Skocz do zawartości

Alfa Romeo Stelvio


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, bergerac said:

no bo wybrałem Alfę :) Po prostu mi się bardzo spodobała.

No to o co chodzi? Alfa jest jak piekna kobieta - nie musi byc idealna;] Jej niedoskonalosci czynia ja perfekcyjna:phi:

 

3 hours ago, bergerac said:

Przykład z weekendu:

- trasa drogą krajową 15, wczoraj zrobiłem ją Alfą, w jedną i drugą stronę. Średnie spalanie 11,7 litra

- ta sama trasa, dzisiaj zrobiłem ją Insignią kolegi (165 KM, benzyna, automat), bo musiałem żonie zostawić auto - spalanie 6,7 litra.

 

Az nieprawdopodobne:facepalm: Wez ty moze zmierz sobie spalanie nie z komputera a zatankuj kilka razy do pelna i podziel wartosci z dystrybutora przez przejechane kilometry.

 

A propos VAGa: Wszedlem sobie na spritmonitor.de i Stelvio 2.0T czy 200 czy 280 KM ma srednie spalanie kole 10, max 13. Tiguan 2.0 (od 180 do chyba 230 KM) ma srednie 9,5, max 14.   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 29 napisał:

Az nieprawdopodobne:facepalm: Wez ty moze zmierz sobie spalanie nie z komputera a zatankuj kilka razy do pelna i podziel wartosci z dystrybutora przez przejechane kilometry.

Sprawdziłem przy każdym tankowaniu, wartości się uzgadniając z dokładnością do 0,1 - 0,2 litra. To mi wystarczy, żeby wierzyć w wyniki komputera pokładowego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bergerac napisał:

- trasa drogą krajową 15, wczoraj zrobiłem ją Alfą, w jedną i drugą stronę. Średnie spalanie 11,7 litra

 

Kurcze dużo. Mój Forek pali w okolicach 8 w takich warunkach. 150 KM ze stałym 4x4, 4-biegowym automatem z 20 wieku, silnikiem z tego samego okresu i aerodynamiką kiosku ruchu. 12 to on mi po Krk pali. Może trzeba tym jeździć inaczej albo rzeczywiście hamulce gdzieś trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, bergerac said:

Sprawdziłem przy każdym tankowaniu, wartości się uzgadniając z dokładnością do 0,1 - 0,2 litra. To mi wystarczy, żeby wierzyć w wyniki komputera pokładowego.

W takim razie ta Insignia pokazuje bajki albo ma dizla pod maska. 5(!) litrow roznicy w spalaniu to musialoby byc juz ostre deptanie. W takich warunkach, jak opisales, to 2 litry, gora...

 

A moze jest tak, ze wsiadasz do Alfy, dostajesz malpich ciagot, robisz huragan pod maska, a nie kontrolujesz tego?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, 29 napisał:

W takim razie ta Insignia pokazuje bajki albo ma dizla pod maska. 5(!) litrow roznicy w spalaniu to musialoby byc juz ostre deptanie. W takich warunkach, jak opisales, to 2 litry, gora...

 

A moze jest tak, ze wsiadasz do Alfy, dostajesz malpich ciagot, robisz huragan pod maska, a nie kontrolujesz tego?;]

Słuchaj, czy Ty naprawdę myślisz, że ja jestem niedorozwinięty ?

 

Bo jeśli tak to zarówno dla mnie jak i dla Ciebie, ta dyskusja niewiele wniesie :hehe: 

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał:

Słuchaj, czy Ty naprawdę myślisz, że ja jestem niedorozwinięty ?

 

Bo jeśli tak to zarówno dla mnie jak i dla Ciebie, ta dyskusja niewiele wniesie :hehe: 

Jak nie spadnie spalanie, to do serwisu. Może popsuta.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bergerac napisał:

no bo wybrałem Alfę :) Po prostu mi się bardzo spodobała. Ale spalanie mnie zaskoczyło negatywnie, stąd o tym piszę. Przykład z weekendu:

- trasa drogą krajową 15, wczoraj zrobiłem ją Alfą, w jedną i drugą stronę. Średnie spalanie 11,7 litra

- ta sama trasa, dzisiaj zrobiłem ją Insignią kolegi (165 KM, benzyna, automat), bo musiałem żonie zostawić auto - spalanie 6,7 litra.


IMO to bardzo duża różnica i nie jest uzasadniona ani mocą ani gabarytem auta.Okolice 10 litrów by było OK.

Duzo ale podejrzewam ze przez taka różnicę w spalaniu  jednak nie zbankrutujesz 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co się na wku...wiam na moje :hehe: 
Dokładnie, czasem frustracja jest dużo gorsza od samych kosztów paliwa. Jak się ma świadomość, że coś jest nie tak jak się wyobrażało, to traci się część przyjemności z jazdy.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, janusz napisał:

Dokładnie, czasem frustracja jest dużo gorsza od samych kosztów paliwa. Jak się ma świadomość, że coś jest nie tak jak się wyobrażało, to traci się część przyjemności z jazdy.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Serio moze gpf sie włączył.

