Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Tak marudziłes a znowu biały widzę
Co tam za motur masz pod maską?

Tak wyszło w sumie. Chciałem inny kolor, ale w tej konfiguracji ktorą wybrałem mogl byc wyprodukowany pod koniec roku. A tak sie trafilo, ze bialy w identycznej konfiguracji mieli zaplanowany do produkcji na koniec sierpnia.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak wyszło w sumie. Chciałem inny kolor, ale w tej konfiguracji ktorą wybrałem mogl byc wyprodukowany pod koniec roku. A tak sie trafilo, ze bialy w identycznej konfiguracji mieli zaplanowany do produkcji na koniec sierpnia.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Gratulacje, bardzo fajny sprzet i niech sie dobrze sprawuje :ok:
Kupiles diesla czy noPB?
Ps. bylem nawet wczoraj w Toruniu na obiedzie w Mistrzu i Malgorzacie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

Gratulacje, bardzo fajny sprzet i niech sie dobrze sprawuje :ok:
Kupiles diesla czy noPB?

Dzięki, benzyna.

 

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

Ps. bylem nawet wczoraj w Toruniu na obiedzie w Mistrzu i Malgorzacie ;)

i jak się podobało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bergerac napisał:

nie, Ti z dość sporą ilością opcji

Wnętrze podoba mi się o wiele bardziej jak w mojej X3 i sercem zazdroszczę wyboru :oki:

Teraz widzę, że diesel, nie jeździłem ale to już ponoć trochę gorszy wybór do tego auta, ale ekonomia będzie lepsza.

Niech się dobrze spisuje i daje radość!

 

Z ciekawości to mógłbyś dać konfigurację i cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Harp napisał:

Wnętrze podoba mi się o wiele bardziej jak w mojej X3 i sercem zazdroszczę wyboru :oki:

Teraz widzę, że diesel, nie jeździłem ale to już ponoć trochę gorszy wybór do tego auta, ale ekonomia będzie lepsza.

Niech się dobrze spisuje i daje radość!

 

Z ciekawości to mógłbyś dać konfigurację i cenę.

To benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, stig napisał:

Po co więcej? Ile razy w codziennym użytkowaniu tam gościsz jeśli użytkujesz TB?

Jeździłem wersją 280KM i miałem wrażenie, że kręci się wyżej ale widzę po filmikach że nie. Mój diesel kręci 1000 mniej.

I fakt, że TB tak ma. Miałem 1,4Tjet i szybko dosyć się kończył. Miałem też 1,6TS gdzie nawet była frajda z jazdy w górnym zakresie.

Tutaj poniosły mnie emocje gdzie alfa kojarzy mi się ze ślicznotką z pazurem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bergerac napisał:

no to, żeby nie zostawić wątku bez finału... Włosi się ogarnęli i poskładali w końcu :) 

 

 

 

 

Gratulacje. Ładna konfiguracja. Wrzuć potem jak znajdziesz czas jakieś wrażenia z pierwszych km. Myślałem o czymś takim na prywatne auto.

To wersja 280?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bnow napisał:

Gratulacje. Ładna konfiguracja. Wrzuć potem jak znajdziesz czas jakieś wrażenia z pierwszych km. Myślałem o czymś takim na prywatne auto.

To wersja 280?

nie, wziąłem 200KM z trzech powodów:

- bałem się spalania

- osiągi wydają mi się w zupełności wystarczające do moich potrzeb

- ten silnik jest taki sam jak w wersji 280KM i dogadałem się, że jak będę chciał to zmienią oprogramowanie na 280KM w rozsądnych pieniądzach. Zdecyduję jak trochę pojeżdżę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

nie, wziąłem 200KM z trzech powodów:

- bałem się spalania

- osiągi wydają mi się w zupełności wystarczające do moich potrzeb

- ten silnik jest taki sam jak w wersji 280KM i dogadałem się, że jak będę chciał to zmienią oprogramowanie na 280KM w rozsądnych pieniądzach. Zdecyduję jak trochę pojeżdżę.

 

@bergerac i chip tuning :totalszok: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bergerac napisał:

teraz wszyscy tak świrują. Gość do mnie - nagram panu filmik, zrobimy zdjęcia, zrobię prezentację auta..

