Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

 
ja bym insigni na to nie zamienil.
maly przeskok no chyba ze masz parcie na suva

Ja dopiero teraz zdałem sobie sprawę, jak przyzwoitym samochodem jest Insignia. Przetestowałem trochę aut, głównie z tak zwanego segmentu premium i to co mnie dziwi to bardzo mała różnica w jakości w stosunku do obecnego auta. Zdarzały się sytuacje, Że po jazdach próbnych wsiadałem do Insignii i byłem pozytywnie zaskoczony.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ryba sie bawisz
 
A tak w ogole to jakie warunki $?

No mam nadzieję że nie, bo Ryb wybiera takie marki, które dopłacają żeby wziąć ich Auto w leasing, a później się zwijają z rynku polskiego. :)Mam nadzieję że Alfa nie spotka ten sam los ;)

Warunki finansowe bardzo przyzwoite i właśnie to sprawia, że poważnie rozważam to Auto. Jakby coś poszło nie tak, to sprzedam bez dużej straty finansowej, a jak wszystko będzie dobrze to zawsze mogę zostawić dla żony.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bergerac napisał:

Ja dopiero teraz zdałem sobie sprawę, jak przyzwoitym samochodem jest Insignia. Przetestowałem trochę aut, głównie z tak zwanego segmentu premium i to co mnie dziwi to bardzo mała różnica w jakości w stosunku do obecnego auta. Zdarzały się sytuacje, Że po jazdach próbnych wsiadałem do Insignii i byłem pozytywnie zaskoczony.
 

Znajomy przedstawiciel handlowy zrobił w 3 lata 180 kkm Insignią i bardzo chwali komfort :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bergerac napisał:

no właśnie podoba się, ale nie jest to jednak znaczący progres w stosunku do aktualnego auta.

 

i bardzo dobrze, że nieznaczący

małymi kroczkami trzeba...

bo jak będziesz szedł duzymi, to co, zaraz jakiś X6M, poźniej co, Urus, a później? RR i sufit  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
i bardzo dobrze, że nieznaczący
małymi kroczkami trzeba...
bo jak będziesz szedł duzymi, to co, zaraz jakiś X6M, poźniej co, Urus, a później? RR i sufit  
 


X6 ??? Czy ja wyglądam na Turka handlującego owocami?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Lubię to 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:


Ja dopiero teraz zdałem sobie sprawę, jak przyzwoitym samochodem jest Insignia. Przetestowałem trochę aut, głównie z tak zwanego segmentu premium i to co mnie dziwi to bardzo mała różnica w jakości w stosunku do obecnego auta. Zdarzały się sytuacje, Że po jazdach próbnych wsiadałem do Insignii i byłem pozytywnie zaskoczony.


Sent from my iPhone using Tapatalk 

Największe zaskoczenia na + , - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:


Ja dopiero teraz zdałem sobie sprawę, jak przyzwoitym samochodem jest Insignia. Przetestowałem trochę aut, głównie z tak zwanego segmentu premium i to co mnie dziwi to bardzo mała różnica w jakości w stosunku do obecnego auta. Zdarzały się sytuacje, Że po jazdach próbnych wsiadałem do Insignii i byłem pozytywnie zaskoczony.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Po prostu w swoim czujesz się najlepiej. Pewnie też długo wybierałeś i wybrałeś to co Ci się najbardziej podobało, pod siebie, to i czujesz się w tym aucie dobrze. Mam podobnie. Czasem przejażdżka autem segmentu wyżej, niby wszystko lepsze, ale potem wsiadam do swojego i jednak tu jest lepiej ;]. Chociaż ostatnio miałem odwrotnie po przejażdżce elektrykiem, wsiadam do swojego, puszczam sprzęgło, czuję jak te wszystkie koła zębate w skrzyni, półosie zaczynają przenosić napęd, patrzę jak te obroty na jedynce szybko rosną i myślę "jakie to jest bez sensu!". ;]

  • Lubię to 3
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:


Ja dopiero teraz zdałem sobie sprawę, jak przyzwoitym samochodem jest Insignia. Przetestowałem trochę aut, głównie z tak zwanego segmentu premium i to co mnie dziwi to bardzo mała różnica w jakości w stosunku do obecnego auta. Zdarzały się sytuacje, Że po jazdach próbnych wsiadałem do Insignii i byłem pozytywnie zaskoczony.
 