Przy normalnej jeździe auto nie powinno tyle palić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bergerac said:

Automat, operuje delikatnie :) Mam taki zwyczaj, że z autem do 3.000 km obchodzę się zawsze delikatnie, dopiero później :ogien: ;)

 

 

No to sie wyjasnilo, pewnie zbyt delikatnie jezdzisz i dlatego tyle pali ;]

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spalanie z trasy co podajesz to faktycznie jakieś duże. Badaj temat.

Cięższe x3, diesel, nie weryfikowany licznik z dystrybutorem z krajówek pokazuje mi optymistycznie poniżej 6. Skrzynia ta sama z Twoją, układ napędu też pewnie podobny. Różnica w sprawności silników nie może wynosić ponad 100%. Może faktycznie coś jest uwalone i jest cały czas w funkcji wypalania filtra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

Automat, operuje delikatnie :) Mam taki zwyczaj, że z autem do 3.000 km obchodzę się zawsze delikatnie, dopiero później :ogien: ;)

 

 

No ewidentnie jeździć nie potrafisz;]

 

https://www.drive.com.au/new-car-reviews/alfa-romeo-stelvio-ti-2018-120286

 

 

obraz.png

Edytowane przez bizz
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Harp napisał:

To spalanie z trasy co podajesz to faktycznie jakieś duże. Badaj temat.

Cięższe x3, diesel, nie weryfikowany licznik z dystrybutorem z krajówek pokazuje mi optymistycznie poniżej 6. Skrzynia ta sama z Twoją, układ napędu też pewnie podobny. Różnica w sprawności silników nie może wynosić ponad 100%. Może faktycznie coś jest uwalone i jest cały czas w funkcji wypalania filtra...

Przeciez on ma benzynę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, bergerac napisał:

Tak wiem, Oziemu w Australii też wszystkie auta palą maks 8 litrów. Pojadę z tym artykułem na serwis, może ich to przekona :hehe: 

Spokojnie. Do tego czasu napewno coś się zepsuje i będziesz miał okazję tam podjechać a patrząc na historie tego wątku to zapewnisz nam kolejne atrakcje na conajmniej 2-3 lata 👍
 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, stig said:

Spokojnie. Do tego czasu napewno coś się zepsuje i będziesz miał okazję tam podjechać a patrząc na historie tego wątku to zapewnisz nam kolejne atrakcje na conajmniej 2-3 lata 👍
 

 

Wczoraj z ciekawosci zajrzalem na forum alfaholicy co ludzie pisza o Stelvio ;)

I jak tu sobie pozniej nie zartowac? ;]

 

Quote

No to ja się pochwale że w sobotę odebrałem swoje Stelvio 2019 B-tech 280 smile.png
Po powrocie do marki po 7 latach (obcowania z Volvo), Alfa od razu się przywitała błędem układu wydechowego rolleyes.png następnie, check engin redface.png i to po 8 km od wyjechania z salonu 😜
Telefon do salonu i i rozwiązanie że GPF dostał temperatury i się wypala czy coś odpiąć klemę aku. w bagażniku i zresetować cool.png
Po ponownym odpaleniu choinka ale bez check engin wiec przejchalem ze 20 km i stanąłem na kawie myśląc ze jak po 25 kilometrach mam więcej choinek niż w Volvo przez 7 lat to będzie to burzliwy powrót.

 

  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Wczoraj z ciekawosci zajrzalem na forum alfaholicy co ludzie pisza o Stelvio ;)

I jak tu sobie pozniej nie zartowac? ;]

 

 

Tylko wiesz jak to działa. Przecież pisze się głównie na forum o problemach/usterkach/uwagach. Dotyczy to wszystkich marek a im bardziej ludzie są fanami i im bardziej zaangażowani to tym więcej takich postów. „Normalny” użytkownik pytań zadawać nie będzie tylko pojedzie do ASO 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, stig said:

Tylko wiesz jak to działa. Przecież pisze się głównie na forum o problemach/usterkach/uwagach. Dotyczy to wszystkich marek a im bardziej ludzie są fanami i im bardziej zaangażowani to tym więcej takich postów. „Normalny” użytkownik pytań zadawać nie będzie tylko pojedzie do ASO 😎

 

Oczywiscie, ze tak :) Co nie zmienia faktu, ze ten post mnie rozbawil ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, stig napisał:

 „Normalny” użytkownik pytań zadawać nie będzie tylko pojedzie do ASO 😎

Po 25km takich atrakcji "normalny" użytkownik pojechałby do ASO to padło w dupę handlowcowi wcisnąć, a nie poszedł se na kawę medytować o swej miłości do Alfy.

