Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, sdss napisał:

To nie auto 😁 to sjajong 

 

Spryskiwaczy fakt brak.

 

Spryskiwaczy wiele aut już nie ma, np. wymieniony w wątku Mercedes GLC. Tam też są ledy poniżej 2000lm w podstawowej wersji. Za to samopoziomowanie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bnow napisał:

Pojęcia nie mam. Nazywa się to Active Lighting System - Reflektory LED High z Dynamic Light Assist.

 

Jeśli masz tak, to się nie dziw że mrugają:

 

dsc_1193.jpg

 

W Outlanderze miałem takie światła, i też mrugali jak najęci:

 

joliette_mitsubishi_-_Ford_Escape_2018_v

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sdss napisał:

W Leonie miałem poziomowanie a tam wybitne ledy nie był. Oglądałem kilka aut klasy B i żadne nie miało rolki od wysokości przy led .

 

Ja mam LEDy bez samopoziomowania, spryskiwaczy i bez skrętu w PC...

Co ciekawsze, w poprzednim miałem skrętne ksenony, a i tak LED świeci subiektywnie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Jeśli masz tak, to się nie dziw że mrugają:

 

dsc_1193.jpg

 

W Outlanderze miałem takie światła, i też mrugali jak najęci:

 

joliette_mitsubishi_-_Ford_Escape_2018_v

 

To nie to- u mnie świecą też podwójnie i przez rok raz zdażyło mi się że ktoś mrugnął że go oślepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Czy jest na tym forum ktokolwiek, komu padło ledowe światło? Bo ja nie słyszałem. Trwałość jest na tyle wysoka, że problem będzie występował dopiero w krajach trzeciego świata gdzie te auta trafią już po kompletnym wyeksploatowaniu.

 

Tu przeceniasz jakość współczesnych podzespołów- przykład Leon np 2017 - w podstawie bazowy led  nie ma poziomowania spryskiwaczy do tego wielu userów skarży się na nieszczelne lampy i padające LEd-y. Miałem kiedyś do zabezpieczenia lakieru takiego nowego leonidasa z bazowymli lampami LED widoczność na mokrym na poziomie bankowych żarówek Cinquecento do tego po 200 km w środku już było akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dareek napisał:

Tu przeceniasz jakość współczesnych podzespołów- przykład Leon np 2017 - w podstawie bazowy led  nie ma poziomowania spryskiwaczy do tego wielu userów skarży się na nieszczelne lampy i padające LEd-y. Miałem kiedyś do zabezpieczenia lakieru takiego nowego leonidasa z bazowymli lampami LED widoczność na mokrym na poziomie bankowych żarówek Cinquecento do tego po 200 km w środku już było akwarium.

Bzdury piszesz Leon z Led ma poziomowanie. 

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dareek napisał:

Tu przeceniasz jakość współczesnych podzespołów- przykład Leon np 2017 - w podstawie bazowy led  nie ma poziomowania spryskiwaczy do tego wielu userów skarży się na nieszczelne lampy i padające LEd-y. Miałem kiedyś do zabezpieczenia lakieru takiego nowego leonidasa z bazowymli lampami LED widoczność na mokrym na poziomie bankowych żarówek Cinquecento do tego po 200 km w środku już było akwarium.

 

Ok, ale my tu ogólnie o trwałości tego rozwiązania a nie o fakapach konkretnego producenta. Wiadomo, że pierwsze ledy w Leonach były bardzo słabej jakości.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Jeśli masz tak, to się nie dziw że mrugają:

 

dsc_1193.jpg

 

W Outlanderze miałem takie światła, i też mrugali jak najęci:

 

joliette_mitsubishi_-_Ford_Escape_2018_v

Dlatego napisałem- LED Led-owi nie jest równy - bazowe lampy są w większości pozbawione są poziomowania spryskiwaczy i systemu automatycznego wygaszania bo oparte są jak xenon na soczewce- tylko źródło światła jest inne.

Pontem mamy matrycowy LED- no i tu znów albo z automatycznym systemem wygaszania ( to jeszcze jako tako działa) ale gorzej jak jest matrycowy LED bez tego systemu- od razu się poznaje - wali po gałach z kilometra. no i teraz drukowanymi bo znów będzie hejt-

TO CO NAPISAŁEM NIE OZNACZA ŻE LED NIE ŚWIECI LEPIEJ - OCZYWIŚCIE ŻE TAK, ALE Z PUNKTU WIDZENIA KIEROWCY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

Ok, ale my tu ogólnie o trwałości tego rozwiązania a nie o fakapach konkretnego producenta. Wiadomo, że pierwsze ledy w Leonach były bardzo słabej jakości.