 

mówię: ściągaj pan tą szmatę, bo się spieszę.

 

Był niepocieszony, jeszcze parasol dał :hehe: 

 

IMG_4602.jpeg.8e98f25d9f743380699826c5cda2e1a5.jpeg

W końcu pierwszy klient od kilku miesięcy 😂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wszyscy tak świrują. Gość do mnie - nagram panu filmik, zrobimy zdjęcia, zrobię prezentację auta..
 
mówię: ściągaj pan tą szmatę, bo się spieszę.
 
Był niepocieszony, jeszcze parasol dał :hehe: 
 
IMG_4602.jpeg.8e98f25d9f743380699826c5cda2e1a5.jpeg
Fajny, żebyś nie zmokl czekając na assistance

Bezawaryjnosci
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bergerac napisał:

nie, wziąłem 200KM z trzech powodów:

- bałem się spalania

- osiągi wydają mi się w zupełności wystarczające do moich potrzeb

- ten silnik jest taki sam jak w wersji 280KM i dogadałem się, że jak będę chciał to zmienią oprogramowanie na 280KM w rozsądnych pieniądzach. Zdecyduję jak trochę pojeżdżę.

 

To dość fajny układ, jeśli mogą Ci zmienić oprogramowanie bez utraty gwarancji.

Różnica w cenie 280 vs 200 to widzę ca 20 kPLN.

 

Spalanie moim zdaniem powinno być podobne. Moje odczucia są takie, że przy podobnych konstrukcjach o różnych mocach - te dodatkowe konie "czuć" w wyższych partiach obrotomierza. Czyli na logikę, przy normalnej jeździe spalanie nie powinno się mocno różnić. Ale to tylko moja teoria :-).

 

Jak się w trasie jeździ? Nie przeszkadza zbyt bezpośredni układ kierowniczy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak się podobało ?

Wg mnie trzymaja poziom :ok:
Jak przejezdzamy niedaleko to zagladamy na obiad bo podoba mi sie koncepcja i wystroj tej knajpki :)
PS.
Ciekawe jakie bedziesz mial wrazenia z jazdy po autostradzie tym Stelvio ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

tak czy siak ilość aut, które sprzedają to lekki żart. Ale mając kontakt z ich siecią sprzedaży, doskonale to rozumiem :) Trzeba mieć sporo samozaparcia, żeby kupić Alfę ;)

proces sprzedaży/zakupu nie jest zły, problemy niestety zaczynają się z obsługą posprzedażna kiedy trzeba podjechać do lokalnego "polmozbytu" na serwis czy coś dokupić - z całą stanowczościa to ciągle jest poziom polmozbytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:


Jak sie pojawila gama modelowa z serii Kodo to sprzedaz byla naprawde bardzo dobra :ok:
Pozniej zaczeli odjezdzac z cenami i obecnie nowych 3 czy 6 praktycznie nie widac na ulicach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

życie też zweryfikowało - dużo osób, które kupiło np 6-tkę nie wróciło do tego auta.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dareek napisał:

szkoda że nie dołożyłeś lepszego audio i foteli bo te sa bardzo płaskie.

musiałem iść na kompromis w kwestii konfiguracji. Mogłem wziąć z fotelami sportowymi, ale wtedy był model przed FL. Ciężko było znaleźć dokładnie to co chciałem, a z pewnych rzeczy nie chciałem rezygnować.

4 minuty temu, Dareek napisał:

co do bagażnika dachowego - jak masz reling to będą dobre ale rozważyłbym bagażnik na hak.👍

nie chcę haka. Nie mam relingów, nie podobały mi się. Chcę bagażnik dachowy taki na rant dachu. Zamówiłem ten co wkleiłem, zobaczymy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bergerac napisał:

musiałem iść na kompromis w kwestii konfiguracji. Mogłem wziąć z fotelami sportowymi, ale wtedy był model przed FL. Ciężko było znaleźć dokładnie to co chciałem, a z pewnych rzeczy nie chciałem rezygnować.

nie chcę haka. Nie mam relingów, nie podobały mi się. Chcę bagażnik dachowy taki na rant dachu. Zamówiłem ten co wkleiłem, zobaczymy.