Mialem podobnie spory juz czas temu. W 2003 odkupilismy z firmy zony 2letnia Leganze. Skora, klimatronik, el fotele, zmieniarka, pelna elektryka, abs, tsc, poduchy i jeszcze kilka innych gadzetow, plus calkiem przyjemny srodek imo. Na tamte lata to byl full wypas. DU bylo u nas do 2013 i jak szukalem nastepcy to ogladnalem troche aut, oczywiscie uzywanych, ale znacznie mlodszych i z wiekszosci bardzo szybko wysiadalem, bo ich srodek i uzyte materialy to byl jakis dramat. A i wyposazeniem wcale nie przebijaly Leganzy. Jedno z gorszych wrazen zrobila na mnie Avensis, pamietam tez jak kumpel podjechal nowa Sportage, plastiki w srodku to byl jakis najgorszy sort z mozliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, maro_t napisał:

 

Po prostu w swoim czujesz się najlepiej. Pewnie też długo wybierałeś i wybrałeś to co Ci się najbardziej podobało, pod siebie, to i czujesz się w tym aucie dobrze. Mam podobnie. Czasem przejażdżka autem segmentu wyżej, niby wszystko lepsze, ale potem wsiadam do swojego i jednak tu jest lepiej ;]. Chociaż ostatnio miałem odwrotnie po przejażdżce elektrykiem, wsiadam do swojego, puszczam sprzęgło, czuję jak te wszystkie koła zębate w skrzyni, półosie zaczynają przenosić napęd, patrzę jak te obroty na jedynce szybko rosną i myślę "jakie to jest bez sensu!". ;]

Mam w pracy możliwość prowadzenia autobusów z różnymi napędami i jakoś mnie nie odrzuca jak jadę dieslem😁. Podobnie jak Ty stwierdziłem dopiero w momencie, gdy jadąc elektrykiem zaczął mnie wyprzedzać wściekły Yaris I. Ile musiało się to auto napracować i nahałasować... Trochę to faktycznie bez sensu 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2020 o 19:56, bergerac napisał:

To co myślicie ? Brać ?

Bierz, raz się żyje.

Ślubu z nią nie bierzesz, auta zmieniasz często, narazie będzie gwarancja.

Maniakiem marki raczej nie jesteś (choć to może się zmienić), to może nawrócisz AK.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Bierz, raz się żyje.

Ślubu z nią nie bierzesz, auta zmieniasz często, narazie będzie gwarancja.

Maniakiem marki raczej nie jesteś (choć to może się zmienić), to może nawrócisz AK.

podobnie kombinuję. Wykupię przedłużoną gwarancję i zobaczymy.

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2020 o 07:01, bergerac napisał:


Ja dopiero teraz zdałem sobie sprawę, jak przyzwoitym samochodem jest Insignia. Przetestowałem trochę aut, głównie z tak zwanego segmentu premium i to co mnie dziwi to bardzo mała różnica w jakości w stosunku do obecnego auta. Zdarzały się sytuacje, Że po jazdach próbnych wsiadałem do Insignii i byłem pozytywnie zaskoczony.
 

 

Mam dokładnie tak samo. 

Często jeżdżę 530 xdrive zamiennie z Arteonem. I autentycznie Arteon bardziej mi leży. Wciąż czuje jakis kontakt z droga. 5er jest już bardzo odizolowane od drogi

 

X5 która mam prywatnie też jest mało porywającym autem i ciezko wyjaśnić cenę tego auta. 

Jedyne co widzę, to premium lepiej znosi wyższe przebiegi. Po VW bardziej widać przebieg. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2020 o 10:26, stig napisał:

Mam w pracy możliwość prowadzenia autobusów z różnymi napędami i jakoś mnie nie odrzuca jak jadę dieslem😁. Podobnie jak Ty stwierdziłem dopiero w momencie, gdy jadąc elektrykiem zaczął mnie wyprzedzać wściekły Yaris I. Ile musiało się to auto napracować i nahałasować... Trochę to faktycznie bez sensu 👍

 

pierwszy krok to AT...

a niektorzy sa zdecydowanymi przeciwnikami AT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2020 o 13:21, bergerac napisał:

podobnie kombinuję. Wykupię przedłużoną gwarancję i zobaczymy.

Ja kiedyś wykupiłem gwarancje na 3 lata w fiacie UNO - przez ten czas z 50x bylem w serwisie - najktócej około godziny - wymiana klaksonu... najdłużej prawie tydzień - coś z rozrządem...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, HARDTECHNO napisał:

@delco to miałeś feler auto albo miałeś pecha

Być może to silnik 1,4 był nieszczęśliwy... choc chyba Lucek też ma 1,4 i jakoś zyje..../ Np 4x zmieniałem wahacz przedni lewy - wybity sworzeń - wymiana razem z wahaczem... 2x zmieniałem regulator napiecia...2x zepsuła się regulacja wysokości reflektorów...  ze 4x naprawiałem przełacznik ogrzewania tylnej szyby... 2x maglownica...- w czesci były to pierdoły... no ale nawet w Lagunie mimo 2x wiekszego przebiegu tyle sie nie popsuło...