:ok:

proszę- następny przykład - bazowy LED w C-Klasie  - błędy mimo poprawnie świecącej lampy, przepalone diody - przebieg ok 12 tkm. Q8 lekkie zabrudzenie przodu- typu śnieg, muchy ogólny brud uliczny i masz komunikat o niedostępności świateł adaptacyjnych.

to jest tylko technika-

Oczywiście postęp w oświetleniu jest znaczny na plus i coraz lepiej to działa. To jest jak przeskok z halogenu na ksenon. Tylko trzeba pamiętać że Led Led-owi nie równy a bazowe systemy pozostawiają jeszcze wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dareek napisał:

no tak - ręcznie w bazowym LED 25W

Nie ma czegoś takiego,  albo masz Full Led albo zwykł a żarówkę. 

 

Jak ktoś wsadził chiński Led zamiast żarówki to się nie dziw, że słabo świeci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, stig napisał:

Dosyć ciekawe i raczej obiektywne opinie użytkowników co prawda wersji Q, ale uwagi dotyczą też całokształtu 👍
Link

o kwa :totalszok:

 

Cytuj

Najpoważniejszą usterką, po około 35 tys. km, było przechodzenie w tryb serwisowy przy dynamicznym przyspieszaniu. Przyczyną okazały się zbyt krótkie przewody centralnej wiązki sterującej, które powodowały, że jedna z wtyczek pod wpływem przeciążenia traciła kontakt galwaniczny. Auto było diagnozowane w Carserwisie, potem jeździłem nim jeszcze przez 2-3 tygodnie, zanim przyszły części zamienne i około tygodnia trwała sama naprawa.

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dareek napisał:

Tu przeceniasz jakość współczesnych podzespołów- przykład Leon np 2017 - w podstawie bazowy led  nie ma poziomowania spryskiwaczy do tego wielu userów skarży się na nieszczelne lampy i padające LEd-y. Miałem kiedyś do zabezpieczenia lakieru takiego nowego leonidasa z bazowymli lampami LED widoczność na mokrym na poziomie bankowych żarówek Cinquecento do tego po 200 km w środku już było akwarium.

 

Przedliftowy Leon miał dość słabe Ledy, poliftowy już całkiem ok i owszywiscie ze ma samopoziomowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, K3 napisał:

 

Ja mam LEDy bez samopoziomowania, spryskiwaczy i bez skrętu w PC...

Co ciekawsze, w poprzednim miałem skrętne ksenony, a i tak LED świeci subiektywnie lepiej...

Eee serio ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, sdss napisał:

Nie wiesz czy masz wodę w przednich lampach ? Skoro nie wiesz to pewnie już poprawili 🤣

Nie mam wody, ale nie wiem czy poprawili to na etapie liftu, czy wprowadzania nowego rocznika modelowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2020 o 16:18, Dark_Knight napisał:

Nie wiem jaki dźwięk z głośników robi ten V6.

To jakby posadzic orkiestre symfoniczna i puscic playback z panasonixa:phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2020 o 08:18, stig napisał:

Dla mnie to zaleta, że nie jeżdżę autem marki lub modelem spotykanym co skrzyżowanie.

Jak na forum motoryzacyjnym mamy uprzedzonych ludzi co do marki to nie dziwię się wynikom sprzedaży. Byle kupić to co sąsiad. I mają ludzie do tego prawo tak jak ja do tego , aby z przyjemnością i bez frustracji jeździć po drogach. Czego wszystkim życzę.

 

Czyżby nikt nie zauważył, że samochód jest normalnym towarem, który komuś należy sprzedać? To, że lansowane są niemieckie marki- to nie przypadek. Niemcy wiedzą, że ich dobrobyt (a także dobrobyt ich dzieci i wnuków) zależy od minn. od eksportu i cały swój potencjał kierują, żeby zachęcać do kupna niemieckich samochodów. Niemieckie firmy, banki itp. kupują głównie niemieckie samochody, aby wspierać niemiecką gospodarkę. Także artykuły sponsorowane czy też czasopisma z kapitałem niemieckim wiedzą, jakie produkty należy wspierać i dlaczego. My, Polacy dopiero się tego uczymy- i to z trudem.   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2020 o 19:13, Vadero napisał:

Ciekawe jakie wnioski po tym filmie wyciągną poszczególni ludzie

Nie przyszloby mi do glowy na postawie 159 (2005-2011) prognozowac trwalosci Stelvio, ale kto gupiemu zabroni:phi:

Zadziwia mnie patrzenie na wspolczesne produkty FCA, PSA, Renault czy Forda przez pryzmat samochodow z poprzednich dziesiecioleci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dark_Knight napisał:

Czy jest na tym forum ktokolwiek, komu padło ledowe światło? Bo ja nie słyszałem. Trwałość jest na tyle wysoka, że problem będzie występował dopiero w krajach trzeciego świata gdzie te auta trafią już po kompletnym wyeksploatowaniu.