IMO bardzo dobrze jest spora szansa, ze sporo rzeczy poprawili lub dopracowali przy FL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kenickie napisał:

Ty sam jesteś kobiecy! Kup odpowiednio mocną wersję i tyle. Banan gwarantowany. :P

 

 

No co Ty nie powiesz... Alfa Romeo Giulietta - Kobiecy Samochód Roku 2010- wg czytelniczek magazynu Twój Styl. To tyle po 10 sekundach googlowania ;) A co do wersji silnikowej, nie ma sensu wybierać najmocniejszej robiąc miejskie przejazdy. Moment obrotowy jest podobno lepiej odczuwalny w wersji najsłabszej czyli w 120 konnym silniku pozbawionym awaryjnego i kosztownego modułu Multiair ;) 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bergerac napisał:

życie też zweryfikowało - dużo osób, które kupiło np 6-tkę nie wróciło do tego auta.

Czy ja wiem z mojej 3 bylem zadowolony . 6 " na wypasie " kosztuje nadal tyle co bieda bmw 3 . Porostu ludzie dali sobie wmówić ze mazda to premium ale właśnie sie sami zweryfikowali i pewnie przy następnym aucie poszli do prawdziwego premium :)  .

 

Natomiast nadal za 140 tys 6 to fajne auto klepane od 2012 wiec pewnie tez dlatego sprzedaz sladowa .  Każdy teraz czeka na nowe 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bochumil napisał:

 

No co Ty nie powiesz... Alfa Romeo Giulietta - Kobiecy Samochód Roku 2010- wg czytelniczek magazynu Twój Styl. To tyle po 10 sekundach googlowania ;) A co do wersji silnikowej, nie ma sensu wybierać najmocniejszej robiąc miejskie przejazdy. Moment obrotowy jest podobno lepiej odczuwalny w wersji najsłabszej czyli w 120 konnym silniku pozbawionym awaryjnego i kosztownego modułu Multiair ;) 

 

Lepiej nie patrzeć na coroczne rankingi Gay Car of the Year :hehe: Alfa tam niezmiennie króluje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin79 napisał:

Czy ja wiem z mojej 3 bylem zadowolony . 6 " na wypasie " kosztuje nadal tyle co bieda bmw 3 . Porostu ludzie dali sobie wmówić ze mazda to premium ale właśnie sie sami zweryfikowali i pewnie przy następnym aucie poszli do prawdziwego premium :)  .

 

Natomiast nadal za 140 tys 6 to fajne auto klepane od 2012 wiec pewnie tez dlatego sprzedaz sladowa .  Każdy teraz czeka na nowe 6.

 

oni chyba nie maja silnikow turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2020 o 07:35, Maciej__ napisał:


Gratulacje, bardzo fajny sprzet i niech sie dobrze sprawuje :ok:
Kupiles diesla czy noPB?
Ps. bylem nawet wczoraj w Toruniu na obiedzie w Mistrzu i Malgorzacie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie podlizuj się! 😜

 

Napisz lepiej konkretnie czy się opłaca czy nie?! 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem spotkanie z bardzo barwną postacią w Bydgoszczy. Gość jeździ obecnie którymś nowym AMG, a dodatkowo jako woła roboczego ma Stelvio. Chwilę temat zszedł na właśnie alfę, zachwalał radość z jazdy ponad AMG chociaż oczywiście stwierdził że to inna liga.

Ja się bardzo zastanawiałem nad stelvio, ale ostatecznie zamówiłem xc60

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, goden napisał:

Wczoraj miałem spotkanie z bardzo barwną postacią w Bydgoszczy. Gość jeździ obecnie którymś nowym AMG, a dodatkowo jako woła roboczego ma Stelvio. Chwilę temat zszedł na właśnie alfę, zachwalał radość z jazdy ponad AMG chociaż oczywiście stwierdził że to inna liga.

Ja się bardzo zastanawiałem nad stelvio, ale ostatecznie zamówiłem xc60emoji3.png

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Rozumiem, że ta postać porównuje AMG z wersją Q?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.