Zaryzykowałbym że w kilku nastepnych samochodach łacznie nie miałem tyle awarii co w UNO...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2020 o 21:03, delco napisał:

Być może to silnik 1,4 był nieszczęśliwy... choc chyba Lucek też ma 1,4 i jakoś zyje..../ Np 4x zmieniałem wahacz przedni lewy - wybity sworzeń - wymiana razem z wahaczem... 2x zmieniałem regulator napiecia...2x zepsuła się regulacja wysokości reflektorów...  ze 4x naprawiałem przełacznik ogrzewania tylnej szyby... 2x maglownica...- w czesci były to pierdoły... no ale nawet w Lagunie mimo 2x wiekszego przebiegu tyle sie nie popsuło...

Zaryzykowałbym że w kilku nastepnych samochodach łacznie nie miałem tyle awarii co w UNO...

 

wszystkie awarie zalezne od silnika wiec nie ma co sie smucic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2020 o 20:36, bnow napisał:

 

Mam dokładnie tak samo. 

Często jeżdżę 530 xdrive zamiennie z Arteonem. I autentycznie Arteon bardziej mi leży. Wciąż czuje jakis kontakt z droga. 5er jest już bardzo odizolowane od drogi

 

Bo porównujesz jabłka do śliwek. Arteon to "sportowy" Passat a seria 5 to odpowiednik zwykłego. Porównaj z serią 6 GT.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Bo porównujesz jabłka do śliwek. Arteon to "sportowy" Passat a seria 5 to odpowiednik zwykłego. Porównaj z serią 6 GT.

:ok:

 

Zakładam, że masz na myśli poprzednia serię 6 Gran Coupe lub Coupe. Albo obecną 8. Ale z drugiej strony gdzie Arteon, a gdzie 6 czy 8 :-). 

6 GT to dopiero dylizans. W prostej linii następca 5GT.

 

Masz częściowo rację, ale... 

Miałem w życiu kilka BMW, w tym naście lat temu E39 528 i te auta zmieniły charakter. Być może na torze te nowasze auta jeżdżą lepiej, ale samo auto straciło dla mnie charakter. Poza tym 3.0 d powyżej 100 jest zwyczajnie wolny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bnow napisał:

 

Zakładam, że masz na myśli poprzednia serię 6 Gran Coupe lub Coupe.

 

Właśnie. Tylko nie pamiętałem jak ona się tam dokładnie nazywa.

 

22 minuty temu, bnow napisał:

Albo obecną 8. Ale z drugiej strony gdzie Arteon, a gdzie 6 czy 8 :-). 

 

Cenowo oczywiście jest przepaść ale mi chodziło o charakter samochodu.

:lol:

 

22 minuty temu, bnow napisał:

6 GT to dopiero dylizans. W prostej linii następca 5GT.

 

Masz częściowo rację, ale... 

Miałem w życiu kilka BMW, w tym naście lat temu E39 528 i te auta zmieniły charakter. Być może na torze te nowasze auta jeżdżą lepiej, ale samo auto straciło dla mnie charakter. Poza tym 3.0 d powyżej 100 jest zwyczajnie wolny. 

 

Zgadzam się, że stały się trochę bardziej komfortowe być może celując w klientów Mercedesa.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
1 minutę temu, bergerac napisał:

Rozważałem A5 i A6, ale się nie zdecydowałem. A5 mi się bardzo podobało, ale syn z tyłu miał za mało miejsca. Z kolei A6 - no jakieś takie bezpłciowe.

To szerokości 👍 
Ps. nie sądziłem , że się zdecydujesz 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bochumil napisał:

Gratuluję zakupu. Mam nadzieję, że auto spełni oczekiwania. Mnie wciąż korci Giulietta, ale to takie trochę kobiece auto. Chyba założę oddzielny wątek z ankietą ;)

Co się przejmujesz. Jeżdżę MiTo 😁

57E7DAD7-D12F-4B50-A98F-4963B29B8168.jpeg

Edytowane przez stig
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bochumil napisał:

 

Mijam codziennie dwie Giulietty, czerwoną i czarną. Oba prowadzą ponad przeciętnej urody młode niewiasty. Zastanawiam się czy pasuję do tego grona ;)

Ja mijam jedną starszą babkę w MiTo. Dziwnie na mnie patrzy 🤣

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bochumil napisał:

 

Mijam codziennie dwie Giulietty, czerwoną i czarną. Oba prowadzą ponad przeciętnej urody młode niewiasty. Zastanawiam się czy pasuję do tego grona ;)

Zrob cos z ta fryzura afro i bedzie git:ok:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wujek napisał:

Grubo z ta płachta oby się nie psulo. :phi:

teraz wszyscy tak świrują. Gość do mnie - nagram panu filmik, zrobimy zdjęcia, zrobię prezentację auta..

 

mówię: ściągaj pan tą szmatę, bo się spieszę.

 

Był niepocieszony, jeszcze parasol dał :hehe: 

 

IMG_4602.jpeg.8e98f25d9f743380699826c5cda2e1a5.jpeg

  • Lubię to 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.