Widzialem juz kilka razy fabryczne DRL, gdzie pojedyncze diody juz nie swiecily, choc przypuszczam, ze byly to samochody z duuuzymi przebiegami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, 29 napisał:

Nie przyszloby mi do glowy na postawie 159 (2005-2011) prognozowac trwalosci Stelvio, ale kto gupiemu zabroni:phi:

Zadziwia mnie patrzenie na wspolczesne produkty FCA, PSA, Renault czy Forda przez pryzmat samochodow z poprzednich dziesiecioleci...

O widzę że nie zaczaiłeś ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj na parkingu Stelvio w kolorze... czerwonym (???) Bardziej wpadało w buraczki. Trochę chujówka kolor. Polift 2020 dorzucił  cebulę znaną chociażby z BMW X2 oraz X-Ceed ;) Do wyboru jest również zielony, ale z szacunku dla oczu nie wrzucę ;)

 

01-HP-1024x683.jpg

 

Ale ja i tak szedłbym w cementy. Gdybym kupował ;]

Alfa_Romeo_Stelvio_B_Tech_1.jpg.30440263

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bochumil napisał:

Oglądałem wczoraj na parkingu Stelvio w kolorze... czerwonym (???) Bardziej wpadało w buraczki. Trochę chujówka kolor. Polift 2020 dorzucił  cebulę znaną chociażby z BMW X2 oraz X-Ceed ;) Do wyboru jest również zielony, ale z szacunku dla oczu nie wrzucę ;)

 

01-HP-1024x683.jpg

 

Ale ja i tak szedłbym w cementy. Gdybym kupował ;]
Alfa_Romeo_Stelvio_B_Tech_1.jpg.30440263

 

 

Bo gust jest jak cztery litery, każdy ma własny. Polaków zaś na ogół jest taki, że ubierają się jak żebracy na pogrzeb biskupa, a architektura miast i miasteczek delikatnie rzecz ujmując jest obrzydliwa. Włosi mają to szczęście, że nie zauważają, że na co dzień otoczeni są dziełami sztuki z różnych epok i jest to dla nich normalne, że tak jest, to i gust mają inny. I ich miasteczka też inaczej wyglądają. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma już akwarium ? 
Mam Leona 2013 z lampami LED więc się wypowiem:

A) podstawowe lampy LED są samopoziomujące, ale bez spryskiwaczy
B) moim zdaniem świecą lepiej niż Xenon w Audi A4 B6 2003 lub Audi A6 C6 2006 lub Toyota Avensis 2010, a każdym z tych samochód miałem okazję jechać więcej niż 150 km trasę w nocy
C) nie ma żadnego akwarium w lampach, okresowo delikatnie parują w środku co poza wizualnym aspektem nie ma negatywnych skutków i mi nie przeszkadza

Podsumowując uważam, że nawet te podstawowe LEDy w Leonie są lepsze niż Xenony w większości samochodów, szczególnie starszych niż 10 lat.

Miałem za to okazję jechać Octavia 2019 ze zwykłymi halogenami i uważam, że powinni to wycofać z produkcji w XXI wieku to wygląda jak średniowiecze te żółte jak siki światło - porażka.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bochumil napisał:

Oglądałem wczoraj na parkingu Stelvio w kolorze... czerwonym (???) Bardziej wpadało w buraczki. Trochę chujówka kolor. Polift 2020 dorzucił  cebulę znaną chociażby z BMW X2 oraz X-Ceed ;) Do wyboru jest również zielony, ale z szacunku dla oczu nie wrzucę ;)

 

 

 

Ale ja i tak szedłbym w cementy. Gdybym kupował ;]

 

 

 

 

 

Dawaj zielonego!