Potem fani się dziwią, że legendy o nich krążą.

 

 

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał:

Po 25km takich atrakcji "normalny" użytkownik pojechałby do ASO to padło w dupę handlowcowi wcisnąć, a nie poszedł se na kawę medytować o swej miłości do Alfy.

 

 

Na razie napisał posta po za tym niektórzy mam wrażenie potęgują usterkę w Alfie na zasadzie to było do przewidzenia/kupa złomu/itd. W innej marce weźmie taki przypadek na klatę bo przecież może się zdarzyć...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stig napisał:

Na razie napisał posta po za tym niektórzy mam wrażenie potęgują usterkę w Alfie na zasadzie to było do przewidzenia/kupa złomu/itd. W innej marce weźmie taki przypadek na klatę bo przecież może się zdarzyć...

Tak, tak, właściciele innych marek nerwów nie mają i neta też nie by opisywać swoje przygody na odcinku 25km od salonu.

Puknij się trochę, niby starasz się być obiektywny, a jednak zaślepienie występuje.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ZUBERTO napisał:

Po 25km takich atrakcji "normalny" użytkownik pojechałby do ASO to padło w dupę handlowcowi wcisnąć, a nie poszedł se na kawę medytować o swej miłości do Alfy.

Potem fani się dziwią, że legendy o nich krążą.

 

 

 

A jak pisałem, że w aucie pokazowym Jeepa palił się check engine to na mnie tu psioczyli, że się czepiam bo każdemu może się zdarzyć. Owszem, ale innym się nie zdarza.

;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, stig napisał:

Na razie napisał posta po za tym niektórzy mam wrażenie potęgują usterkę w Alfie na zasadzie to było do przewidzenia/kupa złomu/itd. W innej marce weźmie taki przypadek na klatę bo przecież może się zdarzyć...

 

Gwoli sprawiedliwości napiszmy, że VW Passat to też złom, bo od nowości ma przekrzywioną kierownicę a ASO próbuje zrobić z użytkownika idiotę.

;l

Edytowane przez Dark_Knight
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, stig napisał:

Nie zaślepienie a doświadczenie bo większość takich jak ty właśnie o Alfie zna tyle co w internecie napisali 🤣

Z tym pukaniem to wyluzuj bo to niepotrzebne 👎

Miałem do czynienia tylko z Alfą 166 i byłem za duży do niej.

Na szczęście piła w trasie tylko ok 15L LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

Przecież te 280KM musi swoje wypic. 

On ma wersję 200KM. Nieważne, pisze że jeździ delikatnie na dotarciu więc raczej nie jedzie 0-1. 

Jeździłem wersją 280 na jeździe próbnej i sprawdzałem spalanie i pamiętam że jakiegoś wysokiego wyniku nie ukręciłem a chwila buta też była by sprawdzić jak idzie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Gwoli sprawiedliwości napiszmy, że VW Passat to też złom, bo od nowości ma przekrzywioną kierownicę a ASO próbuje zrobić z użytkownika idiotę.

;l

Jak mi kiedyś zbieżność ustawiali to gościu kazał samemu usiąść i mówić czy kierownica prosto czy nie. Widocznie miał duże doświadczenie w tej kwestii 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dareek napisał:

co ty nie powiesz - może poczytamy opisy z innych for? - dałem do przeczytania to co piszesz byłemu właścicielowi insignii która dostała zwarcia w module komfortu na pierwszym skrzyżowaniu od wyjazdu z salonu - na szczęście był na tyle kumaty że auto się tylko lekko spaliło w okolicach modułu komfortu ale do tamtej pory zawsze miał mniejsze lub większe święta bożego narodzenia - na szczęście po rocznym wynajmie oddał ten bolid niemieckiej myśli technicznej.

Nie pisze Ci tego żeby być uszczypliwym jak ty tylko che Ci pokazać ze wszystko sie może zepsuć a włażąc na forach marek od A do Z naprawdę ciekawe historie można poczytać. Na forach  logują się w większości ludzie którym wyskakuje usterka szukając pomocy stad można odnieść wrażenie żady to złom.

To moja 3 cia alfa - każda z nich jest użytkowania intensywnie i niemal żadnych usterek- o w Stelvio popierdywał głośnik w drzwiach koszt całe 49 pln w ASO. Jak na razie w rok 40 tkm i jadymy dalej.

 

Co tam Pan wiesz ;]

Kilka dni temu bratu X5 stanęło na światłach :hehe: auto na gwarancji do 19.10 ;] koszty naprawy 40700zł części 10000zł robocizna ;]

Ogólnie bmw to jakaś porażka jest ;] jeździłem dziś X5 3tyś km najechane, dramat ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.