Może w to pójdź 😁

image.jpeg.4e376ab585b92ecc8fb4f93c20f21f92.jpeg

Edytowane przez stig
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Vadero napisał:

Ciekawe jakie wnioski po tym filmie wyciągną poszczególni ludzie ;]

Gust jest jak d.., wiadomo, ale do mnie jakoś nigdy nie przemawiał kult Alfy. Nawet gdy jeździłem Fiatami, to mnie wręcz Alfy odpychały za swój design (jak np A147). Nie trafia do mnie przód tych aut, szczególnie z rejestracją z boku wygląda koszmarnie. O ile jeszcze Stelvio ma piękną linię to całość psuje ten przód 8-). Jak zmieniałem samochód to nawet przez głowę przeszła mi Giulia, dopóki jej na żywo nie zobaczyłem.

Ciekaw jestem jak firmy leasingowe podchodzą do Alf w kwestii wartości rezydualnej.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stig napisał:

@sherif Bez przesady z tym kultem przynajmniej u mnie. Alfa to taki lepszy designersko i jakościowo Fiat. To znaczy była do momentu Giulii i Stelvio.

OK, może źle sie wyraziłem, chodzi bardziej o zachwyt na designem :).

Aha, żeby była jasność fanem VW też nie jestem :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

I bardzo dobrze. Mnie się zawsze podobała 159. A jeszcze bardziej odkąd się nią przejechałem. Tylko że najpierw mnie nie było stać na to auto, a potem już nawet najnowsze ezgmeplarze były stare, no i prawie tylko diesel, którego nie lubię. Ale nawet z dieslem to jest genialne auto. Kilka lat temu całkiem przypadkiem trafiłem na nawet przyzwoity technicznie egzemplarz do sprzedania, myślałem żeby kupić chociaż na rok, żeby pojeździć, może się zakochać, a może się zniechęcić do marki, ale żona stwierdziła że w tym aucie śmierdzi psem i żebym tego do domu nie przywoził ;]. W sumie możliwe, ludzie wożą psy, zwłaszcza w kombi, a ja mam słaby węch, to mnie tam obojętne. Odpuściłem ten egzemplarz, ale zacząłem się rozglądać za innymi, które mnie totalnie zniechęciły do szukania dalej i dałem sobie spokój. A dziś trochę żałuję, bo mogłem mieć własne doświadczenia z tym autem i przynajmniej wiedzieć o czym piszę na AK ;]

 

A sąsiad ma taką 159 Ti, srebrne kombi, felgi 19', wygląda to przepięknie. Zawsze taka czysta i zadbana...

Większości legendy Alfy brały się właśnie z faktu, iż jakieś 90% aut na rynku to zajeżdżone trupy- potem ktoś kupuje "oczami" i zaczyna się problem. Każdy model samochodu niezależnie od marki ma swoje słabe punkty i nawet kupując auto uchodzące za bezawaryjne ale użytkowane rabunkowo można być nieprzyjemnie zaskoczonym.

ja szczerze- gdybym nawet idealną 159 trafił nie kupiłbym z racji tego iż najmłodsze auta mają po 9 lat na karku. w Takim przypadku to już robi się lekka loteria.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.