:jem:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bochumil napisał:

 

Niby tak, ale widziałem kiedyś w Pradze Ferrari w kolorze ławkowej zieleni i zwątpiłem ;)

 

W Pradze jest legalna marihuana, więc są trzy możliwości:

- Ty byłeś na haju

- Właściciel był na haju

- Ten co to malował był na haju

 

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bochumil napisał:

 

Niby tak, ale widziałem kiedyś w Pradze Ferrari w kolorze ławkowej zieleni i zwątpiłem ;)

Kiedyś do firmy przyjechał Mustang w kolorze żółto - zielonkawym tragedia i profanacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bochumil napisał:

 

Niby tak, ale widziałem kiedyś w Pradze Ferrari w kolorze ławkowej zieleni i zwątpiłem ;)

Ja za to tam widziałem Q7 oklejone złotą folia z brokatem, w słoncu aż łuna od niego biła :phi:. Może takie lokalne upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Dawaj zielonego!

:jem:

 

1 minutę temu, stig napisał:

Ta zieleń ?

 

Mnie się wyświetliło coś takiego

 

alfa-5.1200.jpg

 

Mnie taka mydelniczkowa zieleń nie odpowiada. Zresztą, poza kilkoma wyjątkami, zielony w motoryzacji jest nieobecny zdaje się od ponad dekady...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stig napisał:

@bochumil  Ta zieleń ? Petarda 😍

 

image.jpeg.fcb95f2286b01cd36324a3cb3cc0087d.jpeg

Te dwa kolory są jakimś odwołaniem do historii. Odważne jak na nasz smutny kraj. Dostrzegłem też takie zjawisko że takie alfy, lancie (ich projekty) wyglądają jeszcze lepiej na włoskich uliczkach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Racing green ;] :ok:

 

Ja ciebie proszę. To włoski jest wiec musi być finezyjnie. Np Verde Champion kiedyś miałem 🤣. Później był już nie zielony , ale nazwa dalej piękna czyli Rosso Maranello. Obecnie Nero Etna 👍 😁 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, 29 napisał:

Widzialem juz kilka razy fabryczne DRL, gdzie pojedyncze diody juz nie swiecily, choc przypuszczam, ze byly to samochody z duuuzymi przebiegami. 

 

Znajomemu krótko po gwarancji w ProCeed przestała świecić dioda DRL. Koszt nowego reflektora kilka lat temu w ASO wynosił około 3700 PLN ale udało się wymianę podciągnąć pod gwarancję. Widuję czasem w miarę młode samochody (Suzuki, Nissan) z nieświecącymi pojedynczymi diodami lub słabo świecącymi/migającymi DRL po jednej stronie.

LED po kilku latach użytkowania nie emituje już nominalnego strumienia świetlnego a temat przejdzie na drugiego lub kolejnego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, vaz2110 napisał:

Znajomemu krótko po gwarancji w ProCeed przestała świecić dioda DRL. Koszt nowego reflektora kilka lat temu w ASO wynosił około 3700 PLN ale udało się wymianę podciągnąć pod gwarancję.

 

ProCeed jest od 2019, więc musiał to być pro_cee'd.
Jeśli mowa o lampie, to był to zwykły model, tam DRL był w formie paska na dole lampy i rzeczywiście czasami się zdarzało, że któraś z diód padła lub pasek "migał"...

Bo jeśli mowa o DRL "ice cube" w GT, to nie słyszałem aby coś z nimi się działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vaz2110 napisał:

 

Znajomemu krótko po gwarancji w ProCeed przestała świecić dioda DRL. Koszt nowego reflektora kilka lat temu w ASO wynosił około 3700 PLN ale udało się wymianę podciągnąć pod gwarancję. Widuję czasem w miarę młode samochody (Suzuki, Nissan) z nieświecącymi pojedynczymi diodami lub słabo świecącymi/migającymi DRL po jednej stronie.

LED po kilku latach użytkowania nie emituje już nominalnego strumienia świetlnego a temat przejdzie na drugiego lub kolejnego właściciela.

 

ja raczej tylko zauważam przypadki, gdy komuś świeci tylko jedno światło dzienne LED, a drugie wcale (mowa o fabrycznych oczywiście). Czyli jakaś inna awaria niż przepalone diody. Najczęsciej to widzę w Kii Ceed. Albo tylne światła ledowe, tutaj już częściej można zauważyć poprzepalane pojedyncze diody, głównie w Audi. Ale to już raczej auta przynajmniej dziesięcioletnie. To jest raczej oczywiste. Dostajesz dobre światła led, przez kilka lat widzisz dobrze, nie przejmujesz się wymianą żarówek, nic sie nie przepala, ale za to jak już padnie to wymieniasz cały reflektor: płacisz za dobre światła i spokój na dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.